[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Egyébként meg ne beszélj más nevében, főleg nem milliós nagyságrendű ember nevében... "

Ez ám a napi bölcsesség molni:DD

Na de tudok kik beszélnek mások nevében?
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Monár úr ha már így helytálló megállapítást tett.
Akkor mondja meg akkor jelen társadalom mért nem tartja nagy becsbe magyar nemzettől rámaradt szimbólumokat és hagyományokat. Mért van az hogy ezen ország kapcsán léptem nyomon depressziós emberekkel találkozok az egyetemen. Orvostan hallgatók nyíltan külföldi munkára készülnek stb.
Közben meg megy az egymásnak való betartás. Ezerrel, valamint a keresztény kultúra elleni támadás. Ami ügyebár a magyar én tudat egyik szerves része volt.
Mért nincs manapság becsülete a munkának. A hazugság a csalás mért bocsánatos bűn?
Mért van az hogy aki teheti kitántorog?
Ha már ön híres nagy Fővárosi
http://www.youtube.com/watch?v=RMdn3XLjc1Y

Mért van az hogy a hatóság alkalmanként azokat vegzálják akik a bűn ellen tesznek pl: Tolvaj kergetők mozgalom.
Akik egy akció alkalmával egy bűnöző kést rántott ők meg védekeztek erre őket zárták be 72 órára fogházba meg ítélték házi őrizetbe. Mikor a támadjuk egy bűnöző tanúvallomása volt 3 emberrel szembe, biztossági felvételek és igazságügyi orvos szakértővel szembe.
Maga szerint ez a magyar szellem? Ilyen szellemi környezetből kerültek ki tudományos környezetbe agyaik?
Stb.

Ezzel befejeztem.
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Ha tarkónlőnénk az összes fanatikust a kárpát-medencében, én legjobban egy OMM féle államszövetségnek örülnék a jelenlegi államokkal. Ami közös lenne: külpolitika,hadügy,törvényhozás,pénzügy. A többit mindenki intézze házon belül.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Sulyid :) ki bújt a szög a zsákból vagy mi?

Moli megmozgatta az agyamat köszönöm 2 óra helyet sikeresen edzettem 1 órát.

Alap igazság magyarnak lenni nem csak genetika. Dima Varga soraival nagyobb magyarság tudatról tett számot. Mint.......
Valamint milyen érdekeset írt az orosz néplélekről. Ezen tapasztalásért ma már megérte felkelne.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor mondja meg akkor jelen társadalom mért nem tartja nagy becsbe magyar nemzettől rámaradt szimbólumokat és hagyományokat.

Mert talán nem érdekli...? Engem is szinte teljesen hidegen hagy sőt, néha kifejetten idegesítenek ezek a dolgok főleg, hogy erőltetik őket...

Mért van az hogy ezen ország kapcsán léptem nyomon depressziós emberekkel találkozok az egyetemen.

5 éve nem vagyok egyetemista, nem tudok nyilatkozni.

Orvostan hallgatók nyíltan külföldi munkára készülnek stb.

És ez neked pont az önbecsülés hiányára utal..? Inkább pont arra, hogy vinni szeretnék valamire, tehát élnek képességeikkel és elhúznak oda, ahol megbecsülik őket...

Ami ügyebár a magyar én tudat egyik szerves része volt.

A vallásosságot inkább ne firtassuk. Én konkrétan leszarom.

A rendőrségnek és a végrehajtó és bírói hatalom meg hogyan jön az önbecsüléshez? Ez tipikusan olyan komment, hogy egymás mellé hánytál n+1 dolgot, aminek semmi köze egymáshoz...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Molni
<i>A vallásosságot inkább ne firtassuk. Én konkrétan leszarom.</i>
Linkelek egy rövid cikket, amivel nagyjábból egyetértek... Nem csak a székelyekre vonatkoztatva...

http://erdely.ma/publicisztika.php?id=148087&cim=szekely_erkolcstan

A vallással kapcsolatban sajnos el kell ismerni, hogy ezt a katolikus egyház úgy el..., ahogy szerintem egyetlen vallás nem tette még az íratlan történelemben sem. Ennek ellenére fontosnak tartom egy közösség összetartása és erkölcsi tanítása szempontjából... Úgyhogy vagy úgy, hogy szembenézni a múlttal és átalakítani az egészet vagy teljesen megreformálni, új felfogásba helyezni a kereszténységet, de valamilyen formában a vallásosság megerősítését fontosnak tartom... Nemcsak Mo., de egész Európa szempontjából.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote>Akkor mondja meg akkor jelen társadalom mért nem tartja nagy becsbe magyar nemzettől rámaradt szimbólumokat és hagyományokat.

Mert talán nem érdekli...? Engem is szinte teljesen hidegen hagy sőt, néha kifejetten idegesítenek ezek a dolgok főleg, hogy erőltetik őket...

Mért van az hogy ezen ország kapcsán léptem nyomon depressziós emberekkel találkozok az egyetemen.

5 éve nem vagyok egyetemista, nem tudok nyilatkozni.

Orvostan hallgatók nyíltan külföldi munkára készülnek stb.

És ez neked pont az önbecsülés hiányára utal..? Inkább pont arra, hogy vinni szeretnék valamire, tehát élnek képességeikkel és elhúznak oda, ahol megbecsülik őket...

Ami ügyebár a magyar én tudat egyik szerves része volt.

A vallásosságot inkább ne firtassuk. Én konkrétan leszarom.

A rendőrségnek és a végrehajtó és bírói hatalom meg hogyan jön az önbecsüléshez? Ez tipikusan olyan komment, hogy egymás mellé hánytál n+1 dolgot, aminek semmi köze egymáshoz...</blockquote>

Nemzeti jelképek ,és hagyományok mért fontosak? Monár úr talán pont ezen dolgok adnak tartást és reményt. Pont egy haditechnikai oldalon egy nagy tudású szakembernek kell ezt magyarázni. A csapat, alakulat zászlaja mind mind fontos jelkép katonák világban is. Ha egy nemzethez tartozónak vaja magát valaki akkor megismeri népe mondáit és szimbólumait. Mivel ezen dolog egy nemzet tagjainak a közös öröksége.

Mért depressziós annyi ember ezen országban? Adok én egy választ mivel minden napok küzdelmei során nem találnak kapaszkodót, hogy mért érdemes egyik napról a másikra küzdeni.
Erkölcsnek, és kultúrának itt is fontos szerepe van. Lásd Japánok lásd németek. Mivel azok aki egy közösség tagjának vallják magukat egymás segítik ,és viszik előre, egymásnak támaszai. Olykor az egyéni érdekeket is mellőzve.

Pont Csütörtökön beszélgettem eggyel edzés után.
Azért mennek el mert nem látnak kiutat, reményt. Nem csak hogy rosszul vannak megfizetve. De itthon nem is igazán tudnak segíteni az embereken ami mentálisan öli meg őket. Van mikor nincsenek meg gyógyításhoz az eszközök, így ahogy tudják tüneti kezelést végeznek!

Vallás, valóban egy nehéz téma, mivel az embernek alázattal és tisztelettel kell felé fordulnia.
Vannak olyan tanok amikkel én se értek egyet. Ez az én gyengeségem. Valamint van mikor én is távolabb érzem magamat az Istentől.
De jön héten egy alkalom mikor az egyik mélyen vallásos kollégámmal beszélgethetek. Aki igen összetett kémiai számításokkal, modellekkel foglakozik . Eddig 3-4 publikációja jelent meg nemzetközi folyó iratokba a doktori iskola része ként. Ő mindig helyre tesz egy kicsit.

Rendvédelem, és hozzá tartozó jogszolgátlás. Igen is ide tartozik mivel a rendőrre van mérlegelés joga, hogy milyen szinten intézkedik. Az ügyész is a sok paragrafus alapján de viszonylag szabadon határozhatja meg a vádpontokat. A bíró szerepe a legfontosabb mivel az ő egyéni vélemény a magyar jogrendben igen komolyan számít. Mind a három lécső foknál igen is nagyon fontos az erkölcsi háttér, a hit és gerincesség.
 
M

molnibalage

Guest
Nemzeti jelképek ,és hagyományok mért fontosak? Monár úr talán pont ezen dolgok adnak tartást és reményt.

Az ilyen dumákon szoktam röhögni.

Számomra azt az tartást, hogy elvégzek egy rám bízott komplex feladatot és reményt azt, hogy ezért fizetnek is. A hobbim kapcsán is vannak motivációk, de azok nem anyagiak. Nemzeti jelképek? Engem ilyesmi magas ívből nem motivál. Érdekesség, semmi több...

Pont egy haditechnikai oldalon egy nagy tudású szakembernek kell ezt magyarázni. A csapat, alakulat zászlaja mind mind fontos jelkép katonák világban is.

Ezek szép dolgok, de minden szimbólum és összetartás ellenére ezzel még senki sem nyert háborút...

Ha egy nemzethez tartozónak vaja magát valaki akkor megismeri népe mondáit és szimbólumait. Mivel ezen dolog egy nemzet tagjainak a közös öröksége.

És ettől nekem mitől lesz jobb...? Ez megint csak egyfejta szellemi szórakozás, de semmi több nekem.

Mért depressziós annyi ember ezen országban? Adok én egy választ mivel minden napok küzdelmei során nem találnak kapaszkodót, hogy mért érdemes egyik napról a másikra küzdeni.


Hát nem is a szittyamagyar mentalitásért és szimbólumért...

Áh, nem is folytatom, minek. Engem az ilyesmivel nem lehet megfogni és a barátaim és ismerőseim elég komoly része is immúnis az ilyen hülyeségekre. Őket egészen más vezérli, sokkal földhöragadtabb és praktikusabb dolgok, és azoknak semmi köze az általad felsoroltakhoz...
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
"Ezek szép dolgok, de minden szimbólum és összetartás ellenére ezzel még senki sem nyert háborút... "
....nem is vesztett,, nem is ártott még senkinek....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Én azoktól, akik nem foglalkoznak transzcendens dolgokkal, csak annyit kérdeznék: a túlsó oldalon gondolkodtatok már?

Ahogy egyre többet ismerek meg a történelemből, egyre több birodalom bukásában látom meg a valódi okot. Ez Rómától kezdve napjaink átrendeződéséig mindenhol a túlvilágiaktól, Krisztustól vagy Zeusztól stb.-től való eltávolodás volt. Ahogy az emberek lealacsonyodnak (mert nincs meg a mérce, amit az Isten/istenek állítanak fel), úgy ez kihat a közösségekre is. Ezzel el is indultunk a lejtőn...
Aki pedig azt állítja, hogy nem foglalkoztatja mi van a halál után-az hazudik.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Molni
<i>"Számomra azt az tartást, hogy elvégzek egy rám bízott komplex feladatot és reményt azt, hogy ezért fizetnek is."</i>
Ez nyílván szép dolog, de a te esetedben sem hiszem, hogy az egyetlen fontos dolog. :) Illetve biztos vagyok bennem, hogy ez a te esetedben is változni fog idővel... Ahogy most fontosak a szüleid, a párod, úgy később fontos lesz az is, hogy a gyermekeid hogyan neveld, mindent meg tudj adni nekik, de biztos, hogy nem kizárólag anyagi értelemben.

<i>Ezek szép dolgok, de minden szimbólum és összetartás ellenére ezzel még senki sem nyert háborút.</i>
Ezt vitatnám... Egy szimbólum sokat számíthat pl. a morál szempontjából a csatatéren vagy pl. a döntéshozók számára, akik látják mögötte azt, amire a mögöttes tartalom "kötelez".
Az tény, hogy manapság(!) ez inkább csak "szép dolog", ahogy te is írod, csak az nem mindig volt így.

<i>És ettől nekem mitől lesz jobb...? Ez megint csak egyfejta szellemi szórakozás, de semmi több nekem.</i>
Ezt megértem, mint ahogy azt is, hogy sokan gondolkodnak így... Viszont nagyon sokan meg úgy gondolják, hogy anno vezetőink idekolbászoltak a Kárpát-medencébe, és a magyarság számára itt képzelték el a jövőnket... Mint ahogy szüleink és az ő szüleik is -remélhetőleg- nem ész nélkül vágtak bele a felnevelésünkbe, hanem hogy átadják azt a tudást, tapasztalatot, gondolkodás módot, amit ők szereztek a szüleiktől, illetve az életük során... (Ennek része ugyebár a kultúrális örökség is.) Fogalmazhatunk úgy is, hogy bennünk éljenek tovább ők is, az ő szüleik is, stb.
Lehet persze azt mondani, hogy mindez nem kötelez semmire... De mindezeknek köszönhető az is, hogy így alakult, hogy megszülettél, hogy a 21. századi Európában megválaszthatod, hogy miben hiszel, mit szeretnél az életeddel, illetve, hogy hol szeretnél élni.
Hogy pontosan mi volt a honfoglaló magyarok fejében, mind a vezéreket, mind a harcosokat, parasztokat, stb. beleértve, azt nehéz lenne pontosan megsaccolni, meg akkoriban nyílván nem is láthatták úgy a Világot, mint mi. Feltételezem nem gondolták azt, hogy az ük-ük-ük.. unokájuk, Molnár Balázs mondjuk Svédországban lesz orvos, de nem hiszem, hogy ne örültek volna... Nyílván a legfontosabb számukra is az volt, hogy "túléljék", jobb élete legyen az utódaiknak, a magyarságnak. Viszont biztos vagyok abban is, hogy nekik is céljuk volt továbbadni azt a mentalitást, azt a kultúrális örökséget, ami hozzájuk tartozott, és ugyanúgy a magyarság részeként tartották, amit nem akartak, hogy elvesszen.
Ez a kultúra természetesen "1000 éven keresztül" bővült, változott... Lehet azt mondani, hogy nem szeretem Ady-t vagy mondjuk Márait vagy valamelyik régi mondát, viszont akkor is a magyar kultúra részei, amelyből persze pl. te nem fogsz plusz pénzt termelni, de a kultúra bármely más területeinek sem ez a része számodra sem. :) Szóval innentől kezdve a kultúra minden formáját megkérdőjelezheted, csak akkor mi marad?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
molnibalage

"nem is ártott még senkinek...
Na ez az, ami kurvára nem igaz. Mindenféle vicces szimbólum és eméletekkel megtápolva zajlottak és zajlanak a népirtások..."

Egyet mondok:
Vörös Kereszt???
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Sajnos, az a helyzet, hogy az úgynevezett magyarságtudat fogalma kissé zavaros. Ki a magyar? Ki a jó magyar? Ki az, aki cselekedeteivel a magyarság vélt vagy valós érdekeit szolgálja? Helye van ennek a globalizálódó világban? Ha igen, hol a helye? Vezérfonal legyen-é életünkben vagy feledendő visszahúzó erő? Mi köze a magyarságtudatnak az európai keresztény gyökerekhez? Kik és mire használják magyarságunkat politikai érdekből?
A különböző nemzettudatok egyáltalán valós hagyományok-é vagy a nagypolitika által generált feszültséggócok? Tényleg ennyire különbözik - a kaukázusi rasszon belül - román, magyar, szlovák, cseh, szerb, horvát? Vagy emberek vagyunk, akik szeretnek, sírnak, nevetnek, örülnek, szenvednek - és a nagypolitikai célok végrehajtása érdekében gyűlölik és ölik is egymást?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Littlejohn

Jók a kérdések.
Viszont egy közösséget az azonosság tudat teremt meg. Ha ez hiányzik akkor nem beszélhetünk közösségről.
Ez miért baj? Mert ha nincs közösség atomizálódik a társadalom, és az atomizálódott egyén kapaszkodót keres ami egy felsőbb hatalom lesz, az állam. Viszont egy ilyen állam minden egyénhez kapcsolódik, de az egyének nem kapcsolódnak egymáshoz.
Nah így alakulnak ki a népirtó diktatúrák, a totális államok!
A "Mindenféle vicces szimbólum és eméletekkel megtápolva " csak egy kellék...

Szerintem az Európai társadalmakat szándékosan verik szét.
(A liberalizmusnak hazudott értékrombolás, az egyházellenesség, értelmetlen divathullámok, stb... mind mind az atomizáció részei)
A cél az lehet amit fent felvázoltam, ugyan is amíg nem atomizált a társadalom a totális állam nem jöhet létre. Hogy a topik témájánál maradjunk, én meg vagyok arról győződve, hogy ez a folyamat a "nagy terv" része.
Viszont megvan rá az esély, hogy terv dugába dől, és apró kis csoportokra hullik az Európai közösség.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Littlejohn
Ezzel nagyon egyetértek... De ez sok minden másra is igaz, pl. a zsidó kérdésre. Úgy érzem, hogy ezek a témák nincsenek megfelelően, alaposan tárgyalva, megfogalmazva, ezzel alaptalajt adva szélsőségekre. Szükség lenne sok fontos témában, hogy véleményeket "ütköztessenek", körbetárgyalják mindenféle nézőpontból rálátva... Azért, hogy mindenki mindenszempontból rálásson, és teljességen gondolkodjon rajta, mindezeket megfontolva. Az, hogy a Kurucon meg a HVG-n adnak neked nyersen egy szűk (szélsőséges) látószögű irányzékot, az semmi.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
fip7....
A kérdések szándékosan provokatívak. A nagy tervet sokféleképpen lehet magyarázni és ellenkezőképp is.... Az előző kérdések összegzése képpen egy utolsó kérdés.
Vajon - nem vitatva és aggódva ezer éves értékeink széthullásán - a nemzettudatok elsorvasztása nem alapja-e egy új emberiségnek?
A közösség lét új szintjének? Család, nemzet, ország...... földrész.... BOLYGÓ? A nagy terv célja nem lehet az, hogy csak egy ember létezzen, a FÖLDI EMBER?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Illetve még annyi, hogy épp ezért beszélünk még manapság is antiszemitizmusról vagy a témánál maradva, épp ezért van az, hogy Molni ideges lesz, ha megint valami idióta kezd el szíriuszi származásról vagy hasonló marhaságról beszélni, amit persze, hogy mindenki éppúgy sokan egybe mosnak a magyarság ősi kultúrájával, amire aztán Molni ugyanúgy be fog rágni. Érhető...
 
Status
Not open for further replies.