[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igazából a Nógrádi ügyben nem az az érdekes, és talán felháborító, hogy Nógrádi mennyire jó szakértő vagy sem, ez a történet elhanyagolható része. Inkább érdekes, hogy eddig senkit nem zavart, hogy az életrajza van, ahol nem fedi a valóságot? Eddig senkit nem zavart, hogy 5 évvel ezelőtt mennyire vállalhatót, vagy vállalhatatlant állított? Mese habbal.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
A Nato új fegyverkezési versenyt akar....
https://www.rt.com/op-edge/319384-us-nato-military-exercises/
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Kaktusz, Molni stílusába sok helyen bele lehet kötni, de a szakmai tudását, őt idézve, n+1 alkalommal bizonyította. Próbálj meg "összeollózni"egy olyan típusismertetőt, mint az F-15 cikke. Ilyet nem tudsz írni anélkül, hogy ne értenék hozzá. Nem értek vele egyet Nógrádival kapcsolatban, de a szakmai tudását nem vonom kétségeb.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
az a gondom ezzel, hogy a szakmai tudásod a szakma ismeri, akinek meg nem ez a szakmája az meg mit kezdjen azzal, hogy valaki megállapítja magáról hogy szakértő, minimum kontraproduktív a dolog, nyilván pszichológiai oka van, meg mulatságos is lehet, személy szerint inkább félni szoktam, hogy bármely pillanatban agresszív konyhai aprítógép marketingbe csap át az egész. nógrádival kapcsolatban meg szerintem nyugger tömören összefoglalta a lényeget.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Putyin: kettős játékot űznek a nyugati államok
https://www.youtube.com/watch?v=uDV-6qnTivQ

Bengázi külképviselet elleni támadás: Clinton vállalja a felelősséget
https://www.youtube.com/watch?v=UsDbErvhBcI
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Igazad van, de a HTKA egy haditechnikai oldal és fórum. Ebben a technika is benne van. Sokszor pislogtam, amikor Molni, Allesmore és még páran belemelegedtek egy vitába, és nem csak típusjelzések röpködtek, hanem matematikai számítások, görbék, és a többi. Erre gondoltam szakmai tudás alatt. Molni sokszor bebizonyította, hogy tudja, miről beszél. Nem tévedhetetlen, ő is elfogult egy-egy kérdésben, és néha én is éreztem úgy, hogy túl sokat gondol magáról, de szerintem szakember, akiből azért kevés van az oldalon. Úgy éreztem, hogy Kaktusz az ebből a szakmai tudásából eredő munkásságát degradálja le azzal a kijelentéssel, hogy összeollózta a cikkeit.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nógrádiról annyit hogy ő valamint Toroczkai javasolta először a határ zárat amikor a ballib szerint nem volt semmilyen bevándorlás ügy. Majd láthattuk mi lett szemét hegy, fertőzés veszély. Keleti valamint Nyugati pályaudvarokon ostrom állapot de akkor még csak napi max 1000-2000 migráns érkezett.
Napi 12000 mit kezdenék 6x mennyiséggel tisztelt ballibek. Jön a tél ez meleg égövi emberek jobban fognak fázni mint mi. De tudják mi a köpködött határzár miatt ez már nem a mi bajunk. Már nem a mi köztereinken van fokozott járvány és fertőzés veszély. Megérte meg! Nógrádi hónapokkal ezelőtt mikor azzal érvelt ha megépül a kerítés jelentősen csökkenni fog a hazánkba érkező migránsok száma? Így lett?
Svéd és német események beszédesek hogy ezek milyen pöffeszkedő, beszari, és pofátlan népek. Svédeknél nem jó a menzakoszt amit a helyi diákok és idősek kapnak neki a pénzükkel? Milyen pénzük miből gondolják, hogy jár neki? Egy részük meg még ex ISIS meg mi egymás. Szégyen szemre meg Szíriába meg a nők harcolnak. Érdekes, hogy haditechnika iránt érdeklődő férfiak ennyire megértőek olyanokkal aki nőkkel és gyerekkel szembe nagy legények, másik ember lefejezése aranyérmesek. Amúgy meg gyáva nyulak nem képesek hazájukért küzdeni. Ha meg megkísérlik látjuk milyen módon teszi. Vicc az egész.

Még annyi, régen volt magyar katonákra emlékére sincsenek egyesek tekintettel. Aki ezen migránsok hatalmas túlerőben lévő elődeik ellen utolsó csepp vérükig harcoltak
Arany János - Szondi két apródja
https://www.youtube.com/watch?v=SauBb1-dLeE
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Igazából a Nógrádi ügyben nem az az érdekes, és talán felháborító, hogy Nógrádi mennyire jó szakértő vagy sem, ez a történet elhanyagolható része. Inkább érdekes, hogy eddig senkit nem zavart, hogy az életrajza van, ahol nem fedi a valóságot? Eddig senkit nem zavart, hogy 5 évvel ezelőtt mennyire vállalhatót, vagy vállalhatatlant állított? Mese habbal.

Eddig nem volt jelentékeny médiajelenléte. Most van. Nincs ebben semmi összeesküvés, egyszerűen csak kiállt a szarzivatarba és kiderült, hogy nemhogy nem makulátlan, hanem nyakig kakis volt ő is, már azelőtt, hogy az első marékkal rávetették volna.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Svédeknél nem jó a menzakoszt amit a helyi diákok és idősek kapnak neki a pénzükkel? Milyen pénzük miből gondolják, hogy jár neki? Egy részük meg még ex ISIS meg mi egymás. Szégyen szemre meg Szíriába meg a nők harcolnak.

Finneknél és a népvándorlók kevesebb, mint 10%-a szír.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram">Nem bírom kihagyni, bocs mindenkitől előre is. :D

http://videa.hu/videok/tudomany-technika/haarp-alomban-az-egesz-bolygo-fizika-idojaras-idojos-Ybq5TQ7DCt1nXFz5

Wolfram, azért mindennek van határa. 444! még oké, de MolnárF...</blockquote>

Túl messzire mentem volna... :( Megpróbálom megígérni, hogy ilyen nem fordul elő többet, oké? :DDD

úgyhogy a vakcinákban van még valami: pénz.
ezt persze csak óvatosan szabad említeni, nehogy egybesöprődjék az ember az oltásellenes szektásokkal.

Úgyám! A világot nem lehet felosztani feketére és fehérre, bármennyire is szeretnénk/lenne rá igény...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Eddig nem volt jelentékeny médiajelenléte. Most van. Nincs ebben semmi összeesküvés, egyszerűen csak kiállt a szarzivatarba és kiderült, hogy nemhogy nem makulátlan, hanem nyakig kakis volt ő is, már azelőtt, hogy az első marékkal rávetették volna.

Ejnye már! Ide is be lett linkelve az médiaszerepléseinek, publikációinak, kutatásainak a száma évekre lebontva. Annyi látszik, hogy ahogy nőtt a médiaszerepléseinek száma, úgy csökkentek a publikációi. Ő volt az akit felkértek a médiaszereplésekre és ő ezt el is vállalta (ingyen). Sok olyan professzorral találkoztam aki a valóságban nagyon sok publikációt jegyzett, de azt mindenki tudta, hogy nem ő végezte a munkát. (Sőt, talán ez az általános.) Többnyire kiadják a munkát kisebb embereknek, aztán ha azok végeztek akkor az ő nevének is ott kell lenni a kutatási anyagokon. Én akkor nézném le Nógrádit ha még ma is lenne évi 10-100 publikációja, mert tudnám, hogy nem ő dolgozott vele.
Az egyetemi CV-ben volt a kamu svéd állása? Mégis minek írná bele, és csak oda, ha már ott dolgozik? És nagyon valószínű, hogy nem is ő maga írta az egyetem honlapjára.
A bécsi egyetem alapítás alatt. Nyilván kellett egy olyan közép-európai biztpol. tanár aki jól beszél németül is. (Például a Tálas gondolom nem játszik ilyen körökben. Maximum egy amerikai ügyvivő áll szóba vele. Khmm...!)
Eddig ebben semmi szélhámosságot nem látok.
A 444 és az index újságíróit pedig már névről ismerjük. Tök utolsó <del>gennyes senkiházi</del> bértollnokok. Bicskanyitogatóak az írásaik. Annyit azért le lehet venni, hogy lejáratás folyik. (Érdekesség: A klubból egyedül az origo maradt ki a buliból. Gondolom a leendő tulajdonos váltás miatt most nem asszisztálhatnak necces dolgokhoz.) Így utólag nem is értem, hogy miért épp ilyen hiteltelen újságírók neve alatt indult el a kampány. Ez öngól.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Molni üzenete:
Nem tudtam megállni, hogy a nógrádis írások után ne csekkoljam le, hogy a HTKA-n mi lesz...

Csak egy rövid gondolat. Mennyire venne komolyan bárki is engem az eddigi írásaim ellenére műszaki és természetudományos téren - vagy bárki mást - ha akkora ökörségről, mint Chemtrail és HAARP konteók nagy nyilvánosság előtt el kezd el idióta példákkal és összevissza hadoválnva azt mondani, hogy "miért is ne, sőt ez igaz is lehet, sőt igaz is." Szakértő? Aha. Persze. Bocs, de röhögnöm kell. Inkább bohóc. Miféle biztonságpolitikai szakérő lenne az ilyen, aki ennyire hülye? Soha nem vettem komolyan ezt a pacákot...

Ha csak ezt nézém, már akkor is hát izé... És erre jön még rá aze, hogy van némi kummantás a jelek szerint a CV-ben...

Nógrádi kb. olyan, mint egy álló óra. Az is néha pontosan mutatja az órát és perceket, de az csak véletlen, mert a működési elvéből kifolyólag lehet ilyen. Ettől még alapevtően nem működik jól az az óra... Bárki mondandójában lehet igaz, ha sokat beszél és kellően sokáig figyeled. Ha elég sokáig figyelsz egy álló órát, akkor pontosan mutatja a dátumot és az időt is, ha évet nem jelez ki.

Üdv
Balázs

Ott téved nagyot, hogy Nógrádi már 2012 elején - pl .egy hvg cikk is van róla - pontosan leírtam, hogy mi várható Szíriában/Afganisztánban/Khadafi után. Nem csak az ottani káoszt, hanem a migránsinváziót is.

http://hvg.hu/itthon/20120405_terror_nogradi

Szóval 3 és fél éves cikk. Eddig kb. minden bejött a jóslataiból.

Hatalmas a kontraszt más "szakértők" (Tarjányi, Tálas, stb) tereléseihez és kimért okoskodásaihoz képest.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>OFF:</b>

Pár gondolat az elmúlt egy-két nap témáiról:

Chemtrail vagy Haarp – mindenki hülye, aki erről diskurál?
Na ne már. Ennyi erővel az is hülye, aki istenről vagy az ufo-król beszélget, ne adj isten még lehetőséget is lát a létezésükre. Elefántcsont toronyba bezárkózni és dogmatikus hittel elutasítani mindent pont olyan szűklátókörűség, mint fanatikus hittel bizonygatni az ellenkezőjét.
A chemtrail illetve a haarp kérdéskörében a jelenkor tudománya és technológiája pont, hogy nem zárja ki ezekkel kapcsolatban annak a lehetőségét, hogy folynak ilyen irányú kutatások és kísérletek.
Nem azt állítjuk, hogy ez garantáltan így van, de az meg egyenesen nonszensz, hogy kizárjuk ezek lehetőségét vagy valóságalapját.
A magam részéről visszautasítom azokat a véleményeket, hogy ezek a témák, amiről itt beszélünk hülyeség és mi magunk is gyengeelméjű idióták vagyunk, ha ezeken agyalunk.

<i>Nógrádi-saga:</i>
Visszanézve sok évvel ezelőttre, Nógrádinak sok meglátása bejött. Ugyanígy igaz ez Bogárékra, Drábikra, de elmehetünk egészen Huntingtonig vagy Toddig. Ellenben Brzezinskiről vagy Fukuyamáról ez már nem mondható el, miközben ünnepelt sztárok voltak eddig.
Magasról leszarom, hogy kinek mennyi diplomája és díszdoktorija van, ami számít az semmi egyéb, mint a gondolkodó ember. Papírokkal vagy anélkül.
Nincsenek örök dogmák és az inkvizíció igazában sem hiszek.
Azt viszont továbbra is fenntartom, hogy gusztustalan okádék stílus volt az, amit és ahogy a 444! illetve az index homokos firkászcelebei írogattak.
Az sem érdekel, hogy Nógrádinak vagy Kissingernek mennyi diplomája van, csak az érdekel, amiről beszélnek. Majd utána – mint nyájas olvasó – el fogom dönteni, hogy a véleményüket elfogadjam-e vagy sem.

<i>Molni-saga:</i>
Nem hinném, hogy a HTKA adminjai oly kőszívűek lennének, hogy Molnit örökre kitiltották volna innen. Ha mondanivalója van a kollégának, akkor térjen vissza, ha nincs, akkor meg ne üzengessen mások által, mert ebből csak a sértett egó jön le. Ha nem akar vegyülni a mi alsóbbrendű fajtánkkal, akkor minek üzenget, ha viszont van véleménye, akkor sok szeretettel várjuk.
A magam részéről Molni munkáit nem tartom gagyi összeollózásnak, sokkal inkább a rendelkezésére álló információk letisztázását és analitikáját láttam eddig tőle, ami inkább kutató munkát jelent.

A szakmai felkészültségről és a szakértésről pedig a kedvenc példám: WTC tornyok ledőlése. Kicsit otthon vagyok a statikában, az acélszerkezetekben és a robbantás technológiában is (keményfedeles szarjaim is vannak erről meg hozzá némi gyakorlatom + jogosítványaim is). Ergo akkor szakértő vagyok? Lófaxt, a laikusokhoz képest igen, de a professzorokhoz képest nem.
A WTC ledőlése a repülőgépek miatt kamu – állítom. Erre jön a kórus, hogy hülye konteós. Oké. Az Amerikai Mérnök Szövetség mérnökei pont ugyanezt mondják a mai napig, egészen véletlenül ennek a Szövetségnek tagjai a WTC egykori tervezői is. Azok is hülye konteósok ezek szerint.

Ilyenkor hol a picsában van az annyira magasztalt, már-már félisteni szintre emelt szakmaiság doktoraim?

Utóirat:
A kezdetektől fogva ez a topik liberális volt a szó nemes értelmében, úgy gondolom itt nem volt tabu téma eddig sem. Akinek az itteni témákat nem veszi be a gyomra, az ne olvassa, ennyire egyszerű – minek mérgezni a tudatunkat és lelkünket ennyi szeméttel, nem?
Annak persze jobban örülnék, ha kicsit visszatérnénk majd az eredeti kerékvágásba, végül is a fő terület a geopolitika lenne.

Remélem senkit sem sértettem meg, ha igen, sorry, nem állt szándékomban.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Monte'! Nem vetted észre, hogy itt, és úgy általában az országban ha Istenről kell beszélni, akkor mindenki teológus, ha oktatáspolitikáról, akkor mindenki pedagógus, de közben mindenki műszaki zseni és mindenről megingathatatlan véleménye van? :D
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Monte'! Nem vetted észre, hogy itt, és úgy általában az országban ha Istenről kell beszélni, akkor mindenki teológus, ha oktatáspolitikáról, akkor mindenki pedagógus, de közben mindenki műszaki zseni és mindenről megingathatatlan véleménye van? :D"

Ez nem magyar kuriozum.:)

Viszont az is igaz, hogy nem kell teologusnak lenni ahhoz, hogy isten(ek)rol beszeljunk, nem kell pedagogusnak lenni ahhoz, hogy lassuk az emberek fokozatos elhulyuleset (legalabbis akkor, ha magunk nem vagyunk hulyek). A muszaki zseniseg sem szukseges ahhoz, hogy az orokmozgoban ketelkedjunk;)

Az sosem baj, ha az embereknek van velemenyuk es gondolkodnak vagy gondolkodni probalnak. Baj akkor van, ha ervek helyett emocionalis valaszoknal rekednek meg, mert az emocio szinte mindig gyoz az agyunk felett.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Világszinten nincs összehasonlításom.

Persze, hogy beszélni lehet és kell róla, csak nem kell minden témakörben megkérdőjelezhetetlen szaktekintélyt játszani, mert aztán még az ember elveszti abban is hitelességét, amiben tényleg ott van.
 
Status
Not open for further replies.