[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Mit az áruhitel kölcsönök.
Persze ott volt a reklám, meg kedvesen mosolygott az ügyintéző, de
senki se eröltette rád a csúcsmobilt meg a plazmatévét.

"Te személyesen, anyagilag is felelősséget vállalsz Orbán Viktor minden döntéséért?"

Gondolom itt a parlament döntéseire gondoltál. És nem személyesen hanem az egész ország együtt nyögi. Személyesen te is és én is.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 368
26 709
113
Bementem az OTP-be, átutalni. A végén megkérdezte a kedves ügyintéző hölgy, hogy szoktam-e kártyával vásárolni. Mondtam, hogy igen, erre ajánlott gyorsan egy vásárlói kártyát, majd valami vész fedezetet. Kérdeztem, hogy ez hitel kártya? Nem, nem, ez más. A végén kisült, hogy bizony ez egy kőkemény hitel kártya, a jó kis "A" hitellel megspékelve. Nagyon szépen megköszönve, nem éltem az ajánlattal, mivel nincsenek jó tapasztalataim ez ügyben. De vajon hány delikvenst sikerül "csőbe húzni", másképpen elnevezve a dolgokat?
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Johnny Depp és Warren Buffett is görög szigetet vásárolt
http://index.hu/kulfold/2015/07/19/johnny_depp_es_warren_buffett_is_gorog_szigetet_vasarolt/
Eladó a Görögország finom, friss és ropogós! Vegyék és vigyék! Eladó a Görögország!
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
Ezen elgondolkodtam.
http://www.hir24.hu/kulfold/2015/07/19/elfogtak-a-jugoszlav-nephadsereg-egykori-tabornokat-montenegroban/
Horvátország 1991-ben kiáltotta ki függetlenségét, s ezt a horvát erők és a Belgrád által támogatott szerb szakadárok közötti harcok követték. A konfliktus 1995-ben ért véget, és mintegy húszezer ember életét követelte.
Lehet, hogy Ukrajnában végül is a DNR és LNR ellen a Kijev által támogatott szakadárok harcolnak? Vagy így árják 20 év múlva?

Nem értem, mi nem világos a Horvátországi dolgokkal kapcsolatban?
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Akkor az én történetem:
OTP szocpol igénylése 3 gyerekre, saját erő megvan, csak a befejezésre kell.
Közölte a hölgy, csak 3 millás hitellel együtt megy és szakemberrel építtethetek és elém rakott egy vállalkozói névsort. Plusz előtakarékossági szerz, meg biztosítás lakás, személy, meg a kezesekre is. Több mint a törlesztő. Ja és csak akkor nyújtsam be a kérelmet ha a volt OTP-s főnöknő tölti ki, amúgy esélytelen. Ő tudja milyen úton,módon lehet sikeres.
3 milla 25 év, 8 millánál több visszafizetés 25 év veszekedés fizetéstől fizetésig.
Hát nem kellett. Szerencsémre én választhattam más megoldást.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Maximilliam végül is horvátország szakadt el Jugoszláviától (és jugoszláviai hadsereggel nézett szembe először) mint most DNR és LNR , akkor nem őt kéne szakadárnak hívni? Nem a szerbek szakadtak ki.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Háromfrontos harc Ukrajnában:
Felértékelődni látszik egyes közép-kelet-európai országok, köztük Magyarország jelentősége.
Beteljesülni látszik az amerikai átok. Mintha Ukrajnában is megismétlődne mindaz, amit Afganisztánban, Irakban, Líbiában, Szíriában, Jemenben az amerikai beavatkozás következményeként tapasztalhattunk. A szabadság, a demokrácia, az emberi jogok megvédésének lózungjaival, valójában az USA geopolitikai, illetve gazdasági-pénzügyi céljai érdekében, azonos forgatókönyv alapján, megrendítették a helyi hatalmat. Ennek jegyében felfegyverezték a tálibokat, a radikális iszlám harcosait, s a hasonló banditákat, akik aztán önállósultak, s ma tízezer számra esnek áldozatul nekik az ott élők, nem mellesleg több milliós menekült hullámot indítva el Ázsia és Európa felé.
http://bekialtas.blog.hu/2015/07/19/haromfrontos_harc_ukrajnaban
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
Maximilliam végül is horvátország szakadt el Jugoszláviától (és jugoszláviai hadsereggel nézett szembe először) mint most DNR és LNR , akkor nem őt kéne szakadárnak hívni? Nem a szerbek szakadtak ki.

Értem. Jugoszlávia föderáció volt (6 köztársaság szövetsége). A jugoszláv alkotmány biztosította az önrendelkezési jogot és az alkotmányban pontosítva voltak a köztársaságok határai. Előbb a szlovénok, majd a horvátok használták ki ezt az alkotmányos jogot népszavazásokkal megtámogatva és kiléptek a föderációból. Így alkotmányjogilag a horvát köztársaság jogosan vált ki. Horvátország területén élő szerb kisebbség ezt (már jóelőre) nem volt hajlandó elfogadni és általuk meghatározott határok mentén (népszavazás nélkül) kikiáltott egy szerb köztársaságot horvátországon belül. Így ők lettek a szakadárok.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 646
113
Johnny Depp és Warren Buffett is görög szigetet vásárolt
http://index.hu/kulfold/2015/07/19/johnny_depp_es_warren_buffett_is_gorog_szigetet_vasarolt/
Eladó a Görögország finom, friss és ropogós! Vegyék és vigyék! Eladó a Görögország!

Korfut megvenném :)
Egyébként egy része tényleg eladó
http://www.portfolio.hu/ingatlan/retail/korfu_egy_darabjat_adtak_el_a_gorogok.179308.html
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Varufakisz elemzése az Eurocsúcson született "megállapodásról"
http://www.transform.hu/index.php/elemzesek/43-elemzesek-kulfold/822-varufakisz-elemzese-az-eurocsucson-szuletett-megallapodasrol

Kéz a kézben? Az Eurázsiai Unió és az EU kapcsolatai
http://diplomaci.blog.hu/2015/07/17/kez_a_kezben_az_eurazsiai_unio_es_az_eu_kapcsolatai

Vietnam: Hintapolitika Kína és az Egyesült Államok között
http://diplomaci.blog.hu/2015/07/10/vietnam_hintapolitika_kina_es_az_egyesult_allamok_kozott
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
melampo igazat van. Mi fogjuk fizetni. De akkor is, egy üzlethez két fél szükséges, ha az egyik nincs benne a dologban akkor nem fog menni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez is nagyon elgondolkodtató, a libsi sajtó nem nagyon reklámozta, főleg nem a hátterét ...


És mielőtt felvesszük a nap hírét, asztalra csapjuk, felvágjuk és meggusztáljuk, előtte kalandozzunk kicsit a közelmúltban. A közelmúltban vár ránk az európai demokrácia lélegzetelállító nagysága, az európai becsületesség, tisztakezűség, az európai kérlelhetetlenség a gonoszsággal és a „diktatúrákkal” szemben – egyszóval a közelmúltban vár ránk maga az EURÓPAISÁG.

A közelmúlt egy elhagyott, körülszart budi. Na, ott vár ránk mindez. Mert ott lakik.

Ebben a közelmúltban, a budi háta mögött vicsorog az a gonosz Déli Áramlat. Emlékeznek még a gyalázatosra? Igen, igen! Az az! Amelyik Oroszországból hozott volna gázt Ukrajna kikerülésével a Balkánon át, és megérkezett volna Magyarországra. Pfuj! A puszta gondolattól is kirázza az embert a hideg! Nem csoda hát, hogy a budi és környéke is felháborodott. Felhorgadtak a régi, ősi, soha fel nem adott és soha fel nem adható európai értékek.

Még hogy gázt Oroszországból!

Még hogy gázt a Gazpromtól!

Még hogy gázt Putyintól!

Még hogy Ukrajna megkerülésével!

Erről szó sem lehet!

Oroszország csúnya és gonosz ország, Putyin csúnya és gonosz elnök, Jacenyuk a jó, meg a Jobb Szektor. Európai demokrata nem üzletel Oroszországgal, Putyinnal, Gazprommal. Egyenesen onnan ismerszik meg a jó európai demokrata, hogy mindezt nem teszi. Sőt! A jó európai demokrata szankciókat hirdet Oroszország ellen, meg blokádot, karantént, istencsapását, a jó európai demokrata keresztet vet, ha Putyin nevét kiejtik előtte, de aztán meggondolja magát, mert a keresztvetés esetleg mélyen megbánt valakit. A jó európai demokrata éjszaka titokban kimegy a temetőbe, és háromszor hátra köp a bal válla fölött, mintsem, hogy Oroszország…

A jó európai demokrata érti ezt, és megfogadja az Egyesült Államok ez irányú iránymutatásait. Aztán enyhén kifejezéstelen, ostoba arccal nézi, hogy az Egyesült Államok oroszországi kereskedelme egy év alatt húsz százalékkal megnő. Pontosan így ismerhető fel a jó európai demokrata. Hogy egész életében kifejezéstelen, ostoba arcot vág. Már ebből is látszik azonnal, hogy például Orbán nem jó európai demokrata… Ezért ki kell átkozni.

Putyinnal is tárgyalt. Ráadásul! Se ostoba, kifejezéstelen pofa, tárgyal Putyinnal: PFUUUUJ!

És amikor végre megnyugodnánk, hogy minden rendben, és helyreállt a világ rendje, akkor tessék… beüt a krach…

Elhagyja az ember a közelmúlt ismerős, otthonos, barátságos kis budiját, a körülszartat, ahol Európa van meg az ő értékei, és belebotlik a jelen borzongató hírébe: két nappal azelőtt, hogy a fényességes Európa eldöntötte, meghosszabbítja az Oroszország elleni szankciókat, vagyis június közepe táján, összeült néhány állami tulajdonú óriáscég, és megállapodott az orosz Gazprommal.

Hogy mely cégek?

Mondom: a német E.ON, a holland–brit Shell, az osztrák ÖMV.

<b>Hogy miről állapodtak meg?
</b>
<b>Mondom: Arról, hogy közösen megépítik az Északi Áramlat 2. gázvezetéket, amely Ukrajna kikerülésével szállít orosz gázt a Balti-tenger alatt egészen Németországig.</b>

Ez volt a célja a Déli Áramlatnak is. De azt az EU és az Egyesült Államok közös erővel megfúrta. Szegény bolgárok már neki is fogtak az építkezésnek, amikor felkereste őket egy amerikai szenátor, és óva intett mindenkit.

De most itt az Északi Áramlat 2. És ez annyira rendben van, hogy hű, de rendben van! Sehol a Balkán, koszlott déliek, csenevész bolgárok, a szemmel láthatólag nem jó európai demokrata Orbán sincs benne – hja kérem, így végre lehet az oroszokkal, Putyinnal, Gazprommal üzletelni! Itt mégiscsak a németek, a hollandok, a britek és az osztrákok üzletelnek, és a francia Engie már bejelentkezett, hogy ő is részt venne a buliban.

Ettől a pillanattól fogva ez már egy igazi európai, demokratikus, tiszta, átlátható és klassz üzlet. Ez az üzlet végre a helyén van. A körülszart budi háta mögött. S tudják, honnan lehet ezt mindennél pontosabban tudni? Hát a magyarázatokból! Azoknak ugyanis az a vezérmotívumuk – kapaszkodjanak meg! –, hogy mivel az Északi Áramlat 2. a Balti-tenger alatt fut, így nem vonatkoznak rá az EU-jogszabályok, amelyek miatt a Déli Áramlatot elmeszelték.

<b>A Balti-tengeren át Németországba érkező orosz gáz demokratikus, EU-konform, tiszta és becsületes gáz, míg a Balkánon át futó orosz gáz antidemokratikus, diktatórikus és mocskos gáz.</b> Na, gyerekek… Fogjátok meg szépen egymás kezét, úgy ni! És most menjetek az anyátokba! Már vár rátok. A körülszart budi háta mögött. Vagyis Európában.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
melampo igazat van. Mi fogjuk fizetni. De akkor is, egy üzlethez két fél szükséges, ha az egyik nincs benne a dologban akkor nem fog menni.
Hát hogyne! Ha van két fél az nem árthat. De itt nem volt.
A görögöknek ugyanis nem volt egy árva eurójuk sem.
Azok a francia és német bankok akik eredetileg a hitelt nyújtották Görögországnak úgy adták oda, hogy pontosan tudták az első másodperctől fogva, hogy azt Görögország nem fogja tudni visszafizetni. Az az egyetlen dolog érdekelte őket, hogy a saját fegyvergyáraik termékeit megvetessék a görögökkel. Az a pénz elment a görögökhöz és onnan azonnal vissza is jött hozzájuk a fegyvergyárak számlájára. Csak csinált egy kis vargabetűt.
Miután az unió által kibocsátott- a gazdaságában forgó- pénz fedezete az egész unióban termelt javak összessége ezért egy ilyen hitelkihelyezéskor pontosan annyival több pénz kerül forgalomba mint a hitel összege, anélkül, hogy vele szemben a piacon bármennyivel több áru is megjelenne. Azt a plusz értéket a görögöknek kellene megtermelniük a későbbiekben olajbogyóból.
Erre az esély egy kicsit kevesebb volt mint nulla.
Amikor ezt a hitelt megkapták a görögök mindenki- az EKB-val az élen akinek az ilyen tranzakciókat viszont leszámítolóként ellenőrizni, szabályoznia kellene-tudta, hogy ez a pénz bekerül a gazdaságba és az ellenértéket soha senki nem fogja megtermelni tehát az unió összes polgárának a megtakarítása ennyivel kevesebbet fog érni miután a pénzmennyiség megnőtt a megtermelt javak meg nem.
Röviden a bankok a te megtakarításodból elvettek és odaadták a fegyvergyártóknak.
A görögök lehet(- biztos- ), hogy linkek, bohémek, komolytalanok, lusták de nem ők lopták el az uniós polgárok megtakarításai.
Az a korrupt politikus aki aláírta ezeket a szerződéseket az természetesen személyesen bűnös.
Most akkor ez, hogy van? Minden görög kollektíven bűnös?
Most akkor van kollektív bűnösség vagy nincs?
Mert kollektív büntetés az van mint láthatjuk.
A bankok bocsátottak ki fedezetlen azaz hamis pénzt ezzel a hitellel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Igen melampo, IGEN! De, hogy ez létrejöjjön szükség volt a korrupt/inkompetens/populista/demagóg helyi politikusra is aki ezt a szart aláírta. Nos ezt az urat demokratikus úton választották meg. De a politikus azon kívül, hogy ilyen szarságokat aláírt, a választókra is gondolt. Zsíros nyugdíjak, kiterjedt szociális háló, több mint laza adóbehajtást stb. amolyan élni és élni hagyni állapot. Szóval a szavazópolgár is benne volt a buliban.

A bankok bocsátottak ki fedezetlen azaz hamis pénzt ezzel a hitellel.

Ez baromság. A mi megtakarításaink a fedezet.
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
Nem vagyok közgazdász, műszakis vagyok, szerencsére tanultam még logikát.
Na most, tegyük fel, hogy a bankok kizárólag a megtakarításainkat forgatják. Betétre ad pl. 3%-ot, kihelyezett hitelre pl. 6%-ot. Az én betétem megnövekszik tehát 3%-al, a bank haszna vagy munkadíja is 3%. Tökéletesen korrekt üzleti viszony, arányaiban mindenki egyformán "erős" marad. Nagyjából.

Hát ... a valóság nem ezt mutatja. A valóságban a pénzügyi szektor egyre nagyobb hányadban birtokolja a nemzeti vagyont.
Én nem ismerem a vonatkozó jogszabályokat. Nem is akarok foglalkozni a megismerésükkel. Nekem pont elég hogy látom a folyamatok merre mutatnak.

Hiszem (mert látom) hogy a bankok csalárd módon gazdagszanak a polgárok terhére, ergo valamilyen módon mégis a semmiből teremtik a "valamit". Az alkímiai kísérletek nyílván eredményre vezettek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Bocs kollégák, nem írtam oda, Bayer-vélemény a Magyar Hírlapból.
Azért idéztem be teljesen, mert <b>minden sora</b> színigaz.
Ebből le lehet vágni Brüsszel <b>igazi</b> arcát !
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Iráni megállapodás: Washington fenntartja a katonai beavatkozás lehetőségét
Az Egyesült Államok a bécsi nukleáris megállapodás ellenére fenntartja a katonai fellépés lehetőségét Iránnal szemben - hangsúlyozta Ashton Carter amerikai védelmi miniszter röviddel hétfőn kezdődő izraeli látogatása előtt.
http://www.atv.hu/kulfold/20150720-irani-megallapodas-washington-fenntartja-a-katonai-beavatkozas-lehetoseget
 
Status
Not open for further replies.