A német haderő 90+%-a a keleti fronton halt meg:Jo az 60% korul is
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A német haderő 90+%-a a keleti fronton halt meg:Jo az 60% korul is
Nyugaton a háború nagy része alatt légi illetve tengeralattjáró háború volt, amíg keleten szárazföldi harcok. Ezekhez sokkal kevesebb ember és sokkal több technika kellett.A német haderő 90+%-a a keleti fronton halt meg:
Én csak makk felvetésére hoztak egy adatot. A németek embervesztesége a nyugati fronton lófasz volt a keletihez képest.Nyugaton a háború nagy része alatt légi illetve tengeralattjáró háború volt, amíg keleten szárazföldi harcok. Ezekhez sokkal kevesebb ember és sokkal több technika kellett.
Például a német tengeralattjáró fegyvernemnél összesen 40 000 -en harcoltak, és közülük 30 000 -en haltak meg. A több mint 1000 megépített tengeralattjáró elég komoly ipari kapacitást emésztett fel. A flotta már akkor is horror drága volt. Ezek helyett a hajók helyett elég komoly mennyiségű harckocsit lehetett volna építeni ha nem kell nyugaton is harcolni.
Pontosítanám az állításom: a német haderő veszteségeiből a halottak több, mint 90%-a keleti fronton veszett oda.A német haderő 90+%-a a keleti fronton halt meg:
Milyen jó is volt ez a szovjet embereknek. (jó, olyan nincsen és nem is volt, de értitek). A remek "keleti" haderő mennyit veszített? mi lett volna ha nem csak a németekkel háborúzik a Szovjetunió, hanem egy komplett nyugati szövetséggel, ugyanezekkel a veszteség arányokkal? Az Usa, Anglia gyakorlatilag annyi embert sem veszített a háború végig mint a szerencsétlen Magyarország..Segítek kicsit
Szerintem a Közel-Keleten egyrészt nincs vége (vagy szólj az izrealieknek hogy nyugodtan leszerelhetnek), hanem zajlik, másrészt nem annyira a nyugati-keleti (ázsiai) típusú háború megy, hanem a nyugati nagyháború vs arab kisháború gyakorlata zajlik. Megjegyzem, a végén azt is mindig az arabok nyerik (hiszen pont ez a lényege: soha nincsen vége, mert ők kivárnak).
Lásd Irak - nyugat ott megnyert két nagy háborút, végül elvesztette a kis háborúk egész sorát és nyert - Irán.
Az ugye megvan, h az USA területén nem zajlottak harci cselekmények, ezért sem volt annyi áldozatuk?Milyen jó is volt ez a szovjet embereknek. (jó, olyan nincsen és nem is volt, de értitek). A remek "keleti" haderő mennyit veszített? mi lett volna ha nem csak a németekkel háborúzik a Szovjetunió, hanem egy komplett nyugati szövetséggel, ugyanezekkel a veszteség arányokkal? Az Usa, Anglia gyakorlatilag annyi embert sem veszített a háború végig mint a szerencsétlen Magyarország..
This is Viktor Shokin. He is the Ukrainian prosecutor that Biden accused of being corrupt and had removed.
In this video he responds to accusations that his investigation into Burisma was dormant or that he was corrupt. He tells the truth about why he was removed as prosecutor.… pic.twitter.com/4kmXexBsmL
— MAZE (@mazemoore) August 4, 2023
Na, good luck a zsidokkal osszerugni a port, mint ukranok, ahol a vilagon a legtobb ortodox zsido szarmazik (=lett elkergetve.) Smart!Na, ez érdekes.
Ukrajna eltorolné Izraellel a vízummentességet, valamint azt akarja, hogy Izrael ki legyen zárva a Ramsteini formátumból, mert szerintuk továbitja az oroszoknak az ott szerzet információkat kulonféle elonyokért cserébe.
Kicsit sok a "ha", nem?Nem sok esélyük lett volna a szovjeteknek ha az USA meg a britek nem támogatták volna őket plusz a németnek nem 3 fronton kellet volna harcolniuk...
NemKicsit sok a "ha", nem?
Ha nem vetted volna észre nem az ukránok rugják össze a port Izraellel hanem zsidók.Az pedig köztudott hogy zsidó zsidónak nem vájja ki a szemét.Ezért az ilyen zsidó neki megy a másik zsidónak hireket fenntartásokkal kell kezelni.Na, good luck a zsidokkal osszerugni a port, mint ukranok, ahol a vilagon a legtobb ortodox zsido szarmazik (=lett elkergetve.) Smart!
Odáig egyet értek veled hogy az ugynevezett perzsa korridor nélkül a Szovjetunió elvérzett volna.A másik kijelentés a 3 front...nos a keleti fronthoz képest a másik kettö egyenlö volt a nullával,különösen ugy hogy a nyugatit 44 juniusban nyitották,Ha 3 évvel hamarabb nyitják a nyugati frontot lehetne róla érdemben beszélni,de igy nem.Nem sok esélyük lett volna a szovjeteknek ha az USA meg a britek nem támogatták volna őket plusz a németnek nem 3 fronton kellet volna harcolniuk...
David Glantz, the American military historian known for his books on the Eastern front, concludes:Odáig egyet értek veled hogy az ugynevezett perzsa korridor nélkül a Szovjetunió elvérzett volna.A másik kijelentés a 3 front...nos a keleti fronthoz képest a másik kettö egyenlö volt a nullával,különösen ugy hogy a nyugatit 44 juniusban nyitották,Ha 3 évvel hamarabb nyitják a nyugati frontot lehetne róla érdemben beszélni,de igy nem.
Although Soviet accounts have routinely belittled the significance of Lend-Lease in the sustainment of the Soviet war effort, the overall importance of the assistance cannot be understated. Lend-Lease aid did not arrive in sufficient quantities to make the difference between defeat and victory in 1941–1942; that achievement must be attributed solely to the Soviet people and to the iron nerve of Stalin, Zhukov, Shaposhnikov, Vasilevsky, and their subordinates. As the war continued, however, the United States and Great Britain provided many of the implements of war and strategic raw materials necessary for Soviet victory. Without Lend-Lease food, clothing, and raw materials (especially metals), the Soviet economy would have been even more heavily burdened by the war effort. Perhaps most directly, without Lend-Lease trucks, rail engines, and railroad cars, every Soviet offensive would have stalled at an earlier stage, outrunning its logistical tail in a matter of days. In turn, this would have allowed the German commanders to escape at least some encirclements, while forcing the Red Army to prepare and conduct many more deliberate penetration attacks in order to advance the same distance. Left to their own devices, Stalin and his commanders might have taken twelve to eighteen months longer to finish off the Wehrmacht; the ultimate result would probably have been the same, except that Soviet soldiers could have waded at France's Atlantic beaches.[47]David Glantz, the American military historian known for his books on the Eastern front, concludes:
Már ne is haragudjál de az az állitás,hogy(mindegy hogy ki a forrása) hogy az amerikai szállitmányok volumene 1943-tól lett tömeges nem elfogadható.1941 szeptemberében megszállta Iránt a Brit Birodalom és a Szovjetunió,és innentöl kezdve a kölcsönbérleti szerződés értelmében máris tömegessé vált a szállitás a Szovjetunióba.Nem azért szállták meg azt az országot,hogy 2 évig pihentessék az utvonalat és csak csurrantsanak-cseppentsenek néha-néha pár mázsa aluminiumot.David Glantz, the American military historian known for his books on the Eastern front, concludes:
Although Soviet accounts have routinely belittled the significance of Lend-Lease in the sustainment of the Soviet war effort, the overall importance of the assistance cannot be understated. Lend-Lease aid did not arrive in sufficient quantities to make the difference between defeat and victory in 1941–1942; that achievement must be attributed solely to the Soviet people and to the iron nerve of Stalin, Zhukov, Shaposhnikov, Vasilevsky, and their subordinates. As the war continued, however, the United States and Great Britain provided many of the implements of war and strategic raw materials necessary for Soviet victory. Without Lend-Lease food, clothing, and raw materials (especially metals), the Soviet economy would have been even more heavily burdened by the war effort. Perhaps most directly, without Lend-Lease trucks, rail engines, and railroad cars, every Soviet offensive would have stalled at an earlier stage, outrunning its logistical tail in a matter of days. In turn, this would have allowed the German commanders to escape at least some encirclements, while forcing the Red Army to prepare and conduct many more deliberate penetration attacks in order to advance the same distance. Left to their own devices, Stalin and his commanders might have taken twelve to eighteen months longer to finish off the Wehrmacht; the ultimate result would probably have been the same, except that Soviet soldiers could have waded at France's Atlantic beaches.[47]
Az amerikai szállítmányok volumene 1943 közepétől lett tömeges, addigra lezajlott a Moszkai csata, Sztálingrád és a Kurszki csata. A hivatkozott csatákban a bevetett technika túlnyomó többsége szovjet gyártású hadiaanyag (harckocsik, légierő, teherautók) volt. 1943-44 telén tömegesen megjelentek az amerikai teherautók, stb... 1944 a vörös hadsereg több tízezer Studebaker teherautóval szállította többmilliós alakulatait, a katyusákat is azokra helyezték.
Ahogyan kifogásolható lebecsülni orosz részről a Lend Lease program jelentőségét, úgyszintén tévút annak túlértékelése. Moszkai csatára még szinte semmilyen szinten nem kapott támogatást a Szovjetunió, és mégis, nemcsak megállították a német támadást Moszkva ellen (Tájfun handmávelet), hanem december 6-án indított ellentámadásukkal több száz kilométerre verték vissza a németeket és szövetségeseit.
Ami 1942-ben valóban erős segítség volt, az a lőporgyártáshoz szükséges alapanyag, amivel nagyon nagy problémák voltak, az alumínium, amiből szintén nagy hiány volt és a LAGG vadászgépek fából készültek, mert az összes alumínium a bombázókra ment. Sokat számított a komnzerv, a ruha, az, hogy a SU-nak egyáltalán nem kellett vasúti mozdonyokat gyártamiuk a háború alatt, mert ellátták vele az amerikaiak. Az amerikai segítség nélkül sokkal több szovjet katona halt volna meg, a háború lezárása még jó hosszú időt vett volna igénybe, de hogy anélkül legyűrték volna a németek azt az országot, amelyik a harkovi gyár evakuációját követően 1942 második felére már havi 2000 tankot gyártott, csak IL-2-ből 36000-et gyártott le, az nemes egyszerűséggel propaganda.
A mi lett volna, ha a németek nem vívnak többfrontos háborút kérdésre...egyrészt mi lett volna, ha, másrészt, miért csinálták így, ha már Bismark óva intette őket ettől, harmadrészt a Szovjetunió a keleti határainál az egész háború időszaka alatt több tucat hadoszály tartózkodott (1,2, 15-dik, 25-dik, 35-dik hasderegek 1941-el számolva). Amúgy ha megnézzük, hány hadosztály volt nyugaton, afrikában és mennyi a keleti hadszíntéren, belátható, hogy Wermaht erőinek túlnyomó többsége volt keleten.
SU-nak egyáltalán nem kellett vasúti mozdonyokat gyártamiuk a háború alatt, mert ellátták vele az amerikaiak.
Az brit lend lease volt, mivel a Murmanszk-ba való szállítás rendkívül veszélyes volt az U-boat-ok miatt. Abban viszont sok köszönet nem volt, Hurricane-ek még jók voltak, de a sérült, elhasználódott Spitfire-ekkel szovjetek fel se szálltak, Matildákkal meg sokra nem mentek.Már ne is haragudjál de az az állitás,hogy(mindegy hogy ki a forrása) hogy az amerikai szállitmányok volumene 1943-tól lett tömeges nem elfogadható.1941 szeptemberében megszállta Iránt a Brit Birodalom és a Szovjetunió,és innentöl kezdve a kölcsönbérleti szerződés értelmében máris tömegessé vált a szállitás a Szovjetunióba.Nem azért szállták meg azt az országot,hogy 2 évig pihentessék az utvonalat és csak csurrantsanak-cseppentsenek néha-néha pár mázsa aluminiumot.