[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Athén nem kér többet az eddigi pénzügyi mentőcsomagból
https://www.youtube.com/watch?v=7bYHu1WZFKk
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Python

Meghallgattam a két beszélgetést Nógrádi Györggyel. Én a dél-európai egységben valahogy nem hiszek. Ha az Unió frakciósodna vagy netán felbomlana, szerintem a régi szövetségi rendszerek állnának vissza, s ebben Olaszország, Spanyolország inkább a német érdekkör része.
A görögök nyilatkozataiban olyan megoldást ajánlanak - bár a farbával nem jöttek még elő-, amely szerintük minden európai államnak jó. Nem fókuszáltak Dél-Európára.
Viszont úgy látom, hogy a közép-európai szövetség formálódik. Ausztria első körben Szlovéniával és Horvátországgal fonta szorosabbra a kapcsolatot, majd a csehekkel, illetve szlovákokkal.
Európa - szerény meglátásom szerint- nem tud egységet teremteni. Mondjuk az USA mindent meg is tesz ennek érdekében. Lengyelországot, a balti államokat, Romániát leválasztotta Európáról, Anglia mindig is volt gyarmatához, az USA-hoz kötődött és kötődik.
Érdekes Obama mozgása: nem ment el a párizsi békemenetre, nem ment el Auschwitzba, mintha Európát leírta volna. Viszont elment Kínába, Indiába, Szaúd-Arábiába.
Még annyit, hogy a napokban többször nyilatkozott Tarjányi Péter, hát... közelébe nem ér Nógrádi Györgynek.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Amikor szinte vallásos módon képes valaki kiállni a világ jelenlegi szuperhatalma mellett minden kérdésben és közben fennen hirdetve van a liberalizmus és a demokrácia minden pozitív előnye is, hogyan nem tűnik fel valakinek az, hogy minden hirdetett elv és eszme azonnal kukázva van, ha Oroszország és Putyin a téma.
Onnantól kezdve a háborús uszító Jacejnyuk, a felfegyverzett Jobb Szektor és a háttér támogatóik minden felmentést és elnézést előre megkapnak – csupa nagybetűvel kellene kiemelnem azt a szót, hogy TÁMOGATÓIK, ugyanis nem az agyatlan és fanatizált hülyéken van a hangsúly.
A liberális és demokratikus elvek korlátozottan érvényesek csak? Bőrszín, szemszín, vallás, bankszámla vagy milyen alapon kell ezt értelmezni?
<i>Liberálisan és demokratikusan én úgy vélem, hogy aki nyílt náci jelképeket felvonultató és ártatlan lakosokat halomra gyilkoló félkatonai milíciákat támogat, az a legnagyobb fasiszta a világon.
Valójában nem nekem van bajom a liberális demokráciával, hanem a világ nyugati felén élő pénzügyi elitnek. Ez igaz lokális és igaz globális értelemben is – nyugodtan cáfolja, aki tudja.</i>

Más:
James Baker volt amerikai külügyminiszter megerősítette azt, hogy anno Gorbacsovval valóban volt megállapodás, miszerint a NATO nem fog keleti irányba terjeszkedni, cserébe a SZU hozzájárul, hogy a kettészakított Németország egyesüljön és közben feloszlik a VSZ is.
A hidegháborús győzelmet az USA igen olcsón – gyakorlatilag ingyen - megkapta, de még ezen az olcsó bolton sem volt képes becsületes maradni. Akkor mit várhatunk nagy, az egész világot és emberiséget érintő kérdésekben az USA-tól, aki elvileg az emberiség vezetője és a korlátolt elmék és eszmék felvilágosítója.
Annak idején a Szovjetunióban a begyepesedett öreg pártkatonákat az ifjabb generáció – nagyon helyesen – félreállította. Itt az ideje annak, hogy az USA-ban és Nyugat-Európában is a vén f..zok kezéből végre kivegye a gyeplőt az új generáció.

Végezetül:
Oroszország nélkül, pláne Oroszország ellen nem lehet biztonságos és védett Európát létrehozni. Az orosz kötélhúzásra rámehet az egész EU, onnantól kezdve valóban 1914-ben találja magát mindenki.
Aki ma az oroszok ellen politizál, az egy európai válságot és háborút támogat. Ez a realitás, talán előbb utóbb végre mindenki felfogja mindegyik oldalon.

A másik dolog: melyik épelméjű európai akarta volna azt, hogy Ukrajna EU tag legyen? Emberek, miről beszélünk, amikor például az Oroszországba tartó vonatszerelvényekre is fegyveres őrséget kellet felfogadni az orosz határig, hogy ne rabolják le a szerelvényt Ukrajnán áthaladva – ez volt az alaphelyzet még bőven a boldog békeidőkben is.
Az EU-nak valóban rohadt nagy szüksége van Ukrajnára, hiszen nincs elég baja a saját bevándorló afrikai és muszlim kisebbségével meg tegnap óta a görögökkel.

A szomorú igazság az, hogy egyetlen hatalom van, aki képes lenne Ukrajnában rendet tenni és rendet is tartani: ez pedig Oroszország. Erre az USA és a NATO képtelen, nemhogy Ukrajnában, de gyakorlatilag sehol a világon.
Az EU-nak be kell fejezni az amerikai propaganda és utasítások végrehajtását, ki kell egyezni Putyinnal és nem mellesleg rendet kell rakni Ukrajnában egyszer és mindenkorra. Nincs más európai érdek, mert minden más megoldás háborút hoz Európára, ez pedig Téged is érinteni fog, mégpedig személyesen és közvetlenül.
Akkor is, ha ezt most még el sem tudod képzelni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 261
26 158
113
Montezuma
Teljesen igazad van, csak azt nem veszed figyelembe, hogy akiknek az európai érdekeket kellene képviselnie, azok csak bábok az USA kezében (Ha belegondolunk, már 1945 óta). Innentől kezdve nem az számít, hogy mi lenne jó Európának, vagy a világnak, hanem csak egy szűk érdekcsoportnak, akik bármit, vagy bárkit beálldoznak a céljai elérése érdekében.
Szerintem amikor az Ukrán forgatókönyvet készítették, akkor nem számoltak a Krímmel, az orosz kisebbség reakcióival, az elszakadási törekvésekkel és azóta csak futnak a pénzük után, kerül amibe kerül, mindenen átgázolva.
Sajnos a tét iszonyatosan magas, elég egy rossz, vagy átgondolatlan lépés és mindenki "nézhet ki a fejéből", talán végleg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 753
57 199
113
Montezuma

<i>"Itt az ideje annak, hogy az USA-ban és Nyugat-Európában is a vén f..zok kezéből végre kivegye a gyeplőt az új generáció."
</i>
Ezzel egyet értek, csak van vele egy igen komoly probléma. A vén f.szok nem engednek olyan fiatalt "értékelhető" pozíció közelébe aki kicsit is értelmes. A mostani "elit" szemszögéből nézve:
Fiatal, dinamikus, értelmes, ambiciózus <b>egyéniség</b>= Súlyos veszélyforrás.
Ugyanis a politikai realitás az, hogy senki sem akarja elveszíteni a hatalmát. Épp ezért nem engednek olyan embereket a közelükbe akik veszélyesek lehetnek rájuk, vagy a megmerevedett rendszerükre, ugyanis ők e miatt élnek jól. Ez egzisztenciális kérdés is a számukra.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
"Itt az ideje annak, hogy az USA-ban és Nyugat-Európában is a vén f..zok kezéből végre kivegye a gyeplőt az új generáció."

Ha van egy jól bevált szisztémád, minek borítanád fel? Ezek a "vén f..szok" romba döntötték a Szovjetuniót és a VSZ-t. Most hogy újra az orosz terjeszkedés fenyegeti a szabad világot, a régi jól bevált szakértőkre van szükség akik újra megszüntetik a fenyegetést rutinjukkal és bölcsességükkel.

Elképzelhető hogy egy ciklikus expanzív-recesszív korszakot szántak a szakértők Oroszország sorsának hogy kordában tartsák őket. A SZU expanzív korszaka után Reagan zseniális húzással vitte recesszióba az ellenséget, majd jött az olajvagyon és a 2000-es évek expanzív korszaka hogy az egyébként veszélyes oroszok ne érezzék magukat egy globális börtönben. Mikor újra elérik azt a szintet hogy terjeszkedjenek és meghódítsák a szabad Európát beindulnak a szankciók és egy recesszív korszakba döntik az oroszokat. Ha eléggé leépült a haditechnikájuk a bevétel hiánya miatt, újra felkapott ország lesz befektetések szempontjából és expanzív korszakba engedik az ellenséget addig a pontig míg újra nem akar más népeket meghódítani.

Más: jövőhéten ha jól mennek a dolgok újabb rekordokat fog megdönteni a rubel árfolyama, tovább ásva az árkot Kína és Oroszország között. Nyilván mindenki számára egyértelmű ilyen instabil rubelnál közös monetáris politika nem folytatható semmilyen szinten.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Más: jövőhéten ha jól mennek a dolgok újabb rekordokat fog megdönteni a rubel árfolyama, tovább ásva az árkot Kína és Oroszország között. Nyilván mindenki számára egyértelmű ilyen instabil rubelnál közös monetáris politika nem folytatható semmilyen szinten.</i>

Nem tudom mit mondjak, lehet ezzel a lépéssel méginkább Peking karjaiba lökik Moszkvát.
Beteszem ide is a cikket, mert ide is érvényes.
http://www.thedailybeast.com/articles/2015/01/28/chinese-money-is-backing-putin-s-war.html
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Panoz:
Jóformán egyetlen mondatot sem olvastam, amivel nemhogy egyet tudnék érteni, de egyáltalán racionális alapja lenne.
Nógrádi január elejéről:
https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=AQdSGbbuiC0&feature=player_embedded&x-yt-cl=85114404
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kínának eddig is jó viszonya volt Kíevvel. Egy rakás haditehnikát vásároltak tőlük és mielőtt kitört volna a balhé, mezőgazdasági termékeket akartak vásárolni.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Ha van egy jól bevált szisztémád, minek borítanád fel? Ezek a "vén f..szok" romba döntötték a Szovjetuniót és a VSZ-t. Most hogy újra az orosz terjeszkedés fenyegeti a szabad világot, a régi jól bevált szakértőkre van szükség akik újra megszüntetik a fenyegetést rutinjukkal és bölcsességükkel.

A rutin és bölcsesség csak addig előny, amíg nem a régi beidegződések alapján cselekszenek. A hidegháborús szisztémák már nem állják meg a helyüket és ezzel az utóbbi időben szembesült a nyugati és a NATO vezetés is. Elég csak a krími bevonulásra gondolni. Olcsó és végtelenül egyszerű megoldással, de mégis félrevezették a titkosszolgálatokat és a nyugati vezetők csak akkor értesültek a bevonulásról, amikor már hemzsegtek a Krímben a zöld emberkék. Nyugaton szimplán arra számítottak, hogy a 2008-as grúziai nagy mozgósítás lesz itt is a válasz. De Szíriánál is váratlan lépés volt, amikor az oroszok javasolták a szír vegyi fegyverek megsemmisítését és amihez - gondolom egy moszkvai telefon után - Asszad is lelkesen asszisztált. Tehát számomra egyértelműen látható, hogy a mai Oroszország teljesen máshogy forgatja a lapokat, mint ahogy elődje tette, és az eddigi szisztémák nem nagyon illenek rá. A NATO el is indult az átszerveződés, belső megújulás útján.

Tovább a már jól bevált szisztémának meg van az a nagy hátránya, hogy ismert a folyamata. Moszkvával már egyszer végigcsinálták, az igazán nagy bravúr az lenne, ha ez még egyszer sikerülne, de én nem hiszem, hogy a Kremlben ne emlékeznének még a régi időkre, hogy a Szovjetuniót hogy vezették el az összeomlásig.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<i>Más: jövőhéten ha jól mennek a dolgok újabb rekordokat fog megdönteni a rubel árfolyama, tovább ásva az árkot Kína és Oroszország között. Nyilván mindenki számára egyértelmű ilyen instabil rubelnál közös monetáris politika nem folytatható semmilyen szinten.</i>

Nem tudom mit mondjak, lehet ezzel a lépéssel méginkább Peking karjaiba lökik Moszkvát.
Beteszem ide is a cikket, mert ide is érvényes.
http://www.thedailybeast.com/articles/2015/01/28/chinese-money-is-backing-putin-s-war.html

Igazat kell adjak neked, de úgy érzem a viszonyok közben megváltoztak és a mellérendelt szerepek helyett alá és fölérendelt szerepek vannak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
_ROULETTE_GREEN_ZERO_SECTOR.jpg

...
:)
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="panoz">Ha van egy jól bevált szisztémád, minek borítanád fel? Ezek a "vén f..szok" romba döntötték a Szovjetuniót és a VSZ-t. Most hogy újra az orosz terjeszkedés fenyegeti a szabad világot, a régi jól bevált szakértőkre van szükség akik újra megszüntetik a fenyegetést rutinjukkal és bölcsességükkel.

A rutin és bölcsesség csak addig előny, amíg nem a régi beidegződések alapján cselekszenek. A hidegháborús szisztémák már nem állják meg a helyüket és ezzel az utóbbi időben szembesült a nyugati és a NATO vezetés is. Elég csak a krími bevonulásra gondolni. Olcsó és végtelenül egyszerű megoldással, de mégis félrevezették a titkosszolgálatokat és a nyugati vezetők csak akkor értesültek a bevonulásról, amikor már hemzsegtek a Krímben a zöld emberkék. Nyugaton szimplán arra számítottak, hogy a 2008-as grúziai nagy mozgósítás lesz itt is a válasz. De Szíriánál is váratlan lépés volt, amikor az oroszok javasolták a szír vegyi fegyverek megsemmisítését és amihez - gondolom egy moszkvai telefon után - Asszad is lelkesen asszisztált. Tehát számomra egyértelműen látható, hogy a mai Oroszország teljesen máshogy forgatja a lapokat, mint ahogy elődje tette, és az eddigi szisztémák nem nagyon illenek rá. A NATO el is indult az átszerveződés, belső megújulás útján.

Tovább a már jól bevált szisztémának meg van az a nagy hátránya, hogy ismert a folyamata. Moszkvával már egyszer végigcsinálták, az igazán nagy bravúr az lenne, ha ez még egyszer sikerülne, de én nem hiszem, hogy a Kremlben ne emlékeznének még a régi időkre, hogy a Szovjetuniót hogy vezették el az összeomlásig.</blockquote>

Valóban fel lehet készülni egy megtörtént eset kivédésére ha bölcsen tanulunk a hibáinkból, de mindmáig arról kapni információt hogy az orosz állam berendezkedése igen lassan változik és a régi struktúrák és beidegződések jelenleg is nagy arányban játszanak szerepet és befolyásolják az állam életét.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mármint Moszkva kerül Peking alá? Gazdaságilag mindenképp. Nem hinném, hogy nagyon ínyjére van a mostani balhé, mert ha picit is utánaolvasol a kínai sajtónak (bőven elég az angól nyelvű) másról sem beszélnek mint új selyemútról. Hogyan kéne a selyemút modern változatát létrehozni? stb. stb.
Viszont annyiban jól jön, hogy míg nem rendeződik a szitu, addig is nem vele foglalkozik Amerika.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Görögország kilőtte a trojkát, de mi lesz a következő lépés?
https://www.youtube.com/watch?v=uHGLDeDcjXk
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Görögország kilőtte a trojkát, de mi lesz a következő lépés?</i>

Éhenhalnak?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
James Baker volt amerikai külügyminiszter megerősítette azt, hogy anno Gorbacsovval valóban volt megállapodás, miszerint a NATO nem fog keleti irányba terjeszkedni, cserébe a SZU hozzájárul, hogy a kettészakított Németország egyesüljön és közben feloszlik a VSZ is.
Hiába, amit egy igazi úr megígér az meg van ígérve.
Legfeljebb nem tartja be.
Annak idején a Szovjetunióban a begyepesedett öreg pártkatonákat az ifjabb generáció – nagyon helyesen – félreállította. Itt az ideje annak, hogy az USA-ban és Nyugat-Európában is a vén f..zok kezéből végre kivegye a gyeplőt az új generáció.
Hetekkel ez előtt belinkeltem a "Hálózat " című film egy részletét és valaki az egész film linkjét is berakta. Nem véletlenül csináltam de gondolom senki nem nézte meg. Pedig hetekkel a francia történet előtt érdemes lett volna megnézni mert ennek fényében mindenki másképpen látta volna az eseményeket.
Azt amiről a film szól én negyven éve magyarázom és sajnos az a tapasztalatom, hogy sokkal kevesebben értik mint negyven évvel ezelőtt. Nagyon ritka kivételektől eltekintve a tömeg sokkal hülyébb mint negyven éve volt. Szinte csak fiatalabbak közt mozogva azt tapasztalom, hogy a huszon és harmincas korosztály egy szűk rétegétől eltekintve a többi alatta és felette katasztrófa.

Az orosz kötélhúzásra rámehet az egész EU, onnantól kezdve valóban 1914-ben találja magát mindenki.
Aki ma az oroszok ellen politizál, az egy európai válságot és háborút támogat.
Jól látod, ez a cél.

A szomorú igazság az, hogy egyetlen hatalom van, aki képes lenne Ukrajnában rendet tenni és rendet is tartani: ez pedig Oroszország.
Az EU-nak be kell fejezni az amerikai propaganda és utasítások végrehajtását, ki kell egyezni Putyinnal.
Csipkemerkelke felébredhetne évtizedes álmából és észrevehetné, hogy őt is csak felhasználták.
Sajnos ha bevallaná, hogy mi vezetett ide az az ő és pártja végét jelentené ezért ezt nem fogja megtenni. Az amerikai hitelválság idején európára sózott -rossz nyelvek szerint 6-800 milliárd dollárnyi- mérgezett amerikai papírokat hitelként szétterítették és a németek ezt úgy úszták meg, hogy Merkelék továbbtolták többek között Görögországra, Spanyolországra, Portugáliára és persze keletre. Ez a hullám elment a falig visszaverődött és most jön visszafele.
Európa egész politikai elitje ki kellene álljon a választói elé és el kellene mondja, hogy mit műveltek és most mekkora szarban vagyunk. Szövetséget köthetnénk Oroszországgal és Kínával nem is beszélve a többi nem amerikafüggő országról.
Ennek kicsi az esélye.

Az igazi európai politikus, az ikonikus figura aki az európai politikai elit védjegye lehetne az a Jean-Claude Juncker.

Az orrgazda aki még ahhoz is gyáva volt, hogy maga lopjon.
Ő csak a tolvajok zsákmányát segített elrejteni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 261
26 158
113
Az EU-n kívül is volt, van és lesz élet, nem árt ha sokan hozzászoknak.

Panoz
1. "Mikor újra elérik azt a szintet hogy terjeszkedjenek és meghódítsák a szabad Európát".
A. Na ezt jó lenne, ha még vagy kétszer-háromszor átolvasnád, mert ez inkább a humor oldalba illik! A szabad Európa csak egy illúzió a tömegek számára, meg akik még nagyon akarnak hinni benne, nem több. Európa önállóan még f@ngani sem tud, csak ha megengedik neki.
B. Nem is tudom ki terjeszkedett és terjeszkedik folyton.
Ha jók a történelmi ismereteim, akkor 1943-ig, alapvetően csak Európa b@sztatta az oroszokat, terjeszkedve kelet felé, pl. lengyelek, franciák, németek (magyarok, románok, olaszok) és nem fordítva. Azután 1942-től visszanyalt a fagyi és "rendet tettek", ami nagyon nem tetszett egyeseknek.
1990 után szerintem a NATO közeledik pofátlanul az orosz határhoz és nem fordítva. Líbia, Szíria, Grúzia, Ukrajna pont arra példa, hogyan akarják jobb belátásra bírni a renitens Oroszországot. Ha Oroszország terjeszkedni akarna, már régen megtehette volna, de a sajátját (Krim=orosz) nem fogja hagyni, mert nem agyatlan hülyék vezetik. A SZU-t egyszer már körbe zárta az USA, nem hiszem, hogy az oroszok hagyni fogják még egyszer és Gorbacsov is csak egyszer volt.
2. "az egyébként veszélyes oroszok".
Vajon kire veszélyesek? A gátlástalan, arrogáns, nagyképű, a világot mindenáron vezetni akaró USA vezetésre. Arra biztosan.
Oroszországban ha nem egy részeges báb ül a vezetői székben, rögtön megkondul a vészharang az USA vezette nyugaton, mert hogy jön ahhoz egy orosz elnök, hogy nem a nyugat szekerét tolja, nem szolgálja ki őket engedelmesen, hanem az orosz nép és emberek érdekeit képviseli a világban. Démonizálni lehet az oroszokat, meg Putyint, de hosszú távon nem biztos, hogy érdemes.
3. "A SZU expanzív korszaka után Reagan zseniális húzással vitte recesszióba az ellenséget".
Meg az USA-t is elindította a lejtőn, csak egy kicsit tovább bírják mint a SZU. De "ami késik, nem múlik", mint látható a jelenlegi helyzetben mert az USA-ban minden nagyon f@sza, ugye?

Nem kell az oroszokat szeretni, csak elfogadni olyannak amilyenek, amit Európa sohasem tett meg, pedig egyáltalán nem különbek tőlük, sőt! Itt lett volna a lehetőség hosszú távon együttműködni velük, a kölcsönös előnyöket kiterjesztve, egy kis békességet teremtve, de valakiknek ez nem érdeke.
Panoz, a realitás érzék nagyon fontos, sokszor nem árt helyén kezelni a dolgokat, nem csak az elvakultság mögül szemlélődni.