[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai védelmi miniszter Irán miatt utazott Izraelbe
https://www.youtube.com/watch?v=W9m64TH_uOA
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Igen melampo, IGEN! De, hogy ez létrejöjjön szükség volt a korrupt/inkompetens/populista/demagóg helyi politikusra is aki ezt a szart aláírta. Szóval a szavazópolgár is benne volt a buliban.
Ha az orvos megoperál és elcseszi az agyműtétedet akkor te is hibás vagy, mert hagytad, nem jobb orvost választottál és megbíztál a szaktudásában?

A bankok bocsátottak ki fedezetlen azaz hamis pénzt ezzel a hitellel.
Ez baromság. A mi megtakarításaink a fedezet.
A megtakarításodnak, betétednek nincs semmi köze a hitelbe kihelyezett pénzhez. Az egy új kibocsátott pénz aminek a hitelfelvevő által majdan megtermelendő javak lesznek a fedezetei, addig meg csak az ígéret és a jelzálog a fedezet.
Könyörgöm, legalább az első oldalt olvassátok már el egy szakkönyvből.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
De van, mivel azt a pénzt adja hitelbe. Nem adhat olyan pénzt hitelbe ami nincs neki. Ha meg netalán nincs pénze, akkor egy másik banktól kér kölcsön és szépen körbegyűrűzik az egész. Aki "fiktív" pénzt bocsáthat ki, az, az állam.
Ami az agyműtétet illeti, mit is mondhatnék? Lássuk be elég nagy a különbség az agyműtét és a 13-ik nyugdíj meg fizetés közt. Az első nem esik jól de a második nagyon. Arra szavazok aki több fizut ad és leszarom, hogy kölcsönből teszi. Majd csak lesz valahogy. Most pedig eljutottak a "lesz valahogy" állapotba.
A lényeg amit mondani szeretnék, hogy a felelősség megoszlik és nem lehet az egész balhét a bankokkal elvitetni. Mondjuk úgy 40-40-20 százalékban oszlik meg. 40% bankok, 40% politikai elit és 20% lakosság.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Ghostrider

Nem csak az OTP csinálja. Én is ennél a banknál vagyok, úgy egy hónapja az Europarkban egy Erstének dolgozó srác kapott el, gyakorlatilag ugyanilyen kártyát akart rám sózni, az sem baj, hogy más bank adná ki, mint amelyiknél a számlám van. Szépen megköszöntem, és elsétáltam. Ez most az új trend.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Türkmenisztán fizetésképtelenné nyilvánította a Gazpromot
Nem teljesítik a szerződéseket, nem fizetnek.

Türkmenisztán fizetésképtelenné nyilvánította a Gazprom holdingot. A kormányzati oldalon megjelent információ szerint az orosz fél sorozatban megszegi szerződéses kötelezettségeit. Így az aláírt megállapodás ellenére az orosz cég nem látott hozzá a Türkmenisztánt Törökországgal összekötő gázvezeték építésébe, szerződésben rögzítettekhez képest jóval kevesebb türkmén gázt vásárol és az átvett gázért is csak vonakodva fizet.

A Gazprom volt a türkmén gáz kizárólagos vevője amíg a közép-ázsiai állam nem kezdett hozzá önálló értékesítésbe, így közvetlenül szállít Kínába és más ázsiai államokba. Így már nem volt kiszolgáltatva Moszkvának és nem volt hajlandó dömpingárakon értékesíteni a gázt. A Gazprom évtizedeken át alacsony árakon vásárolta fel az energiahordozókat, majd azokat többszörös áron értékesítette, ennek kárvallottjai voltak Ukrajna és Grúzia is például.
http://posztinfo.hu/kozep-azsia/turkmenisztan-fizeteskeptelenne-nyilvanitotta-a-gazpromot/
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
De van, mivel azt a pénzt adja hitelbe. Nem adhat olyan pénzt hitelbe ami nincs neki.
Legalább az első oldalt olvassátok már el egy szakkönyvből.
Aki "fiktív" pénzt bocsáthat ki, az, az állam.
A lófaszt! Már megbocsáss a vulgáris kifejezésért de elemi ismeretek hiányában nem kellene okoskodni.
A pénz döntő többségét, 80-90 %-át a jegybanki pénz multiplikálásával magánbankok bocsátják ki.
Ezzel a magánbank jegybaki, leszámítoló és jelzálogbanki szerepet tölt be egyszerre tehát a kihelyezett hitellel kapcsolatos minden kockázat és felelősség az övé.
Ezt vállalták át öt évvel ezelőtt a magánbankoktól az EKB, az IMF és az európai pénzügyminiszterek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Leszarom melampo, legyen minden úgy ahogy te akarod. Amit viszont végig én mondok, hogy nem a bankokat terheli egyedül felelősség a kialakult helyzetért.
Agyműtét ide, vagy oda.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Amit viszont végig én mondok, hogy nem a bankokat terheli egyedül felelősség a kialakult helyzetért."

Viszont az emberek a fekete-feher gondolkodast szeretik hallani es muvelni is altalaban.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Panzerfaust 08.36

Én azt értem, hogy a Balti-tenger nem az EU, de annak a vezetéknek valahol az EU területére kell lépnie? Nem?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A háború árnyékában
Kerekasztal-beszélgetés az ukrajnai válságról, a kárpátaljai magyarság helyzetéről és az Európát fenyegető civilizációs válságról Nógrádi György biztonságpolitikai szakértővel és Németh Szilárd parlamenti képviselővel, a nemzetbiztonsági bizottság alelnökével.
http://www.hirek.sk/video/20150714010224/A-haboru-arnyekaban.html
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Most őszintén, van valakinek kétsége atekintetben, hogy brutális <b>kettős mérce</b> van ebben a kékzászlós kuplerájban ?
Egyébként, teljesen mindegy, hogy unió területe vagy nem, ha német, francia, benelux érdek, ott <b>nem lehet</b> probléma, sem ellentmondás a megvalósítást illetően.
Lássunk már át a lényegen. Vannak az egyenlők és vannak az egyenlőbbek !
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Panzerfaust!
Átlátunk rajta. Biztos meg lehetett volna oldani a Déli Áramlat problémáit is, ha az EU akarja.
Sajnos, nem lehetett ilyen sutyiban elintézni, mint az Északi Áramlat 2., túl sok ország volt érintett ebben, s talán nem túl okosan léptek, nyilatkoztak.
Egyébként sejtésem, hogy ez a vezeték a Déli Áramlat pótlására is valósul meg. Legyünk jóhiszeműek: a kétoldalúvá tett gázáramoltatás, szerintem, ezt szolgálja.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Ugráljunk csak, ugráljunk.
Most már Merkel anyó nyitja csukja a gázcsapot!
Lehet rőzsét és kukorica szárat szedni a déli országokban tüzelőnek meg teve vagy tehén sz.rt, de csak míg környezetszennyezési díjat nem szed brüsszel. A négymancs vagy négypata állatvédők majd tiltakoznak, rejtett kamerás felvételekkel sokkolják az emberiséget.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
ecso!
"Legyünk jóhiszeműek: a kétoldalúvá tett gázáramoltatás, szerintem, ezt szolgálja."
Éhes disznó makkal álmodik!
Mondja a közmondás.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Leszarom melampo, legyen minden úgy ahogy te akarod. Amit viszont végig én mondok, hogy nem a bankokat terheli egyedül felelősség a kialakult helyzetért.
Agyműtét ide, vagy oda.
Rendben, ez legalább egyenes beszéd.
Most már csak egy kérdésem maradt.
Ki adta oda a más pénzét a kölcsön a görögöknek?
Mert ha a sajátjukat adták volna oda akkor rendben az a sajátjuk. Azt csinálnak vele amit akarnak.
De a tiédet adták oda!
Úgy, hogy tudták , hogy nem fogod visszakapni.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Rendhagyó Történelemóra-Nógrádi György-Marosvásárhely
https://www.youtube.com/watch?v=yik9qCnwKGs
Kicsit gyenge a minősége, ezért inkább fülessel ajánlott hallgatni.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Tálas Péter
Iráni atom-megállapodás, ukrán helyzet, menekültek.
http://inforadio.hu/arena/5451/1/podcasting
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 333
68 601
113
Maximilliam végül is horvátország szakadt el Jugoszláviától (és jugoszláviai hadsereggel nézett szembe először) mint most DNR és LNR , akkor nem őt kéne szakadárnak hívni? Nem a szerbek szakadtak ki.

Az a krajinai szerb köztársaság amire gondolt az újságíró, ők Horvátból akartak kiszakadni ha jól emlékszem. 23 éve volt kb, Pakrác,Pozsega,Dakovár környéke ha jól emlékszem. Vihar hadművelet, Ante Gotovina.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 333
68 601
113
Akkor az én történetem:
OTP szocpol igénylése 3 gyerekre, saját erő megvan, csak a befejezésre kell.
Közölte a hölgy, csak 3 millás hitellel együtt megy és szakemberrel építtethetek és elém rakott egy vállalkozói névsort. Plusz előtakarékossági szerz, meg biztosítás lakás, személy, meg a kezesekre is. Több mint a törlesztő. Ja és csak akkor nyújtsam be a kérelmet ha a volt OTP-s főnöknő tölti ki, amúgy esélytelen. Ő tudja milyen úton,módon lehet sikeres.
3 milla 25 év, 8 millánál több visszafizetés 25 év veszekedés fizetéstől fizetésig.
Hát nem kellett. Szerencsémre én választhattam más megoldást.

Ez ilyen nehézkesen megy? Én nem akarok hitelt felvenni,csak az ingyen pénz kellett volna. De akkor inkább feketén bővítek, nem lesz szocpol, de áfa + E napló és társai se, nem beszélve arról hogy ha én csinálom munkadíj sincs.
 
Status
Not open for further replies.