[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
"ahol semmi sincs tíltva max szankciónálva, és hát az nem tíltás, nem de ? ? :D :D "
DE!!!
Szerintem, ha valaki szankcionál valamit, az tiltást jelent. Pl. ha kizsebelsz valakit, szankcionálnak. Erről szól a jog: ezt teheted, ezzel nem foglalkozom, ezt tiltom. A szankció a tiltás következménye. Az okot és az okozatot nem szabad összekeverni.

Nem hittem volna hogy visszatér a három T (Tűr, Tilt, Támogat) méghozzá egész Európára érvényesen.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Azt mondták az oroszok nem csak fegyverrel tudnak háborúzni.

A szankciókkal kapcsolatos keresés közben találtam:

http://zeenews.india.com/news/world/drone-spotted-over-belgium-nuclear-plant_1518054.html
Öt részt emeltem ki.Mintegy 20 azonosítatlan drónok már kiszúrták a nukleáris erőművek októbere óta az egész Franciaországban.

Brüsszel: megmagyarázhatatlan drone látták repült át a belga nukleáris létesítmény, a helyi hatóságok azt mondta, egy nappal azután, az egyik a növény reaktorok jött vissza egymás után négy hónapos bezárása okozta szabotázs.


A gőzturbina súlyú 1.700 tonna volt, súlyosan megsérült a veszteség kenőanyag, igénylő 30 millió eurós (USD 37 millió) javítási munkát, amit végzett Németországban.

Belga ügyészség nem volt hajlandó megerősíteni a szabotázs, mint terrorcselekménnyel, nem zárva ki azt sem.

Atomerőművek teszik ki 55 százaléka Belgium energiatermelés, valamint a kár több mint a fele az ország atomenergia okozta aggodalmak a hiány, vagy akár áramszünet esetén is.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Mac:</b>
<i>"Tudtommal az oroszok azok akik szankciókat vetettek be a külföldi termékek ellen amolyan válaszlépésként."</i>
Ezek az orosz szankciók mire voltak válaszlépések?

<b>Más:</b>
Felesleges a pénzpiaci szkanderozáson is rugózni, ugyanis egyszerű földi halandóknak esélytelen a függöny mögé látni.
Olyan ez, mint rulett, amikor a golyó megindul: <b>Vörös</b> vagy <b>Fekete</b>?
Esetleg <b>Zéró</b>, és akkor bukó az egész a <i>Vörösnek</i> és a <i>Feketének</i> is. <i>(Erre teszem a tétet. ;D)</i>

<i>Amikor tavaly nagyot zakózott a rubel, akkor a részben orosz tulajdonban lévő stratégiai cégeknél hirtelen megnőtt az orosz részvények aránya vagy éppen teljesen meg is szűnt a nyugati részesedés – történt ez úgy, hogy mire a Nyugat észbe kapott a bezuhant rubelnél, a lezuhant részvényárakat az oroszok egy laza mozdulattal felvásárolták. Pár millió dollárért több milliárd dollár értékű tulajdonrészt szereztek illetve tulajdoni hányadot növeltek. Ezt a tanmesét azzal kapcsolatban vetettem fel, hogy miközben a minap a béka segge alatt volt a rubel, addig a háttérben kik, mibe és milyen százalékértékben vásárolták be magukat vajon.</i>

Oroszország bedől…, vagy csak a világ dől be ennek a mesének.
Ha az USA, Kína és az EU ezt közösen eldönti és végrehajtja, akkor természetesen bedől. Amíg ez a három ezt nem dönti el és nem lép egyszerre, addig bizony itt nem lesz rétes estére
Erre az esetre persze ott van a "régi kedvenc" orosz-indiai együttműködés, ami egészen véletlenül egyre komolyabb szinten áll. Geopolitikai értelemben persze egy orosz-indiai vonal nem egyenrangú egy USA-EU-Kína tengellyel szemben, de mindenképpen jelentősen rontja egy sikeres háború (gazdasági és fegyveres) megvívásának az esélyét az oroszok ellen.
Az USA pénzügyileg egyébként ugyanúgy seggre ültethető sec perc alatt, voltaképpen „csak” egy EU-Oroszország-Kína paktum kellene hozzá… - nos, pont ennek megakadályozása az USA fő stratégiája.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Most nem találom, de azt írta a média, hogy mi lesz ha az eu-ból nem jutnak mobil telefonhoz, vagy mikróhoz a szegény oroszok!!
Majd lázadni fognak!!!Vége lesz Putyinnak!!!

Szerintem majd vesznek kínait! Olcsóbb.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Most nem találom, de azt írta a média, hogy mi lesz ha az eu-ból nem jutnak mobil telefonhoz, vagy mikróhoz a szegény oroszok!!
Majd lázadni fognak!!!Vége lesz Putyinnak!!!

Szerintem majd vesznek kínait! Olcsóbb.

Íme:
http://index.hu/kulfold/2014/12/20/putyin/

Nekem legjobban az az eszmefuttatás tetszett, hogy az orosz turisták nem fogják kivinni a pénzt az országból és külföldön elkölteni és ettől is majd Oroszország fog összeomlani. De tény, hogy a "nyugati" mobilok és mikrosütők orosz ipar általi helyettesíthetetlenségéről szóló rész is közgazdasági Nobel-díjat érdemel. Az olajárról szóló okfejtésben pedig Fade örökbecsű sorait lehet szinte egy az egyben olvasni. Mármint hogy az OPEC volt az, aki lenyomta az olajárat (csak tudnám hogyan, lévén nem növelték a kitermelést) azért, mert így kiszoríthatják a palaolajat. Tetszik érteni: Az OPEC-nek megéri napi 30 millió hordós kitermelésért 40 %-kal kevesebbet kapni azért, hogy napi 2 millió hordós vetélytársat kiszorítson. Hát ez világos.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Most nem találom, de azt írta a média, hogy mi lesz ha az eu-ból nem jutnak mobil telefonhoz, vagy mikróhoz a szegény oroszok!!
Majd lázadni fognak!!!Vége lesz Putyinnak!!!

Szerintem majd vesznek kínait! Olcsóbb.


Egyébként azt sem értem, mi a baj a YotaPhone-nal? Szerintem egy nagyon is piacképes és frankó készülék. Ha nincsenek extrémebb igények (IP67, stb.), akkor gyakorlatilag bármelyik smartphone-ra vágyót ki tud elégíteni. Vagy ezt szándékosan felejtették el azok a nagytudású médiákok? :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="stendre">Most nem találom, de azt írta a média, hogy mi lesz ha az eu-ból nem jutnak mobil telefonhoz, vagy mikróhoz a szegény oroszok!!
Majd lázadni fognak!!!Vége lesz Putyinnak!!!

Szerintem majd vesznek kínait! Olcsóbb.

Íme:
http://index.hu/kulfold/2014/12/20/putyin/

Nekem legjobban az az eszmefuttatás tetszett, hogy az orosz turisták nem fogják kivinni a pénzt az országból és külföldön elkölteni és ettől is majd Oroszország fog összeomlani. De tény, hogy a "nyugati" mobilok és mikrosütők orosz ipar általi helyettesíthetetlenségéről szóló rész is közgazdasági Nobel-díjat érdemel. Az olajárról szóló okfejtésben pedig Fade örökbecsű sorait lehet szinte egy az egyben olvasni. Mármint hogy az OPEC volt az, aki lenyomta az olajárat (csak tudnám hogyan, lévén nem növelték a kitermelést) azért, mert így kiszoríthatják a palaolajat. Tetszik érteni: Az OPEC-nek megéri napi 30 millió hordós kitermelésért 40 %-kal kevesebbet kapni azért, hogy napi 2 millió hordós vetélytársat kiszorítson. Hát ez világos. </blockquote>

Az olaj és származékai árát - a közgazdászok állításai szerint legalábbis - a kereslet és kínálat egyensúlya határozza meg. Vagyis nem kell növelni a kitermelést, elég ha a kereslet csökken, és változatlan kitermelés mellett máris lejtőre kerülnek az ára. Az OPEC-nek nagyágyúinak meg nem csak a rideg pénzügyi szempontok számítanak, hanem egyszerűen a saját létük is "szükségleti tényező" a maguk számára, márpedig Kuvait iraki lerohanásakor mélyen az agyukba véshették a tanulságokat, mármint hogy külső fenyegetés esetén kiknek a segítségére számíthatnak. Külső fenyegetésnek Irán bőven megfelel a számukra (főleg ha kívülről is állandóan oda mutogatnak), és ha az, akinek a segítségére adott esetben számíthatnak a fülükbe súg valami kívánságot, akkor azt figyelembe is veszik, így nem is csökkentették a kitermelést mint más esetekben mindig, amikor csökkent a kereslet. Az eredményt mindenki láthatja a benzinkútnál (nekem EDDIG tetszik), csak attól tartok, ez még csak félidő a "meccsen", és az az igazi kérdés, mi lesz a végeredmény néhány év múlva?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mi is slamasztikába kerülhetünk, s már kerültünk is, a kiszámíthatatlanná váló oroszországi viszonyok miatt. Nem értem, miért örülnek ilyen sokan annak, hogy Oroszországban ismét lesz egy csomó nyomorult. Mert, hogy Putyin lesz az utolsó, akinek helyzetében változás következik be, abban egészen bizonyosak lehetünk. Nem beszélve arról, hogy Oroszország összeomlása magával rántaná előbb Kelet-Európát, majd az egész Európai Uniót. Az Oroszországban lévő európai autógyárak termelésének csökkentése bizonyára már ma is érezteti hatását az anyavállalatoknál. Az Oroszországban tevékenykedő hatezer német cég közül nyilván sok tönkremegy. Vagy, hogy mást is mondjak: a múlt héten a rubel árfolyamzuhanását a forint és zloty gyengülése követte. De láthatóan ennek ellenére sem fogja fel nálunk a közemberek és a közvélemény-formálók többsége, hogy mi szintén slamasztikába kerülhetünk, ha kiszámíthatatlanná válnak az oroszországi viszonyok.
http://bekialtas.blog.hu/2014/12/21/a_putyinpofozas_visszauthet
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Idézet a föntebb linkelt Bekiáltás Blogos beJegyzésből:

"Mindezt csak azért idézem fel, mert a mikrohullámú sütőkről, az IKEA-bútorokról, meg a külföldi síelésről való okoskodásnak csupán a hadiállapot bevezetéséig lesz némi értelme. Azon túl az oroszság olyan dimenzióiba jutunk, amelyeket mi magunk elképzelni sem tudunk. Ahogyan nem tudták elképzelni a II. világháború magyarjai sem, hogy milyen következményekkel jár majd a minden figyelmeztetés ellenére a Szovjetuniónak címzett hadüzenet. Bibó István 1945-ben a demokrácia válságáról írt tanulmányának A megszállás válsága című fejezetét szoktam ajánlani azoknak, akik tudni szeretnének arról a tehetetlen tanácstalanságról, amivel a magyar nép fogadta az 1944–1945-ös szovjet hadsereget.

Egy cseh újságíró, bizonyos Vladislav Kasuka – a hozzám a pravda.ru-n keresztül eljutott cikkismertető szerint – arról értekezik, hogy az USÁ-nak érdekében állhat háborúba sodorni Oroszországot. Mert Amerikát, hatalmas adósságai mellett, az a veszély fenyegeti, hogy egyre több ország akarja mellőzni a nemzetközi kereskedésben a fedezetlen amerikai dollárt. Csakhogy az USA-t mindenekelőtt a dollár-, sőt a petrodollár alapon folyó világkereskedelem, a globális pénzügyi tranzakciók kézben tartása tartja fenn. Az ebből fakadó pénzügyi-gazdasági-politikai előnyöket veszélyeztethetné az áruforgalomnak euróban, jüanban, esetleg rubelben való elszámolása. Washingtonnak ezért lehet célja az Európai Unió és Oroszország, illetve Oroszország és Kína kapcsolatainak minden áron való meggyengítése – állítják mások is."
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Az elmúlt 8 hónapban már nem tudom sírjak-e vagy nevessek ezen a rugózáson hogy Magyarország keservesen megemlegeti az oroszoktól való elfordulást. Olyan szintű önmegalázó szőrszálhasogatással akarják a moszkvai erők szónokai bebizonyítani az exportfüggést mint hogy az iráni motorcsónakok el tudnak süllyeszteni egy repülőgép hordozót, vagy hogy az iráni kamu 5.gen vadász radar és hangsebesség nélkül leszed egy F-22-est.
100x ki lett tárgyalva a gazdasági szakemberek által a száraz tények. A magyar export mindössze 2-3%-a irányul Oroszországba. 2-3%!!! Ez semmi, nulla, nyúlfarok. Ha az EU-tól fordulunk el akkor kell az exporton rugózni.
Ugyanezek a rosszindulatú emberek Ukrajnát nevezik terrorállamnak és a teljes szembefordulást akarják vele, közben pedig Ukrajnával az orosz exporttal összemérhető 2%-os a kereskedelmünk.
Na most kérdem én nem éri ugyanakkora tragédia hazánkat ha az oroszok helyett az ukránokat tesszük partvonalon kívülre? Akkor örömmel veszítik el munkájukat "magyar emberek százezrei"? (ezek a "tényszerű" számok... xD)

Nem hal bele a magyar gazdaság az orosz export kiesésébe.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Amikor tavaly nagyot zakózott a rubel, akkor a részben orosz tulajdonban lévő stratégiai cégeknél hirtelen megnőtt az orosz részvények aránya vagy éppen teljesen meg is szűnt a nyugati részesedés – történt ez úgy, hogy mire a Nyugat észbe kapott a bezuhant rubelnél, a lezuhant részvényárakat az oroszok egy laza mozdulattal felvásárolták. Pár millió dollárért több milliárd dollár értékű tulajdonrészt szereztek illetve tulajdoni hányadot növeltek. Ezt a tanmesét azzal kapcsolatban vetettem fel, hogy miközben a minap a béka segge alatt volt a rubel, addig a háttérben kik, mibe és milyen százalékértékben vásárolták be magukat vajon.
Valami ilyesmire gyanakodtam amikor láttam, hogy a jegybank nem mozdul de én inkább rubelban kibocsátott külföldi kézben lévő államkötvényeknek a háttérben csendben történő visszavásárlását láttam esélyesnek.
Nagyon valószínű, hogy a háttérben ilyesmi zajlott mert amikor a jegybank közbeavatkozott a tartalék 1-1,5% -ával megállította és jócskán vissza is fordította a trendet. Ezt előbb is megtehette volna ha akarja.

Az USA pénzügyileg egyébként ugyanúgy seggre ültethető sec perc alatt, voltaképpen „csak” egy EU-Oroszország-Kína paktum kellene hozzá… - nos, pont ennek megakadályozása az USA fő stratégiája.
Ez azért annyira nem egyszerű mert egy ekkora pénztömeg nagyon nehezen mozdul meg. Eleve a tömeg tehetetlenségénél fogva monopolhelyzetben van ez kiegyensúlyozza a kilengéseket.
Persze ez fordítva is igaz, hogy ha elindul akkor viszon pont ebből kifolyólag megállíthatatlan.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
"Mindezt csak azért idézem fel, mert a mikrohullámú sütőkről, az IKEA-bútorokról, meg a külföldi síelésről való okoskodásnak csupán a hadiállapot bevezetéséig lesz némi értelme.
Ettől az összeomlott a rubel dumától mindig röhögnöm kell.
A szinte semmit nem importáló országban ez hatalmas tragédia.
Az, hogy egy villamosjegy hány mogyorót ér az akkor érdeklehetné a mókust ha villamosozni akarna.
De nem akar!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.flagmagazin.hu/mondom_a_magamet/frei_tamas_a_fizetes_napja

Meglehetősen kemény hangú cikk Putyin és Oroszország ellen. Meglepődtem.
Újra elismétlem: valami nem tiszta számomra, Putyinnak tudnia kellett, hogy minden létező eszközt be fognak vetni ellene. Nem hiszem, hogy nem számolt ezzel. Egy volt KGB-s tiszt dörzsölt. Ezért nem értem ezt a kapkodást. Számomra valami nem stimmel.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Az USA pénzügyileg egyébként ugyanúgy seggre ültethető sec perc alatt, voltaképpen „csak” egy EU-Oroszország-Kína paktum kellene hozzá… - nos, pont ennek megakadályozása az USA fő stratégiája.

Csak meg kell találni a gyenge pontját.

A film export a hozzá csatolt jogdíjakkal, termék csatolással (matricák, chipsek, tolltartók, táskák, gyerekjátékok) . Hanglemez, filmipar hackertámadása esetén gyorsan összejöhet az orosz 140 milliárdos veszteség összege az USA-nak is.



http://index.hu/kultur/cinematrix/2014/12/21/a_sonynak_eddig_500_millios_kara_van_obama_kinatol_kert_segitseget/?cp=1#comment

De ahhoz pofa kell, hogy kérik az oroszok segítségét, míg ők vesszőfutásra kényszerítik a rubelt, meg szankcionálnak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@panoz
Nálad valami nagyon nincs rendben józan ész témakörben. Akkor találj az oroszok helyett biztosan fizető, nagy felvásárlási kapacitások kielégítésére törekvő vevőt Európában. Most tényleg idióta elvi okok miatt (USA-szemellenző, mert Putyin véresszájú diktátor stbstbstb) számoljuk fel az orosz kapcsolatokat? Na neee


@ecso
Nagyon valószínű, hogy csak a nyugati média állítja be így a helyzetet, és közel sincsenek ekkora gondjaik.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
krokomach 22:17

Látom, emlékszel még Aczél kultúrpolitikai alapelvére. Azért megjegyzem (akkor voltam egyetemi hallgató) eszméletlen jó volt akkor a magyar könyvkiadás. A könyvkínálatban az igazi nyugati klasszikus és modern irodalom ma is példa lehetne a könyvkiadás számára. Ezzel szemben most annyi szemét áraszt el bennünket, butítja az embereket, hogy ez több, mint siralmas.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Panoz.
Ne viccelj az Ukránok évekig fizetésképtelenek lesznek. A privatizációs bulit elviszik az amerikaiak. Nem fognak munkahelyeket létrehozni, csak piacot.
Lásd lengyel tej, német hús:
http://karpathir.com/?p=11617
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>„Hiszen a rubel már akkor veszíteni kezdett az értékéből, amikor még száz dollár fölött volt az olaj hordónkénti ára.”</i> - Frei.
Jó reggelt kívánok, a valuták aktuális árfolyamának semmi köze a valódi gazdasági törvényszerűségekhez, hanem vegytiszta spekuláció és manipuláció az egész.
Az orosz jegybank kivárása majd hirtelen lépése nem kapkodás, hanem egy kellőképpen nem publikált taktikai lépés, ami jó időzítéssel valakiknek nagy hasznot hozott, erre előre fogadni mernék.

<i>Frei véleményét tiszteletben tartva továbbra is javasolt kicsit kivárni – az idő ugyanis meghozza majd a válaszokat is, mert miközben idén 18 amerikai bank ment csődbe </i>( http://www.napigazdasag.hu/cikk/31691/ ) <i>addig Oroszországban rekord közeli volt gabonatermés</i> (http://www.napigazdasag.hu/cikk/31694/ ) – <i>gondolom érzékelhető az alapvető ellentmondás, ebből következően itt valakik valakiket szépen hintáztatnak. A (főleg nyugati) média, a megszólaló szakértők és előrejelzéseik rendre nem azt a végeredményt hozzák, mint amit előre ígértek – valami tényleg nincs rendben, nem az történik ugyanis, mint amit kommunikálnak.</i>

1989-ben a SZU felbomlott, a hadseregük egyetlen puskalövés nélkül hazament, a pénzügyi csődnek volt alternatívája és tétje – a keleti bolsi elit lepaktált a nyugati bankár elittel, volt közös biznisz és közös jövő, ahol mindenki jól járhatott. 2014-ben erről már szó sincs, jelenleg nincs mire lepaktálni. Pusztán a rubel virtuális bedöntésének kísérletével néhány keleti és nyugati oligarha igen jól jár, de ez a lényegen nem változtat, hiszen ettől nem lesz kevesebb orosz gáz, olaj, atombomba és gabona. Arról nem is beszélve, hogy fixálni lehet a rubel árfolyamát is, ami ugyan további nemzetközi feszültség növekedéshez vezetne és megint csak fájna mindenkinek, de egy háború előkészítésének utolsó fázisában ez már nem számítana.
Ne feledjük azt se, ha Kína vagy a BRICS nekiesne a dollárnak, akkor sokan azon sápítoznának, hogy miért tapsol annak a túloldal, hogy végső érvként Amerika majd az atomfegyvereihez nyúlhat. Ugyanez igaz Moszkvára is – semmivel sem veszélytelenebb az orosz nukleáris armada, mint az amerikai.

Ha a világ elitjei nem tudnak kiegyezni, az azt jelenti, hogy valaki(k) nem is akarnak kiegyezni, mert háborút akarnak. Ha pedig ez a végcél, akkor ez be is fog következni. Vajon kinek van több vesztenivalója ezen? Kínának és Oroszországnak? Vagy inkább az USA és az EU lenne a jó válasz?

Régi cikk és „hiteltelen” oldal, de a gondolat annál hitelesebb:
http://szabadriport.wordpress.com/2014/09/14/amerika-igazi-celpontja-nem-oroszorszag-hanem-az-europai-unio/
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://mfor.hu/cikkek/Hatalmas_a_kar__meg_nincs_vege_a_Sony_ugynek.html

Ebből a cikkből végre kirajzolódik a harckertámadás következménye(i).
 
Status
Not open for further replies.