[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 268
113
Az olajtermelők az OPEC -ben eddig is együtt működtek. Csak abban még a kisebb termelők is részt vesznek, ezért magasabb a részesedése a termelésből. Itt viszont a legnagyobb importőrök is jelen vannak (Kína,India) emiatt valószínűleg nehezebb lesz közösen fellépni. (amúgy a 80% szerintem erősen túlzó szám)
Nem biztos, ha egy csapatban jatszik az eladó es a vevő, es ovek a vilagpiac haromnegyede akkor ők szepen el uzletelnek egymassal, kulso befolyasoktol mentesen. Az Usa ebbe nem fog tudni mar beleszolni mert körön kívül van. Az EU meg oldja meg hogy honnet vesz energiat.
Ezek ott a BRICS-ben szepen egymast tamogatva gazdasagilag, politikailag, a tisztesseges, kizsakmanyolas ellenes bizniszt folytatva elviszik a vilag haromnegyedet.
A maradekon meg el osztozkodhat majd az Usa es a vazallussá süllyedt EU.
Ezzel az ukran konfliktussal es a szankciokkal sikeresen kizartuk magunkat a vilagbol.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 890
56 736
113
Iran?
Elelmiszer, gép, nyersanyag, elektronika, mindegyik orszagnak van valamije ezek kozul, es egymassal fognak boltolni, nem kell EU eloirasokkal foglalkozniuk.
Nem kell az EU-val foglalkozniuk.
És főleg nem kell a "nyugati értékekkel" foglalkozniuk.
Biztos nem az lesz pl. első dolguk, hogy egy lmbtq+ alapokiratot szerkesszenek, női kvótákat vezessenek be és feminista külpolitikát folytassanak.
Elég, ha a régimódi gazdasági előnyökre összpontositanak. Élni és élni hagyni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 188
113
Az a tularazott rendszer egyelore meg messze a kinai elott jar, gyakorlatilag mindenben, es meg az osszes penznyelo trukkjevel is vidaman tulteljesiti a kinaiak outputjat.


Az amerikai budzseben rengeteg minden nincs is benne, pl az alapkutatasok es hasonlok, ami mind piaci vagy akademiai teruleten tortenik. A kinaiaknal olyasmi meg nincsen, hogy piaci alapu alapkutatas avagy hogy privat akademiai kutatointezetek stb.

Arrol nem beszelve, hogy minimum 6-8 eves technologiai hatranyban vannak, es ez kapasbol 25-30% veszteseget jelent dollar-to-dollar alapon, mikozben a kinai rendszer koztudomasuan nagyon nem piaci alapon megy, es zero verseny van, a hatekonysaguk katasztrofalis, ami tovabb csokkenti a ROI erteket.


Ezt nem abszolut erteken szokas hasonlitgatni, hanem lakossag- vagy valami mas arany alapjan. Ugy meg egyaltalan nem annyira sok, es semmikeppen sem vilaghaborus szint.
Nem vagyok meggyőződve róla hogy ez a plusz 1400 milliárd pusztán a fejlesztésekre elköltve ahogy írod, kevésbé lesz hatékony kínában mint nálatok, mindenféle csillagászati árú aztán lelőtt Comanche, meg lopakodó rail gunos rombolós fiaskók után. Szerintem ez náluk rengeteg pénz erre, és turbó fokozat lesz.

Az mondjuk világosan látszik, hogy többen lettek a klubban. A szaúdiak azért egy komoly tényező.
Irán is az. Egyre komolyabb dolgokat érnek el a perzsák is, s csak egy 80 milliós ország. Argentína a Brazilok után meg azt jelenti, hogy Dél-Amerika két legjelentősebb országa már ott van, gondolom a többi is felkészül innentől.

Alakul ez, pedig mikor indult az orosz-ukrán, sokan leírták hogy 2 hónap és az utcán fogják sepregetni a rubelt, az ororszok páriák innentől, éhenhalnak, leáll a légiközlekedés, bezárnak a boltok, és ki is csengettek a BRICS-nek.


Nos, ez már történelem, NEM ÍGY LETT!
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Ezek ott a BRICS-ben szepen egymast tamogatva gazdasagilag, politikailag, a tisztesseges, kizsakmanyolas ellenes bizniszt folytatva elviszik a vilag haromnegyedet.
Hány éves vagy hogy még hiszel a mesében? Szerinted egy ilyen csoportban az erősebb nem fogja érvényesíteni a saját érdekeit? Mikor a legerősebb tagja (Kína) most is egy kommunista diktatúra, ahol egy rossz mondatért elvisz a rendőrség. Vagy éppen a dél kínai tengert teljesen magának akarja, kiszorítva a tenger mellett levő államokat.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 765
17 842
113
Az a tularazott rendszer egyelore meg messze a kinai elott jar, gyakorlatilag mindenben, es meg az osszes penznyelo trukkjevel is vidaman tulteljesiti a kinaiak outputjat.

Erről sokat hallani, mint probléma - országon belül is. Viszont itt az elmúlt 4-5 évben a hajógyártás valami iszonyat nagyot ment, ha emlékeim nem csalnak - ABS (American Bureau of Shipping) prezentáció szerint már a kereskedelmi hajógyártásban is lelépték Dél-Koreát. Mész Nantong felé (Jangce folyik arra) októberben, nagyban kovidolnak, látsz valami hatalmas építkezést, aztán 2 hete jártam arra, bumm, duplázott a helyi hajógyár. Folyón építenek 150-200m hosszú hajókat. Valahol szüreális.

EU-s meg amcsi off-shore építkezésekből dől a lé. A fúrótornyok, LNG terminálok, átfejtők minden moduláris építmény, a világon van 2-3 nagy cég, akinek a cuccai mennek ki, az összes mind Kínában készül. Schlumberger-es tagokkal jöttem vissza a vonaton, meséltek vad történeteket. Odafelé egy csomó japán volt a vonaton (most már tudok különbséget tenni), sanszosan modulokat mentek nézni, mert Nantong-ban szálltunk le.

Szóval pénz van dögivel.

Az amerikai budzseben rengeteg minden nincs is benne, pl az alapkutatasok es hasonlok, ami mind piaci vagy akademiai teruleten tortenik. A kinaiaknal olyasmi meg nincsen, hogy piaci alapu alapkutatas avagy hogy privat akademiai kutatointezetek stb.
Ez igaz, ha valami van, jobbára számítógépes cucc, de fejnehéz a rendszer. Ha pl. autót akarsz gyártani, akkor 4-5 minisztériumból kell engedély és jóváhagyás, sokszor országos majd tartományi szinten. Privát akadémiai helyről nem is hallottam. Néhány egyetem idén kezdett külföldiek toborzásába, mechanical engineer / computer science / renewable energy / battery / vonalon nagyon tudnak gurítani. Kapsz kb. évi $180k-nyi helyi pénzt, ezen felül fizetik a szállást, vízumot és mehetsz kutatni Shenzen / Shanghai / Dalian / Peking vonalon.

Ahogy mondod, lemaradásból kell építeni.

Arrol nem beszelve, hogy minimum 6-8 eves technologiai hatranyban vannak, es ez kapasbol 25-30% veszteseget jelent dollar-to-dollar alapon, mikozben a kinai rendszer koztudomasuan nagyon nem piaci alapon megy, es zero verseny van, a hatekonysaguk katasztrofalis, ami tovabb csokkenti a ROI erteket.

Ez ázsiai jelenség. Dél-Korea ugyanez, India ugyanez. Van x cég, nagyon jó kapcsolatokkal, ott vannak a dolgok elosztva - mondván, így kisebb a rizikó. Viszont ami meglepett, egyre több fiatal cég, fiatal vezetéssel megy inkább a nemzetközi vonalra, mondván, ott nincsenek a nagyok, kisebb az szembeszél.

A dollar-to-dollar alap valid pont, csak Kínában minden jüan-to-jüan lesz, mert az egész ország egy pénzügyi tűzfallal is körbe van véve. Acél, munkabér, energia, minden jüan, plusz más a munkamenet (és olykor sajnos a munkavédelem is még), ezzel vágtak a dél-koreai konkurencia alá. Az agyamat el tudtam dobni, amikor mindig jöttek a "felveszünk embert, amikor jön a munka" szövegtől. Szemben Doosan, az utca túloldalán Hyundai, ugyanaz a hülyeség. Olyan fluktuáció van, hogy folyamatos a minőségi gixer. Kínában - főleg vidéken - ez nem divat, viszont a nagyvárosokban itt is az.

A hatékonyságukat meg a nyugat "favorizálja", mert olcsóbb. Csúszik a projekt a tökölés miatt 2 hónapot, pár macskajancsi kummog, de ha holnap felhívod valamelyik helyi gyártot, hogy kéne 25000 tonna acélszerkezet, másnap kezdik - mivel a legtöbb projekt már az előkészítésben el van csúszva...

Ezt nem abszolut erteken szokas hasonlitgatni, hanem lakossag- vagy valami mas arany alapjan. Ugy meg egyaltalan nem annyira sok, es semmikeppen sem vilaghaborus szint.

Ahogy írtam fent, jüan-to-jüan és a dollar-to-dollar teljesen más, 2 hét ittlét után abbahagytam az árak átszámolását, mert totál értelmetlen. Helyi szinten bődületesen nagy pénz (10000 milliárd jüan), de azt sosem adják le tételesen, mire lesz ez a pénz elköltve - ha egyáltalán el lesz költve.

Én sem látom ebben azt a hú de nagy világháborús szintet. J

átszunk kicsit a számokkal - csak az arányok miatt. jüan-vs-dollár, életszínvonal pedig totál más, ezt

A PLA jelenleg kb. 2 milliós létszámú, akkor egy 1 katonára jut 5 millió jüan/4 év, vagyis 1,25 millió jüan per év, ez kb. $150k dollár. Ha ugyanezt eljátszuk az USA haderejével, akkor a 753 milliárd / 1.4 millió katona kb $540k/év, akkor van egy majdnem 4-es szorzó USA irányában.

GDP per capita vonalon USA 70,2k, míg Kína 12,55k, szóval ez majdnem egy 6-os szorzó. Tényleg hatszor jobban élnek az amerikaiak? Lehetetlen összehasonlítani az életszínvonalat is. Nem éltem USA-ban, de azt tudom, hogy Kínában nagyon sok helyen az életszínvonal magasan leveri a németet. Persze, 3 diplomával lehet nagy a szám, de Németországban is az volt. Egyszerűen képtelenség. Ülsz egy 350km/h-val suhanó vonaton (ami nincs USA-ban), átmész a robot-taxival a MAGLEV-re (egyik sincs USA-ban) és közben 3$-ból jól laksz.

Harmadrészt, ez a bejelentés valahol szimbólikus, mert a PLA 4 év múlva lesz 100 éves és a hadsereg jelenléte a hétköznapokban nagyon erős. A katonai egyetemek nagyon népszerűek, rengeteg házfalon valami katonai jellegű felírat, felfestés. Egy-egy Mao korabeli pufajka manapság drágább, mint egy M8-as BMW. Bármilyen üzenet ami a hadsereget erősíti - és így a biztonságérzetet növeli, imádják a népek. Lemész a metróba, kamion-pótkocsi méretű kivetítőkön megy a toborzóvideó a hadsereghez, haditengerészethez.

A PLA állam az államon belül, a vasútállomáson külön váróhelyük van, jegypénztáraknak elsőbbségük van, ha szirénával mennek, félrehúzodnak az autók (még a mentő előtt sem igazán...).

Személy szerint abban bízom, hogy van értelmes vezetés kerül az USA élére, a világ lecsillapodik, a nagy hévvel kimondott nagy szavak elfelejtődnek a hangadókkal együtt. Szerintem minden hatalmi központnak van éppen elég szarság a saját háza táján, amivel foglalkoznia kellene. Szerintem USA is sokkal jobb hely lenne, ha az elmúlt 20 évben háborúra eltapsolt pénzt odahaza költötték volna el és valószínűleg kevesebb ember élete ment volna tönkre...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 188
113
Hány éves vagy hogy még hiszel a mesében? Szerinted egy ilyen csoportban az erősebb nem fogja érvényesíteni a saját érdekeit? Mikor a legerősebb tagja (Kína) most is egy kommunista diktatúra, ahol egy rossz mondatért elvisz a rendőrség. Vagy éppen a dél kínai tengert teljesen magának akarja, kiszorítva a tenger mellett levő államokat.
Igazad van, ez utópia amit írt.

A helyzet az, hogy lehántva az ideológiát, idealizmust a valóságban azért igyekszik egyre inkább mindenki aki szuverén és teheti - nincs megszállva pl. katonailag mint Japán/Németország , vagy vannak ügynökök a vezetésében mint az EU-nak - mert minden hibája ellenére Kína kevésbé szól bele az ottani kulturális szokásokba, s amíg neki a anyagilag előnyös egy biznisz, nem erőlteti rád kötelező jelleggel a demokráciát. Azt a demokráciát, ami szerinte az egyetlen járható út pl. LMBTQ -val mondjuk Afganisztánban.

A kínaiak semmivel sem jobbak, de egy hangyafasznyit pragmatikusabbak mint az utóbbi évtizedekben az amcsi elitek, akikkel én nem tudom máshogy értelmezni az elmúlt pár évet, a világ több mint felének jól láthatóan teliszaldt a fasza!!!

Nem Kína itt a jó, hibátlan, az USA elől és ellene zárnak össze az eddig kihasználtak, ha valakinek még mindig nem lenne világos!!!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezt az egy képet találtam, remélem lesz jobb is

8tKSZOv.png
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 268
113
Hány éves vagy hogy még hiszel a mesében? Szerinted egy ilyen csoportban az erősebb nem fogja érvényesíteni a saját érdekeit? Mikor a legerősebb tagja (Kína) most is egy kommunista diktatúra, ahol egy rossz mondatért elvisz a rendőrség. Vagy éppen a dél kínai tengert teljesen magának akarja, kiszorítva a tenger mellett levő államokat.
Hitet tettek a tisztesseges uzlet mellett, es a kizsakmanyolas ellen.
Ezt ők mondták nem én.
Amig nem lesz sok prszag benn es a kolcsonos elonyokre fektetik a hangsulyt addig nyerőgép nekik.
Most is van nemi egyet nem értés, mert Kina a politikai, India a gazdasagi oldalt preferalna, valojaban mind a kettore szukseguk lesz, mert kez a kezben jar ez a kettő.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 434
113
Hitet tettek a tisztesseges uzlet mellett, es a kizsakmanyolas ellen.
Ezt ők mondták nem én.
Amig nem lesz sok prszag benn es a kolcsonos elonyokre fektetik a hangsulyt addig nyerőgép nekik.
Most is van nemi egyet nem értés, mert Kina a politikai, India a gazdasagi oldalt preferalna, valojaban mind a kettore szukseguk lesz, mert kez a kezben jar ez a kettő.
Szerintem naiv dolog azt hinni, hogy ők majd tisztességesen fognak játszani. A pénz mindenütt pénz és a hatalom mindenütt hatalom. Ezek az országok sem a "jó fiuk" csapatában vannak (szerintem ilyen nem is létezik). Ezeknek is gazdasági érdekeik vannak és ehhez képest alakítják a politikájukat. Ami meg Kínát illeti. Nos én nem vagyok abban biztos, hogyha az USA megszűnik vezető hatalom lenni a világon és helyette Kína veszi fel ezt a szerepet akkor jobb lesz a világnak. Sőt. Történelmi tapasztalat azt mutatja, hogy a kommunizmus semmi jót nem hozott az emberiségnek, és még ha azt mondjuk, hogy Kína már rég nem az a klasszikus értelemben vett kommunista ország, az ideológiai alapja a vezetésének még mindig az és ezt jól mutatja, hogy Xi Ping hogyan viszonyul a hatalomhoz és annak megosztásához. Éléggé erősen elment Mao irányába.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez már egy ideje sejthető. Ha az USA külpolitikájában nem lesz jelentős változás pár éven belül nyílt háború fog kitörni Kína és az USA között.
Erm... az USA... javaslom paralell vizsgáld meg, hogy Kínai milyen gyakorisággal és hány országgal izmozik a térségében.
Legaktuálisabban a Fülöp-szt-el. De még lehetne sorolni. Hosszan.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 434
113
Erm... az USA... javaslom paralell vizsgáld meg, hogy Kínai milyen gyakorisággal és hány országgal izmozik a térségében.
Legaktuálisabban a Fülöp-szt-el. De még lehetne sorolni. Hosszan.
Igen, Kínának is kellene bizonyos külpolitikai kérdésekben engednie, a Fülöp -Szigetekkel kapcsolatos balhé valóban Kína "sara".
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Igen, Kínának is kellene bizonyos külpolitikai kérdésekben engednie, a Fülöp -Szigetekkel kapcsolatos balhé valóban Kína "sara".
Meg nekem rémlik nem egy hasonló affér Japánnal, Vietnammal is.
Mindenesetre a PLA/N/AF még nem vérzett. Én egyelőre nem esnék hasra tőlük csak a számaik alapján.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Hitet tettek a tisztesseges uzlet mellett, es a kizsakmanyolas ellen.
Ezt ők mondták nem én.
Amig nem lesz sok prszag benn es a kolcsonos elonyokre fektetik a hangsulyt addig nyerőgép nekik.
Most is van nemi egyet nem értés, mert Kina a politikai, India a gazdasagi oldalt preferalna, valojaban mind a kettore szukseguk lesz, mert kez a kezben jar ez a kettő.
Én havi 10 % kamatot fizetek a pénzed után, és sokkal nagyobb biztonságban van nálam a pénzed, mint a bankban. A szemét kizsákmányoló bankárok csak élősködnek rajtad, én viszont csak tisztességes üzleteket kötök. Privátban elküldöm neked a bankszámlámat, légyszíves oda utald a pénzt. :D

Ha komolyabb összeget utalsz, iszok az egészségedre a jachtomon, amikor elszórom a pénzed. :D Amúgy te komolyan elhiszed amit leírtál?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 108
2 931
113
Argentína a Brazilok után meg azt jelenti, hogy Dél-Amerika két legjelentősebb országa már ott van, gondolom a többi is felkészül innentől.

Esetleg az argik viszik magukkal a brics közös pénzt ?

 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 425
113
Szerintem a brics és maga az egész dolog kicsit félre van értve, folyamosan egy szövetségként van értelmezve, azzal az elvárással hogy mindenki egy irányba ugat, és kézen fogva énekelve szeretik egymást. Szerintem nem erről szól, szerintem mind tudják a most csatlakozók is a nagyok is hogy az erősebb kutya baszik, viszont azt már nem akarják hogy ugyan abból a kenelből származzon az erős kutya ahonnan az elmúlt 500 évben jött. Ez tartja őket össze, megszabadulni a kiállhatatlan anyósként viselkedő nyugattól, akinek soha nem leszel elég jó, akkor sem ha azt csinálod amit mond, legyen az bármennyire elborult vagy ellentétes a szokásaiddal kultúráddal, vagy akár gazdasági érdekeiddel.

Vegyük például a nemzetközi sportrendezvényeket, mondjuk a nyugatiak átverik azt hogy férfiak versenyezhessenek nőkkel, na most ugye a nyugati média környezetben ez eladható mert kiátkoznak ha nem támogatod, de a világ nagyobbik részében ezt úgy fogják fel ami, a női sportolók megalázása. Vagy nézzük meg amit az orosz sportolókkal művelnek, az olimpia idején a görögök beszüntették a hadakozást, a szovjetunió idejében is képesek voltak megmérettetni magukat a sportban, ma már annyira elszállt velük a ló hogy nem tűrik meg ezt nyugaton, vagy a velük ellenséges kultúra üldözése, még akkori s ha az semmi politikát nem tartalmaz. A világ többi része szerintem pl a brics ernyője alatt létre fogja hozni a saját sporteseményeit, szervezeteit, és kivonulnak a nyugat által alapított szervezetekből, és akkor lehet majd választani hogy nyugaton nézettség, és szponzorok elvesztése mellet folytatják a sajátot vagy kérik a csatlakozást a másik csapatba annak a szabályai mentén.

Pénzügyi rendszer szintén ez, megfogják próbálni megváltoztatni úgy hogy vonzó alternatívát próbálnak létrehozni, lehet hogy nem fogják tudni irányítani általa egymást, de ha kiveszik az irányítást a nyugat kezéből és marad a valós fizikai gazdaság akkor már megérni minden tagnak. Meglátjuk....

Szóval a brics nem egy hagyományos szövetség, inkább a célja egy újra gyártott szabály és intézményrendszer, nyugati túlsúly nélkül, ebben egyet értenek, ezen kívül hatástalan lehet mert egy jó szövetségben mindig kevés tag van, lásd eu, amíg kevesen voltak hatékonyan működtek mert ugyan azt akarták, ma már nem igaz ez, de tessék megnézni a V4 sem funkcionál jól, mert más a tagok külpolitikája nyugat és kelet felé például. Butaság ragaszkodni erősen ahhoz hogy olyan nagy szövetségeket hozzanak létre ahol mindenben egyet értenek, mert funkcióját veszti a kizárólagosság által.

A brics meg amolyan rúgjunk együtt a nyugatiakba, és üzleteljünk ideológia nélkül dolog, és ez elég is, mert végül is ha tudsz pénzt csinálni, és nem kell a világ másik felén elfogadott kulturális dolgokhoz igazodnod az vonzó, ha te kannibál vagy akkor otthon lehetsz kannibál, ha máshová mész ahol ez nem oké ott már nem, ez végül is a minimális tisztelet más értékrendek felé, ezt nem tartják be nyugaton, pedig csak ennyit kéne, mert a birodalmi logika alapjai Kínában, Oroszországban meg az usaban is ugyan azok , kis tisztelet csodákra lenne képes a nyugat külpolitikáját illetően. Na de amikor a német miniszter megmondja hogy szarják le a rizs árát ott ahol csomóan szegénységi küszöb alatt élnek, mert az ukrán ügy fontosabb..... nem ezt fogja erősíteni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem a brics és maga az egész dolog kicsit félre van értve, folyamosan egy szövetségként van értelmezve, azzal az elvárással hogy mindenki egy irányba ugat, és kézen fogva énekelve szeretik egymást. Szerintem nem erről szól, szerintem mind tudják a most csatlakozók is a nagyok is hogy az erősebb kutya baszik, viszont azt már nem akarják hogy ugyan abból a kenelből származzon az erős kutya ahonnan az elmúlt 500 évben jött. Ez tartja őket össze, megszabadulni a kiállhatatlan anyósként viselkedő nyugattól, akinek soha nem leszel elég jó, akkor sem ha azt csinálod amit mond, legyen az bármennyire elborult vagy ellentétes a szokásaiddal kultúráddal, vagy akár gazdasági érdekeiddel.

Vegyük például a nemzetközi sportrendezvényeket, mondjuk a nyugatiak átverik azt hogy férfiak versenyezhessenek nőkkel, na most ugye a nyugati média környezetben ez eladható mert kiátkoznak ha nem támogatod, de a világ nagyobbik részében ezt úgy fogják fel ami, a női sportolók megalázása. Vagy nézzük meg amit az orosz sportolókkal művelnek, az olimpia idején a görögök beszüntették a hadakozást, a szovjetunió idejében is képesek voltak megmérettetni magukat a sportban, ma már annyira elszállt velük a ló hogy nem tűrik meg ezt nyugaton, vagy a velük ellenséges kultúra üldözése, még akkori s ha az semmi politikát nem tartalmaz. A világ többi része szerintem pl a brics ernyője alatt létre fogja hozni a saját sporteseményeit, szervezeteit, és kivonulnak a nyugat által alapított szervezetekből, és akkor lehet majd választani hogy nyugaton nézettség, és szponzorok elvesztése mellet folytatják a sajátot vagy kérik a csatlakozást a másik csapatba annak a szabályai mentén.

Pénzügyi rendszer szintén ez, megfogják próbálni megváltoztatni úgy hogy vonzó alternatívát próbálnak létrehozni, lehet hogy nem fogják tudni irányítani általa egymást, de ha kiveszik az irányítást a nyugat kezéből és marad a valós fizikai gazdaság akkor már megérni minden tagnak. Meglátjuk....

Szóval a brics nem egy hagyományos szövetség, inkább a célja egy újra gyártott szabály és intézményrendszer, nyugati túlsúly nélkül, ebben egyet értenek, ezen kívül hatástalan lehet mert egy jó szövetségben mindig kevés tag van, lásd eu, amíg kevesen voltak hatékonyan működtek mert ugyan azt akarták, ma már nem igaz ez, de tessék megnézni a V4 sem funkcionál jól, mert más a tagok külpolitikája nyugat és kelet felé például. Butaság ragaszkodni erősen ahhoz hogy olyan nagy szövetségeket hozzanak létre ahol mindenben egyet értenek, mert funkcióját veszti a kizárólagosság által.

A brics meg amolyan rúgjunk együtt a nyugatiakba, és üzleteljünk ideológia nélkül dolog, és ez elég is, mert végül is ha tudsz pénzt csinálni, és nem kell a világ másik felén elfogadott kulturális dolgokhoz igazodnod az vonzó, ha te kannibál vagy akkor otthon lehetsz kannibál, ha máshová mész ahol ez nem oké ott már nem, ez végül is a minimális tisztelet más értékrendek felé, ezt nem tartják be nyugaton, pedig csak ennyit kéne, mert a birodalmi logika alapjai Kínában, Oroszországban meg az usaban is ugyan azok , kis tisztelet csodákra lenne képes a nyugat külpolitikáját illetően. Na de amikor a német miniszter megmondja hogy szarják le a rizs árát ott ahol csomóan szegénységi küszöb alatt élnek, mert az ukrán ügy fontosabb..... nem ezt fogja erősíteni.
Amúgy is záros határidőn belül úgy össze fog kapni Kína és India, hogy borul a történet.
 
Status
Not open for further replies.