[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Szokás a rubel gyengülését az olajár esésével magyarázni. Valóban, a korreláció igen erős. Azonban érdemes megnézni ezt az ábrát:
p.php


Az ábra alján a forgalom látszik. A piros szín a rubel vételt, a zöld a rubel eladást, a kék az egyéb, technikai tranzakciókat jelöli.
Nyilvánvaló, hogy "Ami most megy az egy irányított hiszti."
Engem azok a kis kék színű tranzakciók nagyon érdekelnének.
Azon gondolkodtam el, hogy nem lehetséges-e, hogy az orosz jegybank visszavásárolja rubelben kibocsátott kötvényei féláron?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Én nem vagyok közgazdász, ha van közöttünk közgazdász, magyarázza már el nekem, hogyan tudja külső spekulációs erő megrengetni egy másik ország pénzét. Az USA, amely rendkívül eladósodott, hogyan tudja ezt megtenni.
Én egyszerű ésszel azt gondolom, hogy egy pénz értékét az adott ország gazdasági teljesítménye alapozza meg. Ez pedig nem változik egyik napról a másikra.
Úgy, hogy teszek egy ajánlatot a pénzpiacon száz milliárd rubeleladására anélkül, hogy egyetlen rubelem is lenne.
Ha egyetlen rubelem sincs mit veszíthetek?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
<b>a monopolhelyzetben lévő tőke</b> tulajdonosa, vagy még inkább a kezelője úgy manipulálja a piaci mozgásokat ahogyan csak akarja.

Minden irreális világnézet főszereplője a mágikus hatalom, egy realitáson túlmutató erő, ami kénye kedve szerint úgy manipulálja a világot, hogy az megfeleljen a narrátor nézőpontjának. Csakhogy a valóságos világban nem létezik ez a mágikus hatalom, ennél fogva azok a narratívák a tévesek, amelyekben mint szereplő feltűnik.

Természetesen ez a <i>"monopolhelyzetben lévő tőke"</i> éppúgy nem létezik, mint a ZOG. De az tény, hogy a jelentős tőkeerőt felmutatni tudó spekulatív szándékok léteznek, ám valós befolyásuk a pénzpiaci folyamatokra elenyésző a nekik tulajdonítotthoz képest, szerepük viszont rendkívül hasznos. Ők a takarítók, a hiénák, akiknek az a kvázi gazdasági szerepük, hogy a gyenge, rothadó részeket eltakarítsák a spekulációjuk mintegy melléktermékeként. Nemzeti szinten nyilván kellemetlen a világgazdaság, vagy akárcsak egy régió rothadó részének lenni, ám a legtöbb ilyen rothadó résznek mindig is volt lehetősége arra, hogy jobb, kapitalistább kormányzatot válasszon magának és jobban menedzselje a honi gazdaságát, ahogy ez vállalati szinten is így van. Éppen ezért most például az oroszok csak magukat okolhatják, hogy a spekulánsok kiéhezett hiénaként vetették rá magukat az ágynak esett gazdasági rendszerükre.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Úgy, hogy teszek egy ajánlatot a pénzpiacon száz milliárd rubeleladására anélkül, hogy egyetlen rubelem is lenne.

Az a naiv elképzelés, hogy a pénzpiacokra ilyen alacsony szintű swindlerként (nem tudsz eladni olyasmit ami nincs a birtokodban) bejuthatsz megmagyarázza miért van szükséged a "monopolhelyzetben lévő tőke" varázslójára a világmagyarázatodhoz. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Az a naiv elképzelés, hogy a pénzpiacokra ilyen alacsony szintű swindlerként (nem tudsz eladni olyasmit ami nincs a birtokodban) bejuthatsz megmagyarázza miért van szükséged a "monopolhelyzetben lévő tőke" varázslójára a világmagyarázatodhoz. :)

A devizapiacokon maximum százszoros tőkeáttétellel lehet kereskedni, vagyis a pénzpiac saját tőkéje a piac fundamentális méretéhez képest egy csapásra "monopolhelyzetben lévő tőkévé" válik amely már alkalmas az árak befolyásolására.
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
Én nem vagyok közgazdász, ha van közöttünk közgazdász, magyarázza már el nekem, hogyan tudja külső spekulációs erő megrengetni egy másik ország pénzét. Az USA, amely rendkívül eladósodott, hogyan tudja ezt megtenni.
Én egyszerű ésszel azt gondolom, hogy egy pénz értékét az adott ország gazdasági teljesítménye alapozza meg. Ez pedig nem változik egyik napról a másikra.
Egyszerűen, újabb szankciók belengetésével, illetve elterjedt az hogy növelik a palaolaj kitermelést(olajár csökkenés).
Jelenleg szerintem Oroszországon csak az olajárának drasztikus növekedés segítene. Korábban itt felvettetem, hogy eltudnátok-e képzelni, hogy Putyin beavatkozna-e drasztikus módszerekkel az olajárának növekedésébe. Jelenleg a világon több úgynevezett gócpont van, mely növelhetné az olajárát:
- Venezuelában polgárháborús helyzet van.
- Nigériában ott a Boko Haram
- Líbiában anarchia van
- Sinai Félszigeten is káosz van.
- Irakban ott az Iszlám Állam
- Iráni atomprogram még nem oldódott meg.
Ezeken a helyeken kitörne egy nagyobb konfliktus, akkor növekedne az olajára.
 

vendeg

Member
2014. augusztus 26.
64
0
6
Nyilvánvaló, hogy "Ami most megy az egy irányított hiszti."
Engem azok a kis kék színű tranzakciók nagyon érdekelnének.
Azon gondolkodtam el, hogy nem lehetséges-e, hogy az orosz jegybank visszavásárolja rubelben kibocsátott kötvényei féláron?

</blockquote>

Pont erre gondoltam én is, hogy az orosz jegybank ahelyett, hogy rubelt vásárolna és ezzel erősítené az árfolyamot kamatot emel. Ráadásul pánikszerűen és mindemellett a kommunikáció is sántít, hogy ilyenre a legmerészebb álmaikban sem gondoltak és, hogy meglepte őket a rubel ilyen szintü esése. Persze, hogy számítottak és nem lepte meg őket. Akkora devizatartalékkal ami az oroszoknak van én is ezt csinálnám, rájátszanék a pánikra és szépen lecserélném az értéktelen dolláromat rubelre vagy visszavásárolnám a rubel kötvényeket ahogy te is mondtad, és mindezt szakaszosan tenném meg, hogy a spekulánsokat szépen bebuktassam. Mert ugye nincs jobb vevő a shortolónál...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
<blockquote rel="melampo"><b>a monopolhelyzetben lévő tőke</b> tulajdonosa, vagy még inkább a kezelője úgy manipulálja a piaci mozgásokat ahogyan csak akarja.

Minden irreális világnézet főszereplője a mágikus hatalom, egy realitáson túlmutató erő, ami kénye kedve szerint úgy manipulálja a világot, hogy az megfeleljen a narrátor nézőpontjának. Csakhogy a valóságos világban nem létezik ez a mágikus hatalom</blockquote>
Mágikus hatalom természetesen nem létezik de a világ gazdaságát és pénzpiacokat 200, vagy közvetlen környezetüket is beleszámolva durván 2000 ember irányítja. a többiekről nem is beszélve akik szintén ennek az iskolának voltak a nebulói és szorgalmasan teljesítik volt tanáraik minden kérését.
Eleve a dollár tömegénél fogva egy monopolhelyzetet teremt magának-és nem az amerikai gazdaság mindenhatósága miatt mai már régen nem létezik csak papíron-és ezzel a kezelői vissza is élnek.
A pénz, a tőke esetében semmi jelentősége a tulajdonosnak. Nem hiszem, hogy ezt neked magyarázni kellene. Csak a kezelője és a döntésekhez szükséges információk szállítója számít mert az hozza a döntéseket és nem a tulajdonos.
Az információkat pedig mint köztudott két nagy hírügynökség szállítja a világon, amelyekből az egyik a másiknak a tulajdonosa és ennek az egyiknek a tulajdonosa pedig a pénzpiac legnagyobb szereplőinek egyike.
Szóval tényleg nincs itt semmilyen mágikus hatalom.
Egyszerű köztörvényes bűnözők, fegyveres rablók vannak akik fosztogatják a világot.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egyre keményebb szankciókat vezetnek be Oroszországgal szemben
https://www.youtube.com/watch?v=-H_0-Iojg58
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/deviza/hatalmas_szarnyalas_a_rubelnel.208014.html

http://www.portfolio.hu/vallalatok/kilott_az_orosz_raketa.208009.html

Tegnap még eltemették őket, most rakéta és szárnyalás. Azért kíváncsi lennék Fade és Blogen magyarázatára, hogyan lehet az ilyen mozgásokat másként értelmezni, mint hiszti és spekuláció, aminek a rálgazdasági alapokhoz semmi köze.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_12_17/Az-Antares-amerikai-raketa-kifejlesztoje-orosz-hajtomuveket-vasarolt-6835/

Úgy látszik, nem csak az olaj az egyetlen orosz exportcikk.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/17/ujabb-tuzszunet-ujabb-ukran-megsertesek

Az ukrajnai belhelyzet nemsokára döntésre fogja kényszeríteni a NATO tömböt. Ukrajnában lassan nincs villany, sem szén, gáz is csak annyi, amennyit nagy nehezen előre ki tudnak fizetni Oroszországnak. Az EU semmit nem tud adni a 40 millió embernek, sem gázt, olajat, szenet, áramot. Az EU mindenből importra szorul. Vagy nagyon gyorsan dűlőre viszik az ügyet, vagy az ukrán vezetés és a nyugati tervek ott fognak lassan elvérezni az újorosz harcmezőkön. A nyugat tisztában van vele, hogy ha Moszkva kiszorítja a nyugati befolyást Ukrajnából, akkor jön Magyarország és a többi, Bulgáriáig bezárólag. Ezért az ukrán helyzet nem csak presztízs kérdés, hanem óriási hatalmi harc, a közép-Európa feletti uralomért. Washington elkeseredett harcot folytat, hogy megőrizze Kelet-Európa feletti uralmát.

*******
Így már érthetőbb, hogy 24 európai ország műveleti terület az USA tervezetében.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Melyik nyelvről melyik nyelvre fordítanak legtöbbet (könyveket, cikkeket)

sn-languageH_2.jpg


Természetesen a középpontban az angol található, de tessék csak megnézni, mi van a jobboldali (nem kicsi!) "bóbita" középpontjában:
bizony az az orosz.

(Még a francia, a spanyol és a kínai nyelvek körül található kisebb "bóbita", a németet viszont leginkább csak angol-német német-angol irányokba fordítják.)

http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/12/16/hatalomra_vagyik_szeretne_atvenni_az_iranyitast_a_vilag_felett_pofonegyszeru_abran_a_biztos_recept/

http://news.sciencemag.org/social-sciences/2014/12/want-influence-world-map-reveals-best-languages-speak
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/17/ujabb-tuzszunet-ujabb-ukran-megsertesek

Az ukrajnai belhelyzet nemsokára döntésre fogja kényszeríteni a NATO tömböt. Ukrajnában lassan nincs villany, sem szén, gáz is csak annyi, amennyit nagy nehezen előre ki tudnak fizetni Oroszországnak. Az EU semmit nem tud adni a 40 millió embernek, sem gázt, olajat, szenet, áramot. Az EU mindenből importra szorul. Vagy nagyon gyorsan dűlőre viszik az ügyet, vagy az ukrán vezetés és a nyugati tervek ott fognak lassan elvérezni az újorosz harcmezőkön. A nyugat tisztában van vele, hogy ha Moszkva kiszorítja a nyugati befolyást Ukrajnából, akkor jön Magyarország és a többi, Bulgáriáig bezárólag. Ezért az ukrán helyzet nem csak presztízs kérdés, hanem óriási hatalmi harc, a közép-Európa feletti uralomért. Washington elkeseredett harcot folytat, hogy megőrizze Kelet-Európa feletti uralmát.

*******
Így már érthetőbb, hogy 24 európai ország műveleti terület az USA tervezetében.

Igen, és ráadásul ebbe a Közép-Kelet-Európa feletti harcba szállt be Kína gazdaságilag
(Kína - Közép-Kelet-Európa csúcstalálkozó Belgrádban)

https://www.youtube.com/watch?v=CxGXNydMebI
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hunhir.info/index.php?pid=hirek&id=80709

Orbán Viktor miniszterelnök Belgrádban kedden kijelentette, hogy az USA kormánya hazánkat is műveleti területté nyilvánította. Földi László titkosszolgálati szakértő szerint ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag mind a technikai lehallgatás, mind az ügynökszervezés, mind a források beszervezése engedélyezett. Olyan szervezet támogatásai is engedélyezett, amely az adott ország stabilitását aláássa, kormányt akar buktatni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="stendre"><blockquote rel="ecso">http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_12_17/Az-Antares-amerikai-raketa-kifejlesztoje-orosz-hajtomuveket-vasarolt-6835/

Úgy látszik, nem csak az olaj az egyetlen orosz exportcikk.

"FELHÍVÁS A VILÁGNAK!
NE KERESKEDJETEK OROSZORSZÁGGAL, AZ EGY TÁMADÓ, ORSZÁGOKAT LEROHANÓ ÉS LEBOMBÁZÓ, AGRESSZÍV, TERJESZKEDŐ NAGYHATALOM. NE ADJATOK EL NEKIK SEMMIT, NE VEGYETEK MEG TŐLÜK SEMMIT!!! (Éppen elég, ha én veszek tőlük ezt-azt).
Tessék betartani az embargót, rajtatok tartom a szememet!!!
USA"
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
http://hunhir.info/index.php?pid=hirek&id=80709

Orbán Viktor miniszterelnök Belgrádban kedden kijelentette, hogy az USA kormánya hazánkat is műveleti területté nyilvánította. Földi László titkosszolgálati szakértő szerint ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag mind a technikai lehallgatás, mind az ügynökszervezés, mind a források beszervezése engedélyezett. Olyan szervezet támogatásai is engedélyezett, amely az adott ország stabilitását aláássa, kormányt akar buktatni.

Ennyit a "szövetségességről" ....
Megszállás?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/17/ujabb-tuzszunet-ujabb-ukran-megsertesek

Az ukrajnai belhelyzet nemsokára döntésre fogja kényszeríteni a NATO tömböt. Ukrajnában lassan nincs villany, sem szén, gáz is csak annyi, amennyit nagy nehezen előre ki tudnak fizetni Oroszországnak. Az EU semmit nem tud adni a 40 millió embernek, sem gázt, olajat, szenet, áramot. Az EU mindenből importra szorul. Vagy nagyon gyorsan dűlőre viszik az ügyet, vagy az ukrán vezetés és a nyugati tervek ott fognak lassan elvérezni az újorosz harcmezőkön. A nyugat tisztában van vele, hogy ha Moszkva kiszorítja a nyugati befolyást Ukrajnából, akkor jön Magyarország és a többi, Bulgáriáig bezárólag. Ezért az ukrán helyzet nem csak presztízs kérdés, hanem óriási hatalmi harc, a közép-Európa feletti uralomért. Washington elkeseredett harcot folytat, hogy megőrizze Kelet-Európa feletti uralmát.

*******
Így már érthetőbb, hogy 24 európai ország műveleti terület az USA tervezetében.

Én személy szerint Örülnék ha az oroszok megszereznék az Ukrán mezőt teljes egészében, mert akkor igen, nekünk is közvetlenebb a támogatás , máris nem elszigeltelt lázadok vagyunk, a hanem szomszéd aki "szövetséges" , Romániára kíváncsi vagyok , ha ez sikerül :D :D kis csicsokat csak ellenség fogja körül venni, remélem Amerikai nyomásgyakorlás miatt nem fognak most tudni kiugrani ahogy szoktak és megkapják végre amit megérdemelnek arcátlan 1 évszázados politikájuk miatt.
Egyébként Én úgy érzem hogy Amerika is nagyon is számol azzal hogy elveszíti az Ukrán mezőt, és ezért a felperzseltföld taktikáját alkalmazva minden hadiipari céget kiherél vagy bezárat , mint a hírekből halljuk.
 
Status
Not open for further replies.