[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Panoz!

Részben igazat adok neked: más kormányzati felelősséggel politizálni, és más az utcáról bekiabálni. De ez igaz minden pártra, nemcsak a szélsőséges pártokra.
Viszont a FIDESZ-t, illetve a Jobbikot lenácizni, ez kicsit erős. Még akkor is, ha a Jobbiknak vannak vitatható lépései, illetve kiszólásai.
Én egyébként nem úgy látom, hogy teljesen eredménytelen lenne a FIDESZ szabadságharca, a retorikájukkal viszont sok esetben nem értek egyet. Azért nem vagyunk most Görögország helyzetében, és ez feltétlenül a kormánynak köszönhető.
Nem minden szép és jó itthon, de minden rosszért csak a Fideszt okolni nem fair. A fiatalok külföldre távozása bármelyik kelet-európai országban megtörténik, egyszerűen a sokkal magasabb jövedelem okán. S ezt semmiféle színezetű kormány nem tudja orvosolni.
Szóval sokkal összetettebb a kép annál, mint amit te megrajzolsz.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Napi max 1 millió hordót tud Irán a piacra juttatni, de azt is főleg Kína felé fogja vinni, mivel Oroszország és Kína a szankciókat kijátszva a Kenyeret olajért akció keretében már réges rég megvette az iráni földgáz és olajkészleteket.

+Épül az új iráni vezeték Kazahsztán fele, ahonnan egyenesen Kínába megy majd a földgáz.
Európának hosszú távon meg marad a Norvég, mert Dél-Korea is már tűkön ülve várja a mocskos elnyomó Orosz vezetéket (na akkor fog csak igazán beindulni a kistigris ha az megépül).

2013-ban, már a szankciók alatt napi 1.5 millió hordót juttatott a piacra. A szankciók előtt napi 4 millió hordót termeltek. A csúcson, még az Amerikával való összeveszés előtt napi 6 millió hordót.

A food for oil program Irak számára volt kitalálva, hogy Szaddam ne fegyverkezhessen, nem Iránnak.

Oroszország után Iránnak van a második legnagyobb földgázkészlete, ami még nagy mértékben kihasználatlan és jelentősen lehet növelni a kitermelést, bőven van még tartalék amiből megtelhet a Nabucco is, úgy hogy közben Indiába és Kínába is szállítanak, 2025-ig a terveik szerint 500 milliárd dollár külföldi tőkét akarnak befektetni a kitermelésbe.

Most, hogy elhárultak az akadályok a Nabucco ügyének ismét napirendre kell kerülnie.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
Görögo.:
Ha valaki befektet akkor viselje a kockázatot - az államkötvények esetében is!

Ha alacsony kamatra adom kölcsön a pénzem akkor az azt jelenti, hogy nem vállalok kockázatot és visszavárom a teljes befektetett pénzem. Ma Németo. 0%-os kamattal képes megújítani a hiteleit, vagyis aki befektet náluk az csak annyit vár el, hogy időben viszontlátja a tőkéjét. Ha ennél magasabb kamatra adom oda a pénzem akkor vállalom a kockázatot. Az összes kötvény hozama hosszú távon egyenlőnek tekinthető, mert a magasabb ígért kamat bizony magasabb kockázatot is jelent. (A kötvények kockázata idővel változhat. Ezt pedig biztosítással lehet lekezelni. Lényegében erre szolgál a cds, de ez csak a finomhangolásra szolgál. Szerintem ez egy fölösleges termék, mert a kötvények másodpiaci árának változása eddig is jól ellátta ezt a feladatát.)

Ha egy országnak vagy vállalatnak ma (az eurozónában, ahol jelentős részben 0%-os kamattal pörögnek az állampapírok) 20% kamattal adok kölcsön, akkor az azt jelenti, hogy minden hatodik esetben nem fogom viszontlátni még a tőkém sem. Ezt tudomásul kellett volna vennie a "magánbefektetőknek". Egy ilyen ország volt Görögország. Számolni kellett volna a befektetőknek a kockázattal, de ehelyett amint megrezgett a léc eladták a követeléseiket egy uzsorásnak. Jött a trojka, az előző kormányok meg csak asszisztáltak neki. Az összes korábbi hitelt kiváltották. Visszafizették a tőkét kamatostul, plusz az így kapott végösszeget még megfejelték további 2 % "kedvezményes" kamattal. Köszi!

Igaz egyszer volt egy kisebb "adósságelengedés", de az csak arra volt jó, hogy a korábbi kormány kihúzza a választásokig. Akkor újra beindult a görög állampapír-piac. Rövid ideig megint kaptak hitelt 20%-ra. Az adósság pár hónap alatt visszamászott a korábbi szintekre. Azokat szintén kiváltotta a trojka egy csomagban... Ekkor kaptak észbe a görög emberek és megválasztották Ciprászt. Ja, kellene belőle vagy 300 - hehe :) - de egyedül nem sokat tehet. Már megtörtént a baj.

Ha egy központi bankja van az eurót használó országoknak akkor azonos kamatszinten kellene lennie a kötvényeiknek. Ha nincsenek azonos szinten, akkor pedig számolni kellene azzal, hogy a magasabb hozamot ígérők időnként nem fognak fizetni. De akkor semmi hiszti, meg majd hívom a haveromat (trojka), hanem tudomásul kell venni.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/jon_az_ujabb_gorog_dinamit_kezdodhet_minden_elorol.600506.html

Időzített bomba

Máris elakadtak?

Szakértők szerint az elemzés valójában egy ketyegő bomba, ugyanis az IMF nem adhat hitelt egy olyan országnak, amelyről úgy véli, hogy nem képes törleszteni adósságait. Ez azt jelenti, hogy az eurótagállamok előtt két lehetőség áll. Vagy bevállalják a tervezett harmadik hitelcsomag IMF-re eső részét - azaz nagyjából 16 milliárd eurót hitelezését -, vagy jelentősen csökkentik a görög adósságokat. Németország eddig ragaszkodott ahhoz, hogy az IMF részt vegyen a programban, mint ahogy ahhoz is, hogy ne faragják le a görögök tartozásait.

Hivatalosan a Valutaalap "kész együttműködni az athéni hatóságokkal" a válság kezelésében. Ugyanakkor ezzel az elemzéssel azt mondja, hogy egy újabb segélyprogram csupán tovább nyújtaná a "tegyünk úgy, mintha meg tudnánk oldani Görögország lábra állítását" típusú próbálkozásokat - írja a Guardian. Paul Mason, a BBC szerkesztője szerint az IMF gyakorlatilag világossá tette, hogy hitelelengedés nélkül nincs tovább út Görögország előtt.

Mindezek tükrében eléggé érdekesnek tűnik a Reuters további értesülése, amely szerint az eurózóna vezetői tudtak az IMF felfrissített jelentéséről, mielőtt vasárnap leültek volna a tárgyalóasztalhoz. Ez is rá tehetett egy lapáttal a kormányt a görögök kezelése miatt élesen bíráló német ellenzék dühére. A Zöldek azzal vádolják Wolfgang Schäuble pénzügyminisztert, hogy szándékosan szét akarja szakítani Európát
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Esik az olaj ára az iráni atomprogramról szóló megállapodás hírére. 2 százalékos eséssel indított a Brent és a WTI és elkezdett gyengülni a rubel árfolyama is a dollárral szemben.
http://hu.euronews.com/2015/07/14/irani-atomegyezmeny-esik-az-olaj-ara/
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Figyelem az ukrán topicban a híreket és hozzászólásokat és nem tudok szabadulni egy gondolattól: a háború tüze – egyelőre lappangva – de közelít az EU közvetlen határaihoz, mégpedig Ukrajna képében.

Mindenki a görög drámát figyeli illetve a migráció miatt aggódik, miközben nem veszik észre, hogy egy felrobbanó Ukrajna tűzorkánt jelentene Európának. A mostanihoz képest nagyságrenddel nagyobb konfliktus robbanhat ki a térségben.
<i>Ha ehhez még hozzáteszem Görögország belső és külső helyzetét, akkor nem nehéz belátni azt, hogy a tűz Európa felé nemcsak keletről, de a Balkán térségéből is betörhet, mégpedig párhuzamosan.
</i>

Ferde szemmel nézem az EU-t, de azt látom, hogy a görög kiugrás komoly dominót indítana, amire – ráadásul felgyorsítva - rámenne a mostani EU. Nem a jelenlegi EU-t sajnálom, erről szó sincs.

Ha Ciprasz ész nélkül lépne, akkor pont azok kezére játszana, akiknek a célja az EU felbomlasztása – ez pedig háborúkat jelent Európa belsejében. Ebben a történetben Görögország csak egy katalizátor, semmi több.
<i>Nyilván nem véletlen az sem, hogy az EU-s tárgyalások közben Ciprasz Putyinnal is egyeztetett, majd végül kihoztak egy felemás egyezséget.</i>

A média nagy része tovább szítja a hangulatot, bukjon csak Ciprasz kormánya és a görögök lépjenek csak ki az euro-zónából. A magam részéről azért felhívnám a figyelmet egy nem agyonreklámozott The Financial Times publicisztikára, amit a minap linkeltem. A hírforrás szakértelméhez kétség sem férhet.

Ugyanazok szítják a tüzet Ukrajnában is, akik továbbra is Európa szétverésében érdekeltek, azok finanszírozták az első perctől kezdve az egész kijevi puccsot, melyet mostanra igyekeznek átterjeszteni egyéb, kisebbségek lakta régióra is.
<i>Ez a stratégia közvetlenül háborús helyzetbe sodorhatja Magyarországot, amivel kapcsolatban csak egy megjegyzés: ha moccan a magyar kisebbség, akkor talpra ugrik Románia is.</i>

Ugyanezek az erők sokat segítettek az USA szétlopásában és visszafizethetetlen államadósságba hajszolásában.

Ugyanezek kisajátították maguknak a katonai és ipari komplexumot, privatizálták a háborúkat és magáncégekkel fantomhadseregeket hoztak létre, amire hivatkozva bevetésre bírják az állam haderejét. Ezek az USA erőforrásaira támaszkodva, hitelekből felépíttették az USA-val azt az állami haderőt, amelyet magánérdekeltségek érdekében vetnek be a világon mindenhol – rövidesen akár az Egyesült Államokban is akár amerikai állampolgárok ellen.

Ahhoz nincs elég erejük, hogy nyíltan a színre lépjenek felvállalva a valós céljaikat, de ahhoz igen, hogy a háttérből keverve a lapokat teljesen szétverjék az utolsó maradványát is annak, ami az atomkor eddigi nemzetközi rendszerét jelentette.

Ha viszont ez sikerül nekik, akkor <b>ők maradnak majd az egyetlenek, akiknek elegendő szervezett erő marad a kezükbe ahhoz, hogy onnantól bármit megtegyenek</b> – a világ közben pedig garantált káoszba és háborúkba süllyed.

<i>Egyetértek Panozzal: ideje ébredni.
Neki is.</i>
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Görögo.:
Ha valaki befektet akkor viselje a kockázatot - az államkötvények esetében is!

Ha egy központi bankja van az eurót használó országoknak akkor azonos kamatszinten kellene lennie a kötvényeiknek. Ha nincsenek azonos szinten, akkor pedig számolni kellene azzal, hogy a magasabb hozamot ígérők időnként nem fognak fizetni. De akkor semmi hiszti, meg majd hívom a haveromat (trojka), hanem tudomásul kell venni.
Pontosan így van. Ha politikusokat korrumpálok és úgy adok el saját termékeket akkor különösen kuss legyen és nem pampogok, hogy nem fizetnek az adósok. Ha nem tetszik a németeknek akkor tessék visszavenni a fegyvereket, a Siemens termékeket és egyebeket amit ilyen módon adtak el és Görögország rögtön tud fizetni.
Az összes korrupciós eljárás Görögországban kivétel nélkül német cégek ellen folyik.
Ja, hogy addig jó volt a görög adósnak amíg az ő termékeiket vette meg hitelbe.
Amikor nem tud fizetni akkor a biztosító bank -aki a biztosítási díjat beszedte- nem fizet helyettük hanem áttestálja hiteleket az unió összes polgárára.
Európa!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
A görög miniszterelnök most hazautazott, és megpróbálja elmagyarázni a jelenleg nem táncoló, húst nem sütő, úzót nem ivó népének, hogy azért klassz srác.

Eközben az „európai” sajtó sokat és hosszan értekezik arról, hogy a görögök lusták, megbízhatatlanok és hedonisták.

Ez ugyanaz az európai sajtó, amelyik gondolkodás nélkül keresztre feszít bárkit, ha egy kisebbségről, bármilyen kisebbségről általánosítva rosszat ír.

Mindeközben Ukrajnában a Jobb Szektor nevű neonáci terrorista banda lövöldöz összevissza Munkács környékén, és nyilatkozatokban szólítja fel az országban élő tagjait és szimpatizánsait, hogy fogjanak fegyvert a kormány ellen.

Ez az a Jobb Szektor nevű neonáci terrorista banda, amelynek vezetőinek kezét hosszan és lelkesen szorongatták kretén <b>amerikai és európai politikusok </b>Kijevben, a Majdanon. Szorongatták a nácik kezét, lapogatták a nácik lapockáját, aztán hazamentek, és elmondták, hogy a magyar miniszterelnök egy fasiszta diktátor. Továbbá rátették kezüket az ukrán energetikai szektorra, és az ukrán kormányba beültették embereiket, akik előbb voltak izraeli és amerikai állampolgárok, mint ukrán állampolgárok.

<b>Ezt összefoglalóan demokráciának nevezzük manapság.
</b>
http://magyarhirlap.hu/cikk/30458/Europa_csendes
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 029
113
Azért ezt kicsit korrigálnám.

Szerintem ez úgy hangzik pontosabban, hogy egyeseknek van bőr a pofájukon ezt demokráciának nevezni. Szóval jó vastag bőr van az orcájukon....
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
Már a hírhedten neoliberális sajtóorgánumok is kételkednek az EU smucig hozzáállásának helyességében.

Görögországnak sokkal jelentősebb mértékű adósság-átütemezésre és -elengedésre van szüksége annál, mint amekkorára az eurózóna több tagállama eddig hajlandóságot mutatott – jelentette a Nemzetközi Valutaalap egyik bizalmas jelentésére hivatkozva a Reuters hírügynökség.

Az IMF szerint az európai hitelezőknek le kellene írniuk a görög adósság egy újabb számottevő részét, vagy 30 éves türelmi időszakot kellene adniuk Athénnak a törlesztések megkezdésére és jelentősen növelniük kellene a hitelek lejárati idejét ahhoz, hogy Görögország adósságterhei elviselhető mértékűre csökkenjenek.

A Reutersnek egy uniós forrás ugyanakkor azt állította: <b>az eurózóna vezetői tisztában voltak az IMF elemzésével, mielőtt megkötötték a hétfői megállapodást.</b>

http://hvg.hu/gazdasag/20150714_imf_gorog_adossag_reuters
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 363
113
30 éves türelmi időszakot szerintem nem fognak adni. Valahol már ők is érzik, hogy ez a kóceráj nem fog 30 évig állni. Amennyi pénzt lehet kisajtolnak belőlük és mindenkiből egy rövid idő alatt, utánna pedig Hasta la vista.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 802
17 605
113
<b>Martin Schulz: európai kormányra van szükség</b>
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150714-martin-schulz-eu.html


Meg a jó édes...

Nyilvánvaló, hogy mindig is ez volt a cél, - a Kallegri terv szellemében - az európai egyesült államok, a nemzetek nélküli Európa.

68-ban nagy hibát követtek el Európa akkori vezetői, amikor nem géppuskázták szét a 68-as csürhét.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 766
113
Én értem, hogy ellenszenves egy Európai Egyesült Államok terv. De milyen más lehetőségünk van?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 644
1 563
113
"Én értem, hogy ellenszenves egy Európai Egyesült Államok terv. De milyen más lehetőségünk van? "

Az a kerdes, honnan nezi az ember. Elmeletben nincs vele baj, sot a "vilagkormannyal" sem. Optimalis esetben ez(ek) lenne(nek) a megoldas(ok), ami(k) megoldhatna(k) a problemakat.

A nacionalista megkozelites mindenkepp visszalepes lenne.

Amitol jogosan lehet tartani, az az, hogy nem az europai atlagembereket fogja szolgalni.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 363
113
Az Európai Egyesült Államokat én is támogatom, mert ebben a világban ha az EU tagállamai egymagukban próbálnak boldogulni, akkor bedarálják őket a nagyhatalmak. Viszont ezzel az EU-s politikai garnitúrával már én sem támogatom. Nem hiszem el, hogy az európai emberek érdekeit tartják szem előtt.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 644
1 563
113
Ugyanaz a problema, mint altalaban az emberi rendszereknel; amig nem szakertok alakitjak a dolgokat, mindig szivas van. Ezzel egyutt a jelenlegi politikai garnituraval is inkabb elore menekulesnek tunik a dolog; ha annyi idot tudna kapni Europa, hogy a polgarai elsosorban europainak valljak magukat es csak masodsorban nemetnek, magyarnak, akarminek, talan mar kikenyszerithetnek az egyseges Europaban gondolkodast.
Persze az lenne az idealis, ha elsosorban mindenki embernek vallana magat (lasd vilagkormany), de ugy tunik, hogy ettol pokoli messze vagyunk a fejekben.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 766
113
Szerintem se nagyon van más megoldás. Ami a vezetőséget illeti nekem az a kép alakult ki, hogy az EU parlamentbe, az otthoni politikai elit pakolópályára állított tagjait küldik. Jó hely, kevés vizet zavarnak stb. viszont egy idióta társaság.
 
Status
Not open for further replies.