[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"A gazdaság nem kézivezérelt. Nem azért szűnik meg valami, mert erőből megszűntetik. Nem azért nem gyárt ma gőzmozdony és viking hajót senki, mert eldöntötték. Egyszerűen a világ változik és az igények is. A kihalt iparágak itthon nem voltak rentábilisak ahogy itt csinálták."

Gondolom soha nem hallottál még olyan dolgokról, hogy egy tőkeerős nyugati cég megvett egy magyar céget, majd bezáratta csak azért, hogy ne legyen konkurenciája a nyugati gyárának?

"Az EU-s pályázati pénz az nem zsebpénz... Az EU támogatások nélkül akkora recesszióban lenne ez az ország, amit nem láttál a módszerváltás óta."

Már megint ez a szöveg. Szerinted Magyarországot csak és kizárólag azért vették fel, hogy kamionszámra idehozhassák a németek a pénzüket? Szerintem meg az a helyzet, hogy a csatlakozással nyer ugyan Magyarország, de a németek sokkal többet nyernek rajta. Épp ezért a németek mégannyira sem szeretnék ha Magyarország kilépne. Szerinted Görögországot miért nem hagyják kilépni? Még a hiteleik jelentős részét is elengedték nekik, csak maradjanak. Na a magyar vezetés is lehetne ennél tökösebb is és jobban érvényesíthetné az érdekeit, mert nem csak Brüsszelnek van ám aduász a kezében, az Eu is függ Magyarországtól, nem csak Magyarország az EU-tól.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Én meg olyan szakképzett mérnököket és technikusokat ismerek, akik szakmában vagy legalábbis műszaki területen dolgozva távoztak és nem terveznek hazajönni, mert annyira jól élnek kint. Konkrétan az egyiküknél az asszony nem is dolgozik, hanem csak gyereket nevel és egy fizetésből jól megélnek Németországban. Konkrétan tőlünk legalább két ember külföldre ment el...
Nagytöbbségben nem ez a jellemző, hanem a bolti eladó, gyerekfelvigyázó, stb. Ha a kollégád ennyire kiváló a szakmájában (ami azért mindenkire nem mondható el) akkor neki nem kell ehez se EU se semmi, mert ígyis úgyis felveszik.

Igen, ilyen is van. De még ez is jobb, mintha itthon nem lenne semmilye. Mert ez legalább kiszámítható neki.
Ha ekkora lakást akar bérelni és biciklivel járni azt megteheti szerintem itthon is ha van állása. Külföldön sem az övé a lakás az a kis lyuk, azt is béreli, ott is csak biciklije van.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Joker!

Én már kint élek több mint 3 éve Angliában. Van autóm, amit kpra vettem, szép kertes házban élek, amit idén sikerül meg is vásárolnom, a gyerek itt kint született már. Manager helyettesként dolgozom egy benzinkúton, max 50 órát dolgozom egy héten és azt rendesen meg is fizetik. Távlati terveimben sem szerepel, hogy haza költözöm, sőt lassan elkezdem intézni az angol útlevelet. Lehet szemét hálátlan antimagyar vagyok, de sajnos itthon a szakmámban nem tudtam áttörni a kommunista csökevényen. Túl későn születtem ahhoz. Tehát addig amíg saját bőrödön nem tapasztalod, hogy mi a különbség a kinti lét és az itthoni között, addig neked mi csak mosogató, polcpakoló kertészek maradunk! Én csak azt mondom, hogy aki itt kint nem boldogul, az otthon sem fog! Bocs az offért!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hirado.hu/2016/01/04/dania-is-visszaallitotta-a-hatarellenorzest/

Most akkor van Schengen vagy nincs Schengen, amit mi olyan bőszen védtünk.

A német külügyminisztérium úgy reagált, hogy a szabad mozgást biztosító schengeni övezet veszélybe került. "Schengen nagyon fontos, de veszélyben van" - mondta Martin Schäfer külügyi szóvivő.

*******

Akkor most ki ért szót kivel? Vagy inkább ki nem ért szót kivel? A németek ezt, szerintem, nagyon benézték. Egyet azonban nem értek: Egy embernek, jelesül Angela Merkelnek, ekkora hatalma van, hogy senki nem tudja megállítani az ámokfutását?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 719
113
Az eu vs. Magyarország pénzügyi mérlegbe kérem beszámítani az ötszázezer kivándorló szakképzésére fordított összeget! Pl. Egy magyar orvossal anglia kb. 70 millióval beljebb van!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<
A gazdaság nem kézivezérelt. Nem azért szűnik meg valami, mert erőből megszűntetik. Nem azért nem gyárt ma gőzmozdony és viking hajót senki, mert eldöntötték. Egyszerűen a világ változik és az igények is. A kihalt iparágak itthon nem voltak rentábilisak ahogy itt csinálták.

Dehogynem. Számtalan rentábilisan termelő üzemet számoltunk fel mi (a cégünk, felszámolóbiztos voltam) a 90-es években. Jött Csepi és az ÁVÜ, kiadták a jelszót: hogy mindent privatizálni. Eladták fűnek-fának, de főleg a külföldieknek a keményvaluta miatt, zsebpénz a vezetőknek, kicsit termelgettek még, aztán "piacvesztés" jelszóval (amiből persze egy szó sem volt igaz) eladták apránként a gépeket, ingóságokat (volt úgy, hogy saját cégnek, másik országba) ingatlanokat, júdáspénz a főkönyvelőnek, igazgatónak, helyettesnek, aztán szépen visszafordíthatatlanul veszteségesbe vitték a termelést. A dolgozókat kifizette az állam bácsi a béralapból (milyen jól járt az olasz, osztrák, német tulaj, azt se nekik kellett állni) aztán viszlát, irány az utca, a külföldi pedig tovább állt, mint aki jól végezte dolgát. Persze, jól végezte, hiszen invesztíció híján, a reorganizáció, vagy tőkebefektetés, fejlesztés nélkül még nyugaton se lehet talpon maradni, ők nagyon jól tudták, mit akarnak, és kevés kivétellel azzal a szándékkal vettek tulajdonrészeket, hogy azt lenyúlják, akár kis haszonnal is, viszont nem is tettek bele semmit. Azonos ágazati szereplőknél ez piactisztítást is jelentett, (feldolgozóipar, szolgáltatók, kereskedelem) amely majd évekkel később vegytiszta formában a jelenlegi országban is látható. Nem is volt nehéz dolguk, mert a komprádor és lefizetésre mindig vevő posztkommer elitcsapat boldogan vette el a borítékot és xarták le az országot, a dolgozóikat. Úgy voltak vele, pár év, vagy még annyi se nyugdíjig, addig elteszem azt a néhány milliót - amikor az átlagkereset 5 ezer forint volt - és szépen mint aki jól végezte dolgát, most otthon "megérdemelten" pihenget és várja a postást. Tudod mennyi volt vezetőt idéztünk be, akik már mint nyuggerek jöttek be ? Az ördög bizony a részletekben rejlik....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Joker!

Én már kint élek több mint 3 éve Angliában. Van autóm, amit kpra vettem, szép kertes házban élek, amit idén sikerül meg is vásárolnom, a gyerek itt kint született már. Manager helyettesként dolgozom egy benzinkúton, max 50 órát dolgozom egy héten és azt rendesen meg is fizetik. Távlati terveimben sem szerepel, hogy haza költözöm, sőt lassan elkezdem intézni az angol útlevelet. Lehet szemét hálátlan antimagyar vagyok, de sajnos itthon a szakmámban nem tudtam áttörni a kommunista csökevényen. Túl későn születtem ahhoz. Tehát addig amíg saját bőrödön nem tapasztalod, hogy mi a különbség a kinti lét és az itthoni között, addig neked mi csak mosogató, polcpakoló kertészek maradunk! Én csak azt mondom, hogy aki itt kint nem boldogul, az otthon sem fog! Bocs az offért!

Létezik a te pédád és létezik másé is, én azokkal találkozom sűrűbben, akikről írtam, ezek a saját élményeim. Ha neked bejött gratulálok, sem irigység sem más ellenérzésem nincs emiatt, még akkor sem ha ott maradsz. Én is voltam külföldön, igaz rövidebb időre, megvolt az előnye és a hátránya is.És siess az útlevéllel, mert lehet ha GB kilép az EU-ból.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Ezt az EU-s dolgot többször körbe szaladtuk már.
Adnak is pénzt meg visznek is pénzt. Ez van.
Azt viszont kétlem, hogy az EU nélkül recesszióban lenne az ország.
A mezőgazdasági feldolgozó üzemeink pedig nem azért szűntek meg mert elavultak voltak, hanem azért mert az EU-ban sok esetben kvóta rendszer van. Ilyen a cukor kvóta is aminek hála csak 1 db cukorgyárunk van , az is külföldi kézben.
Nagyon sok munkahely szűnt meg így a mezőgazdaságban és az azzal kapcsolatos iparban.

Az EU-ból való távozásnak úgy lenne értelme ha a V4 együtt távozna. Közben pedig a V4 "szinkronizálná" a gazdaságát, például nagyon hasonló adórendszerrel, minimálbérrel stb...
Így nem tudnák a multik egymás ellen kijátszani ezeket az országokat.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én személy szerint nem vagyok meggyőződve, hogy több pénz jön be a Magyarországra, Romániába stb mint amennyit befizetnek a közösbe és amennyit a csatlakozással járó ÁFA- meg vámkieséssel veszítenek. Emellett az is baj, hogy megmondják mire költheted a pénzeket amit tőlük kapsz.

Több jön, de azt vissza is viszik.Csepregi megemlítette egy interjújában, hogy az uniós értékhatár feletti beszerzések 60 %-át uniós - tehát nem magyar - cégek nyerik el.
Feltételekkel (gazdasági) adják ide, amelyek aztán nem éppen nekünk kedvezőek. Szuper.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Egy embernek, jelesül Angela Merkelnek, ekkora hatalma van, hogy senki nem tudja megállítani az ámokfutását?
Nincs sok tényleges hatalma, amit a főnökei Washingtonból és Tel Avivból mondanak azt teszi. Most szerintem épp az EU-t kell szétverje, elég jól csinálja meg kell hagyni, elvégre a főnök az főnök és megmondta mit akar.
 
M

molnibalage

Guest
"

Gondolom soha nem hallottál még olyan dolgokról, hogy egy tőkeerős nyugati cég megvett egy magyar céget, majd bezáratta csak azért, hogy ne legyen konkurenciája a nyugati gyárának?
Ha egy cég profitot termel, akkor csak akkor adják el, ha az nem jelentős, túl sok vesződséggel jár stb. Ha magyar cégeket azért lehetett felvásárolni, mert olyanok voltak amilyenek... Miért nem vásárolja fel ennyi erővel valaki az MS-t? Izé...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<i><i>"De még ez is jobb, mintha itthon nem lenne semmilye. Mert ez legalább kiszámítható neki."</i></i>

Hát igen, Magyarországon mindenki csóró, tudjuk, - csak épp nem látjuk.
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote>Egy embernek, jelesül Angela Merkelnek, ekkora hatalma van, hogy senki nem tudja megállítani az ámokfutását?
Nincs sok tényleges hatalma, amit a főnökei Washingtonból és Tel Avivból mondanak azt teszi. Most szerintem épp az EU-t kell szétverje, elég jól csinálja meg kell hagyni, elvégre a főnök az főnök és megmondta mit akar. </blockquote>
A konteó és NWO oldalakat odébb tetszik találni...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>Egy embernek, jelesül Angela Merkelnek, ekkora hatalma van, hogy senki nem tudja megállítani az ámokfutását?
Nincs sok tényleges hatalma, amit a főnökei Washingtonból és Tel Avivból mondanak azt teszi. Most szerintem épp az EU-t kell szétverje, elég jól csinálja meg kell hagyni, elvégre a főnök az főnök és megmondta mit akar. </blockquote>
A konteó és NWO oldalakat odébb tetszik találni...
</blockquote>

Orosz szankciók, TTIP, menekültválság az EU-ban. Amihez mostanában hozzaér az szarrá válik, remélem a TTIP-t nem tudják keresztül vinni. És attól, hogy a kis konteós zászlódat lobogtatod, még nem lesz igaz amit írsz.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az eu vs. Magyarország pénzügyi mérlegbe kérem beszámítani az ötszázezer kivándorló szakképzésére fordított összeget! Pl. Egy magyar orvossal anglia kb. 70 millióval beljebb van!

Mi is beljebb lehetnénk, ha annak a pénznek csak egy részét kormányunk az egészségügyi bérekre fordítaná a stadionok helyett, akkor ui. sokkal több egészségügyi dolgozó maradna itthon, többek között a sógorom lánya se polcokat pakolna az angoloknál az eü. végzettségével, "kissé" kedvezőbb bérezésért. Kormányunk viszont tudomására hozta, hogy fontosabb a stadion mint az egészségügy, vagy akár az iskolai tornaterem (pedig aki stadiont tud építeni, az talán tornatermet is tudna?).
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote>Az EU-s pályázati pénz az nem zsebpénz... Az EU támogatások nélkül akkora recesszióban lenne ez az ország, amit nem láttál a módszerváltás óta.
Az EU-s pályázati pénzek előtt is létezett Magyarország és Románia is. Ne magyarázz, hogy azok nélkül recesszió lenne, ha a közösbe befizetett pénzek, a vámok, tranzitdíjak, ÁFA, és EU miatti plusz ÁFA-csalás mind bent maradna a költségvetésben. Úgy beszélsz, mintha az EU szarta volna ezeket az országokat és azelőtt nem lett volna a területen semmi.
Az is röhely, hogy nálunk most a fél ország neki van állva agroturizmusban építkezni, mintha olyan nagy szükségünk lenne erre. Viszont erre szavaztak meg pénzt Brüsszelben, ebből próbálnak meg valamit kihozni. 10 éve ugyanez volt a faluturizmussal. S ha kell erre a pénz viszed, ha nem kell akkor marad az EU-nak. Pályázatírókat fizetsz ezeknek a pénzeknek 5-10%-*ából, hogy lehívhasd, aki konkrétan semmit nem termel a gazdaságnak a munkájával, nem jobb mint egy bürokrata. A megszavazott, országokra leosztott pénzek minimum egyharmada bent marad, mert nem tudják lehívni vagy mert visszatartják és sokszor ezzel zsarolnak. Elég bajod van, ha csak addig jutottál el, hogy az EU ad pénzt a két szép szemünkért.</blockquote>

Csak halkan merem megjegyezni, hogy a fene demokratikus rendszer annyira jól élünk mi soha ja nem ! Régi öregek mondták mikor ők egyszerű gyári munkásként 3000-4000 forintot kerestek 1kg kenyér 1-2 forint volt! ma a kenyér 300 forint. Árak 300x nőttek lehet mindent kapni de megvenni az más kérdés. Ja az a fene állam adósság nem hogy csökkent volna de nőt mint minden keleti Eu-tag esetében. A nagy különbség állami közösségi vagyon már nincs. Utolsó föld vagyon is most kerül kalapács alá.
Valamint mikor keletiek felvették évekig tartó munka vállalási korlátozás volt. Jól kezdőt a tagság.
Most meg Berlin elvárja, hogy parancs szóra vállaljunk szolidaritás az arabokkal.
Szakértők szerint pont ezért volt nagy jelentősége a lengyel kormány váltásnak. Most már működik a Visegrádi együtt működés ehhez társulnak a finnek is, meg aki pillanatnyi érdeke úgy engedi.
Magyar kormány meg ott váltott stratégiát, hogy maga Orbán is egyre többet nyilatkozik angolul és megszólalásaik fel iratozzák angol és német nyelven. Így a mezei nyugati emberekbe másabb kép alakul ki a keleti tagállamokról.
 
M

molnibalage

Guest
Orosz szankciók, TTIP, menekültválság az EU-ban. Amihez mostanában hozzaér az szarrá válik, remélem a TTIP-t nem tudják keresztül vinni. És attól, hogy a kis konteós zászlódat lobogtatod, még nem lesz igaz amit írsz.

A tehetségetelen, sikertelen és áruló között hatalmas eltérés van. Jó reggelt...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote>Én meg olyan szakképzett mérnököket és technikusokat ismerek, akik szakmában vagy legalábbis műszaki területen dolgozva távoztak és nem terveznek hazajönni, mert annyira jól élnek kint. Konkrétan az egyiküknél az asszony nem is dolgozik, hanem csak gyereket nevel és egy fizetésből jól megélnek Németországban. Konkrétan tőlünk legalább két ember külföldre ment el...
Ha a kollégád ennyire kiváló a szakmájában (ami azért mindenkire nem mondható el) akkor neki nem kell ehez se EU se semmi, mert ígyis úgyis felveszik.

Igen, ilyen is van. De még ez is jobb, mintha itthon nem lenne semmilye. Mert ez legalább kiszámítható neki.

</blockquote>

Nemcsak erről van szó, hogy kap-e állást (erről is!), hanem hogy mennyit kap a munkájáért. Vagyis arról is, hogy itthon robotolhat havi 300-320 órát azért, hogy megkapja az osztrák-német-angol stb. bér harmadát-negyedét. És akkor persze azt mondja, hogy ha már úgyis csak gatyát cserélni meg aludni járhatok haza, akkor mindegy mekkora lyukban alszok két műszak között, viszont pár év alatt megspórolok annyit, amit otthon egy élet munkájával se tudok megkeresni - legalább egy elfogadható lakás árát. Aztán ebből lesz az, hogy pár év múlva már csak turistaként jönnek haza nyáron a gyerekekkel.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Ahogy alárendelték az MNB-t az EKB-nek, kilépés esetén úgy le is lehet választani róla.A magyar államadósság egyre kisebb része van már külföldi valutában, és egyre nagyobb része van hazai kezekben.

vagy nem. Erre nincs eddig precedens. Kilépünk, és fognak minket, leminősítenek a fenébe. Ez a banki tartalékképzési rátákat is felnyomja. Mi minden külföldi bank esetében mint bizonytalansági tényező leszünk. Ahogy beüt a krach, elszáll az árfolyam, az emberek lerohanják a bankot pénzért. Mivel ennyi pénzt nem tudsz felvenni, jön a bankzár. Argentínában ugyanez volt. A Matolcsi-féle matek ebben a helyzetben bukik. A magyar értékpapírt csak egyre magasabb kamatfelárral tudod elnyomni, erre rárepülnek a spekulánsok. (Ebben a kamatkörnyezetben megindul ez a pénz, elég gyorsan. Most a zloty-t találták hirtelen meg.)

<blockqoute>
A nagy autógyárakat sem könnyű áttelepíteni, ráadásul ha viszed Romániába vagy Bulgáriába (mert ugyebár ma már csak ott olcsóbb a munkaerő), akkor is a termékkel majd Magyarországon át kell visszavidd Németországba, amit meg lehet ám jól vámoltatni.

Termelésátirányítás, stb. Vannak módszerek a nagy autógyárakra. Ha ez valami szerencsétlen módon egybeesik egy nagyobb visszaeséssel, akkor még az indok is egyértelmű. Másrészt ilyenkor a tisztelt magyar állam fog az autógyártók hóna alá nyúlni. Vagy odamennek, és bezsarolják az országot (ahogy az AUDI tette az egyik adónem kapcsán...)

<blockqoute>

Kis-Antant hülyeség. Románián kívül már nem léteznek azok az országok. Továbbá 1990 és 2004 között volt 24 év és mégsem zárt össze senki senkivel Magyarország ellen.

Nem, mert nálunk akkor éppen jobban gurult a verkli, mint náluk. Most meg már kezdenek minket lelépni. A horvátokkal jól összebalhéztunk a nyáron, a románokat ismerjük, szlovák meg csak szlovák marad. A környező országok is eladnák még az anyjukat is pár millió euróért.

<blockqoute>
Mindezt nem azért írom, mert EU ellenes vagyok, de azért tisztában kell lenni azzal, hogy Magyarország az EU nélkül is megvolt 2004 előtt, sőt meg lehet nézni a statisztikákat, mielőtt belépett az EU-ba még időnként jobban is nőtt a gazdaság, mint a csatlakozás után. Aljas dolognak tartom, amikor a libsik mindig csak azt hajtogatják, hogy mennyi pénzt kap az ország az EU-tól, de azt már nem említik meg, hogy mennyitől esett el, hogy mást ne említsek: vámbevételek, magyar cukoripar, stb.

Én konkrétan EU-ellenes vagyok. A növekedési számok csalókák, mivel a pincéből indultunk el... Jöttek a nyugati cégek, és lerabolták azt, amit a szoci elvtársak nem tudtak. Persze, hogy volt pörgés. Jött az EU, kaptuk a pénzeket, nem is keveset. Ezek nagy része lenyelődött, illetve visszakerült (lásd nagy beruházások, külföldi kivitelezőkkel). A kedves EU belepofázott a mezőgazdaságba, a cukoripar, a malomipar fel lett számolva. Mi szinte semmi mezőgazdasági támogatást sem kapunk, ahhoz képest, hogy a francia mennyit kap... Mi azért kellettünk, hogy felvevőpiac legyünk, meg amit itt megtermelnek, azt vám nélkül vihessék ki. Iparban dolgozom, látom mi megy itt Kelet-Európában. Furcsa módon a nagy multicégek itthon kihozhatják a matekot veszteségesre, de ha magyar vállalkozóként játszol becsületesen (sajnos egyre kevesebben..), akkor rábaszás van. A Tesco egymaga több támogatást kapott éveken át, mint a komplett KKV-szektor. Mi többszörös áron kapjuk meg itthon a termékeket, mint pl. a német Aldiban.

A fejesek ezt észrevették, ezért felvitték jó magasba az áfa meg az szja tételeket, hogy így legyen bevétel, amit majd ők lopkodnak el szépen. Nem vagyok hanyatt esve se az EU előtti, se az EU utáni idővel. Kevés olyan közgazdász kapott itthon lehetőséget, aki érti a folyamatokat, mivel jár mondjuk az, ha egy ország CHF-ben adósodik el..
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">"

Gondolom soha nem hallottál még olyan dolgokról, hogy egy tőkeerős nyugati cég megvett egy magyar céget, majd bezáratta csak azért, hogy ne legyen konkurenciája a nyugati gyárának?
Ha egy cég profitot termel, akkor csak akkor adják el, ha az nem jelentős, túl sok vesződséggel jár stb. Ha magyar cégeket azért lehetett felvásárolni, mert olyanok voltak amilyenek... Miért nem vásárolja fel ennyi erővel valaki az MS-t? Izé...
</blockquote>

Jaj ne csinálj már úgy, mintha nem értenéd. Rengeteg jól menő magyar állami cégek elprivatizáltak, csak azért, mert így akarták a korrupt politikusok.
Azt meg nem veszem be, hogy a magyar állami cégek nem tudnak rentábilisan működni. Ha a politikusok akarják, akkor jó kis profittal tudnak működni. Pl. MVM hiába volt a rezsicsökkentés utáni hisztéria, hogy úgy csődbemegy majd minden, szép profitja maradt, pedig állami cég. Különféle okok miatti vesztességek pedig minden cégnél vannak, a privátoknál is, nem csak az államinál, látom, mert külföldi multinál dolgozok.
 
Status
Not open for further replies.