[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Boki egyet nem értek, ha Kínaiak ilyen infóhoz jutottak akkor ezen adatokat az oroszokkal és indiaiakkal megosztva egy nagy ellen szövetségre léphetnének.
pl: Úgy hogy kínai megrendelésekkel elárasztaná az orosz hadipart.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Valamint még annyi hogy kína aláírna egy szerződés,hogy innentől megtíltja államporgárainak orosz területeken való letelepedést
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 829
2 556
113
Azt hiszem le írtam már itt a HTKA-n, egyetlen egy demokrácia tudna működni ezen a földön! Amelyikben én lennék a király! Szóval le a császárságokkal!! :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Azt hiszem le írtam már itt a HTKA-n, egyetlen egy demokrácia tudna működni ezen a földön! Amelyikben én lennék a király! Szóval le a császárságokkal!! :)

A HTKA-világkormány veszélyesnek ítéli a Pocok75 nevű radikális szervezet megnyilvánulásait, aggodalmát fejezi ki a világ lakosságának biztonságával kapcsolatban és katonai beavatkozás lehetőségét fontolgatja az Egyesült Királyságban, valamint Julia Timosenko lányának a bugyijában.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 829
2 556
113
Bárki, akit meglátok itt HTKA-s pólóban, azonnal elindítok felé egy taktikai ingyen kávét!! :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 096
59 296
113
Egy érdekes kis "mesét" találtam:
https://www.youtube.com/watch?v=8-yRNEdl20o

Ajánlom Montezuma figyelmébe :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ezt pedig direkt ide, és nem az Ukrajna topikba. Kicsit konteos a dolog, de azért érdemes rászánni azt a 3/4 óra hosszát.

Az ukrán Gladio, avagy a keleti szél vért, vagy vizet áraszt - Drábik János, Jakab István
http://www.youtube.com/watch?v=Ll_-uE4uYw8
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://www.echotv.hu/hatter-kep-2014-03-06-hatter-kep-1-resz
http://www.echotv.hu/hatter-kep-2014-03-06-hatter-kep-2-resz
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Fip7:
Láttam, egyébként nem rossz egy magamfajta közgáz analfabétának - nyilván leegyszerűsítve magyaráz, de a lényeg érthető.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 096
59 296
113
Montezuma

Én meg megnéztem a háttér kép című műsort (szoktam nézni), és hát sokszor sajnálom azt, hogy csak 1 órájuk van beszélni. Szerintem másfelet is ki tudnának tölteni, ugyan ilyen tartalmasan.
(Bár Zsolt nem nagy kedvencem, de a két közgazdász urat nagyon tisztelem!)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Szíria kapcsán már volt szó a "csapást mérni a Sárkány Szívére" effektusról - az USA előkészítette a III. VH-t, amit majd többek között velünk (is) óhajt megvívatni.

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_03_08/Moszkva-varja-Ukrajna-es-a-Nyugat-reakciojat-az-Oroszorszagot-ert-fenyegetesre-1365/
A Nyugat válasza:
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_03_09/Az-USA-hadserege-keszen-all-arra-hogy-megvedje-a-NATO-orszagait-Oroszorszagtol-4114/
Putyin:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VMuYucxqiJg
"Figyelj rám nagyon a félreértesek elkerülése végett!
Ha valaha is úgy döntünk (Ukrajnat megamadjuk) akkor azt az ukrán polgárok védelmeben tesszük.Majd meglátjuk hogy lőni fog e ukrán katona a saját népére, mert mi mögöttük fogunk állni.Nem előttük hanem mögöttük! Akkor meglátjuk hogy lőni fog e ukrán katona nőkre és gyerekekre és hogy lesz e olyan ukrán aki erre parancsot ad."
Még egy adalék:
Az ukrán aranytartalékok már "elhagyták" Kijevet az USA irányába, ugyanakkor a FED hiányzó fizikai aranyának egy része közben Moszkva birtokába került.
Stralsund és Rügen térségében a kikötőket lezárták a helyi civilek elől és óriási NATO katonai készülődést látnak a helyszínen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 891
31 468
113
Szíria kapcsán már volt szó a "csapást mérni a Sárkány Szívére" effektusról - az USA előkészítette a III. VH-t, amit majd többek között velünk (is) óhajt megvívatni.
ezt nem gondolhatod komolyan, legalábbis a második részét. Mégis mivel vívná a MH azt a háborút? Azzal a 14 Gripennel? Max légtérvédelemre elég, a saját légterére. Feltéve ha lesz elég rakéta amit a behatolókra ellőjjenek. A földön tankok jóformán nincsenk, tüzérség nincs, marad pár BTR, SVD, AK, aknavetők, RPG-k, lőszer remélhetőleg és az ima.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 891
31 468
113
Az ukrán aranytartalékok már "elhagyták" Kijevet az USA irányába, ugyanakkor a FED hiányzó fizikai aranyának egy része közben Moszkva birtokába került.
A FED aranytartaléka hogyan került Moszkvába? Talán a Krímen tárolták?
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote>Szíria kapcsán már volt szó a "csapást mérni a Sárkány Szívére" effektusról - az USA előkészítette a III. VH-t, amit majd többek között velünk (is) óhajt megvívatni.
ezt nem gondolhatod komolyan, legalábbis a második részét. Mégis mivel vívná a MH azt a háborút? Azzal a 14 Gripennel? Max légtérvédelemre elég, a saját légterére. Feltéve ha lesz elég rakéta amit a behatolókra ellőjjenek. A földön tankok jóformán nincsenk, tüzérség nincs, marad pár BTR, SVD, AK, aknavetők, RPG-k, lőszer remélhetőleg és az ima. </blockquote>

Hát,hogy úgy hogy jenkik felvegyvezik a térségünk lakosságát. Gyalokság és hús daráló kapcsán miket löknek oroszok elé.
Mivel mi hazánk is hadszintér lesz minket fognak lőnni elsődlegesen.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Joker:
Európát, abból is elsősorban Kelet-Európát akarják elsődlegesen hadszíntérré tenni.
US tengerészgyalogosok vannak Lvovban és Academi-re átkeresztelt ex-Balckwater zsoldosok Donyeckben.
Az amerikai fizikai aranytartalékok már korábban elszállításra kerültek Fort Knoxból, természetesen nem a Krímen tárolták.
Hogy komolyan gondolom-e, amit írok? Mindig komolyan szoktam gondolni.
Egyre inkább közvetlen NATO-orosz katonai összecsapás felé tartanak az események, de ezt már egy ideje jelzem - tessenek visszaolvasni.
 
Status
Not open for further replies.