[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
EB 28 tag helyett 6-12 közti helyekkel fog működni a jövőben. Bizony Merkel és Cameron egy oldalon vannak ez ügyben.
Tegnapelőtt hatalmas EDL-tüntetések. Jövőre brit referendum.
Tegnap meg egy német helikopter jelent meg az NSA megfigyelőközpontja felett szimatolni, üzenet gyanánt.
http://rt.com/news/germany-helicopter-us-consulate-nsa-629/
Jól van ez időzítve.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Desertfox:
Igen, azok a boldog kilencvenes évek, akkoriban tényleg úgy tűnt, hogy végre jó irányban indulnak el a dolgok, a világ viszonylag csendesen és békésen megúszta a Szovjetunió szétesését és volt valami, ami mostanra eltűnt: bizakodás és hit a jövőben. A sors iróniája, hogy huszonöt évvel a kommunista világrend bukása után kiderülni látszik: a kapitalizmus tényleg rohad és az USA tényleg agresszív imperialista politikát folytat. A vasfüggöny túloldaláról ez nem látszott ennyire egyértelműen, ahhoz át kellett a másik oldalra kerülni, hogy „lásd a saját szemeddel”. Geopolitikai paradoxonná válik lassan az is, hogy bár állandóan az orosz fenyegetésről és az újjáéledő orosz birodalmi ambíciókról beszélnek sokan ugyanakkor nem Moszkva az, aki menetrendszerűen meg akar „büntetni” néhány államot, helyesebben szólva meg is „büntetett” már néhányat. Legalábbis a tények ezt mutatják.

Silurusglanis:
Mindegy, hogy ortodox vagy római katolikus, ez valójában lényegtelen. Sőt, ha nagyon belemennénk, akkor azt mondanám, hogy még az aktuális vallása is lényegtelen akkor, ha igaz emberként él. „Az istenekkel nem lehet sakkozni”.
Káosz és a káosz utáni rend? Én nem várom a káoszt (jön az magától is) és nem fog vigasztalni az, hogy igaz, én beledöglök, de sebaj, milyen frankó lesz majd ezek után pár száz év múlva.
A nagyhatalmak közötti katonai összeütközés még elkerülhető és a világ átrendeződése viszonylag rendezetten is megtörténhet, de ehhez az kell, hogy a „nem létező” háttérerők közül az kerüljön ki győztesen a belső hatalmi harcokból, akik ezt a vonalat képviselik. Ez a harc nem országok és nemzetek között zajlik, hanem például Washingtonban, Moszkvában, Brüsszelben, Pekingben, stb. a különböző érdekcsoportok között. Attól ők még ülhetnek akár ugyanabban a pártban vagy székházban is és beszélhetik ugyanazt az anyanyelvet, nem ezen múlik.
A világnak nem káoszra és pusztulásra van szüksége – a beteget gyógyítani szokták nem pedig főbe lőni. Én ebben hiszek, a ”rend előtti” káosz csak rosszat hoz.
Szíria kapcsán is láthatja mindenki azt, ami az Egyesült Államok felső vezetésében folyik. Az elképesztő hazugságáradat megspékelve az elnöki adminisztráción valamint a katonai vezetésen belüli napi szintű ellentmondásokkal egyértelműen hatalmas belső törést jelez a két ellenoldal között, amit már titkolni sem lehet.
Reméljük, hogy mindenhol azok szava fog végül dönteni, akik nem a háború kirobbantását akarják – ugyanis a „vakolók” egy jelentős része ilyen. Jó ideje finoman jelezni szoktam, hogy nem egészen azok a fő szarkeverők, akikre sokan gondolnak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
"Vakolók", ez tetszik :) Náluk valós demokrácia van? Többség dönt és mindenkinek van 1-1szavazata?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Beigazolodott amire tippeltem.... Az este megjelent hírek alapján Putyin bevallotta, hogy a G20-as csúcson tárgyalt Obamával a szíria vegyifegyverek nemzetkozi ellenorzésérol, tehát az egész egy megbeszélt forgatokonyv szerint torténik. ....
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Sziasztok!

Hetek óta figyelem a híreket és olvasom a különböző kommenteket, állás- és néző pontokat, engem a hideg ráz ki, ahogy látszik a különböző hatalmi érdekek egymásnak feszülése. És ez elsősorban Nyugaton tükröződik, Oroszország inkább éppen kialakult nézőpontokra reagál (persze, nyilván megvannak a maga forgatókönyvei, amiket szívesen elolvasnék). Először azt mondja, hogy nem küld több hajót, nem avatkozik be, aztán sorra érkeznek a hajói, egyre több a csapatszállító, majd bejelenti, hogy kiáll Szíria mellett, utána a mai cikkek a szíriai vegyi fegyverek leszereléséről. Kicsit olyan, mintha próbálná az USÁ-t és a Nyugatot terelgetni. Ez a "terelgetés" igaz, hogy részben Moszkva hosszútávú malmára hajtja a vizet, de ugyanakkor a békés, vagy legalábbis békésebb rendezés felé tereli a nagyhatalmi konfliktust. Így nem tud a háború eszkalálódni.

Én személy szerint nem tudom elhinni, hogy nincsenek a világban higgadtabb, békepártibb hatalmi csoportok. Ahogy desertfox írta, "Egy szám vagy 1.000.000 halott vagy 1.000.001. kit érdekel ?" Emberekről beszélünk! Sokan így látják (nem rád gondolok, desertfox!), de nem igaz, hogy mindenki! Én nagyon remélem, hogy az általunk láthatatlan "elit" körben tényleg vannak Vakolók.

És ott van a csendes Kína, amint már ti is sokszor említettétek. Bár a világ túlsó felén van, a katonai ereje már kényelmesen akkora, mint Oroszországé, több téren már nagyobb is. Globális hatalom akar lenni, minden téren. Akkor miért? A hallgatása bennem azt a képet festi, mintha készülne a nagy, drámai belépőre. Ez lehet persze az is, hogy egy kitörő nagyobb háborúban nevető harmadikként lép a színre, de szerintem talán arra is utalhat, hogy a katonai erejét és a politikai befolyását a legutolsó percre tartogatja. Hiszen Kínának érdeke, hogy Amerika egy újabb elhúzódó háborúba keveredjen a Közel-Keleten, és ne rá figyeljen, de az már nem, hogy esetleg összeomoljon a belső nyomás alatt (itt a belső problémákra és egyes államok szakadár vágyaira gondolok), egy ki tudja, hogy mivé fajuló nagy háború pedig még kevésbé. Kína sem lát ki a saját gondjaiból, Európa és az USA gazdasági nehézségei őt is érzékenyen érintik, ráadásul ott van neki Dél-Korea, ami növeli a katonai költségvetését, és Japán a nacionalista kormányával és az esetleges újrafegyverkezéssel. Hogy a saját környékén lévő "kicsikről", Vietnámról, a Fülöp-Szigetekről, Szingapúrról és Tajvanról már ne is beszéljünk. Szerintem Kína lenne az ideális közvetítő partner, hiszen egyik félhez sem köthető hivatalosan, a közvetlen térségben nincs érdekeltsége, ellenben sokat javíthatna a renoméján és a nemzetközi megítélésén, ha békepártian közbenjárna, eddig mégsem történt a részéről semmi, kivéve a beavatkozások ENSZ vétózásán kívül. Engem Kína nyugtalanít talán a legjobban. Oroszországról már nagyjából tudjuk, hogy mit szeretne. A Nyugat éppen a szemünk előtt vívja meg a belső háborúit, amik eldöntik, hogy miként cselekedjen. De Kínáról semmit sem tudunk a vétókon kívül.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
ezen a sakktáblán igen gyökeresen megváltozott a futár lépése. brezsinszki szerintem enyhén lemaradt már a dolgok alakulásáról.
<i>hivatalos (mainstream) média:</i> a jó öreg újságok, bizonyos szintig arra hajlanak amerről a pénzszag jön
<i>alternatív média:</i> konteók, ezoterikusok, parzitánsejtek - így vagy úgy átszövik a híreket, változó (többnyire rossz) színvonalon (a hatalom ezeket is szépen felhasználhatja dezinformációk terjesztésére, szóval itt még mondhatni hagyományos/megszokott terepen mozgunk)
<i>nyílt (open) média:</i> valaki lefejez valakit felveszi mobillal és feltölti a youtube-ra, a dolog magáért beszél, szerkesztés/kontrol nincs
<i>szivárogtatás (wikileaks, snowden):</i> amikor kiderül, hogy miben tévedtek a konteósok miben nem, bőven merít belőle az alternatív média és ha van egy kis esze a hivatalos média is

a mai snowden szivárogtatás: az nsa az amerikai állampolgárokról illegálisan gyűjtött adatokat (és nem azért mert más emailjét ellopni csúnya dolog, hanem mert az nsa munkaköri leírás szerint külföldre dolgozik) úgy ahogy volt átnyújtotta egy másik országnak, izlandnak, vagy hogy hívják, ja nem, izraelnek.

megfigyeltem egy fordított arányosságot: minél ócskább és butább háborús propagandát nyom a hivatalos média, annál jobb anyagokat hoz az alternatív.

a másik megfigyelésem: az ami a második iraki háború kapcsán az addig ismert média és közönsége között történt máig tartó visszafordíthatatlan következményekkel járt és fog járni. a drónok alkalmazása például annak a szellemnek a közvetlen egyenes ágú továbbélése, de közvetetten ide tartoznak a texasi szakadárok is. nevezzük ébredésnek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Ez tortént a színfalak mogott:)
http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2013/09/a-hazug-hazudik-az-eddigi-hazugsagokrol.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Arbalest, Kína esetében nem lesz drámai színrelépés. Nem azt akarom mondani, hogy nem lesz színrelépés, csak azt, hogy ez már most is tart és különösebb drámai események nélkül tovább fog tartani.
Ha valaki Kína mostani politikáját akarja kicsist is megérteni, ajánlom Deng 24 karakteres "bölcsességét" és iránymutatását a köv generációs politikai vezetőknek. Ezt gyakorlatilag végig betartották és a mostani vezetők is ez irányelv mentén politizálnak.

"Observe calmly; secure our position; cope with affairs calmly; hide our capacities and bide our time; be good at maintaining a low profile; and never claim leadership."
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20130912-lehallgatott-adatokat-adott-at-amerika-izraelnek.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
"A New York Timesban jelent meg írás Vlagyimir Putyintól a szíriai konfliktus kapcsán. Az orosz vezető szerint Amerika sem kerülheti meg az ENSZ Biztonsági Tanácsát, és egyáltalán nem biztos abban, hogy a vegyi fegyvert a szíriai vezetés vetette be az országban. Putyin figyelmeztet: a törvény az törvény, és a törvényt mindenkinek be kell tartania, még Amerikának is."
http://www.origo.hu/nagyvilag/20130912-putyin-amerika-nem-mindig-demokracia.html
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Kína a csendben kivárás taktikáját folytatja. Egyrészt így védik a kereskedelmi érdekeiket és a világban szétszóródott diaszpóráik biztonsági érdekeit is. Tehát a nacionalista hangoknak nem engednek teret a diaszpóráik médiumjaiban, de a való életben is általában rászólnak ezekre az elemekre, pedig a kínai nép nagyon büszke és nacionalista(mint minden távol-keleti nép), emellett összetartó. Egy szingapúri vagy tajvani azonnal összezár a "kommunista" kínaival, ha az egy 3.-al kerül összetűzésbe. Lásd. Vietnam vagy Fülöp-szigetek, de sorolhatnám tovább Dél-Koreával, Japánnal is.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@arbalest Azért szerintem itt nem Kína a főprobléma. Ahíradások főszereplőjét se feljetsűk el Egyesült államok.

Mit is szeretne ?

1 Kirobbbant NSA botrány is csak megerősíti a teljes modernkori kommunikációt ellenőrizni akarja vagy már ellenőrzi. ( Telefon, Internet, google, Microsoft, Facebook stb... )

2 Világ legmodernebb és ütöképesebb sereggel rendelkezik éves költségvetése 700milliérd volt ha jólt tudom , de itt egy wikilieakses adat ( Az Egyesült Államok védelmi költségvetése a 2008. évre 548,9 milliárd dollár, a GDP 3,9%-a.[1] Ez az egész világ fegyverkezésre és védelemre költött összegének 45%-a, többszöröse minden más államénak)

3 Pénzügyek befolyásolása és ellenőrzése ( IMF keresztül országokat írányít, Tözsdék , Árútözsdék, bankkártyás rendszer teljes ellenőrzése ( Mastercard , Visa, American expressz mind Amerika székhelyű ))


Szóval összefoglalva az Egyesült Államok ellenőrizni akarja világ összes Pénzügyi tranzakcióját és kommunikációját, és világ országaihoz mérten, többszörösen legmodernebb és ütőkepésebb sereg akar fenntartani, nem létrehozni hanem fenntartani, mert már létrehozta.

Olyan drónjai vannak amik 72 Óráig a levegőben tudnak maradni és Afganisztánban egy Magyarország méretű terület fölött őrködnek 72 óráig.
Szóval kitől is féljünk ? :)
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Elmagyarázni úgyse tudom most...
De majd amikor itt az ideje lesznek itt páran akik ezt megteszik helyettem részben. Majd akkor kiegészítem pár dologgal :D .
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Egy " sakktáblás" video:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C2nNP5yxj48
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Azerbajdzsánnak ha van egy kis esze, akkor nem ficánkol. A lakosság délen utálja a kormányt, mert nem jó a visszaosztás a hatalmas olajvagyonból és ha népszavazás lenne, akkor Iránhoz csatlakozna(!) még úgy is, hogy rengeteg az azeri, tehát türk Perzsia mai területén. Van egy ellenséges Örményország,Irán,Kazahsztán,Oroszország és Türkmenisztán(rendszeres tűzpárbajok a Kaszpi-tengeren) mellettük egy darab baráti Törökországgal, ráadásul, hogy behalt a Nabucco(US-nek se volt érdeke, hogy elkészüljön, Moszkvának meg pláne), most a Gazprom viszi a Déli-Áramlaton majd az azeri gázt/olajat. Szerintem ott is egy oroszbarátibb kormány kerül majd idővel hatalomra, mint Grúziában és megnyugodnak a kedélyek idővel. Elvileg egy Irán elleni légi hadjárathoz már nem adnák kölcsön a reptereiket, a legutóbbi álláspontjuk szerint.
 
Status
Not open for further replies.