[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Hát azért elég vaknak kell lenni, hogy ne lássa az ember az USA már a fél világot lángba borította, itt a szomszédban az új célpont Ukrajna. Az USA folyamatosan terjeszti az amerikai "demokráciát" aminek folyamatos háború a vége és a lakosságot nyomorba dönti.
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Igen Koppany egyetertunk de az USA is tudja hogy meddig mehet a haborujaival es mikor kell stoppot mondania!lasd Sziria ott sem a Terez Anya szolalt meg bennuk hogy ne tamadjak meg Sziriat
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 849
113
Itt nem arra kell gondolni, hogy az usa megtámadja Oo-ot kozvetlenul, hanem belerángatja egy háborúba mely kiszélesedhet egy globális háborúba.
Pl Ukrajnában.
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Az USA valoban beprobalkozott Ukrajnaba de setovabb!ott is megvan a hatar hogy meddig mehet el!igen boki ertelek de globalissa akkorsem terjedhet mivel az oroszok radiroznak es ep elmeju ember ebbe nem fog belemenni (remelem) igy hat nem fog terjedni a haboru!meg lesz olyan ember itt Europaban aki eltud szamolni 10ig addig semmifele nagy haboru nem lesz mert egyszeruen nem kovetkezhet be!a tobbit meg propaganda szagunak erzem,hogy most ez a fegyver gyartoknak vagy a politikanak felel meg nem tudom de egy biztos hogy semmi jora nem utal.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Az USA valoban beprobalkozott Ukrajnaba de setovabb!ott is megvan a hatar hogy meddig mehet el!igen boki ertelek de globalissa akkorsem terjedhet mivel az oroszok radiroznak es ep elmeju ember ebbe nem fog belemenni (remelem) igy hat nem fog terjedni a haboru!meg lesz olyan ember itt Europaban aki eltud szamolni 10ig addig semmifele nagy haboru nem lesz mert egyszeruen nem kovetkezhet be!a tobbit meg propaganda szagunak erzem,hogy most ez a fegyver gyartoknak vagy a politikanak felel meg nem tudom de egy biztos hogy semmi jora nem utal.

Azt gondolom, hogy nyugati stratégák egy része úgy gondolkodik, hogy megvívható egy győztes háború hagyományos fegyverzettel az oroszok ellen. Ebben a háborúban senki nem fog tömegpusztító fegyvert bevetni mert nem akar másodiknak elpusztulni, szerintük (nem akarnak tudomást venni az új orosz katonai stratégiáról).
Az a kérdés hogy meddig akarnak/tudnak a politikusok elmenni.
A folyamat egy idő után öngerjesztővé válik és nem lehet leállítani.
Nem bölcs dolog a medvét sarokba szorítani, pláne még ott szurkálni is.
Ma a világ újra felosztása folyik. Az érdekszférák növelése, illetve az érdekszférák csökkentése című játék folyik. A határ kicsi ahol lavíroznak!
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Bogaras veled is egyetertek es igen en is olvastam errol a strategiai megfogalmazasrol hogy hagyomanyos fegyverrel,igen am de ki meri azt felvallalni fokepp nyugaton hogy nem kerul elo az orosz strategiai fegyverzet mondjuk legibazisok elporlasztasara egy esetleges konfliktus eseten?elsosorban nem az USA teruleten levo bazisokra gondolok hanem mondjuk a Lengyel vagy Roman bazisok elolvasztasara?ki merne megkockaztatni azt hogy csak tankok meg repcsik utkozete lenne?elore megbeszelnek?ketlem...es a szlavokat jol ismerven egy valodi haboruban a medve bizony hogy leradirozna a strategiai fontosagu tamaszpontokat a kozeleben es tartom magamat ahhoz hogy az 5. cikkelyt a hajukra kenyhetik abban az esetben ha ez bekovetkezik!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 336
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="slash"><blockquote rel="Fade">mela: "Ezt viszont kár volt leírni.
Ha te a pénz értékét nem az érte vásárolható javaknak az idővel változó mennyiségével méred..."

hjajjh.. legyen: Számoljam ki hány Big Mac menüt tudtam venni anno és most 100$ból? Nem nehéz évek óta ~1450ft körül jár. Anno 2008ban mondjuk 180 volt a $, most 280 aza anno 14 most meg 19et.
Azaz nemhogy csökkent volna mint állítod hanem még nött is.
hoppá. De ha gondolod lehet száolni cocacola és üzemanyagban is...
Lehet, hogy bennem van a hiba -majd jelzi talán valaki-, de én a rezsit, a húst, a tejterméket, meg az egyéb szolgáltatási árakat hasonlítom ilyen esetekben, nem a meki meg a popcorn+kóla xarságokat. Valaki suttyomban átmágnesezte a tájolódat, így rossz irányba forogsz :)

</blockquote>

Mondjuk kólával felnit szoktam tisztítani, így nem igazán ismerem a konkrét árfolyamát :)))

</blockquote>

Kiválóan megfelel szélvédő-tisztításhoz is, a Boeing Maintenance Manual (karbantartási kézikönyv) szerint ha már mindenféle csoda-tisztítóval kudarcot vallottunk, akkor jöhet a CocaCola, és láss csodát, az tényleg lepucol minden szmötyit/bogarat/madárpiszkot, szóval univerzális.</blockquote>


A benne levő foszforsav miatt. Kicsit nagyobb dózisban az az anyag olyan mint az ALIENek vére.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="slash"><blockquote rel="Fade">mela: "Ezt viszont kár volt leírni.
Ha te a pénz értékét nem az érte vásárolható javaknak az idővel változó mennyiségével méred..."

hjajjh.. legyen: Számoljam ki hány Big Mac menüt tudtam venni anno és most 100$ból? Nem nehéz évek óta ~1450ft körül jár. Anno 2008ban mondjuk 180 volt a $, most 280 aza anno 14 most meg 19et.
Azaz nemhogy csökkent volna mint állítod hanem még nött is.
hoppá. De ha gondolod lehet száolni cocacola és üzemanyagban is...
Lehet, hogy bennem van a hiba -majd jelzi talán valaki-, de én a rezsit, a húst, a tejterméket, meg az egyéb szolgáltatási árakat hasonlítom ilyen esetekben, nem a meki meg a popcorn+kóla xarságokat. Valaki suttyomban átmágnesezte a tájolódat, így rossz irányba forogsz :)

</blockquote>

Mondjuk kólával felnit szoktam tisztítani, így nem igazán ismerem a konkrét árfolyamát :)))

</blockquote>

Kiválóan megfelel szélvédő-tisztításhoz is, a Boeing Maintenance Manual (karbantartási kézikönyv) szerint ha már mindenféle csoda-tisztítóval kudarcot vallottunk, akkor jöhet a CocaCola, és láss csodát, az tényleg lepucol minden szmötyit/bogarat/madárpiszkot, szóval univerzális.</blockquote>


A benne levő foszforsav miatt. Kicsit nagyobb dózisban az az anyag olyan mint az ALIENek vére.
</blockquote>

Ezért ne essünk túlzásba. Alien vére az Olah György féle szuper sav lehet ami egy Brostet és Lewis sav elegye. Na de mindegy lényeg aki okos citromsavnál erősebb savat tartalmazó terméket nem iszik mível foghíjas lesz a mosolya.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nathaniel testvér tavaly augusztusban készült videójában arról beszél, hogyan fog megbukni a mostani nemzetközi pénzhatalom.
https://www.youtube.com/watch?v=n8xLe9k2VUU
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Kedves Python!
Tudhatnád, hogy ilyen nem létezik. Csak azért, mert globalizált a világ és fénysebességgel áramlik az infó ez még nem ok arra, hogy feltételezzük, ezzel bárki is visszaélne. Főleg arrafelé.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kedves Python!
Tudhatnád, hogy ilyen nem létezik. Csak azért, mert globalizált a világ és fénysebességgel áramlik az infó ez még nem ok arra, hogy feltételezzük, ezzel bárki is visszaélne. Főleg arrafelé.

Nem feltételezek semmit Monte! Max. bármit és annak az ellentétét egyszerre. ;)
Megosztottam. ;) A többi a kedves nézőn múlik v. bukik. ;) :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mit akar Putyin - Rosztyiszlav Iscsenko írása (Fordította: Tibor bá)

Előszó: Ez a politikai analízis messze a legjobb, amit az ukrajnai konfliktus kezdete óta olvastam. Korábban Iscsenko kiértékeléseit folyamatosan közzé tettem, mert véleményem szerint egyike a legjobb orosz kiértékelőknek. Ez alkalommal azonban Iscsenko egy valódi gyöngyszemet produkált. Ez az orosz geo stratégiai helyzet mindenre kiterjedő tanulmánya, valamint véleményem szerint Putyin Ukrajnai stratégiájának világos és abszolút pontos kiértékelés. Nekem mindig is az volt az álláspontom, hogy ez a konfliktus nem Ukrajnáról szól, hanem a Föld jövőjéről.
http://www.antalffy-tibor.hu/?p=16622


Ez egy február eleji írás fordítása, korábban már volt Monte által az írótól, egy március végi írás posztolva. Ami tulajdonképp ennek a folytatása.


A megelőző lépés
A Washingtonnal való szembenállásának egész ideje alatt (ami hozzávetőlegesen 2000-től vette kezdetét) Moszkva 2014 márciusában vállalta fel először azt, hogy ebben a szembenállásban emeli a téteket. Eddig a téteket mindig az Egyesült Államok emelte.
http://transform.hu/index.php/elemzesek/43-elemzesek-kulfold/727-a-megelozo-lepes
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Mellé kéne tenni a többi országét! :D

11187427_10153292703768669_417959020346001197_o.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="slash"><blockquote rel="Fade">mela: "Ezt viszont kár volt leírni.
Ha te a pénz értékét nem az érte vásárolható javaknak az idővel változó mennyiségével méred..."

hjajjh.. legyen: Számoljam ki hány Big Mac menüt tudtam venni anno és most 100$ból? Nem nehéz évek óta ~1450ft körül jár. Anno 2008ban mondjuk 180 volt a $, most 280 aza anno 14 most meg 19et.
Azaz nemhogy csökkent volna mint állítod hanem még nött is.
hoppá. De ha gondolod lehet száolni cocacola és üzemanyagban is...
Lehet, hogy bennem van a hiba -majd jelzi talán valaki-, de én a rezsit, a húst, a tejterméket, meg az egyéb szolgáltatási árakat hasonlítom ilyen esetekben, nem a meki meg a popcorn+kóla xarságokat. Valaki suttyomban átmágnesezte a tájolódat, így rossz irányba forogsz :)

</blockquote>

Mondjuk kólával felnit szoktam tisztítani, így nem igazán ismerem a konkrét árfolyamát :)))

</blockquote>

Kiválóan megfelel szélvédő-tisztításhoz is, a Boeing Maintenance Manual (karbantartási kézikönyv) szerint ha már mindenféle csoda-tisztítóval kudarcot vallottunk, akkor jöhet a CocaCola, és láss csodát, az tényleg lepucol minden szmötyit/bogarat/madárpiszkot, szóval univerzális.</blockquote>


A benne levő foszforsav miatt. Kicsit nagyobb dózisban az az anyag olyan mint az ALIENek vére.
</blockquote>

Tudok róla, jómagam öt évet dolgoztam a CColánál karbantartóként a PG és a Lufthansa Technik között, megismertem a MiG-21 utána a tömény colát is, később a Boeingot meg az Airbust is. Mindegyikben volt jó és rossz is, kivéve a tömény cola-szirupot, abban csak rossz volt, nagyon vigyázni kellett vele.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Mellé kéne tenni a többi országét! :D

11187427_10153292703768669_417959020346001197_o.jpg

Ki az a sült bolond, aki az óceán közepén akar ki-ki meccset vívni az amcsi haditengerészettel? Ilyen eszement ország nincs. Viszont ha az usákok haditengerészetével a kínai flotta mellett a szárazföldről indított, hajó elleni ballisztikus rakétáikat, a partvédelmi rakétáikat, a szárazföldről üzemelő légi erejüket és a szárazföldön települt légvédelmüket is szembe állítod, akkor azért már kicsit árnyaltabb a kép. Vagy ugyanígy vedd figyelembe mindazt, amit az oroszok az amcsi ladikokra és repülőkre tudnak zúdítani, ha azok helybe jönnek izmozni.

Bár a média ilyen népmesét ad elő, de Jelenleg nem arról szól a világ, hogy a velejéig romlott, szörnyű gonoszok, az USA ellenségei - akiknek semmi okuk rá, de utálják az jóságos amcsikat - merő gonoszságból napról napra megszállással fenyegetik az USA kontinentális szárazföldi területeit. Hanem az amerikai haditengerészet szokta leszállítani a demokráciát és szabadságot a világ túlsó felére. Mivel ma a világon nem létezik akkora nagy jótevő, demokrácia exportőr, mint az USA, senkinek nincs szüksége arra, hogy egy ugyanilyen, irdatlan drága támadó célú flottát fenntartson. Épp csak annyi fegyvert tartanak egyes elvetemült országok készenlétben, ami elég veszteséget okozna a US Navy-nek, hogy ne náluk akarja kirakni a következő demokrácia szállítmányt.

Az USA az iszonyú drága luxus fegyverzet legnagyobb megrendelője. Mások ez nem engedhetik meg maguknak. Amíg az USA megépít milliárd dolláros költségen egy hajót, mások megépítenek néhány 10 millió dolláros költségen pár tucat rakétát, amelyek tömeges, egyidejű bevetésével az említett hajót zárójelbe lehet tenni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"mások megépítenek néhány 10 millió dolláros költségen pár tucat rakétát, amelyek tömeges, egyidejű bevetésével az említett hajót zárójelbe lehet tenni."

Szerintem gyorsan oszd meg tudásod az Oroszokkal, Kínaiakkal...
Nem jöttek már erre rá, nem értenek hozzá e van...
 
Status
Not open for further replies.