[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Vallás/tudomány témához:

Ahhoz, hogy egy tudományokban jártas ember támadhassa a Bibliát és vallást, ismernie kellene azt is. Ha ismeri már nem támadja.
Fordítva, a teológusok sem támadhatnák a tudományokat, mert kizárt, hogy minden ágával tisztában lennének.

A kis tudomány elvisz Istentől, a sok visszavisz!

Ha a teremtéselméletet vetjük össze az evolúcióval, valóban "mesének" értelmezhetjük, de ha a gének működését vizsgáljuk már több lesz mint kémia, valami megfoghatatlan.

Szerintem a Föld Isten sakktáblája!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Zeal:
Azzal egyetértek, hogy korházba kerülve mindenkit el kell látni. Viszont, ha egy biztosítónál ma egészségbiztosítást kötsz, akkor be kell valld a káros szenvedélyeidet, sőt még a kockázatos sportokat is. Pl. ejtőernyőzés, hegymászás. Ez pedig növeli a fizetendő összegetm, ha nem szólsz, hogy dohányzol és később tüdőrákban halsz meg, a biztosító megtagadhatja a kifizetést. Na ugyanígy kellene legyen az állami egészségbiztosítás is. Nem probléma, ha drogos, de fizessen többet az egészségbiztosításért. Az alkoholisták és dohányosok is ugyanezen ok miatt fizetnek jó nagy adót a termékek használatáért. Ha a drogos ingyen kapja a drogot, akkor valahogy vissza kell fizetteni vele a kiadásokat.
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93
A természetes evolúció nem. De ez talán nemsokára megváltozik... Épp itt lenne az ideje belépni a transzhumanizmus valódi korába.

Majd ha a technika eljut arra a szintre, hogy közel annyira hibatűrő lesz mint egy élő szervezet. Az orvosok nem csak találgatnak, mi is egyes betegség oka ( egyáltalán beteg-e az illető ) , és a genetika se csak a "programrészek" cseréjével fog játszadozni ... akkor talán. De érzésem szerint az még nagyon odébb van.

Egyenlőre még ott se tartunk, hogy tömegével gyártanánk az önellátó drónokat. ( nem csak leszállna az anyahajóra, de a szerelő és ellátó egység segítségével - üzemanyag/lőszer feltöltés - is automatikusan üzemelne ) : Nem vágyok erre a világra.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
zeal
"Jellemzően ezeknek az embereknek már a függővé válásuk előtt is épp elég bajuk lehetett, hogy rászoktak a szerekre.A "cucc" magas utcai ára miatt pedig hamar negatív spirálba kerülhetnek amiből szinte lehetetlen kimászniuk. HIV, hepatitis, családok szétesése, munkanélküliség, lopás, rablások stb. Ez így viszont már nem csak a "drogost" érinti, hanem súlyos pénzébe kerül a többi állampolgárnak is, nem beszélve a közbiztonság csökkenéséről, a lekötött rendőri erőkről, egészségügyi személyzetről, ilyesmi. "

Erre pedig hol megoldás a drogok liberalizációja. Olcsóbb lesz ok, akkor majd többet használ. A rendőri erőket pedig akkor is le fogja kötni, csak nem a dílerek utáni nyomozásnál, hanem a helyszíneléseknél. Ugyan ez a helyzet az egészségügyi dolgozókkal is, vagy szerinted a liberalizáció után vagy előtt van több drogfüggő.

"És attól sem kell félni, hogy majd a boltokban kaphatóak lesznek a kábszerek."

Ezt mire alapozod. Egy folyamat elején vagyunk, az lehet, hogy most még csak kijelölt boltokban lehetne kapni, de tíz-húsz év múlva meg azon menne a kampány, hogy árusíthassák a drogériák, gyógyszertárak meg minden egyéb boltfajta amely hasznot remél belőle. Az érvek is meglennének hozzá: piaci verseny tisztasága, most már úgy is annyian használják lehessen mindenhol venni stb.
Szerinted hány embert tart az vissza a használattól, hogy illegális a szer és éppen ezért nem ismer egy dílert, tehát nem tudja beszerezni, így marad az alkohol. Szerintem nagyon is sokat.

"A "drogosok" hátrányos megkülönböztetése az eü-ben pedig nevetséges."

Egy kicsit lehet, hogy túllőttem a célon.

" Ha valakit ilyen esetben bűnösnek ítélnek akkor be lehet rajta vasalni minden költséget utólag, de hogy ne lássák el, az nonszensz."

Hogy te a nagyrészükön nem vasalsz be semmit, az szinte biztos. Aki már olyan állapotba került, hogy a drog miatt komoly eü ellátásra szorul, ott nem biztos hogy halmokban hever a guba.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Az USA véget vethetne a szaúdi háborús bűntetteknek Jemenben, csak nem akarja megtenni
http://www.transform.hu/index.php/hirek/44-hirek-kulfold/888-az-usa-veget-vethetne-a-szaudi-haborus-buntetteknek-jemenben-csak-nem-akarja-megtenni
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kína a katonai kapcsolatok elmélyítésére törekszik Iránnal – erősítette meg az ország hadseregének vezérkarifőnök-helyettese Teheránban a pekingi védelmi minisztérium csütörtöki tájékoztatása szerint.
A tárca közölte, hogy Szun Csien-kuo admirális találkozott Hosszein Degán iráni védelmi miniszterrel, és hangsúlyozta: a kétoldalú kapcsolatoknak Peking jelentős figyelmet szentel. Szun látogatásának célja a barátság elősegítése, az együttműködés fokozása és kétoldalú kapcsolatokat érintő, illetve más, közös érdekeltségbe tartozó kérdések megvitatása – áll a pekingi közleményben.
http://biztonsagpiac.hu/peking-a-katonai-kapcsolatok-tovabbi-erositesere-torekszik-teherannal

Attól tartva, hogy az Európában állomásozó amerikai katonák tűzereje elmarad a velük szemben álló orosz csapatokétól, a Pentagon csendes támogatása mellett a General Dynamics Land Systems gyorsított eljárással igyekszik hatékonyabb fegyverzettel ellátni páncélozott csapatszállítóit – reagálva a németországi amerikai alakulatok kérésére.
http://biztonsagpiac.hu/europai-fegyverzetet-erositi-az-amerikai-hadsereg
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az USA véget vethetne a szaúdi háborús bűntetteknek Jemenben, csak nem akarja megtenni
http://www.transform.hu/index.php/hirek/44-hirek-kulfold/888-az-usa-veget-vethetne-a-szaudi-haborus-buntetteknek-jemenben-csak-nem-akarja-megtenni
Így talán érthetővé válik.
hetek.hu/hit_es_ertekek/201210
/a_nyolcvaneves_szaud_arabia_tortenete_1_resz


hetek.hu/hit_es_ertekek/201210/olaj_vagy_zsidok

http://www.atv.hu/kulfold/20121117_naci_licit_az_olajkutakert_szaud_arabia_tortenete_3_resz
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 606
113
Én nem tudom mi van ebben a világban de az ENSZ valószínűleg teljesen meghülyült:

Az ENSZ minden drogot legalizálna

http://index.hu/kulfold/2015/10/19/breking._az_ensz_minden_drogot_legalizalna/

Az ENSZ a babamentő inkubátorok megszüntetésére szólította fel Lengyelországot

http://www.bumm.sk/kulfold/2015/10/19/az-ensz-a-babamento-inkubatorok-megszuntetesere-szolitotta-fel-lengyelorszagot
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Nem Isten alkotta meg az embert, hanem az ember alkotta meg az istent. Az, hogy ki milyennek gondolja "Istent" csak nézőpont kérdése. Számomra is inkább elképzelhető, hogy Isten maga az univerzum, de nem olyan értelemben, ahogy a vallás ezt esetleg szeretné. Semmi köze a szeretethez, emberi sorsokhoz. Nem véletlenül reformálták meg a katolikus vallást, mert az már nagyon "földhöz ragadt" volt, nem követte a fejlődést, ami a tudás növekedésével egyre gyorsabbá vált. Egyszerűen gátolta a fejlődést. Sajnos az emberek gondolkodása nem mindig tudja követni a technikai fejlődést, egyenlőre.
A húrelmélet 10+1 dimenzióját én azért nehezem tudnám a vallással összehozni. Egyáltalán a fogalmakat kellene tisztázni. Ősrobbanás (ami nem is robbanás), dimenziók (membránok) találkozása. Vajon hány ősrobbanás létezhet. Párhuzamos univerzumok, vajon csak egy univerzum létezik? A naprendszer valószínűleg csak egy homokszem a sivatagban és hány sivatag létezik? ... és ezt még lehetne fokozni.
De ezt inkább egy másik topikban lehetne folytatni.

<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="ghostrider">Nem ártana a katolikus egyháznak felülvizsgálnia bizonyos nézeteit, mert ha bedőlnek az alapok, akkor nagy "ereszd el a hajam" lesz. Az ősrobbanás elméletét is egy pap erősítette meg, pedig pont az ellenkezőjét akarta kihozni. Változik a világ, nem kicsit, ezt tudomásul kellene vennie az egyháznak is. A dogmák egymás után mennek a levesbe.

Semmi összeegyeztethetetlen nincs az ősrobbanás és a vallás vonatkozásában. Csak egy kicsit máshogy kellene nézni az ember univerzumban betöltött szerepét. Ahogy Jézus mondta: "Én vagyok az út az igazság és az élet". Az univerzum pedig maga az élet és egyben maga isten is. Mi része vagyunk az "isteni szervezetnek", azt is mondhatnám a naprendszerünk olyan mint egy sejt az isteni szervezetben. Létrejött, funkcionál, majd megszűnik létezni, de helyette születik egy új naprendszer egy új sejt. Aki egy kicsit is foglalkozik teológiával, csillagászattal annak a fejében szerintem ez a párhuzam már feltűnhetett. Bocsánat, hogy a topik témájához abszolút nem kapcsolódó hozzászólást írtam, csak ha már erről beszélgetünk úgy éreztem el kell mondanom. Elnézést mindenkitől aki (jogosan) úgy érzi ez nem ide való!</blockquote>

Egyszerűen csak be kell menni egy katolikus templomba és szét kell nézni a falakon. Hát az messze áll attól amit te leírsz, mint közös platform. A vallás egyszerűen azért kell, hogy az emberek elfogadják a sorsukat, egyszerű magyarázattal (blablabla) megmagyarázzák az adott korban lévő ismeretlen dolgokat, folyamatokat.
A hatalmas tudás halmaz, amelyet az emberiség már eddig is össze gyűjtött, még csak nagyon a kezdeteknél jár és hol lehet a vége. Vajon az emberi agynak miért csak a kis töredéke aktív? Lehet, hogy mi is egy MI vagyunk?
Rengeteg kérdés, pedig csak a felszint karcolgatjuk.

</blockquote>

Sose gondoltam volna, hogy egy haditechnikai fórumon szóba kerül a hit és a vallás. Nos részemről sokáig örök Tamás voltam, hiszen a keresztények "Jó"istene nem lehet jó ha annyi szörnyűséget megenged ami a világban történik. Erre persze jönnek a vallásosok, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, és érdekes módon ez a hinduistától a természeti vallásokig mindenhol megvan, mint amolyan vallási jolly joker. Nos a múltkorában összerúgtam a patkót a református lelkészünkkel, aki szóvá tette, hogy vasárnaponként a helyet, hogy az Urat dicsérném a templomban, az Úr gyermekei öldöklöm (érsd vadászom). Nos erre nekem csak annyi válaszom lehetett, hogy Istent és a teremtő erőt én jobban megtalálom egy madár énekében, egy fűszálban, egy féreg szelvényeiben a csillagos vagy éppen napsütötte égben mint az ő magyarázataiban. Engem senki ne kecsegtessen Paradicsommal és ijesztgessen Pokollal mert ilyenekben nem hiszek. Hiszek viszont a Világegyetemet átható Erőben mely nem rossz és nem jó, de kell hogy legyen hiszen nélküle talán most is egy atom magjában kuksolna ez a táguló mindenség. Nem hiszek viszont a "vallás" nevezetű dologban mert ismereteim szerint ha a dogmák és egyházjog szemüvegén keresztül nézzük a világot, mindent meg lehet indokolni. Így jogosak lehetnek az ISIS lefejezései, a középkori boszorkánypróbák, Giordano Bruno máglyája és Hirosima atomlángja. A nyákelvágók, hóhérok és inkvizítorok pedig kéjes vigyorral mondhatják azt amivel a III. Birodalom fejesei védekeztek Nürnbergben: "a hatályos törvények szerint jártam el" Amúgy meg Joseph Conrád, a berdicsevi, angollá lett lengyel is hasonlóan gondolkodhatott amikor azt mondta, hogy a vallás vénasszonyoknak, a hit pedig cselekvő férfiak való. Ha ehhez tartanánk magunkat lehet, hogy kevesebb könny és vér folyna ezen a sártekén.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Sose gondoltam volna, hogy egy haditechnikai fórumon szóba kerül a hit és a vallás. "

A haboruk mogott mindig ott a vallas/hit. Ha racionalis lenyek lennenk, nem haboruznank.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
2ndt

<i>"A haboruk mogott mindig ott a vallas/hit.<b> Ha racionalis lenyek lennenk, nem haboruznank</b>."</i>

Pedig a legtöbb háború mögött nagyon is racionális okok vannak.
Minden más a vallástól az ideológiáig csak egy fedősztori, egy maszlag, ugyanis a háborúk mögött vagy az anyagi haszonszerzés áll, vagy hosszútávú stratégiai célok.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"ugyanis a háborúk mögött vagy az anyagi haszonszerzés áll, vagy hosszútávú stratégiai célok. "

Es mi all a haszonszerzes es a strategiai celok mogott?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
2ndt

<i>"Es mi all a haszonszerzes es a strategiai celok mogott?"</i>

Röviden az evolúció.
Ebből fakad az, hogy az ember mindig többre és jobbra vágyik, ez viszi előre a világot.
Az érme másik fele szintén evolúciós, a biztonságra való törekvés.
Ezek mind fontosak az egyén és a közösség fennmaradásához.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="Lord Gazember">Az USA véget vethetne a szaúdi háborús bűntetteknek Jemenben, csak nem akarja megtenni
http://www.transform.hu/index.php/hirek/44-hirek-kulfold/888-az-usa-veget-vethetne-a-szaudi-haborus-buntetteknek-jemenben-csak-nem-akarja-megtenni
Így talán érthetővé válik.
hetek.hu/hit_es_ertekek/201210
/a_nyolcvaneves_szaud_arabia_tortenete_1_resz


hetek.hu/hit_es_ertekek/201210/olaj_vagy_zsidok

http://www.atv.hu/kulfold/20121117_naci_licit_az_olajkutakert_szaud_arabia_tortenete_3_resz
</blockquote>

Érdekes ez a cikksorozat. Még jó, hogy -ez alapján- a világ mozgatórugója a zsidógyűlölet, a pénz szeretete és a szexuális aberráció.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 606
113
A háborúk mögött mindig a pénz áll (vajon háborúzott volna az USA Kuvaitért , ha az ország legfontosabb exportcikke a karalábé lett volna?) A nacionalizmust is ezért találták ki a franciák.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Röviden az evolúció.
Ebből fakad az, hogy az ember mindig többre és jobbra vágyik, ez viszi előre a világot.
Az érme másik fele szintén evolúciós, a biztonságra való törekvés.
Ezek mind fontosak az egyén és a közösség fennmaradásához. "

Ezert irtam, hogy nem vagyunk racionalis lenyek (sajnos).