[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Lord Gazember: Attól függ, mekkora SHTF-re számítasz. A fizikai arany jó - legalábbis egy ideig. Viszont nagy SHTF idején előbb-utóbb mindenki rájön, hogy az aranyat se megenni nem lehet, se tüzet gyújtani vele, ruhaként meg már a Trónok harcában sem jött be. Inkább vegyél egy tanyát, tanulgasd a gazdálkodást, tegyél le vadászvizsgát, vegyél fegyvert, edzzél, vegyél hasznos holmikat, amivel akár kereskedhetsz is (itt konzervtől kezdve a cigin át a szikravetőig, sőt a piáig (pálinkafőző rulez) bármi alkalmas lehet)

Az aranyat tényleg nem lehet megenni, de mégis furcsa mód az emberiség teljes történelme folyamán mindig nagy értékkel bírt, akármilyen nagy háborúk vagy katasztrófák voltak. Amikor a Római Birodalom összeomlott, az is az akkori civilizáció végét jelentette és az arany mégis érték maradt. Sőt szerintem ilyenkor még értékesebb lesz, hisz lecsökken a további bányászata a papírpénzek kiesésével pedig nő a kereslete.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 722
113
Háborús időkben a "luxus" cikkek, dohány alkohol nájlonharisnya legalább olyan érték lehet mint egy tábla szalonna!
 
M

molnibalage

Guest
Színház szabályai szerint, ha a színen megjelenik egy fegyver, annak előbb vagy utóbb el is kell sülnie, márpedig színház az egész világ...

A nukleáris fegyverek elmúltak 70 évesek. Kétszer bevetették és a hatása annyira elrettentő volt, hogy még azzal sem mert azóta sem senki dobálózni, nemhogy a pár évvel később érkező nagytesójával.

Boki korábbi kommmenje is teljesen hományos. Ki és miért akarna atomfegyvert bevetni és minek...?
 
M

molnibalage

Guest
BREAKING: Majority Of Americans One Paycheck Away From The Streets
https://www.youtube.com/watch?v=OWiiEiG9zPo
Ez is csak egy tipikus alacsony nézettségű "megmondó embernek tűnik". Az sem világos, hogy a címben szereplő kijelentés milyen statisztikára alapozza. Ha valóban 60% lenne, akkor nekem úgy tűnik, hogy statisztika alapján tízmilliós nagyságrendű hajléktalant kellene látni, mert éves szinten még nekem is vannak váratlan kiadásaim úgy, hogy se saját lakás, se kocsi se gyerek.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Irakból és Szíriából lopott ókori műkincsek a piacon - utalk
https://www.youtube.com/watch?v=-fuy5ysbiTo
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Komolyan ilyen rossz a helyzet, hogy szikravetőről és fegyverekről beszélünk?
Nincs ellenemre, csak szóljatok mikortól kezdhetem felújítani a menedéket az erdőben :)
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
Ezek a dolgok bármikor jól jöhetnek. Egy hangulatos menedék pedig kiváló hely lehet relaxálásra is :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Komolyan ilyen rossz a helyzet, hogy szikravetőről és fegyverekről beszélünk?
Nincs ellenemre, csak szóljatok mikortól kezdhetem felújítani a menedéket az erdőben :)
Még ne szarj be. Először jön a tőzsde, azután a cégcsődök, bankcsődök, állami bankmentés, gyorsuló infláció, de az első igazán intő jel az államkötvények árfolyamának zuhanása.
Akkor előveheted a pelust.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/kubaban_kerult_elo_egy_eltunt_amerikai_raketa.608389.html

"A lap szerint az Egyesült Államok nem attól tart, hogy Kuba szétszedi és lemásolja a rakétát, hanem inkább attól, hogy továbbadja a technológiát Kínának, Észak-Koreának vagy Oroszországnak."

Ez most komoly? 1984-ben állt szolgálatba, a fél világ használja, olyanok is, mint Egyiptom, India, Irak, Pakisztán, de attól tartanak, hogy az oroszok vagy a kínaiak kezébe kerül? Ennyire naivak lennének, vagy ez is csak egy szenzációhajhász hír.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
<blockquote rel="silurusglanis">Komolyan ilyen rossz a helyzet, hogy szikravetőről és fegyverekről beszélünk?
Nincs ellenemre, csak szóljatok mikortól kezdhetem felújítani a menedéket az erdőben :)
Még ne szarj be. Először jön a tőzsde, azután a cégcsődök, bankcsődök, állami bankmentés, gyorsuló infláció, de az első igazán intő jel az államkötvények árfolyamának zuhanása.
Akkor előveheted a pelust.

</blockquote>
Amíg csak a feltörekvő országok kötvényei zuhannak addig nincs olyan nagy gáz, mert azok eléggé hektikusak tudnak lenni.

Én első körben az olasz kötvényeket figyelném mivel ott elég nagy a kakahalom amin ülnek.
Ugyan ez a kategória a spanyolok. Az a két nagy gazdaság ha megroppan akkor viszi magával az eurozónát is. Onnantól a németekre kell figyelni, ha nem tudnak gyorsan elszigetelődni a dominó többi darabjától akkor vége.
Teljes unió megy a levesbe kb azonnal.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Allesmor Obranna">Színház szabályai szerint, ha a színen megjelenik egy fegyver, annak előbb vagy utóbb el is kell sülnie, márpedig színház az egész világ...

A nukleáris fegyverek elmúltak 70 évesek. Kétszer bevetették és a hatása annyira elrettentő volt, hogy még azzal sem mert azóta sem senki dobálózni, nemhogy a pár évvel később érkező nagytesójával.

Boki korábbi kommmenje is teljesen hományos. Ki és miért akarna atomfegyvert bevetni és minek...?</blockquote>

+1

Én is azért vagyok atompárti, mert meggyőződésem, hogy az atomfegyver pont, hogy megmenti az emberiséget egy újabb világégéstől és nem azzal fogják vívni.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 767
17 860
113
<blockquote rel="melampo"><blockquote rel="silurusglanis">Komolyan ilyen rossz a helyzet, hogy szikravetőről és fegyverekről beszélünk?
Nincs ellenemre, csak szóljatok mikortól kezdhetem felújítani a menedéket az erdőben :)
Még ne szarj be. Először jön a tőzsde, azután a cégcsődök, bankcsődök, állami bankmentés, gyorsuló infláció, de az első igazán intő jel az államkötvények árfolyamának zuhanása.
Akkor előveheted a pelust.

</blockquote>
Amíg csak a feltörekvő országok kötvényei zuhannak addig nincs olyan nagy gáz, mert azok eléggé hektikusak tudnak lenni.

Én első körben az olasz kötvényeket figyelném mivel ott elég nagy a kakahalom amin ülnek.
Ugyan ez a kategória a spanyolok. Az a két nagy gazdaság ha megroppan akkor viszi magával az eurozónát is. Onnantól a németekre kell figyelni, ha nem tudnak gyorsan elszigetelődni a dominó többi darabjától akkor vége.
Teljes unió megy a levesbe kb azonnal.

</blockquote>

Néz inkább az amerikai vállalati kötvényeket... A high-yield kötvények durván mennek a bóvliba (pl. palaolajos cégek..)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
<blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="melampo"><blockquote rel="silurusglanis">Komolyan ilyen rossz a helyzet, hogy szikravetőről és fegyverekről beszélünk?
Nincs ellenemre, csak szóljatok mikortól kezdhetem felújítani a menedéket az erdőben :)
Még ne szarj be. Először jön a tőzsde, azután a cégcsődök, bankcsődök, állami bankmentés, gyorsuló infláció, de az első igazán intő jel az államkötvények árfolyamának zuhanása.
Akkor előveheted a pelust.

</blockquote>
Amíg csak a feltörekvő országok kötvényei zuhannak addig nincs olyan nagy gáz, mert azok eléggé hektikusak tudnak lenni.

Én első körben az olasz kötvényeket figyelném mivel ott elég nagy a kakahalom amin ülnek.
Ugyan ez a kategória a spanyolok. Az a két nagy gazdaság ha megroppan akkor viszi magával az eurozónát is. Onnantól a németekre kell figyelni, ha nem tudnak gyorsan elszigetelődni a dominó többi darabjától akkor vége.
Teljes unió megy a levesbe kb azonnal.

</blockquote>

Néz inkább az amerikai vállalati kötvényeket... A high-yield kötvények durván mennek a bóvliba (pl. palaolajos cégek..)

</blockquote>

Igen kicsit szűklátókörűen én csak európát néztem, igazad van, amit említettél annak komoly hatása van/lesz ideát is.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Még ne szarj be. Először jön a tőzsde, azután a cégcsődök, bankcsődök, állami bankmentés, gyorsuló infláció, de az első igazán intő jel az államkötvények árfolyamának zuhanása.
Akkor előveheted a pelust.
Amíg csak a feltörekvő országok kötvényei zuhannak addig nincs olyan nagy gáz, mert azok eléggé hektikusak tudnak lenni.

Én első körben az olasz kötvényeket figyelném mivel ott elég nagy a kakahalom amin ülnek.
Ugyan ez a kategória a spanyolok. Az a két nagy gazdaság ha megroppan akkor viszi magával az eurozónát is. Onnantól a németekre kell figyelni, ha nem tudnak gyorsan elszigetelődni a dominó többi darabjától akkor vége.
Teljes unió megy a levesbe kb azonnal.

</blockquote>
Sajnos ma nem könnyű és nem is nagyon lehet ilyen alapokon diverzifikálni. Nézetem szerint rengeteg nulla értékű felfújt cég van a világon, köztük szerintem legtöbb az amerikai. Az alacsony kamatok arra sarkallták a cégek vezetését, hogy kölcsönökből pumpálja fel a céget és ráadásul hitelekből vásárolták a saját részvényeket is. Ezek a mesterségesen felvert részvényárak pillanatok alatt visszaeshetnek.
Amikor a feltörekvő országok kötvényei zuhannak akkor azért van nagy gáz, mert ezek nagyrészt adósai az USA-nak és ha ők fizetésképtelenek lesznek az azt jelenti, hogy a hatvanezer milliárd dollár feletti kihelyezett amerikai hitelek fedezetlenné válnak.
Márpedig Brazíliát nem lehet elárverezni vagy hazavinni.
Már Argentína is a torkukon akadt, az is túl nagy falatnak bizonyult pedig akkor még alapjaiban más idők voltak. Görögország kiárusítás is akadozik és az a meccs sincs még lejátszva.
Sokkal inkább attól tartok, hogy addig szórakoznak a kínai tőzsdével a kínaiak megtakarításait elégetendő amíg azok megunják és húznak valami igen kellemetlent.
De amint láthattuk ez a nyüves apokalipszis ma is elmaradt.
Na mindegy, majd legközelebb.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi">BREAKING: Majority Of Americans One Paycheck Away From The Streets
https://www.youtube.com/watch?v=OWiiEiG9zPo
Ez is <b>csak egy tipikus alacsony nézettségű</b> "megmondó embernek tűnik".
...
</blockquote>

Akit sokan néznek, annak van igaza??
Mert akkor nézzél Maunika-sót, azt elég sokan nézték, tehát biztos színigaz lehet :))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 887
113
Akkor ha az egész kártyavár összeomlik, miben érdemes tartani a megtakarítást?
Fegyverben és lőszerben. Utána ivóvíz, tartós kaja, víztisztító, üzemanyag, antibiotikumok, aztán jöhet a többi. Ha összeomlik a kártyavár az hol kisebb hol nagyobb káosszal fog járni. Elindul a barterkereskedelem (a 90-es évek elején pl Romániában volt egy időszak, amikor Kent-ben, igen abban a cigimárkában számoltak, mint a börtönben) Szóval hiánygazdaság lesz.
De ha nem akarod ennyire drámaian felfogni a helyzetet egyszer találkoztam valakivel aki viszonylag egyszerűen felvázolta. Gyémántot kell venni. Kicsi, drága, fémdetektor nem érzékeli, beteszed az inged zsebébe, felülsz egy repülőre és a világ másik felén egy biztonságos országban a legnagyobb zsidó is megveszi legrosszabb esetben féláron.
 
Status
Not open for further replies.