sziasztok!
a kelet európába tervezett rakétapajzs egyszerre hány orosz nukit tudna leszedni? mert ha egy ellencsapásban elindítanak egyszerre az oroszok vagy 1000-et akkor elég elképzelhetetlen hogy ugyanennyit tudna kilőni egy partra telepített aegis.
Az európai rakétapajzs eleve korlátozott célra készül és korlátozott kapacitású:
- Az SM-3-as rakétának még a ma nem létező Block IIA változata is csak köztes hatótávolságú rakétákat tud emelkedő és középső pályaszakaszon megsemmisíteni. Elméletben.
- Mert a gyakorlat az, hogy emelkedő pályaszakaszon csak akkor van esély a megsemmisítésre, ha az elfogó rakétát nagyon gyorsan, közvetlenül a kilövés után a támadó rakéta után küldik és kicsi a távolság a támadó és az elfogó rakéta kilövési pontja között. Ha ez nem áll fenn, azaz a támadó az elfogó kilövésekor már jelentős időbeli és ezáltal magasságbeli és sebességbeli előnyt szerzett, vagy nagy az indítási pontok közti távolság, akkor az elfogó már csak azon támadó rakéták középső pályaszakasza indítható, amelyek nem túl magasan az elfogó telepítési pontja fölött, vagy attól nem túl nagy távolságba vezetnek.
- A lengyel és román telepítési pontok és az orosz rakéták indítási körzeteinek távolsága az emelkedő szakaszon való elfogást kizárják.
- A középső szakaszon való elfogás az ICBM-ek pályamagassága és égésvégi sebessége miatt nem lehetséges. Tehát a rendszer csak a Nyugat-Európára irányított SRBM, MRBM és IRBM rakéták közül azok ellen alkalmazható amik kelet, kissé észak-kelet, vagy kissé dél-kelet felől jönnek.
- Mint már mások is írták, mindössze pár tucat tűzkész rakétáról van szó. A megsemmisítési valószínűség eléggé kétséges, ezért egy támadó rakéta ellen vélhetően több elhárítót indítanának. Tömeges csapás ellen eleve nem tervezik a rendszert, mert azt a mai ismeretek szerint képtelenség teljesen kivédeni.
Úgyhogy:
- Az európai rakétapajzs nem védi meg egy tömeges orosz csapástól még a Európát sem.
- Eleve nem védi az USA-t az ICBM-ektől.
- Az orosz ICBM-ek az USA ellen nagy hányadban az Antarktiszon keresztül, vagy az orosz távol keletről mennének, ami ellen egy Európába telepített rendszer értelemszerűen nem védhet.
- Egy ilyen rendszer nem védhet a tengeralattjáróra telepített rakétáktól.
- Nem véd a nagy hatótávolságú robotrepülőktől
- Végül az oroszoknak elég komoly atomhordozó légierejük is van, amitől ugyancsak nem véd.
Ha az USA megelőző atomcsapást tervez az oroszok ellen, akkor azt úgy kell végrehajtania hogy megsemmisítse a silókat, a szárazföldi mozgatható indítókat, a tengeralattjárókat és a légierőt még mielőtt az oroszok indítani tudnánk. Ezt a célt szolgálta volna a nagyon sok B-2 és tomahawkok tömege, melyet a hidegháború végén terveztek rendszerbe állítani, illetve a Szovjetunió köré telepíteni. Csakhogy a terv nem valósult meg. Úgyhogy ma ésszerűen nem lehetséges egy ilyen megelőző csapás anélkül, hogy válaszlehetőséget ne adna az oroszoknak. Még akkor sem, ha légi tankolással az F-22-esket is atomhordozóként vetnék be. Az Oroszország mélységében lévő indítási körzetek eléréséhez ugyanis 20 db B-2 édeskevés.
Ha viszont a tökéletes első csapás lehetséges lenne, akkor felesleges a rakétapajzs.
Ez a rakétapajzs csak hergeli az oroszokat, de nem véd meg tőlük. Csak célponttá teszi azokat az országokat, amelyekbe telepítik. Szerintem nem megelőző csapás a cél az oroszok ellen, hanem a felbőszítésük hogy valami olyasmit tegyenek, ami éket ver Oroszország és Nyugat-Európa közé. Az USA jóval nagyobb eséllyel akar egy újabb hidegháborút, mint egy valódi atomháborút.