[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lengyelország - Atlantic Resolve:

F-16 Flying Ops - US Air Power On Display In Europe
https://www.youtube.com/watch?v=_9cTQzq1GAo

U.S., Polish F-16 Fighters Takeoff – Łask Air Base, Poland.
https://www.youtube.com/watch?v=syQE-JH7vk0
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="laudarage">nem kellene-e megkezdeni Oroszország lakosságának (kb. 20-30 millió főt, minimum 2 millió fő / év ütemben) szervezett áttelepítését Uránon túli, Kazahsztán feletti területekre ill. a távol-keleti régióba?

Ezen kívül kijelölnék és kiépítenék egy alternatív fővárost valahol Mongólia felett, amely Moszkva szerepét képes lenne átvenni - arra az esetre, ha a helyzet nagyon komolyra fordulna.
Ne haragudj de nekem ez egy kicsit utópisztikusnak tűnik.
A valós események nem erre mutatnak, az ennek éppen a fordítottja.
A gyakorlati megvalósítása elég nehézkes lenne.
Hacsak nem rabláncon viszik őket?

</blockquote>

Bocsi, de TÖRÖLTED azokat a bekezdéseket, amelyekből kiderült volna, hogy milyen helyzetről írtam:

én nem arról írtam, hogy egy békés napsütéses nyári napon jobb dolguk sincs az oroszoknak, minthogy ilyen lépéseket tegyenek, hanem a (jelenlegi) HÁBORÚS helyzetről írtam, arról, hogy ezekkel a MEGELŐZŐ intézkedésekkel lehetne csökkenteni az orosz lakosság számbeli veszteségeit. Mondjuk 40 millióról 10 millióra.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="laudarage"><blockquote rel="boki">A 40 új ICBM kozott már néhány darab RS-26 is lesz-ezek kimondottan Európára készulnek.(Nagy- Britannia, Románia, Lengyelország és más oroszellenes országokra)

Boki,

nem kellene-e megkezdeni Oroszország lakosságának (kb. 20-30 millió főt, minimum 2 millió fő / év ütemben) szervezett áttelepítését Uránon túli, Kazahsztán feletti területekre ill. a távol-keleti régióba?

Úgy, hogy a nyugati határvidéken nagyrészt csak a rendkívüli módon megerősített hadsereg maradjon, a hadsereg és az Urál közötti térségben pedig nagyrészt a lakosság hadsereget ellátó része?

(Most ugye a lakosság eloszlása messze nem egyenletes, kb. 100 millió fő él az Urálon innen, és csak kb. 40 millió él az Urálon túl. Ez kellene kiegyenlíteni kb. 70+70 -re.)

Szentpétervárt féltem a legjobban, túl közel van az ellenséges Baltikumhoz ill. még tengerparton is van. Ha a NATO taktikai atomfegyvert telepít a Baltikumba, akkor Szentpétervár nagyon valószínű célpont lesz. Nagyon sajnálnám az ott élő 5-6 millió főt. Ezért én Szentpétervárt 80%-ban evakuálnám. Moszkvát csak 40%-ban (hogy átgondolt stratégiai döntésnek nézzen ki, ne menekülésnek).

Ezen kívül kijelölnék és kiépítenék egy alternatív fővárost valahol Mongólia felett, amely Moszkva szerepét képes lenne átvenni - arra az esetre, ha a helyzet nagyon komolyra fordulna.
</blockquote>

Kritikus helyzet az orosz Távol-Keleten van, Minden évben 800 000-fovel csokken a lakosság száma elvándorlás , elhalálozás miatt. Jelentos munkaero hiány van az ottani hajógyárakban és más jelentos ipari komplexumokban is. Tobb fejlesztési programot is elfogadtak , de a hatalmas korrupcio miatt még semmi látszatja. Már a kínaik felajánlották, hogy benépesítik a Bajkálon túli teruleteket.....
Nagy veszély a kínaiak bevándorlása az orosz távol-keletere, amibol még fegyveres konfliktusok is lehetnek a jovoben.</blockquote>

Boki, úgy látszik nem hangsúlyoztam kellően ki, hogy én nem gazdasági megfontolásokból vetettem fel ezeket a lehetőségeket, hanem azért, hogy Oroszország a NATO-Oroszország háborút ne mondjuk 30-40 millió fős veszteséggel zárja (mert egy ilyen helyzetben egészen biztosan elcsattan néhány atomtöltet mind a kelet-európai NATO oldalon, mind pedig Oroszország területén), hanem mondjuk "csak" 5-10 milliós veszteséggel (már az is sok).

Szóval, röviden, én csak azt vetettem fel, hogy nem lenne-e jobb azt a 20-30 millió oroszt még a háború előtt az Urál mögé, Kazahsztán fölé és a Távol-Keletre áttelepíteni, akik egy NATO-Oroszország háború esetén amúgy is feleslegesen halnának meg a nyugati országrészben (mondjuk atomtámadás esetén).
Én speciel Szentpétervárt különösen fenyegetettnek érzem.

Ezt az áttelepítést nyilván csak a Kreml és a hadsereg által szervezetten lehetne végrehajtani, mondjuk kezdetben az orosz állami vállalatok dolgozóinak és családjainak áthelyezésével lehetne elkezdeni.

Amúgy, egyébként, a főváros áttelepítése Sajgu-n biztos nem fog múlni:

Capital punishment: Moscow to be banished to Siberia?

"“In general, to be frank, many people are discussing this and I am probably one of them,” Shoigu said in an interview with the Russian News Service. “I hold that <b>we must move the capital somewhere further, to Siberia</b>. I have such feeling” the governor added."

http://rt.com/politics/appointed-moscow-region-moving-426/

A Valdai Club is foglalkozott már a témával, az egyik szakértő PRO, a másik KONTRA, de aki ellenzi, az is azt mondja, hogy stratégiai megfontolásokból szükség lehet rá - és egy NATO-Oroszország háború szerintem ilyen.

Does Russia need a new capital? - Expert opinions
http://valdaiclub.com/politics/45660.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Putyin ma fogadta Mohamed bin Salman szaudi védelmi minisztert, aki átadta a szaudi uralkodó meghívását az orosz elnoknek. Trónra lépése alkalmából már Putyin telefonon gratulált neki és Oo-i látogatásra hívta, amit a király elfogadott.
Mindez az enyhulo orosz-szaudi viszonyt vetíti elore, még ha jelentos politikai nézeteltérések is vannak a felek kozott(Szíria, Irán, Jemen) Úgy néz ki a hangsúlyt a gazdasági kapcsolatok (koztuk a haditechnikai) bovítésre helyezik.....

http://hidfo.ru/2015/06/szaud-arabia-megvasarolna-az-iszkander-raketakomplexumot/
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Juszt Lacinak:</b>
Észak-Afrika és a Közel-kelet destabilizálása belülről és külső háborúkkal = Arab Tavasz = ISIS felemelkedése = finanszírozott menekültáradat + „Je suis Charlie” = kezelhetetlennek látszó európai menekülthelyzet és a migránsok helyzete = drótkerítés és kőfal =szigorodó belső rendfenntartás, majd határzár.
A kerítések és falak a menekülteket – nem túl nagy hatékonysággal – kívül, minket viszont belül tartanak.
Ők kizárva, mi bezárva.
Ha eddig eljutottál, akkor figyelő szemed Keletre vesd.
Háború készül.
Ez kinek az érdeke?
Aki lefelé csúszik - semmiképpen sem azoknak, akik ellenben felfelé erőlködnek.

<b>Laudarage:</b>
NATO-Oroszország háború nem 5-10, de még csak nem is 30-40 millió halottat jelent. Nincs egy-két kósza atomrobbanás.
A tömeges (10-20 milliós) kitelepítésekhez vajon mekkora erőket kellene bevetni? Képzeld el, hogy amikor Moszkvában vagy Szentpéterváron megfogják a lakókat és uzsgyi az Uráltól keletre, mert balhé jön, akkor ebből erőszak lenne két perc alatt = polgárháborút Oroszországban.
Elyette építettek illetve felújítottak mostanra csak Moszkvában több ezer atombunkernek látszó műtárgyat.
Ha Pétervárt vagy Moszkvát NATO csapás érné, akkor több ezer orosz atomtöltet indulna európai és amerikai városok ellen. Innentől kezdve vagy szuperül működnek az USA/NATO rakétavédelmi rendszerek és vacakul az orosz MIRV robbanófejek fejek, vagy game over.
Egyébként ki mondta, hogy a Kelet megvárja, amíg a Nyugat kellőképpen előkészül, felvonul majd megtámadja?
Masszív méretű megelőző orosz atomcsapás fog indulni akkor, amikor itt az IRU (japán kifejezés) pillanata. Az orosz atomarzenál állapota, kora és minősége No1, lazán vetekszik bárkivel.

<b>Python:</b>
Harrelson nem kattant meg.
Aki ezeket tagadja, az <b>nem akar</b> látni, az akarat pedig <i>állítólag</i> szabad.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Bocs Mindenkinek a gépelési/elírási hibákért, igyekeztem még formázni is, de mostanra dögfáradt vagyok. Mindegy, a lényeg talán érthető.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<b>Laudarage:</b>
NATO-Oroszország háború nem 5-10, de még csak nem is 30-40 millió halottat jelent. Nincs egy-két kósza atomrobbanás.
A tömeges (10-20 milliós) kitelepítésekhez vajon mekkora erőket kellene bevetni? Képzeld el, hogy amikor Moszkvában vagy Szentpéterváron megfogják a lakókat és uzsgyi az Uráltól keletre, mert balhé jön, akkor ebből erőszak lenne két perc alatt = polgárháborút Oroszországban.
Elyette építettek illetve felújítottak mostanra csak Moszkvában több ezer atombunkernek látszó műtárgyat.
Ha Pétervárt vagy Moszkvát NATO csapás érné, akkor több ezer orosz atomtöltet indulna európai és amerikai városok ellen. Innentől kezdve vagy szuperül működnek az USA/NATO rakétavédelmi rendszerek és vacakul az orosz MIRV robbanófejek fejek, vagy game over.
Egyébként ki mondta, hogy a Kelet megvárja, amíg a Nyugat kellőképpen előkészül, felvonul majd megtámadja?
Masszív méretű megelőző orosz atomcsapás fog indulni akkor, amikor itt az IRU (japán kifejezés) pillanata. Az orosz atomarzenál állapota, kora és minősége No1, lazán vetekszik bárkivel.

Monte, sorban válaszolnék:

1. De van "kósza" atomrobbanás. Simán lehet, hogy az USA/NATO vezetői között van akkora ütödőtt, aki úgy gondolná, hogyha a Baltikumból 1-2 db taktikai (értsd "kicsi") atomtöltetet ráb*sznak Szentpétervárra, akkor majd Oroszország megalázkodik.
Másrészt, azt is el tudom képzelni, hogy mind az USA, mind Oroszország képes arra, hogy (taktikai) atomfegyvereit csak Kelet-Európában használja egymás ellen, anélkül, hogy globális szintre eszkalálnák a nukleáris konfliktust.

2. Tömeges nem ki (!), hanem ÁTtelepítések. Ez nem megy erőszakkal. Feltételezem, hogy az orosz van olyan ÉRETT NÉP, amely megérti, hogy egy olyan nagy veszély esetén, mint amit egy NATO támadás jelent Oroszország ellen, ezekre a lépésekre szükség van. Történelemből gondolok itt ilyen példákra mint a Kijevi Rusz -> Moszkva áttelepülés.

3. Moszkvában bunkerek. Ha visszalapozol, azt mondtam, hogy szerintem Szentpétervárnál 80%-os áttelepítésre, Moszkva esetében azonban "csak" 40%-os áttelepítésre van szükség. Ennek egyik oka, hogy Moszkvát már csak lélektanilag sem lehet feladni, a főváros nem menekülhet el (de áthelyezhetik, ha megsemmisül)! Viszont kétlem, hogy a "több ezer atombunker" Moszkva alatt mind a 12 millió lakost be tudná fogadni, így azért onnan is áttelepítenék 5 millió főt biztonságosabb helyre.

4. Ha Szentpétervárt találat érné, simán el tudnám képzelni, hogy Oroszország "csak" Lengyelország és Románia megsemmisítésével válaszolna. (Hogy a válasz arányos maradjon.) De még azt is el tudom képzelni, hogy semmivel. A SZU sem adott le egyetlen puskalövést sem, úgy szűnt meg.
(Ha viszont "arányos" vagy esetleg semmilyen a válasz, Szentpétervár lakosságán már se így, se úgy nem segít, tehát őket még ezt megelőzően telepíteném át biztonságosabb helyre.)

Röviden: nem hiszek abban, hogy a nukleáris háború minden lépcsőzetesség, fokozatok nélkül fajulna globális katasztrófába.
És ha ez igaz, akkor MEGÉRI megelőző intézkedéseket hozni a lakosság számbeli veszteségeinek minimalizálására.

Másképpen: nem tartom előrelátónak az "akkor már úgyis mindegy!" hozzáállást.

(Ez ugyanaz az érvelés, mint akik szerint az USA azért nem omolhat össze, mert akkor az olyan nagy gazdasági katasztrófa lenne, amely nem következhet be. Pedig fordítva van: de, bekötvetkezhet, és ha bekövetkezik, akkor az olyan nagy gazdasági katasztrófa lesz... hasonlóan a "lokális" egy-két városra szűkített, és globálissá végül mégsem fajuló atomtámadáshoz).
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Szóval szerintem az amerikai taktika az, hogy Oroszországnak csak olyan "gyomrosokat" visz be, amelyekről feltételezi, hogy Oroszország szó nélkül lenyeli. De ilyenből sokat, egyesével.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Üdv Lau!</b>

Legyen igazad, de szerintem nagyon optimista vagy.
Gondolj anno Reagan rugalmas reagálás doktrínájára illetve a korlátozott európai atomháború elvére.

<i>Egyébként tökéletes összeesküvés alap lenne:</i>
Korlátozott regionális atomháború, pár százmillió kinyírása, a maradék bexarik és könyörög a békéért és az egységes világkormányért, majd ezek utána indulhat az újjáépítés. Mindezt önként és dalolva.
Mivel Juróp öregszik, ráadásul lusta, elpuhult és a jóléthez szokott - <i>és hosszabb távon a multinacionális konszerneknek a fiatal és igénytelen olcsó rabszolga munkaerő kell</i> – így nem teljesen irracionális összeesküvés lenne az, ha történetesen Európát vágnák haza. A sok "nyugger" (bocs) már úgysem termel csak felél és eltartatja magát, kölök meg nem születik elég, aki meg mégis ideszületik, az is csak csak pofázik a jogaiért reggeltől estig.

Nos, nem evidens?
Gondolkodj egy multikonszern tulajdonosának a fejével egyetlen percig. Ráadásul ha ezek bejáratosak Obamához vagy Putyinhoz..., vagy fordítva. Ők - mint alkalmazottak - bejáratosak a multikhoz.
Vigyázz, ha ezt elhiszed, akkor Harrelson-kóros vagy!
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Mellesleg, az a tény, hogy Kína üres városokat, "ghost city"-ket épít, az vajon tényleg csak ingatlanpiaci buborék (housing bubble) - ahogy a Nyugat szeret kárörvendeni Kínán, vagy inkább arra az esetre építik ezeket az üres városokat a kínaiak, hogy a tengerpartról legyen hova visszatelepíteni a lakosságot, ha kitör a háború???

https://www.youtube.com/watch?v=pbDeS_mXMnM

https://www.youtube.com/watch?v=Nc6tO9w8Nmw
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Ha Szentpétervárt találat érné, simán el tudnám képzelni, hogy Oroszország "csak" Lengyelország és Románia megsemmisítésével válaszolna.
Romániának és Lengyelországnak nincsenek atomfegyverei, az elhárító rendszerek ellen is bőven elég lenne egy célzott támadás (nuki vagy nem nuki), nem kellene oda az egész országot szétlőni.
Ha Szentpétervárat találat érné, Oroszország a keleti part elhamvasztásával válaszolna. Rá 4 percre meg a nyugati partéval, az eltelt 4 perc alatt meg a közbeeső területek nagyvárosai kapnák be a maguk töltetét. Szerinted mire tartják a többezer atomtöltetet, ha még elrettentésre se? Annyira azért nem megy jól a szekér, hogy a legdrágább és egyik leg összetettebb fegyverrendszert csak úgy tartsák és még az elrettentő erejét se használják ki. Otthon mi lenne? Alapból káosz az egész országban a bekapott nuki miatt, másrészt mikor összeszednék magukat akkor minimum polgárháború, mert nem lőtt vissza a vezetés.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Soha nem látott népmozgás Európa határain:
Összecsapások a francia–olasz határon, kamionokra kapaszkodó bevándorlók Calais-ban, négyméteres kerítés építése a magyar–szerb határszakaszon. Európát túlzás nélkül alapjaiban rázta meg a Földközi-tenger és Törökország felől érkező bevándorló- és menekülthullám. Pedig ez csak a kezdet: az unió százezer menedékkérővel nem tud mit kezdeni, miközben csak Törökország déli részén kétmillió szíriai és iraki várja sorsa alakulását.
http://www.hetek.hu/hatter/201506/soha_nem_latott_nepmozgas_europa_hatarain
 
T

Törölt tag 008

Guest
Gondolkodj egy multikonszern tulajdonosának a fejével egyetlen percig.
Gondolkozom. Jelenleg az a problemank, hogy esz kellene! Ezert van pl magyarorszagon is kozpont, mert jok az emberek, ennek ellenere nem tudunk eleget folvenni! mar itt is az van, hogy nem tudunk poziciokat betolteni, mert nincs eleg jo ember.
Indiaba, fulop szigetekre nem lehet esz munkat vinni, csak az agyatlan rabszolga melot, azt viszik is.

Szoval a multinak is kell tudaskozpont es ez europa! Nem veletlen, hogy nekunk 4 europai kozpontunk van es csak 3 egesz azsiaban!
pedig 700 millio vs 4,5 milliard.

Szoval ez az ervelesed megbukott.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote>Ha Szentpétervárt találat érné, simán el tudnám képzelni, hogy Oroszország "csak" Lengyelország és Románia megsemmisítésével válaszolna.
Romániának és Lengyelországnak nincsenek atomfegyverei, az elhárító rendszerek ellen is bőven elég lenne egy célzott támadás (nuki vagy nem nuki), nem kellene oda az egész országot szétlőni.
Ha Szentpétervárat találat érné, Oroszország a keleti part elhamvasztásával válaszolna. Rá 4 percre meg a nyugati partéval, az eltelt 4 perc alatt meg a közbeeső területek nagyvárosai kapnák be a maguk töltetét. Szerinted mire tartják a többezer atomtöltetet, ha még elrettentésre se? Annyira azért nem megy jól a szekér, hogy a legdrágább és egyik leg összetettebb fegyverrendszert csak úgy tartsák és még az elrettentő erejét se használják ki. Otthon mi lenne? Alapból káosz az egész országban a bekapott nuki miatt, másrészt mikor összeszednék magukat akkor minimum polgárháború, mert nem lőtt vissza a vezetés.</blockquote>

Jó, de ezzel meg azt kockáztatnák az oroszok, hogy az USA nem csak Szentpétervárt, hanem egész Oroszországot is megsemmisítené.

Ha elég hidegfejű vagy, és józan, akkor a rideg logika azt hozza ki, hogy érdemesebb benyelni Szentpétervár elvesztését, mintsem előidézni egész Oroszország megsemmisülését. Az nem vigasz, hogy az USA is megsemmisül.
A polgárháború (hogy miért nem lőtt vissza a vezetés) meg pont azt eredményezné, hogy Oroszország káoszba süllyedve összeomlana - és akkor még annyira sem lőne vissza, mint polgárháború nélkül.

A helyzet hasonló Kelet-Ukrajnához.
Nézd, amennyit már az orosz kisebbség szenvedett Kelet-Ukrajnában, én már régen végigrongyoltam volna Ukrajnán a hivatalos orosz hadsereggel.
Putyin nem tette.
És sokan elégedetlenek is miatta.
Vannak akiknek meg már az is sok, amit Putyin eddig tett.

Lásd pl.

http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=188502

http://www.klubradio.hu/data/files/jasin.mp3

(tudom klubrádió, meg orosz ellenzéki beszél, de annyiból érdekes, hogy a DILEMMA, amiről beszél, valós - nevezetesen az, hogy sokaknak kevés és ugyanakkor egyeseknek már sok amit Putyin tett ill. nem tett, és a nyilatkozó orosz ellenzéki szerint ez polgárháborúhoz fog vezetni)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>Ha Szentpétervárt találat érné, simán el tudnám képzelni, hogy Oroszország "csak" Lengyelország és Románia megsemmisítésével válaszolna.
Romániának és Lengyelországnak nincsenek atomfegyverei, az elhárító rendszerek ellen is bőven elég lenne egy célzott támadás (nuki vagy nem nuki), nem kellene oda az egész országot szétlőni.
Ha Szentpétervárat találat érné, Oroszország a keleti part elhamvasztásával válaszolna. Rá 4 percre meg a nyugati partéval, az eltelt 4 perc alatt meg a közbeeső területek nagyvárosai kapnák be a maguk töltetét. Szerinted mire tartják a többezer atomtöltetet, ha még elrettentésre se? Annyira azért nem megy jól a szekér, hogy a legdrágább és egyik leg összetettebb fegyverrendszert csak úgy tartsák és még az elrettentő erejét se használják ki. Otthon mi lenne? Alapból káosz az egész országban a bekapott nuki miatt, másrészt mikor összeszednék magukat akkor minimum polgárháború, mert nem lőtt vissza a vezetés.</blockquote>

Jó, de ezzel meg azt kockáztatnák az oroszok, hogy az USA nem csak Szentpétervárt, hanem egész Oroszországot is megsemmisítené.

Ha elég hidegfejű vagy, és józan, akkor a rideg logika azt hozza ki, hogy érdemesebb benyelni Szentpétervár elvesztését, mintsem előidézni egész Oroszország megsemmisülését. Az nem vigasz, hogy az USA is megsemmisül.
A polgárháború (hogy miért nem lőtt vissza a vezetés) meg pont azt eredményezné, hogy Oroszország káoszba süllyedve összeomlana - és akkor még annyira sem lőne vissza, mint polgárháború nélkül.

A helyzet hasonló Kelet-Ukrajnához.
Nézd, amennyit már az orosz kisebbség szenvedett Kelet-Ukrajnában, én már régen végigrongyoltam volna Ukrajnán a hivatalos orosz hadsereggel.
Putyin nem tette.
És sokan elégedetlenek is miatta.
Vannak akiknek meg már az is sok, amit Putyin eddig tett.

Lásd pl.

http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=188502

http://www.klubradio.hu/data/files/jasin.mp3

(tudom klubrádió, meg orosz ellenzéki beszél, de annyiból érdekes, hogy a DILEMMA, amiről beszél, valós - nevezetesen az, hogy sokaknak kevés és ugyanakkor egyeseknek már sok amit Putyin tett ill. nem tett, és a nyilatkozó orosz ellenzéki szerint ez polgárháborúhoz fog vezetni)
</blockquote>

Ok, tegyük fel benyelik Szentpétervárat és nem lőnek vissza. Akkor mi lesz jövő héten? Bekapnak 1-2 atomot Moszkvában is és azt is lenyelik? Aztán meg valamelyik másik várost, mondjuk hetente 1-1-et. Mégis mikor kellene visszalőjjenek szerinted? Ha egyáltalán visszalőnek, akkor miért nem az elsőnél tették teljes erővel, hogy többet ne legyen alkalmuk rájuk támadni?

A polgárháború meg nem a visszalövést eredményezné, hanem az összeomlást. Amit nem akarnak, ugyanúgy ahogyan gyengének sem mutatkozhatnak. Nem értem, hogy stratégiai bombázók, komoly légierő, silós-, kerekes- és vízalatti telepítésű ICBM-ek mellett miből gondolod, hogy a válaszcsapást már azelőtt nem indítanák, hogy hozzuk beérkezzen az első ellenséges atomtöltet.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="Montezuma">
Gondolkodj egy multikonszern tulajdonosának a fejével egyetlen percig.
Gondolkozom. Jelenleg az a problemank, hogy esz kellene! Ezert van pl magyarorszagon is kozpont, mert jok az emberek, ennek ellenere nem tudunk eleget folvenni! mar itt is az van, hogy nem tudunk poziciokat betolteni, mert nincs eleg jo ember.
Indiaba, fulop szigetekre nem lehet esz munkat vinni, csak az agyatlan rabszolga melot, azt viszik is.

Szoval a multinak is kell tudaskozpont es ez europa! Nem veletlen, hogy nekunk 4 europai kozpontunk van es csak 3 egesz azsiaban!
pedig 700 millio vs 4,5 milliard.

Szoval ez az ervelesed megbukott.
</blockquote>

Én egyébként inkább a következőkre tudok gondolni (kinek miért érheti meg Európa - pontosabban az EU - kiütése, akár atomháborúval is):

1. az USA-nak, mert a kieső Németország, Kelet-Európa stb. piaci részesedését megszerezheti (autóipar pl.),

2. az Európai Egyesült Államokat támogatóknak, mert a helyi "őshonos" lakosság kihal, és vele együtt kihal az a sok történelmi múlt, emlékezet és ellentét, ami miatt Európa politikai egyesítése nehézségekbe ütközik, ebben a szereposztásban:

Európa népei = indiánok,

akiket utána (meg már most is) bevándorlókkal lehet pótolni.

Bevándorlókkal, akiknek nincs európai múltjuk (hasonlóan ahogy az Amerikába kivándorlóknak sem volt helyi, történelmi múltjuk) és gondolhatják, hogy így az Európai Egyesült Államok létrehozása is lehetségessé válik - hasonló módon ahhoz, ahogyan az Amerikai Egyesült Államok létrehozása is történt.

3. akár az Eurázsiai Uniónak is (szándékosan nem írok Oroszországot), amennyiben egyes globális erők már arra "fogadnak", hogy az Eurázsiai Unió lesz a jövő új szuperhatalma, és "Pax Americana" helyett "Pax Eurasiatica" lesz a világ rendje.

Mellesleg, itt jegyzem meg, hogy a NATO-Oroszország feszültség élezése szolgálhat KÖZÖS amerikai-orosz (!) érdekeket, nevezetesen többek között például akár azt is, hogy ezzel lehet az orosz lakosságot keletre "nyomni", hogy meglegyen az ellensúly Kínával szemben, az orosz Távol-Keleten.

Ilyen szempontból még mindig nem tudom, hogy az USA valóban "gonosz"-e Oroszországgal szemben, vagy csak létrehozza annak feltételeit, hogy Oroszország önálló, önfenntartó, azaz valóban független birodalommá, erős Eurázsiai Unióvá alakuljon át!?
("Nyomás alatt nő a pálma.")
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
A helyzet meg messze állna a K-ukrajnaitól. Az egyik egy elhúzódó konfliktus egy másik ország területén a te kisebbségeddel, akiket közben fegyverzel és a lakosaid is oda mennek "szabadságolni" és közbe lett több 10000 halott. Emellett figyelned kell a nemzetközi helyzetedre is, mert minden szankciót nem vonhatsz magadra és nem idegeníthetsz el midenkit.
A másik viszont a saját területeden egy nagyváros támadása, milliós vagy százezres halottszámmal azonnal, továbbá személyek-, élővilág- és terület beszennyezése. Ilyenkor nem számít se a nemzetközi megítélés se semmi, csak el kell intézd a dolgot egyszer s mindenkorra.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Poland: NATO 'Very High Readiness Joint Task Force' drills underway in Zagan
https://www.youtube.com/watch?v=Qbl8ERzUeOU
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lithuania: President Grybauskaite inspects Saber Strike military drills
https://www.youtube.com/watch?v=81-YfDoW-_M
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Ok, tegyük fel benyelik Szentpétervárat és nem lőnek vissza. Akkor mi lesz jövő héten? Bekapnak 1-2 atomot Moszkvában is és azt is lenyelik? Aztán meg valamelyik másik várost, mondjuk hetente 1-1-et. Mégis mikor kellene visszalőjjenek szerinted? Ha egyáltalán visszalőnek, akkor miért nem az elsőnél tették teljes erővel, hogy többet ne legyen alkalmuk rájuk támadni?

A polgárháború meg nem a visszalövést eredményezné, hanem az összeomlást. Amit nem akarnak, ugyanúgy ahogyan gyengének sem mutatkozhatnak. Nem értem, hogy stratégiai bombázók, komoly légierő, silós-, kerekes- és vízalatti telepítésű ICBM-ek mellett miből gondolod, hogy a válaszcsapást már azelőtt nem indítanák, hogy hozzuk beérkezzen az első ellenséges atomtöltet.

Nem kapnak be "a jövő héten" Moszkvában is 1-2 atomot, mert az USA nyilván nem dob rájuk többet, ha a "nevelő célzatú" 1-2 töltet meghozza a kívánt eredményt: ha Oroszország megalázkodik.

"Ha egyáltalán visszalőnek, akkor miért nem az elsőnél tették teljes erővel"

Analóg módon kérdezném:

Ha egyáltalán megindul az orosz hadsereg Ukrajna ellen, akkor miért nem akkor indult meg, amikor még Novorosszija valós lehetőség volt?
Amikor még nem haltak meg oroszok tízezrei a DNR-LNR-ben?
Amikor még nem fojtották el az odesszai felkelést?
Amikor 80-an égtek benn a tűzben Odesszában?!
Mire várnak???
Megmondom: fontosabb célok (vagy szempontok) miatt Odesszát, Kelet-Ukrajnát benyelték.
És így bizony nem merem 100%-os biztonsággal kijelenteni, hogy Szentpétervárt is nem nyelnék-e be.
A maradék Oroszország épségéért...

"Nem értem, hogy stratégiai bombázók, komoly légierő, silós-, kerekes- és vízalatti telepítésű ICBM-ek mellett miből gondolod"

Pontosan így hagyta lerohadni a SZU is a teljes arzenálját...
 
Status
Not open for further replies.