[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Szerintem még ne kezdjük el a támadást összemosni a bevándorlással. Nem biztos hogy frissen bevándoroltak az elkövetők.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Szerintem még ne kezdjük el a támadást összemosni a bevándorlással. Nem biztos hogy frissen bevándoroltak az elkövetők.

Így van. Van ott rengeteg moszlim. Az iszlám szalafizmusnak egyre tobb a híve világszerte. A terrorizmus legyozéséhez ennek az ideológiának(szalafizmus) az oshazáját kéne eloszor is elpusztítani!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Valószínűleg nem azok, de gondolj bele, hogy a mostani ellenőrizetlen tömegben hányan érkezhettek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Szerintem még ne kezdjük el a támadást összemosni a bevándorlással. Nem biztos hogy frissen bevándoroltak az elkövetők.
Szerintem meg határokat lezárni, és nullára csökkenteni akik menekültként bejöhetnek. Akik bent vannak azokat is visszaküldeni, ha már annyira harciasak a határon a határőrség ellen, akkor harcoljanak inkább otthon Assad mellett vagy Assad ellen vagy egymás ellen, de ne itt.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Szerintem még ne kezdjük el a támadást összemosni a bevándorlással. Nem biztos hogy frissen bevándoroltak az elkövetők. "

Egyetertek. Viszont jo esellyel jogos erv lesz a multikulti ellen es azoknak is igaza van, akik honapok ota mondjak, hogy a papirok nelkuli, ellenorizetlen embertomeg oriasi kockazat.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Nem arról beszélek hogy beengedjék e őket vagy nem. Felesleg összemosni mert ha nem frissen bevándoroltak akkor a kormány nem fog menekült ellenes lépéseket tenni, mert ha nem kapcsolódik a két ügy akkor nem kapcsolódik.
Persze nem tudom hogy kapcsolódik e és még nem ittam kávét szóval azt se mondhatom hogy képbe vagyok.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="omae">Szerintem még ne kezdjük el a támadást összemosni a bevándorlással. Nem biztos hogy frissen bevándoroltak az elkövetők.
Szerintem meg határokat lezárni, és nullára csökkenteni akik menekültként bejöhetnek. Akik bent vannak azokat is visszaküldeni, ha már annyira harciasak a határon a határőrség ellen, akkor harcoljanak inkább otthon Assad mellett vagy Assad ellen vagy egymás ellen, de ne itt.
</blockquote>

Szerintem menjenek csak....Azokba az országokba , amelyek agressziót kovettek el Afrikában,Kozel-Keleten. Lásd Líbia, Irak, Szíria...stb. Bombázták a franciák Líbiát? Igen. Rossz politkát(usanka által diktált) folytatnak a kozel-keleten? Igen. Hát akkor?!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Szerinted meddig fog tartani, amíg a bevándorlás ellenes néptömegek elkezdenek követelőzni nagyon nagy számban és nagy vehemenciával? Mert ez nagyon sokaknak rátett egy lapáttal. Ha a németeknél történt volna már égnének a táborok...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="omae">Szerintem még ne kezdjük el a támadást összemosni a bevándorlással. Nem biztos hogy frissen bevándoroltak az elkövetők.
Szerintem meg határokat lezárni, és nullára csökkenteni akik menekültként bejöhetnek. Akik bent vannak azokat is visszaküldeni, ha már annyira harciasak a határon a határőrség ellen, akkor harcoljanak inkább otthon Assad mellett vagy Assad ellen vagy egymás ellen, de ne itt.
</blockquote>

Szerintem menjenek csak....Azokba az országokba , amelyek agressziót kovettek el Afrikában,Kozel-Keleten. Lásd Líbia, Irak, Szíria...stb. Bombázták a franciák Líbiát? Igen. Rossz politkát(usanka által diktált) folytatnak a kozel-keleten? Igen. Hát akkor?! </blockquote>

Ez nem így működik. Európa belül nyitott, így ha bejutott akkor oda megy ahova akar, nem sok ellenőrzés van. Valószínűleg már helyben lévő emberek voltak a tettesek, de ettől még továbbra is ellenzem, hogy a tesóik bejöjjenek az EU-ba. Ráadásul egy toloncolási hullámnál pont Magyarország fogja megszívni, mert a görögök csesznek rá regisztrálni a menekülteket, útközben meg ha Magyarországon regisztrálnak amennyit sikerül, azokat vissza lehet küldeni.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Szerintem még ne kezdjük el a támadást összemosni a bevándorlással. Nem biztos hogy frissen bevándoroltak az elkövetők.

Nézd megint miről beszélsz. Itt pl htka is sokan látták ez a veszély. Nógrádi Gyögy is elmondta csak idő kérdése. Ezek teljesen más világ szemlélettel élő néptömegek. Amúgy tudod, hogy lesz 3-4 generációs migráns? Úgy hogy franci földön születtek de nem akartak a társadalomba beilleszkedni párhuzamos társadalmat építenek a franci emberek pénzéből. Mivel tisztázzuk ezek nem dolgoznak segélyből élnek!!
Mi a köszönet: nemi erőszak, erőszakos iszlamizálás valamint terror cselekmények.
Omae a magad fajtával egy baj van médiába stb olyan vehemensek vagyok. De házadba te egyet se fogadtál be gondolom. Nem a hozzád hasonlok vannak az áldozatok között.
Hanem egyszerű emberek akinek a legnagyobb hibája az volt,hogy a magad fajtának hagyták,hogy ez műveljék.
Ha pártolod őket fogj be amennyit tudsz jövedelmed legalább felét add neki.
De minket ne oktass ki magad fajta hülyesége miatt túl sok vér és energia emésztődött fel. Nem akarok úgy elmenni otthonról, hogy azt várja mikor késelnek, vagy robbantanak fel. Azok aki gyáván csak orvul képesek támadni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 862
113
Nem arról beszélek hogy beengedjék e őket vagy nem. Felesleg összemosni mert ha nem frissen bevándoroltak akkor a kormány nem fog menekült ellenes lépéseket tenni, mert ha nem kapcsolódik a két ügy akkor nem kapcsolódik.
Persze nem tudom hogy kapcsolódik e és még nem ittam kávét szóval azt se mondhatom hogy képbe vagyok.


A legnagyobb gond ezzel a hozzászólással, hogy sok politikus osztja a nézetedet.


Tehát ha a menekült/migráns maga nem követ el iylen merényletet, de teleszülik európát olyanokkal akiket igen, akkor a menekültet/migránst nyugodtan be lehet engedni, hogy ez ne ma mi problémánk lesz, hanem a fiainké és unokáinké.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Skacok, omae csak annyit jegyzett meg, hogy nem kene a tenyek ismerete nelkul iteletet mondani.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Hát igen....:

Aszad: Mi öt éve ebben élünk
Franciaország tegnap megismerte azt, amiben mi Szíriában öt éve benne élünk, mondta Bassár el-Aszad szíriai elnök az Europe1 újságírójának. Aszad szombaton négy francia képviselő küldöttségét fogadja majd. (Le Figaro)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Skacok, omae csak annyit jegyzett meg, hogy nem kene a tenyek ismerete nelkul iteletet mondani.
Ön gyilkos merénylet egy bizonyos kultúrkörre jellemző. Norvég önrombántó halászról nem hallatom aki civileket. Japánoknál a kamikaze is ellenséges katonai célpontokat támad nem civileket és nem béke idő.

Valamint más nem allahkozik mint egy retardát.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
nekerdez

Sehol nem írtam hogy fogadjuk be őket, sőt már az elején problémásnak tartottam azt hogy beengedjük őket. A magamfajtával az a baj hogy hajlamosak félreérteni amit mond.
Nem pártolom őket, minek tenném, kik ezek nekem?
Abból szűrted le hogy pártolom őket hogy megjegyzem hogy nem kéne őket halomra lőni a határon amikor valaki hetenként hozza fel a tűzparancsot? Vagy hogy azt mondom semmi sem bizonyítja hogy egy frissen bevándorolt emberekből álló csoport követte el a terror támadást? Vagy hogy azt mondom, hogy ha franciában született emberek az elkövetők akkor a politikusok nem fognak menekült ellenes retorikát folytatni ha eddig se tették?
Hogy ne értsd félre amit gondolok:
1.-Nekünk nem kellenek menekültek.
2.-Nekünk nincsenek megoldásaink a menekültek problémáira.
3.-Igen, hosszútávon problémát jelent a demográfiai eltolódás.
4.-Igen, ha nagy csoportban települnek le muszlimok félő hogy egy párhuzamos társadalmat építenek ki.


Nem fogadnék be egyet se, de ha kérne adnék neki kaját vizet vagy ruhát. Nem polkorrektségből hanem mert neki nagyobb szüksége van rá.
 
Status
Not open for further replies.