[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Monte! Te pár éve biztos voltál egy irán elleni háborúban, most meg a NATO támadja meg az oroszokat?? Bocs ha én ebben nem hiszek! :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
Figyelj rám nagyon a félreértesek elkerülése végett!
Ha valaha is úgy döntünk (Ukrajnat megamadjuk) akkor azt az ukrán polgárok védelmeben tesszük.Majd meglátjuk hogy lőni fog e ukrán katona a saját népére, mert mi mögöttük fogunk állni.Nem előttük hanem mögöttük! Akkor meglátjuk hogy lőni fog e ukrán katona nőkre és gyerekekre és hogy lesz e olyan ukrán aki erre parancsot ad
lehet ha nem értem Putyin magasabb mondanivalóját, de nekem úgy jön le, hogy élő pajzsként fogják használni az ukrán lakosságot. Valaki magyarázza el hogy hülyeségeket értelmezek.

Montezuma
Akkor hogy értetted h az amerikai fizikai aranytartalékok Moszkva birtokába kerültek?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Pocok75:
Nem vagyok hittérítő, mindegy, hogy miben hiszel. Az is mindegy, hogy én miben, ez semmin sem változtat.

Az USA azt akarja, hogy Oroszo. indítson egy nagyobb katonai akciót, ezért provokációk fognak történni Ukrajnában és adott esetben a Balti államokban is - csak így lehet Putyint tovább feketíteni. A gond az, hogy a közvetlen katonai felvonulás megindult és nagy kérdés, hogy mikor éri el azt a pontot, ahol opcióvá válhat akár egy megelőző csapás megindítása - a real-time infók az ő kezükben vannak, nem pedig nálunk.

Irán?
http://hungarian.ruvr.ru/2014_03_05/Kerry-a-Kr-mbe-valo-behatolasrol-es-az-irani-haborurol-2009/

Egyéb hírmorzsák:
http://mno.hu/kulfold/maliki-szaud-arabia-haborut-hirdetett-irak-ellen-1214884
Meg kell akadályozniuk a Siíta félhold létrejöttét (Irán-Irak-az alavita Szíria és Libanon)

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_03_05/Putyin-majusra-ala-rjak-az-Eurazsiai-Gazdasagi-Unio-kialak-tasarol-szolo-szerzodes-tervezetet-7021/
Ezt is meg kellene valahogy torpedózniuk.

http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=4752
Putyin és háttere nagy gond a Nyugat urainak.

http://bekialtas.blog.hu/2014/03/05/ukrajna_allamcsinyt_tamogattak_a_nyugatiak#more5844904
A Spiegel eredetiben is olvasható.

http://www.latimoport.hu/politika/5406-nem-sikerult-az-aasz-nak-elitelnie-venezuelat
Dél-Amerikában is "tavaszodik".

Nem is dobálom fel tovább a híreket, aki sok területről igyekszik tájékozódni, annak elég gyanúsak az előjelek.
A többi Rátok van bízva.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
joker:
Putyin ezzel inkább figyelmeztetett. Ha majd kedves Boris, Misha, stb. kiskatonát mozgósítják a belső rend megteremtése végett, és még végre is hajtják a megmaradt tiszti kartól kapott parancsokat (a tisztikar egy jelentős része eddig oroszbarát volt...) és netán még vér is fog folyni, elsősorban orosz vér a kelet-ukrajnai területeken, akkor bizony beavatkozik a nagy Medve.
"Putyin nem akar háborúzni, de készen áll rá."


Az arany úgy értendő, hogy bizony még az ágazati pletykák szerint is nagy valószínűséggel az USA nem v. minimális aranytartalékkal rendelkezik, mert az évtizedek alatt eladták.
A legnagyobb befektetési arany felvásárlók: Kína, és Oroszország, meg még India említhető velük egy lapon.

Majd Monte kiegészíti egyébb infókkal.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Bár én vagyok az idealista, mégis, amikor elindul valami gebasz, akkor hirtelen mindenki amnéziás lesz.
Az USA helyzete már sokáig nem tartható fent a jelenlegi formájában, ezt csak a hülye nem látja - az USA-n időkényszer van.
Oroszország-India-Kína-Brazília egyre több helyen úgy kereskedik, hogy a dollárt már kihagyják belőle.
Mégis, mint képzel itt bárki? Azt, hogy számít az igazság? Röhögnöm kell.

Nem az igazság, hanem az érdekek számítanak akkor, amikor döntéseket hoznak. A többi maszlag, egye csak a jónép. Aki akarja, annak további jó étvágyat hozzá.
 
2013. december 7.
934
4
18
Monte: bár nyilvánvaló a Nyugat aktív destabilizáló törekvése és hosszú távon a mi kis térségünk háborús övezetté tétele (mert ezzel destabilizálják Oo-t és ürügyet szolgáltatnak minél több amcsi katonai koncentrációra) a jelenlegi válság paraméterei jól behatárolhatóak. Ukrajnát felosztják és kész a felosztáson megy a vita. Oo nem akar mást megtámadni ezért a NATO-nak nem kell megvédenie senkit.
 
2013. december 7.
934
4
18
Mondták már az USA-ban, hogy az orosz vámuniót "újraszovjetesedének" tekintik és meg akarják akadályozni, ezt még a Hillary Clinton mondta a tavaly nyáron.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Nem vagyok hittérítő

Ezzel nagyon nem értek egyet :) Te a harmadik világháború hitét és saját vélt igazadat tényként terjeszted.

Viszont nem tudom, hogy az USA visszaszorulása miért vezetne egyenesen egy globálisabb léptékű háborúhoz. Egyszer már összeomlott egy szuperhatalom, ráadásul a rosszabbik fajta és mégsem zuhant bele a világ a sötétségbe.
 
2013. december 7.
934
4
18
Az EU nem akar Oo ellen háborúzni sőt még gazdasági szankciókat sem Oo ellen (mert saját tökébe rúgna ezzel). De facto az EU - Oo szövetség erősebb mint az USA - EU szövetség és ez így is van rendjén. Az észt (azaz EU-s) miniszter mondta ki, derítette ki, hogy nem Janukovicsék lőttek a tömegbe, szóval inkább az orosz szekeret tolta meg ezzel.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 568
5 282
113
Mondjuk sokkal egyszerűbben is lehetne fogalmazni. A dolog a maradék piacok megszerzése körül forog. Ukrajna ebből a szempontból kiváló donor lett volna. Hiszen lenne mit privatizálni és eladni a multiknak. Piacot, cégeket, sok mindent lehetne venni Ukrajnába, nem véletlen hogy az IMF-et nyomták előre, akiknek az ötletei közismert, vagy is ami nyereséges azt privatizálni. És mint közismert a növekedés a nyugat motorja, az pedig piac nélkül nem megy. Ráadásul a kínai üzleti vonal is kezd változni, hiszen Kína a legtöbb termékkel a hazai piacot is kezdi ellátni, az autós fronton például az európai piacin megszerzett tudása miatt elkezdi a offenzívát, mint valamikor japán és Korea. A többi próbálkozás libiában, sziriában, és afrikában mint új cél nem érett be még. Én a piac mozgásait látom az iráni politika enyhülésében, valamint a palesztin - libanoni kártya kijátszásában Izrael ellen. A politikusok mögött mindig üzletemberek vannak. Ukrajna esetében szinte már beérett az üzlet. Én nem hiszek a 3. világháborús érzésekben. Nyilván Venezuela el fog veszni, értelmes elnök hiányában, hacsak a dél amerikaiak nem fogják megvédeni.
Másrészt ezek a hangzatos szavak is megtévesztőek. Anglia és az USA a mások pénzével játszik. De lehet hogy egy szankció miatti visszacsapás nekik is fájna. ( németeknek meg pláne, de lehet hogy rajtuk kívül sok másnak is, még talán nekünk is )
 
2013. december 7.
934
4
18
A birodalmak bukása mindig háborúval járt, (GrGly: a Szovjetek összeomlását követően az általuk korábban ellenőrzött világban bizony voltak háborúk) ez így lesz sajnos most is. Bölcs vezetőink persze egyáltalán nem igyekeznek egy saját kezdeményezésű ( a NATO kapcsolatok mellett) kapcsolatra a szomszédainkal (hogy tudniillik bármilyen külső hatalom próbálná az összeugrasztást, legyen egy kezelési mechanizmus, pl. titkosszolgálati együttműkődés, katonai megfigyelők a másik félnél stb)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@voltagemultiplier

Olvasd el újra a hsz.-emet, nem sima háborúról beszéltem, hanem globális léptékű háborúról.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
"...az orosz katonai expanzió a Krímben, „vagy Ukrajna más régióiban” nem hagynak diplomáciai utat a konfliktus rendezésére"- Kerry USA külügyér.
http://www.oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=4763
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
de még mindig nem értem azt, hogy ha már izmoznak az oroszok és állítólag csak a civiliket akarják megóvni, akkor miért csak a Krím félszigetet foglalták el?? a többi orosz az nincs elég nagy veszélyben vagy mi?? mert én nem hallottam, hogy a hatalom átvétel után ezrével kezdték volna legyílkolni az oroszokat, sőt szerintem a majdanon elkövetet gyílkosságokon kívűl nem hiszem, hogy bár ki is meghalt volna. Kína és India nem fog nyíltan az Usa ellen fordulni szerintem, mert üzleti szempontból nem áll érdekükben. Kína foga orosz területekre fáj, India is kezd inkább amcsi fegyvereket beszerezni, szóval nem hinném, hogy nyíltan kimondanák, hogy igen, mi az oroszok mellé állunk, ha háború lesz! csendben figyelnek, és azon morfondíroznak, hogy ez a helyzet számukra csak jót eredményezhet!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@Pocok75

Mert nem a civilek miatt mentek, hanem a saját érdekeltségeik miatt.
Az ukrajnai oroszok védelme egy nagyon jó fedősztori az egészre (és halkan jegyzem meg, hogy ráadásul fényévekkel jobb, mint pl. Irak, Afganisztán, Líbia és Szíria esetén pedzegetett humanitárius okok egy háborúra (vegyi fegyverek, idegen civilek védelme, stb.)), mivel láthatólag nagyon széleskörű támogatásra talált az "megszállt" civilek körében.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
ezt mondom én is, de sok ember meg itt mindjárt szenté avatja Putyint! Egy sem jobb,mint a másik. Inkább akkor egy klingon invázió!! :D :D
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
ezt mondom én is, de sok ember meg itt mindjárt szenté avatja Putyint! Egy sem jobb,mint a másik. Inkább akkor egy klingon invázió!! :D :D

Putyin annyiban "jobb", hogy csak Oroszország perifériáin játssza ezt el, nem pedig a világ túloldalán. Az már egy más kérdés, hogy csak erre van lehetősége.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
Még annyival jobb, hogy nem bombázza vissza a középkorba a kiszemelt célt, és nincsenek tömegével halottak meg menekültek.
 
Status
Not open for further replies.