Francois Hollande előadta a Mistral hajók oroszországi szállításának feltételeit
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_06_05/273184706/
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_06_05/273184706/
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
http://www.origo.hu/gazdasag/20140608-felfuggesztettek-a-deli-aramlat-bolgar-szakaszanak-epiteset.html
A bolgár miniszterelnök a döntést azt követően jelentette be, hogy vasárnap Szófiában amerikai szenátorokkal találkozott.
Aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére... már az oviban meg kellett volna tanulni. Ébresztő!!!! Mind NATO tagok vagyunk. Mégis mit gondoltatok?
Ha a barátod nekiáll összeverni egy öreg nénit, akkor te is beszállsz a néni lemészárlásába, mondván, hogy "Nem tetszik ugyan, de hát mégiscsak a barátomról van szó!"?! Ez komoly?!Tagságunkból ered, hogy néha a gyomrunknak nem épp hízelgő feladatokban is részt kell vennünk.
Ami alapvetően az USA érdekében történik.
Lásd Irak, Afganisztán.
LOLViszont van némi garanciánk, talán elég komoly is, hogy amerikai szövetségeseink, ha a helyzet úgy hozza, mint hozta a balkáni válság, nyújtja a védelmet.
Ja, anno a II. vh. előtt és az első részben is ugyanezt mondtuk nagyjából a németekről, az eredmény közismert...Nem tudjuk persze mit hoz a holnap, de úgy érzem alapvető nemzetstratégiai érdek, a világ legerősebb hatalmának a katonai szövetségese lenni.
Azért nem teljes az igazság így.
A Varsói szerződésben nem volt választásunk. Kényszerből lettünk tagok, egy diktatúra állt az ország élén, amely kritika nélkül kiszolgálta Moszkva, nekünk általában hátrányos igényeit.
Katonai, politikai, gazdasági téren egyaránt.
A NATO tagság, szabadon választott döntésünk volt.
Jól felfogott érdekünkben léptünk be, mert a Honvédség egymagában nem tudja az ország katonai védelmét biztosítani.
Valamint, szomszédaink is ott vannak, vagy oda igyekeznek.
Tagságunkból ered, hogy néha a gyomrunknak nem épp hízelgő feladatokban is részt kell vennünk.
Ami alapvetően az USA érdekében történik.
Lásd Irak, Afganisztán.
Viszont van némi garanciánk, talán elég komoly is, hogy amerikai szövetségeseink, ha a helyzet úgy hozza, mint hozta a balkáni válság, nyújtja a védelmet.
Megtette egyébként ezt, a Jugoszláv harcok alatt, noha talán akkor még nem is voltunk a szervezetben.
Nem tudjuk persze mit hoz a holnap, de úgy érzem alapvető nemzetstratégiai érdek, a világ legerősebb hatalmának a katonai szövetségese lenni.
EU tagságunk pedig ugyanilyen fontossággal bír, elsősorban gazdasági vonalon.
Ott is sok a nekünk nem tetsző lépés, de azért van a kormány, EU képviselők, hogy az érdekeink érvényesítsék.
A jelenlegi kormányzat úgy gondolom, alapvetően teszi is ezt.
Nagyon kis ország vagyunk, minimális mozgástérrel a nemzetközi életben, bárki bármit is gondol itt.
Nemzeti érdekek érvényesítése, csak diplomáciával megoldható részünkről.
Abban ne reménykedjen senki, hogy egy stratégiai külpolitikai váltás, cserébe egyben a Trianon előtti Magyarország területi visszaállítását jelentené, mert azt senki nem adná vissza.
Nincs jó vagy rossz oldal, csak érdekek léteznek.