[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="plushun">
Mik is ezek és mit értesz az alatt, hogy a saját környezetét? A házam és a kertem a hazám a többi meg azé akié csak szeretné?
Fentebb elimgarak nagyon jól megfogalmazta. Az 1800 -as évek végéig szabadon választhattad meg, hogy milyen szempontok fontosak neked és ott élhettél ahol akartál olyan identitást választhattál magadnak amilyet tetszik.</blockquote>

Gondolom ehhez a böszme nagy szabadsághoz semmi köze nem volt annak, hogy egy francia tábornokocska leigázta a fél kontinenst, császárrá koronáztatta magát, majd miután nagy nehezen legyőzték, egész Európán végigtombolt egy lázadáshullám, aminek a leverése után még hosszú évtizedekbe tellett, míg az állam visszaszerezte a kontrollt minden fölött.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 579
18 500
113
<blockquote rel="plushun">
Mik is ezek és mit értesz az alatt, hogy a saját környezetét? A házam és a kertem a hazám a többi meg azé akié csak szeretné?
Fentebb elimgarak nagyon jól megfogalmazta. Az 1800 -as évek végéig szabadon választhattad meg, hogy milyen szempontok fontosak neked és ott élhettél ahol akartál olyan identitást választhattál magadnak amilyet tetszik.
A honfoglaló "magyar" törzsek nagyjából ötven féle nagyobb népcsoportból tevődtek össze és egész ügyes működőképes kis államot alkottak.
Nemzeti nélkül.
Természetesen mindig az adott kor viszonyai között értendő módon és minőségben.

</blockquote>

Hááát. Útlevél már a 17. században is létezett bár mi tagadás könnyebben el tudtál tűnni mint ma ami ugye a XXI. században lehetetlen hála a technológiának. Viszont nem kivitelezhető az amit leírtál egy föderalisztikus EU esetében. A világ egyre inkább abba az irányba halad, hogy minden szinten ellenőrizni akarnak téged.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Egyet azért nem értek. Spanyolország és Afrika lényegesen közelebb van tengeri úton. Miért Olaszországon keresztül jönnek?

Akik Olaszországba érkeznek, azok Líbiából indulnak, ahol jelenleg nincs központi hatalom, rendőrség/határőrség/hadsereg. Ha ezek az emberek el akarnák érni a Gibraltári-szorost, Tunézián, Algérián és Marokkón keresztül tehetnék, ezek jelenleg még működő központi hatalommal, rendőrséggel/határőrséggel/hadsereggel rendelkező országok, ahol nem bánnak kesztyűs kézzel az embercsempészekkel. Algéria lenne az egyik fő akadály az úton, ők kimondottan utálják a fekete-afrikaiakat és az arabokat (!!), szerintük ugyanis ők maguk nem arabok, hanem algírok (hosszú évekkel ezelőtt találkoztam itt tanuló algírokkal, és majd leharapták a fejemet, halálosan megsértődtek, amikor arabnak mondtam őket)! Ráadásul két hatalmas természeti akadály is van ezen az úton, a Szahara és az Atlasz-hegység, az út végén meg ott emelkedik a Ceuta (afrikai spanyol terület) határán álló USA-stílusú 5-6 méteres szögesdrót kerítés. Szóval embercsempész-szempontból ez az útvonal messze áll a használható üzleti útvonaltól.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
2 éve az olaszok viszonylag könnyen el tudták volna intézni a dolgot:
Közös haditengerészeti hadgyakorlat az Oroszokkal, majd azok széttapossák a menekültek hajóit utána meg hazamennek (kalózkodásért még mindig azonnali halálbüntetés jár feléjük).
De ma már csak röhögnek az EU-n Moszkvában (azt se tartom kizártnak, hogy az ő kezük is könyékig benne van a dologban).
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 579
18 500
113
plushun:

" A szlovák sosem fogja szeretni a magyart vagy mi a románokat,"

Nekem semmi bajom a romanokkal, mivel nem volt rossz tapasztalatom veluk. Egy rakat nemzetisegu emberrel dolgoztam mar egyutt a vilag minden pontjarol; a nemzet fogalma leginkabb erdekessegkent merult fel altalaban vagy gasztrologiai vonalon.

"Hogy hozol létre egy egységes államalakulatot ha az abban élők utálják egymást? "

Erre mar osidok ota van mukodo a recept (nem mintha odaig lennek erte, hiszen pont ez zajlik a nemzetek eseteben kicsiben): kozos ellensegkep, ideologia.

"Nem lehet mindent csak a pénz és a gazdaság szemüvegén keresztül nézni"

Az, hogy az emberisegnek tul kene mar lepnie a nemzetek szintjen a sajat es a bolygo erdekeben, nemcsak penz vagy gazdasagi kerdes.

"mert az pontosan oda vezet ahol most van az EU. "
Akkor szerinted rosszabb nem lesz, esetleg jobb meg lehet?

Neked nem, de hidd el másnak igen. Mindenki magából indul ki (én is) és nem feltétlenül az a jó amit én szeretnék csak azért mert az szerintem helyes.

A közös ellenség kép akkor meg ki lesz? Kína? Na és akkor az nem nacionalizmus, hogy azt mondom védjük meg Európát Kínával szemben? Az nem egy "nagyobb" szintje a nacionalizmusnak? Már bocsánat de én nem szeretném, ha a kultúrám és a nyelvem 100 vagy 200 év után eltűnne. Nem azért harcoltak a felmenőim ezért az országért és ezért a területért, hogy azután semmi ne maradjon belőle. Igen lehet ezt nacionalizmusnak nevezni, sőt még mondhatod azt is, hogy maradi vagyok vállalom. Meglátásom szerint attól, hogy egy egységes államalakulat jön létre nem lesz jobb a helyzet mindaddig amíg a társadalmakat alapvetően a pénz és az anyagi haszonszerzés fogja motiválni. Ráadásul a fogyasztói társadalomnak köszönhetően a környezetszennyezés exponenciálisan nő, és ez nem annak függvényében fog csökkenni, hogy egy egységes Európa jön létre vagy nem. Nincs szükség egy föderalisztikus államra ahhoz, hogy csökkentsd a környezet szennyezés mértékét. Ahhoz a fejekben (és az egyes ember életmódjában) kellene változtatni.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Emel!

Akkor ez csak azt jelenti, hogy a természetes vagy mesterséges akadályok érnek valamit, azaz megállítják a tömeges illegális határátlépést. És szintén igaz, hogy az észak-afrikai területen, nevezetesen Líbiában kellene rendet vágni, hogy a menekültek áradata megálljon.
Az MNO-n egy Svédországban élő magyar villantotta fel az ottani helyzetet:
"Ezt a jelenséget itt Svédhonban úgy hívják, h "ankarbarn" vagyis "lehorgonyozó gyerek".

A kiskoruakra (gyerekekre) külön konvenciók vonatkoznak, öket sokkal inkább humánusan kell kezelni. A fiuk (mert ök szinte kivétel nélkül fiúk!) hamarabb meg is kapják a letelepedési engedélyt. S mi történik utána?

Utána röviddel elökerülnek az "elveszett szülök", meg a kistestvérek, akik természeteesen itt Svédhonaban akarnak családegyesítést. S mert erre is vannak nemzetközi konvenciók, ezt meg is kapják. Hát ezért van annyi fiúgyerek mostanában a menekültek között. Egyébként, sokan közülük már biztos el is multak 18 évesek, de mivel erre akkor nincs direkt ellenbizonyíték, ezt a hatóságok el is fogadják. (Norvégiában csináltak valami csontozati vizsgálatot pár éve ezeken az apróságokon s akkor kiderült, ha a "kiskoruk" 70 % -a jóval 18 év fölött volt.)
Svédhonban a MENA (= Közel-Keleti & Észak Afrikai) bevándorlóknak átlagban 20 (húsz) év kell, h legalább heti egyórás (1!) keresettel bekerüljenek a munkavállalói statisztikákba. Az utóbbi évtizedek bevándorláss kimondottan veszteséges Svédhonban. Ez egy politikailag nem korrekt tény."
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Gondolom ehhez a böszme nagy szabadsághoz semmi köze nem volt annak, hogy egy francia tábornokocska leigázta a fél kontinenst,..........

Hááát. Útlevél már a 17. században is létezett bár mi tagadás könnyebben el tudtál tűnni ...nem kivitelezhető az amit leírtál egy föderalisztikus EU esetében. A világ egyre inkább abba az irányba halad, hogy minden szinten ellenőrizni akarnak téged.
Úgy látom kizárólag a lényeget ne akarjátok érteni!
Az államszerveződések az utolsó néhány száz év kivételével nem nemzeti, hanem gazdasági alapon történtek és a lőtéri kutyát nem érdekelte, hogy te milyen nemzetiségű vagy.
A vallási, később az 1700-as évektől az etnikai, nemzeti különbségek felerősítése pont azt a célt szolgálta, hogy ezeket a természetes gazdasági egységeket- mi vagyunk az élő példa a Kárpát medencével- szétverjék, atomizálják és a gazdasági hatalmat a kezükből kivegyék.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hir24.hu/kulfold/2015/07/16/megszavaztak-a-gorogok-a-sajat-megmentesuket-mikozben-athen-langol/#sl

Összejött a görög parlamentben a 151 igen szavazat a megszorítócsomagra, így a görögök teljesítették az unió feltételeit, amiben a vasárnapi csúcson állapodtak meg.

A végeredmény így néz ki:

229 igen
64 nem
6 tartózkodás
Nemmel szavazott Janusz Varufakisz volt pénzügyminiszter is, aki még a megállapodás megkötése előtt mondott le posztjáról. Ugyanígy elutasította a javaslatot a parlament elnöke, Zoi Konsztantopulu.

*******
Meglepő, hogy milyen nagy százalékban szavazták meg. A korábbi nyilatkozatokban azt volt, hogy sem a partner, sem a Sziriza többsége nem támogatja a mentőcsomagot. A számok mást mondanak.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://privatbankar.hu/makro/amig-te-aludtal-a-gorogoknel-minden-a-feje-tetejere-allt-283655

Korai az öröm

Mindeközben a CNN International tévécsatornának adott interjúban Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója azt közölte, hogy addig nem száll be Görögország finanszírozásába, amíg nem találják meg a fenntartható törlesztés módját. Egy kiszivárgott IMF-jelentés szerint ugyanis az ország nem lesz képes talpra állni, még a kölcsönökkel sem.

"Mindenkinek értésére adtuk, hogy bármilyen megállapodásról is legyen szó, meg kell találni a módját a terhek csökkentésének annak érdekében, hogy az ország fenntartható pályára állhasson" - mondta Christine Lagarde. Az IMF három javaslattal állt elő: a törlesztési periódus több évtizedes megnyújtásával harminc éves törlesztési moratóriummal, Athén rendszeres pénzügyi támogatásával, illetve az adósság átalakításával.

Christine Lagarde a CNN-nek adott interjúban a törlesztési periódus megnyújtását jelölte meg a legvalószínűbb forgatókönyvnek, mivel a másik két megoldás szerinte "politikai szempontból nincs benne a pakliban".
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ha EU állampolgár vagy akkor az EU-nak fizeted az adót, nem az országodnak, elvileg.
Meg most is érvényes bárhol az EU-n belül a magyar személyim. Szóval nem értem, hogy te mire gondoltál ezzel kapcsolatban?

Több szinten fizetsz adót most is. Fizetsz elsősorban a városodnak, aztán valamennyi marad a megyénél is és persze az adó talán legnagyobb része megy az országnak. Az ország fizet az EU-nak is, tehát az adód most is megy az EU-nak.
Viszont amiről én beszélek semmi köze az adópolitikához. Ott adózol továbbra is, ahol a bejelentett lakhelyed van és olyan feltételekkel amit az adott ország törvénykezése megszab. Amiről én beszélek az EU szinten nyilvántartott állampolgárság (aminek az alapját továbbra is a helyi közigazgatások jelentenék, csak egy központi adatbázissal is megosztanák az adatokat). Ilyen alapon nem lenne értelme mondjuk kettős állampolgárságnak. Mire? Egy standard személyi lenne.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Gondolom ehhez a böszme nagy szabadsághoz semmi köze nem volt annak, hogy egy francia tábornokocska leigázta a fél kontinenst, császárrá koronáztatta magát, majd miután nagy nehezen legyőzték, egész Európán végigtombolt egy lázadáshullám, aminek a leverése után még hosszú évtizedekbe tellett, míg az állam visszaszerezte a kontrollt minden fölött. "

Meg hat kimaradt par dolog amugy is az elotortenetbol, pl. a roghoz kotes, a cehrendszer, az adozas az egyhaznak ill. a foldbirtokosoknak, stb., viszont ezekbe nem is mennek bele, mivel nem ez volt a tema.

Azt kell eldonteni, hogy ki hogyan viszonyul az allami beavatkozashoz (bar ez is mellekszal).
Idealis esetben az allami beavatkozas kivanatos egy rakas teruleten, ahol egyfajta szakmai objektivitas szukseges. A gyakorlatban viszont ez megvalosulhat kontraproduktiv modon, az eroforrasok elfecserlesevel, rossz szabalyok es torvenyek eletbe leptetesevel/alkalmazasaval is.
Amig az allam alapvetoen a kozepszeru/gyengebb szakembereknek jelent "eletpalyamodellt" a gyengebb fizeteseivel illetve egy palyan kell dolgozni a nagyjabol semmihez nem erto, sajat valasztoikat csak a kampanyban kepviselo, gerinctelen politikusokkal (ami meg a moralis "hasznot" is beszennyezi), addig az allam sem hatekony, sem kulonosebben nepszeru sem lesz.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nem csinálnátok egy Görög topicot? Úgy beszéltek erről az egészről mintha hol görögöország lenne az eurázsiai unió egyik legfőbb szövetségese meg stb .Nem unjátok ?

Ciprasz meg kicsoda? Az usa az EU nélkül föld körüli pályára állítsa ha nem tetszik nekik.
Miközben Ukrajnába van a probléma ahol igazán folyik a vér ahol csak Dugin tudna rendet tenni mert Puyin nem fogja feltenni az I-re a pontot.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
plushun:

"Mindenki magából indul ki (én is) és nem feltétlenül az a jó amit én szeretnék csak azért mert az szerintem helyes."

Az emberek altalaban magukbol indulnak ki (ami osszekotve a szinten altalanos zero onismerettel gyakorta katasztrofalis eredmenyt hoz), viszont nem mindig. Ebben az esetben azert ertam a sajat peldamat, mert elotte elhabgzott egy szep altalanositas, ami szerint a magyarok utaljak a romanokat.

Csak arra szerettem volna ramutatni, hogy a nemzeti hovatartozas nem mindenutt tema; van, ahol valos erteken kezelik es pont akkora jelentoseget tulajdonitanak neki mint pl. a masik hajszinenek.


"A közös ellenség kép akkor meg ki lesz? Kína? "

Nem, a kozos ellensegkep most eppen Oroszorszag lesz, ahogy elnezem. Nem orulok neki.


"Na és akkor az nem nacionalizmus, hogy azt mondom védjük meg Európát Kínával szemben? Az nem egy "nagyobb" szintje a nacionalizmusnak?"

Dehogynem. Ezert is irtam, hogy nekem nem tetszik a dolog.

"Már bocsánat de én nem szeretném, ha a kultúrám és a nyelvem 100 vagy 200 év után eltűnne. "

Es miert tunne el attol jobban, hogy mondjuk EEA van? A kulturad nem fog eltunni, mert valamilyen kultura mindig van. Legfeljebb atalakul a kulturad, ami szinten mindig alakul (termeszete). Vagy ugy gondolod, hogy a maygar kultura erintetlen a honfoglalas ota?
Ugye, hogy nem. Ha a kultura magyar vonatkozasai ertekesek a tobbi nemzeti kulturalis sajatsagossag elleneben, akkor nem fog eltunni. Sot, ha nem azok, akkor sem: szimplan te mint egyen megorizheted, nevelheted a megorzesukre a gyerekeidet, alakithatsz hagyomanyorzo csoportokat, stb.

Mas: a nyelv valtozik es alakul. El fog-e tunni? A mostani formajaban biztosan, ahogyan a tortenelem soran mindig is igy volt. Megorizheto? Persze, megvan hozza a technologia.
Viszont bizonyosan nem az EEA miatt tunik el, ha eltunik, hanem azert, mert az emberek tobbsege nem akarja megorizni.

"Nem azért harcoltak a felmenőim ezért az országért és ezért a területért, hogy azután semmi ne maradjon belőle. "

Ezt megint nem ertem. A terulet biztosan megmarad. Miert tunne el? Az orszag meg nem eltunik, hanem resze lehet valami nagyobbnak.

"Meglátásom szerint attól, hogy egy egységes államalakulat jön létre nem lesz jobb a helyzet mindaddig amíg a társadalmakat alapvetően a pénz és az anyagi haszonszerzés fogja motiválni. "

Huzd ki a "penzt" es az "anyagit", marad a haszonszerzes. Ezzel kb. megkaptad minden eloleny biologiai programjat.

A haszonszerzes mindig meglesz valamilyen formaban. Az egyseges allamalakulat abban segithet, hogy egyseges ertekrendszert (keretrendszert) adhat az emberek torekveseinek illetve leegyszerusitheti a szabalyozast nem csak az emberek, hanem pl. a vallalkozasok viszonylataban is.

Az nem kerdes, hogy az egysegesseg ilyen szempontbol elony.
Az a kerdes - es ilyen szempontbol vagyunk szinte mindannyian borulatoak - , hogy mennyire kepviselne az EEA az europai erdekeket.
Azonban az alternativak sajnos meg kevesbe kecsegtetoek.


"Ráadásul a fogyasztói társadalomnak köszönhetően a környezetszennyezés exponenciálisan nő"

Egyetertunk.

"és ez nem annak függvényében fog csökkenni, hogy egy egységes Európa jön létre vagy nem."

Csokkenhet, ha az egyseges Europa hajlando foglalkozni a kerdessel szakmailag.

"Nincs szükség egy föderalisztikus államra ahhoz, hogy csökkentsd a környezet szennyezés mértékét. Ahhoz a fejekben (és az egyes ember életmódjában) kellene változtatni. "

Semmilyen valtoztatashoz nincs szukseg foderalisztikus allamra, csak allamra, amelyik szakmailag foglalkozik a dologgal. A foderalisztikus allam azert szukseges, mert egyreszt hatekonyabb (elmeletileg), masreszt a szomszedodtol hozzad erkezo "szarfolyo" neked is problemat jelent, mig o orulhet, hogy a problemajat ugyesen "attolta" hozzad.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Melampo:

"A vallási, később az 1700-as évektől az etnikai, nemzeti különbségek felerősítése pont azt a célt szolgálta, hogy ezeket a természetes gazdasági egységeket- mi vagyunk az élő példa a Kárpát medencével- szétverjék, atomizálják és a gazdasági hatalmat a kezükből kivegyék."

Ami - ha igy tortent - szinten termeszetes folyamat.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Roni!

Ha nem érdekel Görögország és az EU jövője, akkor ne olvasd.
Mondjuk, amit te írsz, azt kín elolvasni: nyelvi-grammatikai téren is tök hibás. Néha nagy kedvem lenne átjavítani, és visszaküldeni neked.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 368
26 713
113
Én csak arra leszek kíváncsi, hogy a görög után mikor jön a következő bedőlés az EU-ban és ki lesz az? Mert biztosan jönni fog, erre mérget veszek.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
"Én csak arra leszek kíváncsi, hogy a görög után mikor jön a következő bedőlés az EU-ban és ki lesz az?"

Valószínűleg a mediterrán térség valamelyik, állama. Ők néznek ki a leg sebezhetőbbnek.

"Mert biztosan jönni fog, erre mérget veszek."

Ez nem biztos. Ha feltételezzük azt, hogy ez a görög probléma nem csak gazdasági jellegű volt, hanem politikai szándék is volt mögötte, akkor ha ez a politikai szándék teljesül nincs szükség következőre.
Mit értek ez alatt?
Ez a görög buli kiváló nyomásgyakorló eszköz, hogy az európai vezetők "előre" meneküljenek, pl. elfogadják a TTIP-t. Mondhatnák az embereknek, hogy látjátok "mekkora" bajban az eurozóna most minden cent jól jön és a TTIP-n mindkét fél jól jár(mindegy, hogy igaz-e vagy sem). Az emberek bele fognak törődni az aláírásába.
De fel lehet használni az integráció mélyítésére is. Mondjuk az eurozóna államainak pénzügyeinek brüsszeli kézbevételére. Mert ugye: „Add a kezembe egy ország pénzkibocsátásának jogát, s én nem törődöm vele, hogy ki hozza a törvényeit”. /Nathan Rothschild/
Természetesen ez csak egy feltételezés, egy elmélet.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 368
26 713
113
Lord Gazember, akkor szerinted ez a görög cirkusz csak valakik által mesterségesen gerjesztett balhé?
 
Status
Not open for further replies.