<i>„Hiszen a rubel már akkor veszíteni kezdett az értékéből, amikor még száz dollár fölött volt az olaj hordónkénti ára.”</i> - Frei.
Jó reggelt kívánok, a valuták aktuális árfolyamának semmi köze a valódi gazdasági törvényszerűségekhez, hanem vegytiszta spekuláció és manipuláció az egész.
Az orosz jegybank kivárása majd hirtelen lépése nem kapkodás, hanem egy kellőképpen nem publikált taktikai lépés, ami jó időzítéssel valakiknek nagy hasznot hozott, erre előre fogadni mernék.
<i>Frei véleményét tiszteletben tartva továbbra is javasolt kicsit kivárni – az idő ugyanis meghozza majd a válaszokat is, mert miközben idén 18 amerikai bank ment csődbe </i>( http://www.napigazdasag.hu/cikk/31691/ ) <i>addig Oroszországban rekord közeli volt gabonatermés</i> (http://www.napigazdasag.hu/cikk/31694/ ) – <i>gondolom érzékelhető az alapvető ellentmondás, ebből következően itt valakik valakiket szépen hintáztatnak. A (főleg nyugati) média, a megszólaló szakértők és előrejelzéseik rendre nem azt a végeredményt hozzák, mint amit előre ígértek – valami tényleg nincs rendben, nem az történik ugyanis, mint amit kommunikálnak.</i>
1989-ben a SZU felbomlott, a hadseregük egyetlen puskalövés nélkül hazament, a pénzügyi csődnek volt alternatívája és tétje – a keleti bolsi elit lepaktált a nyugati bankár elittel, volt közös biznisz és közös jövő, ahol mindenki jól járhatott. 2014-ben erről már szó sincs, jelenleg nincs mire lepaktálni. Pusztán a rubel virtuális bedöntésének kísérletével néhány keleti és nyugati oligarha igen jól jár, de ez a lényegen nem változtat, hiszen ettől nem lesz kevesebb orosz gáz, olaj, atombomba és gabona. Arról nem is beszélve, hogy fixálni lehet a rubel árfolyamát is, ami ugyan további nemzetközi feszültség növekedéshez vezetne és megint csak fájna mindenkinek, de egy háború előkészítésének utolsó fázisában ez már nem számítana.
Ne feledjük azt se, ha Kína vagy a BRICS nekiesne a dollárnak, akkor sokan azon sápítoznának, hogy miért tapsol annak a túloldal, hogy végső érvként Amerika majd az atomfegyvereihez nyúlhat. Ugyanez igaz Moszkvára is – semmivel sem veszélytelenebb az orosz nukleáris armada, mint az amerikai.
Ha a világ elitjei nem tudnak kiegyezni, az azt jelenti, hogy valaki(k) nem is akarnak kiegyezni, mert háborút akarnak. Ha pedig ez a végcél, akkor ez be is fog következni. Vajon kinek van több vesztenivalója ezen? Kínának és Oroszországnak? Vagy inkább az USA és az EU lenne a jó válasz?
Régi cikk és „hiteltelen” oldal, de a gondolat annál hitelesebb:
http://szabadriport.wordpress.com/2014/09/14/amerika-igazi-celpontja-nem-oroszorszag-hanem-az-europai-unio/