<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="tarzaan">
A turáni rokonságot is hülyeségnek tartom. Ha volt is ilyen, annak már van vagy 1200-1500 éve. Genetikailag a többi kárpát-medencei/ex-monarchiabeli nép a legközelebbi rokonunk (- cigányok és zsidók). Kulturálisan meg gyakorlatilag senki (ha megtartottuk volna a katolikus hagyományainkat, akkor a többi még vallásos katolikus nemzet).
A magyarság genetikai gyökerei Ázsiában vannak, és bizony nagyon közeli a török népekkel, és a kurd, iráni, kazah szál is erős.
A Kárpát medencei népekkel való (nyelvi-kulturális-családi) mixelést ne keverd az eredettel. A cigányok ősei Észak-Indiából származnak, de a mo-iak azon belül is különböznek, több genetikai csoportból jöttek, és nagyon nem onnan ahonnan a magyarok. A zsidókhoz meg aztán végképp semmi közünk genetikailag, az itteniekhez sem.
</blockquote>
Valamikor valoban rokonok voltunk ezekkel a nepekkel, de mara mar a szlovakokkal es a tobbi kornyezo nepekkel vagyunk genetikailag rokonok.
Egyebkent a Kelet-Europai zsidokkal lehetunk rokonok, hisz nekik szarmazasilag semmi kozuk a zsidokhoz, ok kazahok, akik felvettek a zsido vallast es ugyebar a kazarokkal eggyutt eltunk egy ideig.</blockquote>
Nem csak valaha. Az Y-kromoszómás vizsgálat eredményei szerint még mindig maradt ázsiai szál. Az utóbbi időben erősen hangoztatott nagyszabású európai DNS vizsgálatok eredményei azt látszanak alátámasztani, hogy a magyarok is csak ugyanolyan európaiak, mint a többiek. Nincs bennük semmi lényeges különlegesség. Legközelebbi rokonaik a lengyelek, ukránok és a horvátok. Ennek az európa-központú vizsgálatnak ellentmondani látszanak más, szintén genetikai jellegű kutatások.
A Gm-markerek vizsgálatánál kimutatták, hogy a magyaroknál előforduló Gm ab3st és Gm afb1b3 jelölésű génmarker az európai népeknél hiányzik. Az eddig végzett nemzetközi mitokondriális DNS-vizsgálatok is a magyarság belső-ázsiai jellegét, „más európai népekkel való keveredését mutatják. A köznépi temetőkből nyert úgynevezett mitokondriális DNS a nyugat-európai populációra jellemző genetikai képet adja, a honfoglalóknál viszont ettől eltérő, kimutathatóan ázsiai eredetű genetikai bélyegeket (markereket) és délkelet-európai jellegzetességeket találtak. Az Y-kromoszóma vizsgálatával is sikerült a honfoglalóknál kifejezetten az ázsiai hatást tükröző, uráli eredetű genetikai bélyeget azonosítani. Mindezek után megállapítható, hogy a magyaroknak a genetika szerint is lényegesen kevesebb közük van pl. a finnugor népekhez, de sokkal több van Ázsiához, a Kelethez, mint ahogy azt a mai hivatalos verzió tartja.
Valamint, szerinted akármennyire is lehetséges, de a galíciai zsidókkal való rokonságunkat az antropológia és a genetika eredményei nem támasztják alá, annak ellenére, hogy együttélésünk elég hosszú időintervallumra tehető.