[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 490
16 589
113
tarzaan
"Német-magyar viszonylatban mi vagyunk a cselédnép, aki olcsó munkaerővel teszi versenyképessé a német termelést."

Igen ez így van. Mutasd meg, hogy hol írtam ennek az ellenkezőjét.

"Emellett a felállás mellett Magyarország a büdös életben nem fog még csak jelentősen közelíteni sem a német életszínvonalhoz, mert a német cég addig marad itt, amíg az itteni bérköltségei alacsonyak maradnak, vagyis mellett a felállás nem lesz reálbérnövekedés, és aki teheti elmegy innen nyugatra."

Igen ez is így van. Nem is írtam sehol, hogy ez az út majd elvezet minket a kánanánba.

"Amennyire csak lehet ki kell lépni ebből a függőségből."

Ezt szintén így gondolom. Amelyik területen rentábilis a magyar termelés ott csökkenteni kell a függést.

"Ez egy nagyon-nagyon népszerű, de nagyon-nagyon nagy hazugság."

<b>Na ez viszont egy hülyeség. Szerinted ha az összes német tulajdonú cég és azok beszállítói elhagynák Magyarországot, akkor mi történne kicsiny hazánk dübörgő gazdaságával. Azt állítani, hogy a német gazdasági érdekszférába tartozás hazugság, háát erre nem tudok mást mondani, mint, hogy ez egy hülyeség. </b>(Mielőtt megsértődnél, nem téged hülyézlek le, csak ezt a véleményedet.)

Nincs ingyen ebéd, nincs rövidtávú áldozat/kockázatvállalás nélküli nyereség.

Egyszerre nem lépnének le, ha el is kezdenének egy kivonulási hullámot, 3-4 évbe eltartana.

Erre persze lehetne reagálni, mérsékelni a károkat. Persze ahhoz nem olyan vezetők kellenek, mint akik az elmúlt 25 évben nekünk jutottak.


Amúgy nem azt állítottam, hogy a német érdekszférába tartozás hazugság, hanem azt neveztem hazugságnak, hogy ami a német gazdaságnak jó, az nekünk is jó.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 490
16 589
113
Még egyszer belinkelem, bocsánat az ismétlésért, de lehet, hogy elsikkadt a mondandóm között.Tudomány, áltudomány és hisztéria a génmódosítás körül
Dr. Györgyey János, biológus http://archive.galileowebcast.hu/20121117_Szkeptikus_XVIII_Orszagos_Konferenciaja/20121117_Szfhvar_Szkeptikus_F_GyorgyeyJ.html
<b>Aki szeretne többet tudni a GMO-ról az nézze meg.</b>

<b>GMO: Néhány kilóra megvett magyar tudós és a kilónyi tumorok</b>
http://greenr.blog.hu/2012/09/20/gmo_nehany_kilora_megvett_magyar_tudos_es_a_kilonyi_tumorok

"Ehhez már csak annyit tennék hozzá, hogy Györgyey János is sokkal őszintébben fogalmaz, mikor szűkebb körben nyilatkozik meg és nem a televízióba hazudik. Egy szegedi tudományos fórumon készült hangfelvétel szerint ugyanis szó szerint ezt mondta: „a génmódosított növényekről minden olyan marketingdumát, hogy az az éhezést oldja meg a Földön, meg hasonló, azt nyugodtan el lehet felejteni! Soha nem erre találták ki őket, nem ezért fejlesztették őket! A nagy cégek nem ezért öltek bele fajtánként százmillió dollárt, hogy a Földön az éhezés kérdését oldják meg! Azért csinálták, hogy pénzt szerezzenek, hogy profitot csináljanak és piacot nyerjenek! Ezt mind a hármat a génmódosított növények kiválóan tudják.” (Felszólalásának felvétele a Greenpeace birtokában van.)"
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Még egyszer belinkelem, bocsánat az ismétlésért, de lehet, hogy elsikkadt a mondandóm között.Tudomány, áltudomány és hisztéria a génmódosítás körül
Dr. Györgyey János, biológus http://archive.galileowebcast.hu/20121117_Szkeptikus_XVIII_Orszagos_Konferenciaja/20121117_Szfhvar_Szkeptikus_F_GyorgyeyJ.html
<b>Aki szeretne többet tudni a GMO-ról az nézze meg.</b>

OFF

Ha jóhiszeműen állunk hozzá, és elhisszük, hogy nem több a GMO mint amit a cégek mondanak, akkor is kockázatos, de nem az egyén, hanem az ökológia szintjén. Értem ez alatt a toxinokat termelő kukoricát (a termést learatjuk, de a szára hova kerül? a földbe kerülve és elégetve is mérgező) például.
Sokan hivatkoznak arra, hogy akkor mondjam egy cukorbeteg szemébe, hogy innentől fogva térjünk vissza a sertésből kinyert inzulinhoz. Könyörgöm, ez szánalmas csúsztatás. Amíg a laboratóriumban marad semmi gond a technológiával, vagy amíg ténylegesen "jó" célokra használjuk, pl. egy olajszennyezett talaj megtisztítására (baktériumokkal végzik).

De az érintett világvállalatok eddigi munkásságát ismerve mi a garancia a termékeikre?
Minden eshetőség veszélyes.

A jövő az ökológiai szemléletű termelésé, hiába fektetnek az elnyomásába nagy erőket. Mert lehet gazdaságos és fenntartható. Csak épp megszűnne a centralizáltság, és a kisebb közösségek nem lennének kiszolgáltatottak...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"A jövő az ökológiai szemléletű termelésé, hiába fektetnek az elnyomásába nagy erőket."

Ez a jovo sosem fog eljonni, ehhez alapveto valtozasokra lenne szukseg az emberi termeszetben.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Pogátsa: tragédia a megállapodás

Mindennek semmilyen pozitív hatása nem lesz a görög gazdaságra - mondta Pogátsa Zoltán, kifejtve: ezek recessziót erősítő, prociklikus intézkedések, durva megszorítások. Mindenki érzékeli, hogy társadalmi, szociális problémák lesznek, a görög gazdaság pedig zuhanni fog - tette hozzá.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 657
18 824
113
Pogátsa: tragédia a megállapodás

Mindennek semmilyen pozitív hatása nem lesz a görög gazdaságra - mondta Pogátsa Zoltán, kifejtve: ezek recessziót erősítő, prociklikus intézkedések, durva megszorítások. Mindenki érzékeli, hogy társadalmi, szociális problémák lesznek, a görög gazdaság pedig zuhanni fog - tette hozzá.

Plusz még kb bűncselekménybe is ütközik. Magánszemélyeknél ezt úgy szokták mondani, hogy kényszer hatására tett jognyilatkozat (szerződés) semmis. Azért olyat sem láttam még, hogy egy szuverén állam felett egy gazdasági konglomerátum álljon aki folyamatosan azzal zsarol, hogy ha nem teszed amit mondunk kirabolunk.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
"GMO: Néhány kilóra megvett magyar tudós és a kilónyi tumorok"

Ha jól emlékszem, akkor erről a kutatásról is beszél a videóban. Régen láttam, megnézem újra.

A Györgyeys részhez pedig.
Én az előadása alapján egy hozzáértő megbízható fazonnak tartottam, lehet, hogy tévedtem, lehet, hogy nem. Mit értek ez alatt. Azt, hogy ezt "Felszólalásának felvétele a Greenpeace birtokában van." én egy aljas nyomásgyakorlásnak tartom. Pont ugyan ilyet csinált nemrég az USA a NAV-os Vida Ildikó ügyben. Akkor is sokan azt mondták, hogy tessék nyilvánosságra hozni az adatokat. Itt is ez a helyzet, a Greenpeace hozza nyilvánosságra és rántsa le a leplet. Lehet, hogy igazuk van láttunk már karón varjút, de addig is az ártatlanság vélelme megáll.
Az, hogy a nagy cégek profitért és nem szívjóságból csinálták, hát ez aztán hatalmas nagy meglepetés. Csak azt kell megnézni, hogy a GMO növényeknek van-e hasznuk, mármint tudnak-e valamiben többet, mint a hagyományos fajták. Gondolom, ha nem lenne semmilyen plusz pozitív tulajdonságuk, akkor a gazdák sem vennék meg a magot.
Nem vagyok a GMO mellet, viszont nem is vagyok ellene. Sajnos nem tudok a témában eleget, hogy döntésre jussak. Eddig én inkább támogató állásponton voltam, abból a megfontolásból, hogy virágozzék ezer virág.

"De az érintett világvállalatok eddigi munkásságát ismerve mi a garancia a termékeikre?
Minden eshetőség veszélyes."

Igen ez is igaz, de azt azért megjegyezném, hogy ezen világvállalatok munkásságáról sokan csak egyféle szemüvegen (Greenpeace és társai) keresztül nyertek bepillantást.

Nem akarom az ördög ügyvédjét játszani (bár személyiségemtől nem lenne idegen vitát kezdeményezni csak a vita kedvéért), de azért én fennartom a kétségeimet a "zöld" szervezetekkel szemben is.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.portfolio.hu/gazdasag/kiakadt_a_nemetekre_a_nobel-dijas_kozgazdasz.216868.html?utm_source=hirstart&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

Szerinte a megszorító politika elvárása adósságkönnyítés nélkül elhibázott politika. Egy teljes görög kapituláció zsákutca - teszi hozzá.

Az európai projektet épp most érte szörnyű, talán fatális csapás. És bármit is gondolunk a Szirizáról vagy a görögökről, ezt nem ők tették - zárja posztját.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Én nagyon nem szeretem Lengyel Lászlót, de most kivételesen egyetértek a megállapításaival.

http://www.168ora.hu/buxa/mentocsomag-euro-gorog-drama-137360.html

Gyámság vagy összeomlás: tessék dönteni
Görög válság: a rossz és még rosszabb dilemmája

...A nagy pávatánccal Ciprasz végképp lehetetlen helyzetbe sodorta magát és országát: vagy elfogadja a valóban megalázó feltételeket és ezzel szembe köpi saját magát és a népszavazást, a maga által is szított közhangulatot, vagy napokon belül jöhet az összeomlás és a fizetésképtelenség. Bármelyik utat választja, a kérdés csak az, hasba vagy fejbe lövi-e magát, mert a görögországi következmények így is, úgy is súlyosak lesznek, akár maradnak az eurózónában, akár nem.

Számunkra az igazán fontos kérdés az EU jövője, a „központ” és a „periféria” viszonya, a kettő közötti különbségek és ellentétek kilátásai. Valójában ez a gyökere a görög válságnak is, amelynek a kimenetele erőpróbája annak, hogyan képes kezelni az unió az alapjait szétfeszítő konfliktust.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 490
16 589
113
Én nagyon nem szeretem Lengyel Lászlót, de most kivételesen egyetértek a megállapításaival.

http://www.168ora.hu/buxa/mentocsomag-euro-gorog-drama-137360.html

Gyámság vagy összeomlás: tessék dönteni
Görög válság: a rossz és még rosszabb dilemmája

...A nagy pávatánccal Ciprasz végképp lehetetlen helyzetbe sodorta magát és országát: vagy elfogadja a valóban megalázó feltételeket és ezzel szembe köpi saját magát és a népszavazást, a maga által is szított közhangulatot, vagy napokon belül jöhet az összeomlás és a fizetésképtelenség. Bármelyik utat választja, a kérdés csak az, hasba vagy fejbe lövi-e magát, mert a görögországi következmények így is, úgy is súlyosak lesznek, akár maradnak az eurózónában, akár nem.

Számunkra az igazán fontos kérdés az EU jövője, a „központ” és a „periféria” viszonya, a kettő közötti különbségek és ellentétek kilátásai. Valójában ez a gyökere a görög válságnak is, amelynek a kimenetele erőpróbája annak, hogyan képes kezelni az unió az alapjait szétfeszítő konfliktust.

Ja. Rendesen feneket csinált a szájából.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://vs.hu/kozelet/osszes/nem-vagyok-idiota-kulisszatitkok-a-gorog-targyalasokrol-0713?utm_source=hrstrt&utm_medium=rss&utm_campaign=main

Keresztre feszítették Cipraszt. Keresztre feszítették.
Így összegezte a történteket az eurózóna egyik – név nélkül idézett – vezető tisztségviselője.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Financial Times: Berlin kapitulált, Athén a markában röhög.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/fura_velemeny_a_nemetek_kapitulaltak_a_gorogok_kacagnak.600471.html
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
https://www.youtube.com/watch?v=rqE396Uk6ZY&feature=youtu.be
http://indavideo.hu/video/Hollywoodi_studio_ISIS_video
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Összecsaphat Oroszország és Irán
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/osszecsaphat_oroszorszag_es_iran.600143.html
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 473
27 279
113
Szerintem itt most senki sem járt jól, mármint az EU és Görögország. Csak az a kérdés, hogy ki járt rosszabbul? Ezt a dolgot már régen elbaltázták, már évekkel ezelőtt kellett volna megoldást találni! Arra azért kíváncsi vagyok, hogy az EU országain belül, ki milyen részben viszi el a balhét?
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Azért elég szép kis privatizálandó vagyon van Görögországban. Ha nem is takarja be a teljes hitel összegét, akkor is jól járnak vele "bizonyos" hitelezők/új tulajdonosok. Évekkel ezelőtt még nem lehetett, mert nagyon sok magánhitelezőnél (hogy ezek kik az egy érdekes kérdés) volt a hitelek jó része. Ezeket ki kellett váltani EU-s pénzekkel, azaz az eurozóna állampolgárainak pénzeivel. Nyilván egy teljesen korrekt adósságrendezésnél meg kellett volna szívniuk a magánhitelezőknek még 2010 környékén.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 152
19 043
113
Tessék, itt a megoldás az iszlám állam ellen. :)

http://www.napigazdasag.hu/cikk/49731/
 
Status
Not open for further replies.