Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Önáltatás az egész. Valóban pótolható sok minden,viszont addig bizonyos dolgok tekintetében nullára futna a fogyasztói társadalom. Talán még jobb is lenne,mert az agyhalott birkák rájönnének,hogy milyen sérülékeny lehet egy adott ország gazdasága,ami nem csak azt jelenti,hogy nincs ez,meg az,de minden ehhez kapcsolódó cég,a szállítmányozótól,a fogyasztói eladásig földbe állna. Kissé egyszerűen fogalmaztam,de a lényeg benne van.Átfutottam, majd részletesebben is elolvasom, de addig is, valaki magyarázza már meg ezt nekem: "... valamint a Kína által exportált kis- és nagykereskedelmi áruk jelentős része is pótolható vagy egyenesen elhagyható lenne."
Mivel pótolják a kínai gyártókapacitást? Hol? Mennyi idő alatt? Vagy mit akar jelenteni ez a fenti félmondat?
De hát nincs meg az az ipari kapacitás Kínán kívül, amivel pótolni lehetne a kiesést… ha meg is hozzák a döntést, sok évbe telik felépíteni mindazt, amire most Kínában támaszkodnakÖnáltatás az egész. Valóban pótolható sok minden,viszont addig bizonyos dolgok tekintetében nullára futna a fogyasztói társadalom. Talán még jobb is lenne,mert az agyhalott birkák rájönnének,hogy milyen sérülékeny lehet egy adott ország gazdasága,ami nem csak azt jelenti,hogy nincs ez,meg az,de minden ehhez kapcsolódó cég,a szállítmányozótól,a fogyasztói eladásig földbe állna. Kissé egyszerűen fogalmaztam,de a lényeg benne van.
Kb. ez van. Ha anyugat ezt bevállalná, lámpavason végeznék apolitikusaik nagy része. De minimum polgárháború lenne, ha nem másért, mert a migriket nem lenne amivel etetni, így azok indulnának meg. Ha Kína ki akarna bacni nyugattal, akkor holnaptól minden olyan termék szállítását leállítaná, amit gyárt és nyugat igényt tart rá.Önáltatás az egész. Valóban pótolható sok minden,viszont addig bizonyos dolgok tekintetében nullára futna a fogyasztói társadalom. Talán még jobb is lenne,mert az agyhalott birkák rájönnének,hogy milyen sérülékeny lehet egy adott ország gazdasága,ami nem csak azt jelenti,hogy nincs ez,meg az,de minden ehhez kapcsolódó cég,a szállítmányozótól,a fogyasztói eladásig földbe állna. Kissé egyszerűen fogalmaztam,de a lényeg benne van.
Ezt írtam,hogy addig bizonyos dolgok tekintetében vissza mennek a kőkorba.De hát nincs meg az az ipari kapacitás Kínán kívül, amivel pótolni lehetne a kiesést… ha meg is hozzák a döntést, sok évbe telik felépíteni mindazt, amire most Kínában támaszkodnak
Legalább rájönnénk, hogy mi a fontos mi az ami nem.Ezt írtam,hogy addig bizonyos dolgok tekintetében vissza mennek a kőkorba.
Egyébként látni bizonyos törekvéseket kínai kapacitások kiváltására.De hát nincs meg az az ipari kapacitás Kínán kívül, amivel pótolni lehetne a kiesést… ha meg is hozzák a döntést, sok évbe telik felépíteni mindazt, amire most Kínában támaszkodnak
Lassan fel kellene készülni a Kína utáni jövőre. Kína önmaga fogja összeomlasztani önmagát. A sikerben, meg az ellenfényben nem látszik, de a mosoly rothadó fogakat leplez....Ki kellene váltani tartós, szervizelhető használati tárgyakkal, amit a hazai kisipar tudna gyártani.Egyébként látni bizonyos törekvéseket kínai kapacitások kiváltására.
Vietnám, Bangladesh és India (főleg india a hatalmas humán erőforrásokkal) egyre több betelepülő ipart kap az utóbbi pár évben.
Az már más, hogy kína nem egyszerű "gyártelepként" funkcionál csak az olcsó áruk dömpingjével hanem a komplex iparcikkek piacán is önálló exportőrként jelenik meg ahogy pénzpiacokon és a nemzetközi szállítmányozásban is.
Kína a világgazdaság minden ágába belefonódott és leginkább a gombafonal analógiájával lehet szemléltetni ami átsző egy fatörzset szimbiótaként és sem a szimbióta sem a gazdatest nem képes már a másik nélkül élni.
A kína utáni időre felkészülnek az említett versenyzők.Lassan fel kellene készülni a Kína utáni jövőre. Kína önmaga fogja összeomlasztani önmagát. A sikerben, meg az ellenfényben nem látszik, de a mosoly rothadó fogakat leplez....Ki kellene váltani tartós, szervizelhető használati tárgyakkal, amit a hazai kisipar tudna gyártani.
Lassan fel kellene készülni a Kína utáni jövőre. Kína önmaga fogja összeomlasztani önmagát. A sikerben, meg az ellenfényben nem látszik, de a mosoly rothadó fogakat leplez....Ki kellene váltani tartós, szervizelhető használati tárgyakkal, amit a hazai kisipar tudna gyártani.
A kína utáni időre felkészülnek az említett versenyzők.
A kína utáni időre felkészülnek az említett versenyzők.
Konkrétan az önellátásra gondoltam, mondjuk KKE szinten.Amerikaban ez Trump alatt indult be, Bidenek csak durvan raleptek a gazra. Egyelore csak a high-tech ugyeben latvanyos a dolog - Tajvant ugye nem lehetne orokke tartani -, de mas iparagak is viszik el a gyartast Kinabol, peldaul Vietnamba is, igen (pedig azoknal aztan van tortenelmi problema az amerikaiakkal), meg a hazai gyartokapacitasokat is kezdik ujra kiepiteni.
Sokszor beszélnek arról, hogy Ukrajna nem tudja az amerikai légi-szárazföldi taktikát kihasználni, mert nincs NATO kompatibilis légiereje, de arról sose beszélnek, hogy az orosz (légi) taktika is más lenne, ha Ukrajna nem kapna 24/24 Intelt és meg tudnák ütni - meg tudják, csak akkor 3. Vh - a polák, romulán és egyéb NATO radarokat és AWACSokat! Vagyis egyik fél se teljes, de vajon ki jár jobban? Szerintem, mindenki húzza a száját, de alkalmazkodik, viszont, szvsz az oroszoknak fáj jobban.3.rész
4) Nincs szükség arra, hogy megtámadják ezeket az országokat mindaddig, amíg ők maguk vetik be az embereket Oroszország ellen. Habár, ha konfrontàció történik, Oroszország valószínűleg kevesebb önmaga által kiszabott korlátozással rendelkezik az infrastruktúra és a hidak/utak/kifutópályák stb. lerombolásával kapcsolatban, mint Ukrajnában. Ehhez nagy és folyamatos nagy hatótávolságú cirkálórakétákra lenne szükség (elsősorban a Kh-101-esekre és a Kaliberekre, bár a Kh-59MK2-esek működhetnek, ha Oroszország biztonságossá tudja tenni az eget a taktikai repülés számára – de ez nagy kérés) A helyzet az, hogy fogalmunk sincs Oroszország tényleges cirkálórakéta-gyártásáról – kivéve a ködös „elég magas az ukrajnai folyamatos csapásokhoz”. Oroszország hetente legalább egy nagy csapást mér, legalább 10 bombázót és 3 rakétahordozót érint a Fekete-tengeren, ami évente legalább 4000 cirkálórakéta össztermelését jelenti – ez azonban valószínűleg alulbecslés, tekintettel arra, hogy szükségük van készletek és kötelezettségek más bombázók/flotta arzenáljával szemben. Fogalmunk sincs, hogy ez mennyit jelent, ugyanúgy, mint a Zircon és a Kinzhal hiperszonikus rakéták esetében. A Geran-2 drónok is nevetségesen nehezen elfoghatónak bizonyultak, és ha Szerbia 20 000 darabot tud rendelni belőlük, biztos vagyok benne, hogy Oroszország legalább egy ilyen beszerzést meg tud tenni
5) A Kinzhal és más sugárzásellenes rakéták elengedhetetlen részét képezik Oroszország SEAD képességének javításának. Ugyanúgy, mint a 4. pontban, előfordulhat, hogy nem kell behatoló csapásokat végrehajtaniuk a NATO-országokba, hogy hatékonyan csökkentsék háborús képességüket – a fent említett cirkálórakéták ennek a fő részét képezik. Az F-16-osok és F-35-ösök R-37M és S-400 zsákmányai lesznek, feltéve, hogy nem kizárólag a JDAM-ekkel végzett támadásokra hagyatkoznak. Az R-37-esek és S-400-asok még ebben az esetben is képesek legyőzni a repülőgépeket a tipikus nyugati PGM-ek állótávolságán (akár 80 km-ig), még akkor is, ha jóval az ellenőrzési pont mögött vannak (100 km-rel vagy többel). Még ilyen támadások esetén is csak a frontvonalbeli egységeket érhetik el, és ha lökést kapnak, Oroszországnak le kell vadásznia ezeket a repülőgépeket, hogy megakadályozza a szárazföldi erőik elleni érdemi lemorzsolódást. Ettől függetlenül ezeknek a repülőgépeknek csak korlátozott számú leszállási helyük lesz (mindkettőnek rendelkezésre kell állnia a legénységre és a karbantartási/fegyverzeti tárolóra a hatékony működéshez, az F-16-osok és az F-35A változatok pedig tiszta kifutópályákat igényelnek) Összességében, eltekintve attól, hogy jól ellátott csapatai vannak modern kamikaze drónokból, MBT-ből, SHO/M/LRAD-ból és tüzérségből – amit Oroszország látszólag csinál, Oroszországnak konkrétan a légi előnyükre kell törekednie. légi fegyverek és cirkáló rakéták. A nyugati ISR megzavarása egy teljesen más téma, amiről nulla tudásom van, de úgy gondolom, hogy erre is vannak trükkjeik.
Lassan fel kellene készülni a Kína utáni jövőre. Kína önmaga fogja összeomlasztani önmagát. A sikerben, meg az ellenfényben nem látszik, de a mosoly rothadó fogakat leplez....Ki kellene váltani tartós, szervizelhető használati tárgyakkal, amit a hazai kisipar tudna gyártani.
Az lesz itt a nagy kérdés, hogy egy második Kínának feltápolt India az akkor már NR.1 lakosságával hajlandó lesz-e az örökkévalóságig csicskás szerepben megmaradni, vagy hasonló problémákat generál a nyugatnak mint most a megerősödött Kína?Egyébként látni bizonyos törekvéseket kínai kapacitások kiváltására.
Vietnám, Bangladesh és India (főleg india a hatalmas humán erőforrásokkal) egyre több betelepülő ipart kap az utóbbi pár évben.
Az már más, hogy kína nem egyszerű "gyártelepként" funkcionál csak az olcsó áruk dömpingjével hanem a komplex iparcikkek piacán is önálló exportőrként jelenik meg ahogy pénzpiacokon és a nemzetközi szállítmányozásban is.
Kína a világgazdaság minden ágába belefonódott és leginkább a gombafonal analógiájával lehet szemléltetni ami átsző egy fatörzset szimbiótaként és sem a szimbióta sem a gazdatest nem képes már a másik nélkül élni.