[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Fiókban maradtak a kések az EU-csúcson

Az utólagos kommunikáció szerint sosem volt ekkora egyetértés az ukrán válság ügyében, igaz, az erről szóló vitáról nem készült jegyzőkönyv, a tagállamok pedig alig pár mondatos állásfoglalást tettek közzé. Eszerint az EU további támogatást nyújt Kijevnek a reformok folytatásához, és még erőteljesebben elutasítja a Krím annektálását.
******

Két dologra kíváncsi vagyok:
1) Pár hónap múlva ki, hogyan fog emlékezni az elhangzottakra?
2) Ki vagy kik fogják informálni az USA-t?
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
A hír forrása kicsit kétségessé teszi a tartalmát. ELTE-s szerkesztők ukrán hírújság cikkeire hivatkozva. Szerintem az USA pénze megérkezett a "független sajtó" támogatására.

http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5589

Lukasenko kifarol Oroszország mögül

Egyébként ez furi. Az oroszvilag.hu régebben egészen "orosz-párti" volt, ha lehet ilyet mondani. Aztán történt az, hogy valaki kipublikálta az "orosz-párti" internetes oldalak kapcsolati hálóját:

fb_orosz_kiallunk_nw_kicsi.png


http://nol.hu/belfold/lebukott-a-kreml-hazai-hidfoallasa-1482859

amin ugye a bal felső sarokban az oroszvilag.hu is ott van.

Ez ellen tiltakoztak is:

Mi, "a Kreml hídfőállásai"?
Kérdések a Népszabadsághoz
http://oroszvilag.hu/?t1=magyarorszag_es_a_posztszovjet_terseg&hid=5352

És kb. ekkortól kezdve publikálnak többségében oroszellenes cikkeket...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A tegnapi "adag". Ha valakinek kötélből vannak az idegei, nézze meg milyen szellemi magaslatokban tanyázik a hasznos hülyék médialerakatának e jeles csoportja.
http://www.atv.hu/videok/video-20141219-a-helyzet-1-resz-2014-12-18
http://www.atv.hu/videok/video-20141219-a-helyzet-2-resz-2014-12-18
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Vlagyimir Putyin: két éven belül újra bővül a gazdaság
https://www.youtube.com/watch?v=wY-E6kwZUKY
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
2Leszámítva a „leggyávább és legengedelmesebb bábokat, azaz a balti államokat és Lengyelországot”, a cseh, szlovák és magyar vezetésnek már „meg kellett csavarni a karját”, hogy belemenjen Moszkva megbüntetésébe."

http://magyarhirlap.hu/cikk/12739/Washingtont_bosszantja_a_magyar_kulonutassag
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az összeomlás szélén az északi-tengeri olajipar
https://www.youtube.com/watch?v=SYx1PEVM1_8
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="blogen">Kína most lassan olyan helyzetbe kerül, mint az USA a második világháború első éveiben, amikor a megszorult Nagy Britanniát szuverén nagyhatalomból a vazallusává degradálta. A Kínaiak mosolyogva fognak csicskát csinálni az oroszokból, mert megtehetik. Erős és jól szervezet állam, kemény harcban a korrupcióval és pöpec gazdasággal. Ehhez képest Oroszország egy lepratelep, amit néhány hónap alatt lenyomtak az amerikaiak rámutatva a kiszolgáltatott helyzetére az orosz államnak. Mivel Oroszország egy oligarchikus berendezkedésű, hiperkorrupt állam, szánalmas gazdasággal.

El is kezdődött, az "ötven rombolót" lassan küldik:
http://www.scmp.com/news/china/article/664702/china-says-russia-can-sort-out-current-economic-woes-triggered-slump</blockquote>

És? Mi a gond ezzel?
Oroszország katonailag, Kína gazdaságilag erősebb.
Mivel az USA a nyílt háború előtt gazdasági háborúval próbálkozik, ezért kettejük közül a gazdaságilag gyengébbet, Oroszországot "szúrta ki".
Ezért most Kína - aki gazdaságilag erősebb - segíteni fog Oroszországnak, a szövetségesének!
De legyél nyugodt, fog Kína is segítségre szorulni, majd a "művelet" 2. (nyílt háborús) szakaszában.
Akkor majd Oroszország - aki katonailag erősebb - fog segíteni Kínának, a szövetségesének!
Ilyen egyszerű.

(Tudom, tudom, Kissinger publikált egy könyvet Kínáról, amelyben azzal kacérkodik, hogy majd az USA Kínát maga mellé "bűvöli" Oroszország mellől, de - ilyenkor jön jól a mohóság - szerencsére az USA-ban elég sokan vannak olyanok, akik nem tudják elviselni a Kína melletti másodhegedűs szerepet, így ők nem fogják hagyni, hogy az USA "kiegyezzen" Kínával, hanem ők a Kínával való totális háborús konfliktust fogják választani, Oroszország legnagyobb gyönyörűségére. - No nem Kínán fog kárörvendeni Oroszország, hanem azon, ahogy az USA saját vesztébe rohan, és Kína győz.)

http://www.defense.gov/pubs/2014_dod_china_report.pdf
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
A tegnapi "adag". Ha valakinek kötélből vannak az idegei, nézze meg milyen szellemi magaslatokban tanyázik a hasznos hülyék médialerakatának e jeles csoportja.
http://www.atv.hu/videok/video-20141219-a-helyzet-1-resz-2014-12-18
http://www.atv.hu/videok/video-20141219-a-helyzet-2-resz-2014-12-18

Egyébként annyira "bírom", hogy folyton az hangsúlyozzák, hogy Oroszország/Putyin azért veszélyes, mert

"amikor úgy érzi, hogy sarokba van szorítva, akkor teljesen kiszámíthatatlanul a legváratlanabb lépéseket is képes megtenni".

Nos, észrevételek:

1. Tehát nem azzal van a baj, hogy valakik (na kik?) sarokba szorítják Oroszországot, hanem azzal, hogy olyankor Oroszország "a legváratlanabb lépéseket is képes megtenni". És ráadásul ezt "kiszámíthatatlanul" merészeli tenni.

2. Másrészt pedig, ha ugyan teljesen biztosak nem is lehetünk Oroszország lépéseiben, ugyanakkor, azok, akik figyelemmel követték a világ (és benne pl. Ukrajna) eseményeit - és ezt nem csak a nyugati sajtón keresztül tették - azok számára Oroszország lépései már nem tűnnek annyira "kiszámíthatatlannak" ill. "váratlannak".

Tehát mi a nyugati sajtó kommunikációs stratégiája?

1. Hallgassunk el minél több olyan eseményt, fejleményt, ami alapján megérthető lenne Oroszország álláspontja és viselkedése.

2. Majd vádoljuk meg Oroszországot azzal, hogy lépései és viselkedése érthetetlenek, kiszámíthatatlanok, sőt beszámíthatatlanok, szumma szummárum: veszélyesek.

3. A hallgatók/nézők pedig csendben konstatálják, hogy bizony, valóban azok, mert semmit nem értünk abból, ami történik, és még kevesebb sejtésünk van arról, hogy mi az, ami történni fog. (Ugye??)

4. Végkövetkeztetés: veszélyes helyzet van -> fegyverbe!!!

(5. Bónusz lépés: most már aztán tényleg csináljuk meg az Európai Egyesült Államokat, mert össze kell zárnunk, össze kell fognunk ilyen óriási veszélyben.)

(6. Hallgatói/nézői hülye kérdés ezek után: "nem értem, mikor Oroszország ilyen pénzügyi/gazdasági csődben van, miért hiányzik nekik még az is, hogy az EU-t katonailag fenyegessék?? Mit akarnak az EU-tól??")

Hát, mit akarnának... EU+Eurázsiai Uniót Lisszabontól Vlagyivosztokig, hű de szörnyű...

Hát ide jutottunk. Ahelyett, hogy Oroszország vezetésével az EU+Eurázsiai Unió "Lisszabontól Vlagyivosztokig" szuperhatalommá emelkedne,
az USA vezetésével az EU kis-közepes országai összefognak a legnagyobb európai ország, Oroszország ellen, hogy megsemmisítsék azt.

És ezek után a "tájékozott" hallgató/néző megkérdezi:
"Mit akarnak ezek az oroszok az EU-tól?? Miért nem hagynak minket békén??"
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5589

Lukasenko kifarol Oroszország mögül

A belorusz elnök az elmúlt hetekben visszaállította a belorusz-orosz határon a határellenőrzést, a rubel összeomlása után pedig bejelentette, hogy Belarusz a jövőben dollárban vagy euróban kíván kereskedni Oroszországgal. Lukasenko

Ő már lássa az orosz összeomlást és kiutat keres inkább mint hogy úgy járjon mint Janukovics

Fura. Én úgy emlékeztem, hogy az Oroszok nyomására lett visszaállítva a határellenőrzés.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
A Rubel megtámadásával valószínűleg az Eurázsiai Unió életbelépését (is) támadják. Sőt. Az is lehet hogy most az az elsődleges célpont.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote rel="nekerdez">Friss Nógrádi
http://mno.hu/magyarorszageloben/kilott-medve-1264006

Műsorvezető kérdése: Meddig tudja magát tartani Oroszország?
Nógrádi válasza (habozás nélkül): Bármeddig. </blockquote>

Ez csak a liberális én központú államokba lenne kérdés. Így max lassabban fejlődnek.
Viszont így a belső ipar és szolgáltatások fejlesztése előtérbe kerül.
Mint a Grúz háború után az oroszhadsereg képességeinek hiánya.

Free Tamás véleménye meg tükrözi,azt hogy hogyan is gondolkodik az átlag európai
https://www.facebook.com/freitamas/photos/np.132616586.100000671171411/873926205962104/?type=1&notif_t=notify_me

Orosz médiából meg mit láthat az egyszerű oroszok.
RT és más orosz hírcsatorták láthatnak ukrán nácikat akik az övéiket és kultúrájukat támadják.
Nálunk élő oroszok vagy oroszul tudokat kérdezem ezt az orosztársadalromra milyen hatással van?
Eu meg USA ezen ukrán szélsőjobbosokat támogatják!

Ezek után gondolkodjuk el mi és ők hogyan látják a vílágot!?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://latin-amerika.hu/hirek/aktualis/2469-2014-12-19-07-01-58
"A panamaiak az amerikai megszállás napjának nemzeti gyásznappá nyilvánítását szorgalmazzák
A panamaiak arra kérték a kongresszust, hogy a közép-amerikai ország az Egyesült Államok általi megszállásának napját nyilvánítsa nemzeti gyásznappá.
Panama Egyesült Államok általi katonai megszállásának 25. évfordulója előtt a panamai civil szervezetek arra kérték az ország kongresszusát, hogy december 20-át nyilvánítsák „Nemzeti Gyásznappá”. A koalíció az amerikai megszállást a panamai történelem „legtraumatikusabb időszakának” tartja..."

Ennek akár igen érdekes következményei is lehetnek.
És felmerül pár kérdés is. Pl: Ennek most ugye semmi köze nincs az éppen a világ másik felén folyó eseményekhez...?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5589

Lukasenko kifarol Oroszország mögül

A belorusz elnök az elmúlt hetekben visszaállította a belorusz-orosz határon a határellenőrzést, a rubel összeomlása után pedig bejelentette, hogy Belarusz a jövőben dollárban vagy euróban kíván kereskedni Oroszországgal. Lukasenko

Ő már lássa az orosz összeomlást és kiutat keres inkább mint hogy úgy járjon mint Janukovics

Csak nehogy a belorusz gazdaság omoljon ossze.... :)))
A belorusz Rubel már 30%-ort vesztett az Eurohoz, USD-hoz képest, ezért leállt a valuta kereskedelem .
A fehérorosz export 45-50%-a Oo-ba irányul, 15-20%-a Ukrajnába.
Amúgy is veszteségeket szenvednek az orosz Rubel miatt a belorusz cégek.

Ez miatt akarna Lukasenko USD-ba kereskedni, mert hiánycikk a valuta.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Panzerfaust 12:48

Én egy darabig néztem a műsort, mert kíváncsi voltam Schwajda Gergőre. Az apukáját, anyukáját, illetve az apai nagymamáját ismertem, s gondoltam, megnézem őt is.
Engem is felidegesített, különösen a Vári nevezetű újságíró. Miért tévé-műsor az, amikor 3 ember azt találgatja, hogy mit gondol Orbán, Lázár stb. De egyébként ez más műsorok estében is idegesítő! Kérdezzék meg, ne találgassák! Vagy fogalmazzanak meg véleményt, értékeljenek egy helyzetet. Mondjanak értelmes dolgokat. De ne gumicsontot rágjanak. A találgatást meg hagyják a jósdára!
A 2. részt meg sem néztem, de most, hogy linkelted, megnézem.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Az alábbi írásom ide is bemásolom, mert bár eredetileg Sondor-nak válaszoltam, de a vége felé Kínával kapcsolatban olyan fejtegetésekbe is belebonyolódtam, amely szerintem beleillik a "nagy sakktábla" témakörébe:
---------------------------
Kedves Sondor,
a málenkij robot áldozataival teljes mértékben együttérzek, és teljes erőmből azt kívánom, hogy ez ne ismétlődjön meg mégegyszer.
Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy a málenkij robot is a világháború következménye volt, amelyet a SZU azzal indokolt, hogy akik lerombolták a SZU-t, azok építsék is újra.

Én megmondom őszintén, akkor "bocsátottam" meg a szovjeteknek/oroszoknak, amikor megtudtam, hogy 26 millió szovjet-orosz áldozata (katonák és civilek együttesen) volt a II. vh.-nak. Ez népességarányosan még súlyosabb veszteség, mint amit Mo. szenvedett el a II. vh-ban.

Ezt a láncolatot (Napóleon, Hitler, és most a NATO) meg kell törnünk. Ennek a "tradíciónak" véget kell vetni. Nem lehet több orosz (sem magyar) áldozata a Nyugat ismétlődő, Oroszországgal szemben ellenséges támadásainak.

Meggyőződésem, hogy Magyarország így-vagy-úgy vissza fog kerülni az orosz érdekszférába, és talán még az Eurázsiai Unió tagjai is lehetünk.
Ami nem mindegy, hogy hogyan. Fogunk-e előtte fegyveres harcot vívni Oroszország ellen, a NATO részeként?

Én őszintén remélem, hogy nem. Azért nem, mert a végeredményen az sem változtatna: Oroszországot Közép-Kelet-Európában katonailag legyőzni lehetetlen, Magyarország mindenképp az Eurázsiai Unió érdekszférája lesz.

Amit el kell kerülnünk, hogy ne háborús bűnösként kelljen a tárgyalóasztalhoz ülnünk, ne háborús bűnösként, legyőzött félként kelljen aláírnunk a csatlakozási dokumentumokat, mert az magától értetődően jelentősen, és hosszú időre behatárolná Magyarország jövőbeli gazdasági és politikai mozgásterét az Eurázsiai Unión belül, és teret engedne a háború utáni megtorlásoknak/tisztogatásoknak.
Kezdjük helyette tiszta lappal, háború nélkül.

A másik, amit még szeretnék/szerettem volna, ha az EU egységes egészként állna/állt volna ki Oroszország mellett, és létrejött volna a "nagy" Eurázsiai Unió, Lisszabontól Vlagyivosztokig.

Nyilvánvaló, hogy egy "nagy" Eurázsiai Unió, amelynek az egész EU is része lett volna mind az 500 millió állampolgárával, nagyobb gazdasági/politikai befolyást jelentett volna az Eurázsiai Unión belül, mintha csak Közép-Kelet-Európa (a volt KGST, Varsói Szerződés) országai kerülnek át (ráadásul várhatóan háborús folyamat, majd békekötés eredményeképpen) az Eurázsiai Unióba, míg Európa többi országa az EU/Nyugat része marad.

Mondanom sem kell, ugye, melyik verzió biztosított volna Magyarország számára több mozgásteret az Eurázsiai Unión belül.

És végezetül, Kína. Nem, Nógrádinak nincs igaza, Kína nem Szibériát foglalja el (legalábbis nem most), hanem Közép-Kelet-Európát.
Ld. a belgrádi Közép-Kelet-Európa + Kína csúcstalálkozó.
Kína szervezi újra a KGST-t,
egyrészt, mert Oroszország gazdasági ereje most ehhez nem elegendő,
másrészt, mert Kínának nem Szibéria elfoglalása az elsődleges érdeke, hanem az, hogy megakadályozza, hogy a Nyugat/NATO Oroszország megsemmisítésével az Urálig nyomuljon, jelentősen közelebb kerülve Kínához nyugati irányból is.

Így most Kína hoz létre védelmi zónát Közép-Kelet-Európából, körülölelve az Oroszországi Föderációt nyugati irányból, a saját maga - azaz Kína - védelmére.

Megintcsak mondanom sem kell, ugye, hogy ez jóformán senki számára nem előnyös:

- érhető okokból nem előnyos az Egyesült Államok számára, akinek így Közép-Kelet-Európában is Kínával kell megmérkőznie,

- nem előnyös az Európai Unió (megmaradó nyugati része) számára sem, mert így ahelyett, hogy az EU fűzte volna szorosabbra a gazdasági/politikai/katonai kapcsolatait Oroszországgal, Kína foglalja el - egyelőre csak a gazdasági - hatalmi pozíciókat Közép-Kelet-Európában, amellyel végeredményben ugyanúgy szétválasztja az EU-t és Oroszországot (csak más eszközökkel), mint ahogyan azt az USA is teszi,

- és végezetül igazából nem előnyös Oroszország számára sem, mert bár Kína - az USA-val szemben - szövetségese, de ezáltal Kína már nyugatról is körbeöleli Oroszországot, elválasztva őt Európa többi részétől.

Tehát, összegzésképpen, vegyük észre, hogy bár a "nagy sakktáblán" az USA és Kína a fő ellenfelek, de most már - ki hitte volna? - a "kis sakktáblán" (=Európán) is ők játszanak egymással szemben, mégpedig nem máshol, mint itt Közép-Kelet-Európában.

A "kis sakktábla", azaz Európa játékosai közül pedig az egyik sarokbaszorítva (Oroszország), a másik pedig identitászavarosan, saját érdekeivel szembemenve (EU) figyeli a két nagy, az USA és Kína Közép-Kelet-Európai (!!!) lépéseit.

A következő lehetőségek álltak/állnak még (?) rendelkezére:

1. EU és Oroszország összefog, kiszorítva a térségből mind az USA-t, mind pedig Kínát,

2. EU identitászavarosan, saját érdekeivel szembemenve, tehetetlenül nézi, ahogyan az USA szétválasztja az EU-t és Oroszországot Közép-Kelet-Európában, amelyet még az is tetéz, hogy Kína is megjelenik a térségben, és akinek szintén az EU és Oroszország szétválasztása (!) az érdeke; végül Kína kiszorítja a térségből az USA-t és így Kína marad az EU-t Oroszországtól elválasztó hatalmi erő,

3. ua mint 2., de az USA szorítja ki Kínát Közép-Kelet-Európából, és így az USA marad az EU-t Oroszországtól elválasztó hatalmi erő.

Megmondom őszintén, én az 1. opciót támogatom, mert 2. esetén Oroszországnak és az EU-nak még Kínával szemben is meg kell küzdenie (ez a távolabbi jövő, kb. 20-30 év), hogy megszüntesse a kínai ellenőrzést Közép-Kelet-Európa felett, a 3. esetén pedig Magyarország és Közép-Kelet-Európa állandó háborús veszélynek lesz kitéve, a felette kontrollt gyakorló USA és Oroszország állandó hatalmi vetélkedése miatt.

Mindezzel azt kívántam szemléltetni, hogy az EU-nak és Oroszországnak több a közös érdeke mint azt sokan gondolnák, és ezért nem szabad Oroszországgal kapcsolatban rövidlátóan, ellenséges érzelmek, sérelmek mentén gondolkodni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Lehet az Eurázsiai unió létrehozása is elmarad most Belarussz miatt szerintem vagy elhalasztják és a jnekik nyernek mint mindig végül is ott van pénz és technika is .
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
laudarage, tanúlj meg GO-t játszani:) Kínához már most közel van katonailag a "Nyugat", nem Kelet-Európa fogja ez kiegyensúlyozni. Eurázsiai Unió meg mi a fenének nekünk? Kereskedni most is kereskedhetünk bárkivel, azon felül tövábbi kapcsolatoknak nem látom értelmét.
 
Status
Not open for further replies.