Ügyes amerikai terv, hogy ukrán-orosz háború törjön ki, mivel ez legyengítené a két legerősebb szláv államot.
Az ukrán hadsereg fő gyengesége nem a leamortizált hadseregében rejlik - még így is jelentős európai haderőnek számít – hanem abban, hogy a tisztikar és a legénység is megosztott a kérdésben. ezen felül Nyugat-Ukrajna lakossága sem egyöntetűen „forradalom”-párti, pedig ott ukránok is élnek állítólag…
Az orosz-ukrán kapcsolat olyan, mint például a magyar-székely kapcsolat, ha esetleg ez eddig nem jött volna le. A magyarságot is szembe tudták fordítani a testvéreivel, nem kell hozzá sok, csak néhány kollaboráns nemzetvesztő idegen a hatalomban.
Az EU gazdasági erői húzódoznak a Putyin-mutyi beáldozásától, amiben egyébként nyakig benne vannak, ráadásul az aktuális nyugati kormányok sem hagyhatják figyelmen kívül a saját gazdasági/politikai háttereiket. Japán sem fogja a nyersanyag ellátását kockáztatni – az eddig szavakban erőteljes amerikai/NATO fellépés lassan épül fel, az USA magára maradt, még akkor is, ha a mainstream média ezt naponta huszonhatszor elismétli, hogy dehogy.
Érdekes megfigyelni, hogy a nyugati országok lakossága milyen szinten támogatja a saját kormányát, ugyanakkor Putyin mögött a társadalom nagy része felsorakozott, még akkor is, ha a volt olajmágnás Hodorkovszkij mást is állít.
Akárhogy erőltetem az emlékezetem, nekem nincs meg, hogy Robin Hoodorkovszkij érdekében a Texaco-n és az Exxon-on kívül bárki vergődött volna az elmúlt 8 évben (…talán még a Shell).
Az USA világháborút akar, de lehetőleg úgy, hogy ebből a területe kimaradjon. Az sem baj, ha a háború Európára és a Közel-Keletre összpontosul, az nekik annyira nem fáj(na).
Ha Irán és Szíria megtámadása a fő cél, akkor előtte Moszkvát semlegesíteni kell – az EU társulás visszamondása mellett ez a Nyugati érdek, bár pontosabban fogalmaznék, ha USA érdeket mondanék. Az EU-nak és az USA-nak csak részlegesen egyezik a stratégiai célja, de az alapmotiváció között markáns különbség van.
Világháború: a vallásom. Nem a különböző oldalak igazsága számít, hanem az alapvető geopolitikai érdekek – ezt vallom. Az USA esetében – figyelve a BRICS államokat és az EU-t – nem sok választás marad ahhoz, hogy az amerikai szupremácia fenntartható legyen. Az USA vagy most lép, vagy soha. Ahogy telik az idő, az USA előnye minden szinten egyre csökken.
Bár az első konkrét katonai lépéseket Moszkva tette meg (a rejtett akciókat most hagyjuk), ettől függetlenül az oroszoknak nem érdeke egy háború a testvéreik ellen – még mindig nem látom az agresszív orosz fellépés miatti hulla hegyeket sehol.
Ha mégis sikerül összeugrasztani Moszkvát és Kijevet, a balhé nem fog megállni a kelet-európai határokon, ez pedig sejtjük, hogy mit jelent, ugye?
UI: Ha Janukovics még életben van, az nagyon gáz az USA-nak.
http://hetivalasz.hu/vilag/az-ebay-alapitoja-penzeli-az-ukran-ellenzeket-74082
Snowden, Snowden…, milyen infókat vittél Te a Keletnek?