[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Monte..... Első Szóló :) :) :)
Az ősradiáns alapján milyen valószínűsége lehet egy Alapítvány típusú államalakulatnak a Földön... Asimovnál ugyanis Terminus nagyon az USA-ra hajaz...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Molni
<i>Mindahhoz, amit én esetleg jövendő utódaimnak át kívánok adin azoknak vajmi kevés köze van bármiféle nemzeti szimbólumnak vagy motívumnak.</i>
A turul szimbólumhoz közvetlen valóban nem sok... Viszont a keresztény értékrendnek és a kultúránkból valszeg te is lőbbölsz majd valamit. Ezt leginkább akkor látnád, ha egy alternatív Univerzumban (amelyben délre vették őseink az irányt) ellátogatnál és most azt látnád, hogy Szíriában eszed éppen valakinek a szívét, és adsz belőle a fiadnak is.

<i>mindenféle burkolt nemzeti turbózás és magyar felsőbbrendű öntudat keresése és igazolása, hogy "bezzeg XY és őseink mit adtak a világnak" és egyéb mélymagyar dumák...</i>
Szerintem azért elég széles skálán mozog az a bizonyos magyar tudat, amitől idegenkedsz... A turbók valszeg jönnek azokkal a sablonokkal, amiket kiemeltél. Normális esetben meg ha megkérdezel egy székelyt, akkor ő meg jön majd Tamási Áronnal. :)
Voltak, vannak és lesznek olyan magyarok, akik szavaira és tetteire érdemes lesz mindig is emlékezni... Ezek a magyarok pedig azok, akik szép elveket követtek, fogalmaztak meg... Amelyeket érdemes szemelőtt tartani. Normális esetben pedig itt senki nem nácikra vagy komcsikra gondol.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Az országgyűlés parkolójában felnyílik egy luxuslimuzin csomagtartója, benne kék nejlonon frissen lőtt szarvas. öltönyös 1: tessék. öltönyös 2: rendben vagyunk. öltönyös 1: az egyetlen szimbólum amiben hiszek, a számlaegyenlegem, annak soha nem követtek el a nevében háborús bűncselekményt.
Jobbról begurul Svájc domborzati térképe, revühölgyek két oldalról hárman sorokban Karel Gott Lady Karneval című számára kánkánoznak.
Függöny.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
-Monte: nem kötekedésből, de téged Szaniszló Ferenc hangján olvaslak. :)
-A vöröskeresztet nem a jelkép köti össze, hanem az emberi jóindulat.
-Az az ideológia amely a tömegtől való különbözőségre építi a közös értéket, az magában hordja viszály magját azokkal akik a körök kívül rekedtek. A nemzettudattal ez a baj.
-Az ember nem a genetikailag hasonló egyed társaságát keresi szerintem, hanem aki hasonló viselkedésmintát követ mint ő.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<b>Szimbólumok...</b>
Most komolyan... Ennyire nem bonyolúlt a téma. Attól függ, hogy minek a szimbólumáról van szó, és azt azok mire használják. Nehogymár pl. aranyszarvas = vörös csillag. Ez azért elég sok mindenre igaz. Molnihoz kötődően... Nehogy már a repülés hülység legyen, csak mert vannak bombázók is. :)

@Montezuma
Persze a -ahogy egy jó barátom átkeresztelte- a Nunamenti köztársaság szép és jó lenne/lett volna, csak ennek minden alapját kb. min 300 évre, ha nem többre, mi magyarok is jól elcsesztük az erőszakos magyarosítással, meg felsőbbrendűségi megnyílvánulásokkal. Nem mintha ebben kedves szomszédaink nem játszottak volna szerepet... De a lényeg, hogy elméletileg a Monarchia is egy közösség volt, meg most az EU is... Ilyen-olyan okokból viszont egyszerüen vannak hibái, ebből kifolyólag pedig feszültségei. Hogyan és milyen arányban irányítanák? Megoldaná pl. a magyarellenesség kérdését? Amikor a V4 ellenére még Szlovákiában mindig politikai kérdés lehet a magyarok, amikor még mindig ott vannak a Benes-dekrétumok.
A V4-et ennek ellenére jó kiiundulási alapnak tartom, csak tartok tőle, hogy mivel ez nagyon lassan és bizonytalan megy abba az irányba, ahova szeretnénk, nem lesz belőle semmi sem... Előbb lesz valami konfliktus valamely tagok között, mint ez továbbfejlődne... Románia meg ugyebár látványosan nemet mondott a Visegrádi összefogásra.
Háborút nyílván senki vagy legalábbis a legtöbben nem akarnak... De a határon túli magyarok nem érzik ott jól magukat, úgyhogy az sem éppen a legjobb megoldás, hogy mégcsak ne is próbáljunk minden lehetséges, fegyverek nélküli megoldást találni, merthogy akkor kitör itt egy sokadik balkáni konfliktus.
De meg is fordítva, amit írsz, a határon túli magyarság, pontosabban ahogy kedves szomszédaink kezelik őket (erőssen aláhúzva, hogy az EU elég komoly támogatásával), már most konfliktus forrás... Akkor nem jobb lenne, ha határon belül lennének? Vagy mondjuk a székelyek esetében megkapnák az autonómiát?
De oké, bízzunk abban, hogy a románokkal és a szerbekkel bezárólag egy külön érdekszövetséget tudunk majd alkotni, ha ehhez mindenhol meglesznek a megfelelő vezetők és folyamatok, és nem lesz napi kérdés, hogyan csesztetik a magyarokat.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Panoz:
Ez most dicséret legyen vagy inkább cinkelés?
Meg szoktam őt is hallgatni, de elsősorban a nagyvilágról szóló műsorai érdekelnek. Nekem bejön a sztorija, igaz, ennél kicsit tovább szoktam ezen gondolkodni, ezért írtam azt, hogy szerintem nem európai vagy amerikai elme ül a piramis csúcsán. Más ötletem van, de lehet, hogy inkább egy bestsellert írok belőle semmint, hogy itt osszam a jobbnál jobb ötleteim. Ha bejön, még meg is gazdagodhatok belőle! :D

Littlejohn:
A helyesbítésre adtam a pipát, nem a dicséretedre.
Kedvelem az asszociatív elméket. Én az USA-t nem Terminushoz, hanem inkább a technokrata Első Alapítványhoz hasonlítanám. Terminushoz inkább a Brit Birodalom megfelelője. Asimov jópofa robotos regényeket írt, de az igazi nagy mestermű az Alapítvány összes. Nekem a Gyűrűk Ura kultúra kimaradt (tudom, ez vér ciki), helyette viszont ez volt. Ha már mestermunka, olvastad esetleg Poul Anderson: Majd ha az Orion felszáll illetve Arthur C. Clarke: A gyermekkor vége című könyveket? Ha nem, akkor nagyon ajánlom mindkettőt.

Zotyek:
Nem vitatom az igazságod, de én ebből a szempontból idealistább és önzőbb vagyok.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Little: Szégyellem magam, tudd be annak, hogy késő van már és fáradt vagyok, Trantorral kevertem, még egyszer bocs. (Bocs Asimovnak is!)
Egyébként teljesen így van. Ha viszont ilyen hasonlóságokban gondolkodunk, akkor ki lehetne a Második Alapítvány?
Meg itt van ez a fránya Öszvér is...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Littlejohn Kína lehet egy sakk figúra de azon kevés Sakk figurák közé tartozik Amire semmilyen nemzetközi egyezmény vagy korlátozás nem vonatkozik , ha nem a céljait szolgálja.

Én ezt úgy határoznám meg vannak
Vezérek: Amerika, Oroszok, Kína, India, Svájc , Svédország . Talán még Franciák , Norvégok
Vezér jelöltek : irán Irán is ( de embargokkal meg nemzetkozi nyomással szívatjak tehát mégsem ide, deide akar tartozni határon van ) , Brazilia , Németország , Anglia , Olaszok, Japán , Dél- Korea, Ausztralia. Ez szint az amikor vonatkoznak rád a szabályok, mert nem Te írod hanem a vezérek, de van súlyod és ezt akár érékelik.
Tisztek : Ezek azok a személyek amiket igazából csűnya nemzetközi szabályokkal és szerződésekkel tartanak sakkba hogy ne tudjnak kitörni.
Tisztek Országának meg van mindenképességük egyébként, tehát Szürkeállomány oktatás , közlekedés, fejletség.
Ebből sok van Ezek mindig valmelyik oldalon vannak , ide oda csapodnak , legtöbbször nincs szavuk , csak abban esetben kapnak amikor még az elején állnak át a másik oldalra, tehát bátrak. Ide : Szlovákia , Lengyel, Román , Cseh , Horvát , tudjuk kik vannak ezen a szinten persze ők is csak karnyújtásnyira vannak dédelgetett Vezér jelölt klubtól és ezt is hasznáják ki mindig vezérek igéretekkel, és végén nem adnak semmit, mert nem képviselő akkor erőt, de kell támogatásuk hogy egyhangú legyen és azt mondhasák, hogy mindenki akarja.

És vannak a csicsok, akik olyan csapdába ejtetek , hogy soha nincs esélyük kitörni , mivel kevés Szürkeűállomány rossz az oktatás és külföldi vállaltok kezébe van a vagyon és amennyiben észre veszik hogy ki akar törni egy kormány , plusz ami nagyon nem elhanyagolható valhogy megoldja a fenti problémákat 20 évvel le vannak maradva, egy koholt indok esetén inkább azt mondanám, hogy lerohanás és kormány buktatás.

azonnal megbuktatják, vagy újabb külső váratlan véletlen helyzet miatt 10 év aprolékos munkáját tönkre teszik. Innen nincs kiút.

Számunkra például azért volt sokkoló Trinanon, mert az évszázadokon keresztül a vezérek között voltunk és kétszintet esni enyhén szólva sokkoló. Sok idő kell elfogadni és magadhoz térni. Nincs külpolitikába már szavad , ami előtte csak egy kérés volt.

Csak hogy értéstek a kételkedőknek, hogy mi Vezérek közé tartoztunk .
Pár példa: Amikor kitört az Első I VH , a három legfejletteb IPAR ország USA, NÉMETEK , MONARCIHA volt.
Aztán példál az Olasz forradalmat Garibaldit akkor Magyar vezetés támogata sereggel , meg gondolom buditottuk.
Tehát aki nem értené akkori Magyarország sikeresen megbuktata az olasz Vezetést.
Hol vagyunk ma ettől ?
Afrikába nem tudnánk egy bábállamot megbuktatni.
Plusz hogy még sereg is küldjünk oda, ahoz merészség is kell, tehát marhára nem féltünk Olaszok megtorlástól , na meg Tartalék a Sereg lésztámába.
Ma ez a sereg nem tudná teljesíteni amire felesküdött Nem tudnák megvédeni az Országot és ez nem a Katonák múlna...

Csak ezt gondolatot szeretem volna hozáteni, egyébként minden eddig Világháborúnál történek nagyjából azt átrendeződések köztesen mindenki csak arra készül vagy készülhet , hogy feljebb lépjen, de köztes időszakba feljebb lévők tudnak figyelni és eszük ágában sincs bevenni újabb klubtársakat. :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@molnibalage
Szerinted hinni egy országban nem érték ? Mik szerinted az értékek ? ?
Előszór a Család, aztán így tovább.
Egy Magyar zászló pl igenis erősíti nemzeti Öntudatot, bármelyik nálunk számomra erősnek tartott Országba volt sok helyen kint vannak zászlók , tud már hol vagy nem Panasonic , Tesco országba amit nap látsz.
Pl a sport nyersz Te vele valamit ha nyer a vízilabda válogatott igazából ha nézzük semi haszna , de még büszke mindenki meg Örül .
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Az a dúrva egyébként , hogy Amerika mindenkit leakar küldeni csicso szintre.
Főértékek szerintem:
Földben lévő értékek ( Ásványi egyéb ) , Üzletemberek és befolyásuk velük az IPAR, Szürkeállomány, Oktatás ( Jó Hasznos dolgokra ) Hazafiasság lerombolás , a NÉP megosztása.

Bevallom Én ezen gondolkoztam amennyiben Egyiket veszed el közülük, azt még kiheveri az Ország meg helyre tudja hozni intézkedésekkel.

De Amennyiben mindegyiket elveszed vagy megszünteted az az Ország többé megszűnik létezni.

Megfigyeltem és jól kivehető stratégia szerint dolgozik, elszipolyozza az értéket.
Nálunk
I.VH elvették a értékes kincseinket , Több felé osztották a lakosságot. Tudva azt az emberi tulajdonságot hogy Otthonát ahol felnevelkedett az ember nehezen hagyja el.
Ezzel kevesebb adozó, kevesebb kéz, kevesebb katona.

II.VH Maradtak még nálunk a többi GANZ művek akkoriba világszinvonalú volt hanem az első és még volt pár Ilyen Üzlet ember Iparos, mert Ők sem hagyják el Otthonukat , mert ismerik üzleti környezet stb..
Hát ugy csitt csatt mindenkitt kirirtoktak mert hát Zsidok voltak , ha meg nem voltak akkor azok lettek egy ideig.
Ez a lépés ügye meglövi az IPAR-od na meg a Pénzügyed.
Plusz ugye jött a kommunizmus aki túl élte vagy elkobozták a Magyar felsőveztésenek vagy Elment Amerikába.... Fasza aki kitervelte. Itt vesztettünk szürkeállományt is, de ez még kihverhető

Köztes dolgok , jelenleg nagy EU-s szabad áramlás elszipolyozák a legjobbjainkat , a pancserek és buták mind jönnek vissza Angliából , azokkal küzdjél Te . :D
Előző kormány rész vett a Magyarság leépítésében is szervesen, inkább EU meg faszom. Vissza zavarta egy szlovákia Köztásasági elnökünket és a Külügy még ki sem kérte magának.

Hát sokunk nem maradt ezt ha már tudjuk mire mennek szem előtt kéne tartani.
Oktatáshoz annyit a lerombolás , az sok Kommunikáción végzet Reklám a faszom Managert több milliárdból képeték ki aztán hasztalan szakmák, Gábor Dénes.

És ezért támadja kormány külföld , mert nem tetszik nekik , hogy sok év munkáját és pénzét ezek elbaszák a gecik.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Monte: Szaniszló nyakló nélkül alkalmazza a kérdő mondatokat, csak az ő kérdő mondatai úgy vannak egymás után rakva, hogy egy válasza kell hogy legyen, te megadod a szabad gondolkodás lehetőségét. Vagy csak nincs olyan retorikád.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Panoz:

Miért tagadnám meg bárkitől azt, hogy szabadon gondolkodjon egy kérdésben?
A kérdő mondataim után meg mindenki önmaga eldöntheti, hogy minek ad nagyobb esélyt, mivel a végső válaszokat én sem tudom.
Mivel nem fizet semelyik média, semelyik párt és nem vagyok senkinek és semminek a bértollnoka, így a fórumozás ilyen szempontból csupán „úri huncutság”. Ráadásul a világot sem tudom megváltani, így számomra ez inkább hobbi, semmint bármiféle küldetéstudatból eredő feladat. Itt a fórumon legalább sok hasonló érdeklődésű emberrel találkozom, mert egyébként azt látom, hogy körülöttem az emberek nagy részét ez nem érdekli, van ezer más gondjuk.

Felelőssége mindenkinek van, aki véleményeket formál akár kicsi, akár nagyobb közösség esetén és ez alól az itt kommentelők közül senki sem kivétel. A szélsőséges nézetekben nem hiszek, ahhoz már öreg vagyok. Abban viszont hiszek, hogy a szélsőséges nézetek tömegek manipulálására nagyon is alkalmasak és abban is hiszek, hogy ezek még jót nem hoztak végül a tömegek fejére sem.

Szaniszló Világpanoráma műsora – konkrétan, amikor a nagy globális játszmáról szól – szerintem érdekes és biztos vagyok benne, hogy nem minden szava ostobaság vagy hülyeség. Vagy bűn ilyen műsort nézni?

Egyébként meg inkább én kérdeznék: Valaki onnan is olvassa a htka-t? Nem tűröm a plágiumom plagizálását! :D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Monte
Ha olvasná, nem mondana olyan hülyeségeket, mint: a vörösiszap-tárolót NATO gépek bombázták le, Jörg Haidert UAV ölte meg, stb stb.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Silurusglanis!

Én Szaniszló Úr világnézetét sem akarom megváltoztatni, joga van ahhoz, hogy abban higgyen, amiben akar. A hülye néző meg eldöntheti, hogy a nagy tányérból mi az, amit megeszik és mi az, amit meg sem kóstol.
 

teboly

Member
2013. február 26.
106
1
18
"Xinjiang Production and Construction Corps. néhány év alatt 3 millió hektár termőterületet szerez Ukrajnában"
Ez mit jelent? Megvásárol, vagy csak bérbe veszi?
 
Status
Not open for further replies.