[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Érdemes végignézni.
http://84.2.228.36/sites/default/files/videos/2013/09/14/52618/vilagpan-1_standard_video_1379148427.mp4
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
New Yorkban egy iráni állami tulajdonban lévő felhőkarcoló lefoglalására készül az Egyesült Államok, ami azért nem egy mindennapos eset még ott sem. Az iráni toronyház mellett néhány amerikai honatya orosz bankok megbüntetését követelik, ami egyben a bankok tulajdonában lévő amerikai részvények befagyasztását is jelenti.

Putyin cikke kiverte a biztosítékot az amerikai politikai elit körében (a média erőlködése ellenére az amerikai lakosság továbbra is pont ellentétes véleményen van), ezért McCain is írt egy cikket a pravda.ru internetes újságnak, ahol tételesen kifejti, hogy ki ez a Putyin és mit képzel magáról. A dolog szépséghibája annyi, hogy McCain érvei erőtlenek – aki nem hiszi, olvasson utána.

McCain szemére veti Putyinnak, hogy diktátorokkal barátkozik. Ez igaz, de az is USA barátkozik diktátorokkal, sőt, újabban már terroristákkal is. A következő vádcsomag a korrupciótól kezdve az elnyomáson át a jogtalan bebörtönzésekig terjed. Ez is igaz, akárcsak a Léhman Brothers vagy Guantanamo.
No mindegy, McCain olcsó frázispuffogtatása sokkal inkább hasonlít egy frusztrált öregember fröcsögéséhez semmint egy vezető világhatalom mértékadó profi politikusának véleményéhez. Ebben a játszmában az nyer, aki hideg fejjel játszik – a profi érzelmeket generál nem pedig érzelmeket mutat. Nyilván McCain leírhat olyat, amit egy Obama nem – ha esetleg túl erősre sikerül, akkor majd betudják az öreg russzofób kiscserkész agymenésének.

Elnézést kérek, nem akarom McCain szenátort gúnyolni, megértem őt és megértem a meggyőződéséből eredő hitét is. Akik igazán bűnösök ebben, az az orosz média illetve McCain környezete, akik nem szóltak neki előre, hogy ne csináljon magából idiótát.
Megértem az amerikai politikai elit dühét is, Obamát megtáncoltatták az USA-t pedig ütemtévesztésre késztették, majd jön ez a kis sehonnai Putyin és kioktatja őket a saját alkotmányukban foglaltakról és mindjárt a New York Times hasábjain. Bárhogy is nézzük, Putyin egyelőre nyerésre áll a globális média háborúban:
http://www.businessinsider.com/how-vladimir-putin-became-the-chuck-norris-of-international-politics-2013-9
(Putyin „megdicsőülésével” kapcsolatban lenne egy másféle észrevételem is, de azt majd külön hozzászólásban és csak nagyon röviden. Én még nem ünnepelnék itt semmit és senkit.)

A média elegánsan figyelmen kívül hagyja közben azt, hogy Líbiában és Irakban a helyzet valójában katasztrofális és komoly gondok vannak Egyiptomban illetve Törökországban is. Én azt tanácsolom, hogy mi ne tegyük – legyen képben továbbra is az, hogy lassan egy kontinensnyi méretű területen háborús vagy legjobb esetben is puskaporos a hangulat és nemhogy csitulni nem akar, hanem újabb szereplők bevonása van folyamatban Szíriától Iránon át Oroszországig.

A Gallup minapi közvélemény kutatása szerint egyre többen ellenségként tekintenek Oroszországra az Egyesült Államokon lakosságában. A megbízott közvélemény kutatókkal persze vigyázni kell, a kutatási eredmények is készülhetnek manipulatív céllal – mindenesetre az USA néhány tagállamában a lakosság hangulata/véleménye szerint nem Moszkva, hanem Washington a legfőbb ellenségük, de ez már más tészta. A minapi washingtoni vérengzés után jelenleg vizsgálat folyik amiatt, hogy ki és miért állította le a balhé közben a bevetésre indított különleges alakulatot.

Visszatérve a Közel-Keletre a minap Ankarában egy gazfickó agyonlőtt egy orosz nőt és egy török férfit. A jóember a török hadsereg egyik tábornokának a fia volt, a nőről semmi infó. Közben az oroszok valamiféle bizonyítékokat adtak át az ENSZ-nek a szíriai vegyi fegyverek bevetésével kapcsolatban, aminek nyugaton néhányan igen feltűnően és hangosan nem örültek. Csendben utalnék a Snowden-ügyre…, ugye senki sem gondolta komolyan, hogy egy szimpla lehallgatási ügy okán lelépett kém miatt ekkora palávert vertek volna Amerikában.

Érdekes hír jelent meg közben a palaolaj kitermeléssel kapcsolatban – a kutatók szerint a világon három ország rendelkezik a legnagyobb készletekkel: Oroszország, Argentína és Algéria, ugyanakkor a kitermelés a jelenlegi technológiával még mindig nem rentábilis – de ez csak a jelenleg igaz.

Peking üzent Londonnak: ne avatkozzon Hong Kong belügyeibe. A Brit Birodalom utolsó közvetlen hídfőállása Ázsiában Hong Kong, aminek a jövője egyre inkább Kína, semmint Anglia. Bár a britek még küzdenek azért, hogy Kína majd ismerje el, amiben anno megegyeztek, de én erre semmi esélyt sem látok. City/Crown ide és Rotschildok oda, Nagy-Britannia már nincs abban a helyzetben, hogy Kínának diktáljon és ez belátható időn belül így is fog maradni.

Obama közben vívja a saját háborúját Amerikán belül (elnöki vétót helyezett kilátásba a republikánusok javaslatával szemben „Obamacare” ügyben), miközben a globális színtéren kénytelen kelletlen Putyinra és Asszadra kell támaszkodnia – kemény egy helyzet. Ma a világ legsz…rabb állása USA elnöknek lenni, ez tuti. Amíg zajlik a vita, addig a számláló ketyeg:
http://www.usdebtclock.org/
Bár a számok csak nőnek, mégis mintha egyfajta visszaszámlálást látnék. Elég bizarr, pláne ha hozzáteszem, állítólag a FED havonta 85 milliárd friss dollárt pumpál a gazdaságba.

Végezetül egy érdekes információ: Haditechnikai Szemle 1969. III. évfolyam 1. szám. A címsorban a cikkek között találni egy érdekes címet: A HARP-terv. ;D
Lehet, hogy érdemes lenne ennek az 1969-es számnak és cikknek egy kicsit utánanézni, ha valakinek esetleg van rá ideje és kedve…
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Remélem 10 től kezdtük a visszaszámlálást :D
RÉszletes összefoglaló történtekről. :
Én párszor már Mondtam hogy Moszkva képviseli a régi emberi értékeket.
Washigton teljes kommunikáció ellenőrés, Gén modositott élelmiszer ami betegségket okot, ésrabságot.
Forduklt kocka, mind azt akarja Világ uralmát.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Szerintem az emberiség jövőére jelenleg Amerika legveszélyesebb, mert neki Drónokkal és Technikai fölényével lehet az egész világot az ellenőrzése alá tudja vonni. Fel kéne ismernie az összes szövetséges államnak aztán lerendezni. Drónokat betiltanám , mert Ember az Emberrel emberségessen viselkedik , ha rossz a vezetés hosszú távon ellene fordul , de egy gép megy és csinálja.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
<i>Szerintem az emberiség jövőére jelenleg Amerika legveszélyesebb, mert neki Drónokkal és Technikai fölényével lehet az egész világot az ellenőrzése alá tudja vonni. </i>

Nagyon beletrafáltál.....:) Errol majd írok, ha lesz kicsit tobb idom.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ezt hozta az első találatok között a HARP projektre
http://aranylaci.freeweb.hu/haarp/haarp.htm

Na neee. Felnőtt értelmes emberek ilyen oldalakból tájékozódnak? Mennyivel értékesebb a Maunikasónál, meg a ValóVilágnál?
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Annyit hozzáfűznék, hogy ha már konteózunk és alkotunk egy alternatív valóságot, az legyen koherens mert az emberi logika jelenleg nem talál kapaszkodót bennük. Tanulmányozni kell a Bibliát, az tök jól meg van szerkesztve minden egymásra épül, mert "kősziklára" építették.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem az emberiség jövőére jelenleg Amerika legveszélyesebb, mert neki Drónokkal és Technikai fölényével lehet az egész világot az ellenőrzése alá tudja vonni.

Remélem, hogy ezt nem gondolod komolyan. Drónokkal max. bozótharcosok ellen lehet ma vitézkedni, még kis hazánk is képes lenne leszedni a legfejlettebb ma használt drónt, ha azok önmagukban operálnak. Eleve azért marhaság az állítás, mert a világ elég nagy része jelenleg elérhetetlen fizikailag a távolság és bázisok miatt a jenki gépek számára...

Soha egyetlen hatalom sem tudta maga alá gyűrni még az egész akkor ismert világot sem. Oroszország széthullása után a jenki katonai hatalomnak párja nem volt, de mégsem csinálták ezt. Ma meg egyre inkább az a bibi jenki szemszögből, hogy a fejlett haditechnika egyre inkább eltrejed a nem éppen baráti országokban is. Az olló nem nyílik, hanem már lassan záródik...
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Olvastam McCain cikkét. Egyetértek vele, hogy 70es éveket idéző propagandafordulatai egytől egyig magas labdák. Amivel nem értek egyet, az hogy lezárják a dolgot azzal, hogy ez az ürge egy szenilis majom. Ne öregezzünk, ne négerezzünk. McCain Obama alternatívája - félelmetes, hogy lehetett volna elnök (akkor is, ha a cikke, nem az oroszoknak, hanem az elbizonytalanodott republikánusoknak szólt).

Ami magát a cikket illeti, az is túlmutat McCainen. A teljes fejlődésképtelenség manifesztuma, minden ízében.

Ha falba vered a fejed és vérzik, legközelebb nem teszed. Ez az idiotizmus legtömörebb definíciója: idióta az aki mindig ugyanazt teszi és más eredményt vár. Amerikai külpolitika, közel-kelet. Irak, Líbia.

Partra szállok valahol, napérlelte festett arcú emberek várnak, elmondom nekik, hogy egy csodás új világot hoztam, a szabadságot. De ugyanezt mondom, akkor is, ha majdnem száz százalék, hogy már várnak, tudják mit fogok mondani és mit fogok utána tenni.

Ennyire futotta.

(Fontos hír továbbá, hogy a FED beindította a pénzfosó gépet, ami a valutaháború egy újabb fejezete. Az olaj drágul, az államadósság értéke csökken - nem igazán örülnek ennek távolkeleten. Tippem: Kim Dzsong Un hamarosan atomfegyvert fog tesztelni.)
 
M

molnibalage

Guest
Furcsa, hogy sokan a drónktól rettegnek, pedig anno ez volt az ütőerő.

F-117-25.jpg


Hány olyan hatalom van ma, aki képes lenne reálisan komolyan odavágni egy fenti fő csapámérő erőnek? Hát nem sok.

Ja, és az F-117 flottát technikailag kivonták, de mai napig látnak néhány gépet repkedni, tehát a flotta feltámasztásához szükséges tapasztalatot a jelek szerint bizony fenttartják, a flotta éves átfutással, de a jelek szerint valóban feltámasztható állapotban van.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
xfotel McCain nem az USA első embere (persze Obama sem, de ettől most tekintsünk el), így ő szabadabban mondhat hülyeséget az elmebeteg Carryvel együtt. Ha enök lenne bízzunk abban, hogy kerülne ember aki megírja a <del>véleményét</del> szövegeit.

A FED meg nem beindította a pénfosógépet, hanem hagyta menni tovább, évek óta ugyanúgy nyomják a budipapírra a dollárt, az lenne a hír ha leállnak ezzel.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Dima látom téged csak még most kapott el a szele.
Én most azonnal követelném a labdarúgással kapcsolatos állami kiadások 50%-kal való csökkentését. Szégyent hoztak ránk de nagyon
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Hát igen......, nem tudom, hogy az örök román-magyar ellentét, mennyire része a világ sakk játéknak, de én most ezen az oldalon ülök és ez egy kicsit fájt.
Lenne saját tengerpart, bár a magyarok ott sose lakták, lenne saját hegyi paradicsom - ami viszont ős magyar hely....Japánok képesek már 70 éve balhézni négy sziklás púposodásért óceánban. Mi lenne, ha elvittek volna tőlük pld Hakkaido szigetet / mert magyar vonatkozásban ez ugyanaz.../ - hát, szerintem utolsó számurajig még ma is harcolták volna....
Nem is tudom, Oroszország nagyon nagy......amikor behívták hadseregbe akkor 7 órát repültünk kelet felé és még mindig ugyanaz az ország volt ott, lent....
Mi talán azért is, olyan, egy kicsit, rendetlen, álmodozó, elvont lelkű nemzet vagyunk, mert nálunk, amikor születik egy ember és kezd járni országot, akkor hamar rájön, hogy ennek az egésznek nincs határa - ez az egész valami óriási, formátlan, felfoghatatlan....annyira, hogy nincs is értelme ezzel foglalkozni...inkább csak ülni egy padon, bámulni és,,,miért is nem..kortyolgatni vodocskát, egy kis kovászolt ubi vagy káposztával, fekete kenyérre kent vörös kaviárral... De, ha valaki, mondjuk, levágja nekünk Szibériát...Urálig...ezt el se tudom képzelni.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Dima ez szép gondolatok. Igen mi nemzetünk most egy kis gyalog sőt gyalogok között is beteges és kihalóban lévő. Mivel elvesztettük a hitünket és az önbecsülésünket. Ami annyi vérzivataros század alatt megtartotta a magyar nemzetet népek tengerárjának felszínén.
Trianon feledni nem szabad. Nem csak a revízionizmus miatt. Mivel Trianon gyászos végeredményéhez belső romlásunk is hozzá járult. Nem volt egy magyar tiszt aki dacolva a császári tisztekkel haza hozta volna olasz hegyekből a magyar katonákat. Sok rebelis tengerész meg miegymás aki Pesten randalírozott. Mire a román és cseh támadás igazán ért minket addigra már félig kiütöttük magunkat. Pedig előtte milyen jól is indult a század forduló.
Most is megkel újulnunk. De a múlt hibáival tényleg szembe nézve.
Ahhoz hogy a tragédiáink így alakultak, mi is felelősek és hibásak vagyunk.
Egy egységes magyar nemzetet akit nem rág belső féreg, bármi gyenge csak kevés nemzetnek lehet könnyű préda.

Zárszavam: Újra legyünk egyközös akarat mint már annyi nagy szellemi óriásunk óhajtott. De kimért és fegyelmezett is valamint mindig harcra kész.
Jövőnk még nincs meg írva mi most írjuk e percbe és a következőbe. Döntéseink álltal
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Dima
Nem hiszem, hogy erről van szó... Trianon után folyamatosan dolgoztak a revízion. Mondjuk az, hogy ez részlegesen sikerült is, szintén nem elsősorban a mi érdemünk... Egyedül nem tudtuk volna megvalósítani (de gyorsan hozzáteszem, hogy pusztán azért, mert a gazdaságunkat ugyanúgy ellehetetlenítették ezzel az egésszel), de az is tény, hogy ennek érdekében mindent megtettünk, úgy gazdaságilag, mint külpolitikában, stb.
Egyszerüen a nyugati hatalmak és Oroszország túlnőtt a magyarokon. Mind gazdaságban, mind népességben... és talán egy kicsit mentalitásban is. A politika, a diplomácia, az intrika vagy sakkozás ugyanúgy tanulható és tanulandó... Ebben le voltunk maradva. De ez igaz a gazdaságra is... A nagyobb hatalmak pedig egyszerüen magukra vállalták a "kicsikről való gondoskodást". (Elég finoman fogalmaztam, remélem. :))
Ahogy azt már egy másik topicban megemlítettem (meg nyílván sokan mások is): tanulni, tanulni, tanulni... Az oktatásra nagyon oda kellene koncentrálni... Illetve annyira azért nem is rossz a helyzet, többet kellene támogatni az innovációt. Úgy rémlik, hogy cseheknél ez is most nagyon beindult... Ők is úgy kezdték, hogy oktatásra rámentek nagyon. Ezen az úton haladva lehetünk nagyok megint, még ha népessében nem is... Pedig nyílván az is fontos. Lehet pénzünk, csinálhatjuk jól a dolgokat, de egyszerüen 20 millió ember több nyereséget tud termelni.
Ami a revizíót illeti, véleményem szerint az etnikai alapún érdemes gondolkodni és napirenden tartani... Nem hiszem, hogy a Vajdaság és a Kárpátalja olyan nehezen menne. Nem lenne olcsó... De szerintem különösebb gond nélkül meg lehetne valósítani.
Felvidék, illetve "Észak-Erdély" már nyílván más tészta... Felvidéket maguktól nem fogják vissza adni nekünk a szlovákok soha. Ami lehet szvsz tárgyalási alap, ha a gazdaságunk tényleg nagyságrenddel erőssebb, mint az övék és akkor egyesíteni a két országot úgy, hogy a Felvidék többségében magyar lakra része magyar kormányzás alatt, Szlovákia többi része pedig autonómiát kapna... Vagy közös szlovák-magyar kormányzás.
Észak-Erdély... A legnehezebb kérdés. A románokkal nem nagyon lehet alkudozni, ha pedig sikerült, akkor -nevezzétek paranoiának- biztos, hogy csak azért, mert a végén többet fogunk veszteni. A történelem legalábbis ezt igazolja. A Partiumot lenne érdemes még visszaszerezni (ha etnikailag nézem), a többi már gyakorlatilag az ismert okok miatt elveszett (benépesítés, stb.). Illetve Székelyföld... De a lényeg szerintem velük kapcsolatban, hogy meglegyen az autonómia... Akkor szerintem mindegy, hogy most Románia vagy Magyaro. része lenne. Többnyire az sem tetszett nekik, ahogy a magyarok kormányoztak, az ismert okok miatt egyébként joggal. Úgyhogy nyílván ragaszkodnának hozzá, de egyébként is szerintem is az lenne a legjobb, ha adott esetben Mo. része ként is autonóm közöséget alkotnának.
Nyílván márcsak emiatt is (szomszédság), meg a terület miatt is jó lenne, ha Észak-Erdély is visszajönne első körben (include Kolozsvár), de ott már nagyon kevés a magyar... Érdemesebb lenne lakosságcsere/áttelepítés azok számára, akik ezt igényelnék.
Ezt tudnám első körben reálisan elképzelni... Nem 1 nap lenne, és nagyon sok munka kellene hozzá, plusz nagyon sok elkötelezett és értelmes ember..
Ha az megvan, akkor innen sok-sok-sok év múltán, sok-sok-sok gyarapodással (gazdasági és népesség értelemben, mely utóbbira megintcsak rá kellene gyúrni, ami szintén egy terjedelmesebb téma, mert csak részben gazdasági kérdés), és nagyon-nagyon okosan lehetne megint Kárpát-medencét magába foglaló Magyarországról beszélni.
 
Status
Not open for further replies.