[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://hvg.hu/vilag/20140314_Putyin_volt_tanacsadoja_meg_kell_hiusitan#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
Andrej ezért csak „volt tanácsadó” nem pedig jelenlegi és ezzel nem bántani akarom. Mégis, a jelenlegi kijevi vezetés szerény véleménye szerint hogyan tudná megakadályozni a népszavazást azon kívül, hogy kirobbant egy háborút? Szerencse, hogy már nem ad tanácsokat Putyinnak és remélem, másoknak sem akar – ez meg az én tanácsom mindenkinek.

Python – az ukrán-helyzet topicból:
A kétrészes Nógrádi interjúval kapcsolatban egy észrevételem lenne – többször is utal Putyin elhibázott taktikai/stratégiai lépéseire, miközben a legvégén azt mondja, hogy szeretne egyszer Putyin fejével gondolkodni. Itt nem elhibázott lépések, hanem meg nem értett lépések történnek. Putyin politikailag, gazdaságilag és katonailag is éppen felvonul a NATO-val szemben – mivel láthatóan esze ágában sincs behátrálni, így ezt felvonulásnak nevezem. Ennek pedig nagybetűs oka van, mégpedig olyan, amit például Putyin tud, mi pedig nem.
Hogyan akarja valaki úgy megsejteni Putyin stratégiáját, hogy közben a személlyel/hatalommal kapcsolatban zéró szellemei empátiával bír? Nyilván sehogy.
Több kritikám nincs a műsorral kapcsolatban, Nógrádi György véleményére személy szerint nagyon sokat adok, ettől függetlenül őt is utoléri a profik végzete: bekövesedett alapsémák szerint gondolkodnak. A kreativitás hiánya a stratégia halála.

Oroszország kész háborút vívni bárkivel Ukrajnáért és az ukrajnai oroszokért?
Igen, ez nem kérdés.
Az EU hajlandó háborút vívni bárkivel Ukrajnáért és az ukrajnai ukránokért?
Nem, ez sem kérdés.
Ha a tét az asztalon a háború lesz maga, akkor az EU behátrál Oroszországgal szemben?
Eddig is ezt tette.
Ha a tét az asztalon a háború lesz maga, akkor a NATO katonai szempontból behátrál Oroszországgal szemben?
Nem, mivel Washington hozza majd meg végső a döntést, a kontót (konteót ;D) pedig Európa fizeti meg döntően, egyébként csak szokás szerint…

Vasárnap népszavazás lesz a Krímben, a szavazás eredménye borítékolható. Ha a Krím a szakadás és Oroszországhoz csatlakozásról dönt, akkor ezt Moszkva el fogja fogadni, hiszen emiatt Putyin társadalmi támogatottsága drasztikusan emelkedni fog és még stabilabbá válik az otthoni pozíciója. Ebből a pozícióból a gazdasági és pénzügyi pengeváltás kényelmesen felvállalható a Nyugattal szemben, még akkor is, ha ez érezhető életszínvonal csökkenést fog a eredményezni Oroszországban. A lakosság nem Putyint, hanem a Nyugatot fogja okolni mindezért.
Putyin mögött eddig is nagy erők sorakoztak fel, beleértve az orosz katonák és a társadalom morálját a kérdésben, ellentétben a nyugati szövetség államaival, ahol a lakosság nem fog tapsviharban kitörni a saját kormányaikat bátorítandóan miközben tovább romlik az életszínvonala.
Ha a Nyugat durván szembemegy az oroszokkal, akkor az EU és a NATO a gyors felbomlás felé sodródik. Hajlandó vagyok erre is fogadást kötni, mert Putyin még igen sok lapját eddig ki sem játszotta és Kína is egyelőre csak csendben figyel. Azt is hozzáteszem, Kínával én óvatos lennék az oroszok és a Nyugat oldaláról is, de erről majd később.

Putyin stratégája az, hogy nincs is stratégiája, azaz az van, amit látunk, mégpedig átverés nélkül: Oroszország valóban készen áll akár egy nagy háborúra is a Nyugattal szemben a saját népéért és a saját ősi történelmi területeiért. (Megjegyzés: Kína és Oroszország komolyabb katonai erőt nem tart fent egymás határai mentén, így Moszkva nyugatra, Kína pedig keletre koncentrálhat. Kínához képest az USA is keletre van.)
Az USA, a NATO és az EU készen áll egy nagy háborúra Oroszország ellen az orosz ősi történelmi területekért?
Az USA igen, az EU nem.
Mivel a NATO 90%-ban USA így ez a része a dolognak végső soron nem kérdéses.

Az USA orosz-ukrán háborút akar, amiben a nagy szláv nemzetek kifekszenek és az EU is seggre ül közben egy kicsit – ez sokat segítene az Egyesült Államok helyzetén.
Az oroszok ezt nem fogják ebben a formában engedni, emiatt Amerika sem maradhat majd ki a buliból – ebben reális Andrej véleménye a Krímről és egy nagyobb háborúról.

A világ további sorsát véleményem szerint az fogja eldönteni, hogy a színfalak mögött Kína mit akar valójában: HH-t vagy III. VH-t. Mindkettő mellett logikus érvek és racionális szempontok sorakoznak.
Kína pénzügyileg az USA-t, gazdaságilag/kereskedelmileg az EU-t, katonailag pedig az oroszokat képes egy idejűen sakkban tartani.
Ha a kép így jobban tetszik, az USA és Oroszo. gyeplőjét is Kína tartja bizonyos szempontból kézben.
Kína ráengedte Oroszország pitbullt az EU-ra azért, hogy törést gerjesszen az amerikai-európai kapcsolatokban, amit egy szóval NATO-nak nevezünk. Kína érdeke egy kereskedelmi háború az USA és az EU között, miközben Oroszország árnyéka fenyegetően – de kontrollálva – Európára vetül.
Ilyen háttérrel akar a Nagy Sárkány szembenézni az Újvilággal.

A másik lehetőség, hogy az USA és Kína paktumot kötöttek és agyonverettetik (gazdaságilag, katonailag) egymást az EU-val és az oroszokkal, kívülről természetesen besegítve a résztvevő feleknek. Végül is ez sem egy lehetetlen szkenárió.

Utóirat:
Gorbacsov anno elsiette, mostanra pedig elkésett:
http://www.ma.hu/kulfold/205483/Gorbacsov_uj_hideghaboruval_fenyeget_a_krimi_helyzet?place=srss
Egyébként igaza van. Kissinger és Nixon lepaktált anno Kínával a SZU ellen – ennek viszont ára volt: a jelenlegi világhelyzet. Ahogy a skandinávok is jelezték a napokban: üdv újra 1914-ben!

1914…, erről már volt szó:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/48198/a-trianoni-bekeszerzodes-biztonsagpolitikai-hatasai/p4

… meg másról is, nem rossz visszaolvasni így több mint egy évvel később:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/47817/romania/p2
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 067
113
Montezuma

Én is elismerem Nógrádi Györgyöt, sőt kifejezetten szeretem, kiváló elme jó meglátásokkal.
Most viszont egy dolgot nagy nem vesz észre, illetve téved. Azt nem látja, hogy Oroszországnak NEM kell nyugat Ukrajna! Ő azt mondja, hogy szerinte ez a logikus, de szerintem meg nem. Ennek több oka van:
1. Nem akar Oo. egy újabb etnikai konfliktust a nyakába venni, Ukrajna keleti része elég stabilan beilleszthető Oo.-ba.
2. Ukrajna keleti része az értékesebb és főleg itt van nagy számú orosz érdek és orosz oligarcha.
3. Putyin bízik abban, hogy a független nyugat-Ukrajna külön válik, majd csődbe megy. Arra számít, hogy a nyugati országok majd kisegítik, ez pedig sok pénzbe kerülhet a nyugat számára.
4. Ha a 3-as pont nem jön be, akkor létrejön egy puffer zóna nyugat-Ukrajna néven. Ezzel Putyin szintén eléri a célját, eltolja az orosz határtól a nyugatot, és lesz egy "értéktelen" feláldozható rész pufferzónának.

Egy másik pontban veled vitatkoznék:

"Az USA, a NATO és az EU készen áll egy nagy háborúra Oroszország ellen az orosz ősi történelmi területekért?
Az USA igen, az EU nem.
Mivel a NATO 90%-ban USA így ez a része a dolognak végső soron nem kérdéses."

Ebbe azért ne legyél olyan biztos! Ugyanis a Németek nagyon kilógnak ebből a NATO-ból, a német célokról senki nem beszél!
Ugyanis a németek két legfontosabb (EU-n kívüli) kereskedelmi partnere Oo. és Kína! Ezeket a piacokat a németek nem akarják elveszteni, hiszen a német gazdasági csoda kulcsa a német export.
Az Oo.-ból érkező nyersanyagokról nem is beszélve. Nekem egyértelmű az, hogy Németország nem fogja hagyni azt, hogy szembeállítsák Oo.-al. Így meg nehéz lesz a NATO-nál bármit is kicsikarni.
Hozzá tenném még, hogy szerintem a németek egyre nehezebben viselik azt, hogy az USA csak úgy parancsolgat az EU-nak és nekik. Nem csodálkoznék azon, ha a németek szép lassan új szövetségi rendszer irányába tolnák az EU-t...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Desert:
Ez a megjegyzés akkor a htka-s defconszintre vonatkozott. Apropó, ha jól emlékszem talán gacsat kérdezte egy-két hete, hogy hol vannak a boomerek. Tényleg, hol vannak? A kikötőkben?

Fip7:
Európai szemmel Európa az EU, amerikai szemmel Európa a NATO. Így értelmezd, amit írtam. A német-orosz vonal EU érdek, nem NATO érdek.
A megoldás egyszerű: az EU-nak ki kell állnia az USA mögül, pontosabban az USA elől.

Ukrajna képes rendet tartani Oroszországban?
Nem.
Oroszország képes rendet tartani Ukrajnában?
Igen.
Mi az EU érdeke, egy stabil és nyugodt peremvidék vagy egy háborús állapot?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az EU érdeke egyenlő Amerika érdekeivel .

"Ebbe azért ne legyél olyan biztos! Ugyanis a Németek nagyon kilógnak ebből a NATO-ból, a német célokról senki nem beszél!"

Nincs azoknak céljuk csak sodródnak az árral amit Amerika csinál .

Merkel is beszólt Putyinnak tehát nem látok német-orosz vonalat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 067
113
Roni

Itt nem a beszólás a lényeg :)
Az utóbbi években szemmel látható az, hogy Németország lényegében "elszabotál" minden olyan akciót ami sérti az orosz-kínai érdekeket.
Líbia, Szíria, Irán mind jó példa. Németek egyik akcióban sem voltak benne, (Iránt csak tervezték) és mindegyik akcióval szemben fölszólaltak.
Nekem nagyon egyértelmű a helyzet.
Az a feltételezés meg szerintem abszurd, hogy a világ egyik vezető hatalma (Németország) csak úgy sodródik a világban. Ilyet maximum mi csinálunk...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 904
113
Roni
A német lakosság tobb mint fele egyetért az orosz lépésekkel, nem akarnak szankciokat az oroszok ellen. Nem felejtették el Gorbacsovnak a német egyesulést.
Merkelrol pedig....A német politikusok szerint hatalmas nyomást (zsarolás) gyakorol rá az USA ezért nyilatkozik ilyen keményen....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
<i>A világ további sorsát véleményem szerint az fogja eldönteni, hogy a színfalak mögött Kína mit akar valójában</i>

http://www.bbc.com/news/world-europe-26595776

Kína meg akar gazdagodni. És mindentől írtózik ami ennek a törekvésnek keresztbe tehet. A kínai tévében (CCTV NEWS) nem nagyon van túlreagálva az ukrán válság. Per pill a legfontosabb téma az eltünt utasszállító gép és harmadik-negyedik hírként szerepel a Krími helyzet. Elő szokott azonban jönni bővebben is, de akkor nagyon úgy tűnik, hogy szertnék, hogy minnél hamarabb lezárúljon az egész balhé.

24.gif
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Pontosan a Németek elég nagy nyomás alatt vannak és úgy úgrálnak ahogy az Amerikaik füttyülnek.
<b>56.000</b> Amerikai katona van ma is hivatalosan Németországba. <b>23.000</b> Angol és <b>4000</b> Francia.
Hát jaja persze szövetségesek meg minden , meg szeretik is egymást , hát persze.
Az érdekeltségekről ne is beszéljünk, az Amerika gazdaságot már évtizedek óta a Német és a Japán ipar cippeli a hátán.


Kína már rég tudja hogy kivel van az Oroszokkal, ha Oroszok kihullanának , mit kezdene Kína olaj nélkül Amerikával ? ? ? Ezek a dolgok már adottak. Meg magába mit kezdene Kína az Amikkal.
Én a Nagy sakktáblán , azt látom, ha szerencsénk van akkor az Amik kora leáldozik és ha szerencsénk van 3-4-5 új nagy hatalom lesz ( India, Oroszok, Kína, Törökország, Magyarország.... :D ) de ha valamelyik vagy valamelyikek ezekből kivéreznek és csak egy marad akkor is baj van.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az EU érdeke egyenlő Amerika érdekeivel .

"Ebbe azért ne legyél olyan biztos! Ugyanis a Németek nagyon kilógnak ebből a NATO-ból, a német célokról senki nem beszél!"



Merkel is beszólt Putyinnak tehát nem látok német-orosz vonalat.

Lehet, hogy Merkel beszólt Putyinnak (is!), de az meg az USA-felé történt beszólás volt, hogy Kijev nem éri el Moszkva fontosságát Berlin számára. Szerintem elég világos és lényegre törő volt. Ezek után csak az a kérdés, milyen nyomást kap a tengerentúlról, és a dumán kívül mi lesz az, amit meg is tesz majd?!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
még 1 aprosság , pont ma hír.
http://www.vg.hu/penzugy/megtakaritas/hazaviszi-aranytartalekat-nemetorszag-423647

Ez az állam akinek az aranytartalékát egy nagy kutya "őrzi" :D :D és nem tárolhatja otthon... Most hozzák csak haza.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 067
113
desertfox

Én azért kíváncsi vagyok arra, hogy tényleg meg van-e a németek aranya...mert hát volt olyan észak-afrikai ország akinek csak "úgy" eltűnt.
A másik pedig ez a 2020-as dátum. Kezd olyan lenni, mint anno a 2012, minden akkor kezdődik el vagy ér véget :)
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
Pontosan a Németek elég nagy nyomás alatt vannak és úgy úgrálnak ahogy az Amerikaik füttyülnek.
<b>56.000</b> Amerikai katona van ma is hivatalosan Németországba. <b>23.000</b> Angol és <b>4000</b> Francia.
Hát jaja persze szövetségesek meg minden , meg szeretik is egymást , hát persze.
Nos én sem ugrálnék ha ekkora erőket állomásoztatnának az én területemen belül! Nem tudom pontosan de a németek kb. 200000 fős hadseregéhez képest az USA 56000 fős jelenlétével nem éppen érezném én sem magamat teljesen függetlennek!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@fip7 Öszintén ? szerintem kint van valahol az aranytözsdén a németország aranya és ma is játszanak vele :D Mint a Mátrixba " mindennek aminek van kezdete annak egyszer vége is van" és a vége egy új kezdete :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 067
113
desertfox

"Mint a Mátrixba " mindennek aminek van kezdete annak egyszer vége is van" és a vége egy új kezdete :)"

Vagy, mint a Brian életében: "A semmiből jövünk, és a semmibe tartunk. Így hát mit veszthetünk az életben? Semmit."

Bár ez már kicsit off.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 904
113
Európa "fuggetlenségérol"......
http://hungarian.ruvr.ru/2014_03_18/269797063/
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Olyan sok mindenről lehetne most írni, hogy valójában azt sem tudom, honnan kezdjem – megfogadtam, hogy tőlem telhetően igyekszem majd rövid és lényegre törő lenni, a részleteket ezernyi cikk és hozzászólás már pro és kontra is tálalta. A rövidség nyilván esélytelen, de legalább megpróbáltam.

A jelenlegi felállás szerint Putyin nyerte az első menetet technikai KO-val.

Saját területén/övezetében egy népszavazást legitimált le konkrét katonai erővel, közben fillérekért visszaszerezte a korábban milliárdokat termelő orosz energiaipari monopóliumok külföldi részvényeseitől a tulajdonjogok 30%-át (ennyivel több bevétel marad a kezében), keresett pár nap alatt 20 milliárd dollárt és közben leiskolázta a világot politikából, hadművészetből, diplomáciából és nagy eséllyel gazdasági érdekérvényesítésből is.
Az USA/NATO és az EU eddigi lépései erőtlenek, bár a szavak szintjén elég sokszor ígérik, hogy na majd most…

A magam részéről a geopolitikai helyzettel kapcsolatban még nem nyitnék pezsgőt egyik oldalon sem, ugyanis azt látni kell, hogy nem csak az USA, de Oroszország lehetőségei sem végtelenek. A hosszabb távú stratégiai érdek nyilván Ukrajna békés visszaszerzése lenne, ami – sok elemzéssel és véleménnyel ellentétben – még messze nem lehetetlen.

Katonai szempontból ugyan az orosz hadsereg nagyon gyorsan szétverné a demoralizált és szétesett ukrán haderő maradékát, de ez nem ébresztene szimpátiát sem a világ, sem az ukrajnai lakosság részéről, a saját polgárokról nem is szólva.
Mivel Ukrajna pénzügyi/gazdasági helyzete szó szerint katasztrófa, így a kijevi kormánynak – a napi hangzatos handabandázáson túl – ideje lenne Ukrajna és az ukrán lakosság érdekeit is nézni. Legalábbis egy tisztességes szándékú kormány esetében ez elvárható lenne, ellenkező esetben dicstelen véget fog érni a kijevi pünkösdi királyság.

Ehelyett az új ukrán kormány hetente többször mozgósít, katonai beavatkozást kér a Nyugattól és igyekszik megfélemlíteni az oroszajkú lakosságot. Nagyon kellene már egy orosz-ukrán háború a forradalmi kormány háttér támogatóinak…, de gyors ítélkezés helyett gondolkodjunk egy kicsit:
Tegnap Washington megszakította a diplomáciai kapcsolatait Szíriával – így feltételezhető, hogy bizonyos amerikai erők folytatni akarják az előre eltervezett (Paul Wolfowitz Új Amerikai Évszázad projekt) menetrendet.
A tavalyi szíriai megbicsaklás után Janukovics és Putyin nagyon magas labdát dobott fel a hirtelen irányváltással, amelyet a Nyugat lecsapott és megbuktatta az oroszbarát ukrán vezetést. Ez helyzetbe és lépéskényszerbe hozta Moszkvát, így az orosz katonai erők fő térsége Szíria helyett a Krím lett – az orosz haderő részben lekötve. Ez eddig oké, de…

… miután létezik orosz hírszerzés (Ukrajnában hatványozottan), így igen nehéz elhinni azt, hogy Putyinnak fogalma sem volt arról, hogy az igencsak bosszantó orosz-ukrán vámuniós szerződés aláírásával mi fog következni Kijevben.

Mindenki eldöntheti az eddigi tapasztalatokból, hogy Putyin hetek óta non-stop sikeresen rögtönöz, vagy pedig csak az oroszok még mindig tudnak sakkozni. Én a magam részéről az utóbbira fogadnék.
Tovább nem latolgatok esélyt, mivel két lehetőség van, de ezek nagyon messzire vezetnek:

1. Oroszország előre számított Szíria után arra, hogy Janukovics lépése kiveri a biztosítékot a túloldalon, így erre már kész forgatókönyvvel rendelkeztek. Ha ez a helyzet, akkor a partit Putyin irányítja és innentől kezdve kellene a jövőbe látnom és elemeznem. Nem vállalom.

2. Putyinék – bár rendelkeztek a B-terv variációval – de igaziból egy sikeres orosz-ukrán vámuniós összefogás sikerében reménykedtek. A Nyugat – aki szintén rendelkezik hírszerzéssel (pl. NSA) – szintén tudta előre, hogy mit fog lépni Janukovics, így beugratták Moszkvát ebbe a helyzetbe. Ha ez az igazság, az annyit jelent, hogy az USA-nak valójában háborús tervei vannak, melyben Oroszország is szerepel. Ebbe az irányba sem mennék tovább, nem jósolok.

Ellenben nézzük a Nagy Sakktábla egyéb helyszíneit, ugyanis vannak meglepő hírmorzsák is – ezekre is csak röviden utalok, ha bárkit részletesebben érdekel valamelyik téma, természetesen nem zárkózom el előle:

Velence még szavaz az Olaszországból való kiválásról, Katalónia meg fontolgatja, hogy nem ír ki népszavazást sem, hanem szimplán kikiáltja a függetlenséget (némi londoni káröröm közepette).

Argentína elismerte a Krím szavazását, akárcsak Kazahsztán - jelentős orosz kisebbséggel a területén.

A skót nemzeti vonal nemcsak a kiválást szorgalmazza az Egyesült Királyságból, de a NATO tagságot sem kérik. A skót függetlenség reklámarca Sean Connery (a skót Klicsko).

Kína – Global Times – Putyin lépéseiről ír cikket, mellyel „Putyin ámulatba ejtette a világot” (Nem Tajvan, hanem Tibet a fő problémájuk a Krím kérdésében).

Szaúd-Arábia hazarendelte katari nagykövetét, mivel a hivatalos szaúdi állásfoglalás szerint Katar meg akarta öletni a szaúdi királyt. Egyes elemzők szaúdi-katari háborút sem tartanak kizártnak – úgy fest, hogy az eddigi közel-keleti olajmonarchiák együttműködése megbomlik.

ÉK lassan napi szinten kápráztatja el a világot „rakétaesővel”, miközben nemrég állítólag jelezte Moszkvának, több mint egymillió koreai „önkéntes” kész elindulni Ukrajnába az oroszok oldalán, ha kell. Még mielőtt bárki ezen nevet, csak jelzem, ÉK valóban képes ezt megtenni.

Közben az USA és a NATO megerősítette, hogy készek katonai választ is adni, ha szükséges, igaz, előtte Sojgu és az orosz állami tévé nyugtatta meg a békés orosz honpolgárokat, hogy az orosz nukleáris parittyák bármikor leradírozzák az USA-t a térképről. Semmi gond, az USA már kész tervekkel rendelkezik hogyan tudja majd új atombombákkal felszerelni Európát rövidesen.

Mára ennyit, olvassatok sok cikket és elemzést, sok-sok kommentet. Az igazság ott van valahol ezek között. Egy apró megjegyzésem még lenne: nem lepődnék meg, ha végül kiderülne, az ukrajnai Jobb szektor egyik fő támogatója Törökország.
Én aggódom a Balkán és Kelet-Európa miatt.
 
Status
Not open for further replies.