[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Panama-iratok: David Cameron közzétette adóbevallásait
https://www.youtube.com/watch?v=zvvJgpGuwFY
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="blitzkrieg">A vásárlóerő szerinti bruttó minimálbér alig nagyobb mint Magyarországon. Sajnos nem találtam adatot rá, hogy kézbe mennyit kapnak.

Mivel valószínűleg Magyarországon az egyik legnagyobb az adózás mértéke a bolygón, így nem nehéz kitalálni, hogy milyen irányba tér el :) De pontosabban nézve nem a bruttó-nettó számít, hanem a szuperbruttó-nettó viszony.</blockquote>

Te melyik bolygóról jöttél, melyikről beszélsz? Ugyanis Magyarországon a szuperbruttósítás már néhány éve megszűnt. 2010-től 2012-ig használták és 2012-ben is már csak félszuperbruttóként.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="laiki">Ha az USA hajlandó lenne egyet hátra lépni és az egyesült Korea semlegességét a három érdekelt a hatalom garantálná, akkor megoldható lenne a helyzet.

Nem ilyen egyszerű a helyzet. Dél-Korea fiatal demokrácia még és ha magára hagyják nem biztos, hogy a jó úton tud maradni. Az ázsiai bölcsesség mítoszával szemben az igazság az, hogy az ázsiaiak sokszor elég bután tudnak viselkedni. </blockquote>

E mondatodat bekereteztetve kiteheti a falára az összes mindenkori gyarmatosító. Megfogalmaztad a gyarmatosító, megszálló, függő helyzetet kikényszerítő országok legáltalánosabb indoklását.

Az a buta nép és buta ország nem tudja mi a jó neki. De mi, bölcsek és jóságosak felismerjük a buta ország helyett is annak érdekeit Kézen fogva vezetjük a rögös úton, saját céljaink helyett az ő boldogulásukat szem előtt tartva, tiszta szeretet árasztva feléjük.

Te ezt tényleg elhiszed?

Ráadásul Kína és Oroszország inkább látná Koreát valamiféle alacsonyabb szintű, vazallusi státuszban, mint független, erős demokráciaként.

Ez ahhoz képest elég vicces kijelentés, hogy jelenleg az USA tart fenn ott támaszpontot. Jelenleg az USA szól bele Dél-Korea ügyeibe. Jelenleg az USA szervezett óriási hadgyakorlatot, amivel mozgósította a teljes dél-korteai hadsereget. Jelenleg amerikai érdekeltségből nagyságrenddel több van Dél-Koreában, mint oroszból és kínaiból. Ha valaki ma csorbítja Dél-Korea függetlenségét, az az USA.

Kissé nehéz komolyan venni, amikor az éppen aktuális gyarmatosító könnyes szemmel félti gyarmatának függetlenségét a többi potenciális gyarmatosítótól.

Az meg hab a tortán, hogy Kína egyre jobban nézegetni a sakktáblán, hogy merre léphetne, így pont most nem szívesen gyengítené az USA a térségbeli pozícióját.

Az USA sehol és semmikor nem szereti feladni a pozícióit, legyen az bárhol a Földön. Mindig pont ott és pont akkor nem. De azért azzal indokolni az amerikai jelenlétet mindenfelé a világon, óceánnyi távolságra Amerikától, hogy a helyi erős ország esetleg betöltheti a csökkenő USA jelenét miatt keletkező űrt. (Amit persze betölthet akár a nagyobb függetlenséget élvező Dél-Korea is, de ezt nem szabad feltételezni, csak a gonosz kínai terjeszkedést.) Szóval ezzel indokolni azt jelenti, hogy ezen a sártekén minden országnak USA befolyás alatt kell állnia. Mert az USA befolyás mindenki másénál jobb (még az adott ország függetlenségénél is). Ez a legjobb dolog, ami egy országgal történhet. A logikádból ez következik. Az USA-nak Kína és Oroszország hátsó udvarában is meghatározó befolyás kell, mert ha ez csökken, akkor Kína még a végén lép a sakktáblán és az micsoda szörnyűség lenne.

Egy ma USA befolyás alatt álló ország függetlenedését az USA befolyás alól, eleve más hatalmak előretöréseként állítod be. Tehát nem a függetlenség számodra a természetes állapot, hanem az USA befolyás.

Tökéletes példáját adtad a nyugat demokrácia és önrendelkezés felfogásának. Az minősül demokratikusnak és függetlennek, amit az USA irányít.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="beta">Mivel valószínűleg Magyarországon az egyik legnagyobb az adózás mértéke a bolygón...

Magyarország szja =16%
dél korea szja = 39%
de lehet dél korea másik bolygó :) </blockquote>

A szja 2016-ban 15 %. Ma Magyarországon az összes munkavállaló által fizetendő levonás (adó és járulékok együtt) 36 %. Ennél a koreai szja önmagában magasabb.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>laiki</b>
+1

Ez pedig egy sima iskolapéldája a hatalmi elit kezében lévő mainstream lakosság programozásának:
<i>Az első oldal közepén háromhasábos Trump-fotó látható, fölötte a szalagcím: "Kezdődnek a deportálások, a lázongások folytatódnak". A kép mellett, bal oldalt - egy hasábon - egy tudósítás azt adja hírül, hogy "Több városban meghosszabbították a kijárási tilalmat", jobb oldalon, a lapszélen pedig "Esnek a piacok, küszöbön a kereskedelmi háború" című anyag olvasható. </i>
http://www.atv.hu/kulfold/20160410-ez-donald-trump-amerikaja-szatirikus-melleklettel-jelent-meg-a-boston-globe
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az USA nem hajtotta végre az atomfegyverekből kinyert plutónium feldolgozására vonatkozó amerikai-orosz egyezményt – állította Vlagyimir Putyin.
Az orosz államfő többek között ezzel indokolta, hogy országa képviselői miért nem vettek részt a közelmúltban Washingtonban rendezett nukleáris biztonsági csúcstalálkozón. Minderről április 7-én, Szentpéterváron, a regionális és helyi médiumok fórumán beszélt az orosz vezető. Mint elmondta: kollégája, azaz Barack Obama személyesen is hívta, és neki nem volt ellenére az utazás, de az oroszországi nukleáris szakértők, mi több a Külügyminisztérium nem javasolta a részvételt. Az okok között a következőket említette:
http://bekialtas.blog.hu/2016/04/10/washington_atveri_moszkvat
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<b>David Engels: Európa halálos spirálba került</b>
„Európa immáron évtizedek óta a feltartóztathatatlan hanyatlás állapotában van” – Interjú David Engels belga történésszel

Ramon Schack, a Telepolis német portál munkatársa néhány nappal a brüsszeli merénylet után interjút készített David Engels brüsszeli ókortörténésszel, akinek heves vitákat váltott ki pár évvel ezelőtt megjelent műve. Ebben összehasonlítja az unió válságát a Római Köztársaság hanyatlásával. Az alábbiakban az interjú rövidített változatát közöljük.
http://mno.hu/nagyinterju_magazinban/ramon-schack-europa-halalos-spiralba-kerult-1336657
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az eddig a "legérdekesebb", hogy panama-ügyben egy amerikai érintett sincs, ami fölöttébb megmosolyogtató a lobby őshazájában ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Az eddig a "legérdekesebb", hogy panama-ügyben egy amerikai érintett sincs, ami fölöttébb megmosolyogtató a lobby őshazájában ...

Akkor nem szivárgott volna ki semmi...:)

Viszont , ha lenne Kajmán-szigetek papírok vagy Bahama-szigetek papírok ott rengeteg amerikai név lenne. 2014-ben 1200 milliárd USD-t vittek oda az amerikaiak.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="laiki">Ha az USA hajlandó lenne egyet hátra lépni és az egyesült Korea semlegességét a három érdekelt a hatalom garantálná, akkor megoldható lenne a helyzet.

Nem ilyen egyszerű a helyzet. Dél-Korea fiatal demokrácia még és ha magára hagyják nem biztos, hogy a jó úton tud maradni. Az ázsiai bölcsesség mítoszával szemben az igazság az, hogy az ázsiaiak sokszor elég bután tudnak viselkedni. </blockquote>

E mondatodat bekereteztetve kiteheti a falára az összes mindenkori gyarmatosító. Megfogalmaztad a gyarmatosító, megszálló, függő helyzetet kikényszerítő országok legáltalánosabb indoklását.

Az a buta nép és buta ország nem tudja mi a jó neki. De mi, bölcsek és jóságosak felismerjük a buta ország helyett is annak érdekeit Kézen fogva vezetjük a rögös úton, saját céljaink helyett az ő boldogulásukat szem előtt tartva, tiszta szeretet árasztva feléjük.

Te ezt tényleg elhiszed?

Ráadásul Kína és Oroszország inkább látná Koreát valamiféle alacsonyabb szintű, vazallusi státuszban, mint független, erős demokráciaként.

Ez ahhoz képest elég vicces kijelentés, hogy jelenleg az USA tart fenn ott támaszpontot. Jelenleg az USA szól bele Dél-Korea ügyeibe. Jelenleg az USA szervezett óriási hadgyakorlatot, amivel mozgósította a teljes dél-korteai hadsereget. Jelenleg amerikai érdekeltségből nagyságrenddel több van Dél-Koreában, mint oroszból és kínaiból. Ha valaki ma csorbítja Dél-Korea függetlenségét, az az USA.

Kissé nehéz komolyan venni, amikor az éppen aktuális gyarmatosító könnyes szemmel félti gyarmatának függetlenségét a többi potenciális gyarmatosítótól.

Az meg hab a tortán, hogy Kína egyre jobban nézegetni a sakktáblán, hogy merre léphetne, így pont most nem szívesen gyengítené az USA a térségbeli pozícióját.

Az USA sehol és semmikor nem szereti feladni a pozícióit, legyen az bárhol a Földön. Mindig pont ott és pont akkor nem. De azért azzal indokolni az amerikai jelenlétet mindenfelé a világon, óceánnyi távolságra Amerikától, hogy a helyi erős ország esetleg betöltheti a csökkenő USA jelenét miatt keletkező űrt. (Amit persze betölthet akár a nagyobb függetlenséget élvező Dél-Korea is, de ezt nem szabad feltételezni, csak a gonosz kínai terjeszkedést.) Szóval ezzel indokolni azt jelenti, hogy ezen a sártekén minden országnak USA befolyás alatt kell állnia. Mert az USA befolyás mindenki másénál jobb (még az adott ország függetlenségénél is). Ez a legjobb dolog, ami egy országgal történhet. A logikádból ez következik. Az USA-nak Kína és Oroszország hátsó udvarában is meghatározó befolyás kell, mert ha ez csökken, akkor Kína még a végén lép a sakktáblán és az micsoda szörnyűség lenne.

Egy ma USA befolyás alatt álló ország függetlenedését az USA befolyás alól, eleve más hatalmak előretöréseként állítod be. Tehát nem a függetlenség számodra a természetes állapot, hanem az USA befolyás.

Tökéletes példáját adtad a nyugat demokrácia és önrendelkezés felfogásának. Az minősül demokratikusnak és függetlennek, amit az USA irányít.</blockquote>

Kiváló hozzászólásodhoz én csak ennyit kívánnék hozzátenni:
Nehéz istennek lenni.
http://moly.hu/konyvek/arkagyij-sztrugackij-borisz-sztrugackij-nehez-istennek-lenni
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Az eddig a "legérdekesebb", hogy panama-ügyben egy amerikai érintett sincs, ami fölöttébb megmosolyogtató a lobby őshazájában ...

Fun fact: Microsoft a bevételei jelentős részét az EU-ban rejtegeti, a mobilrészleg is a MS-EU tulajdona.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113

Adó:
Mo-on a jövedelemelvonás közel 50%, Dél-Koreában nincs 25% se.

USA, Oroszország, Kína:
Minden hatalom a maga képére próbálja formálni a másik országot, általában gyengébb kivitelben.
USA hatás: Nyugat-Európa, Japán, Dél-Korea
Orosz hatás: Fehéroroszország, Ukrajna
Kínai hatás: Észak-Korea
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
USA, Oroszország, Kína:
Minden hatalom a maga képére próbálja formálni a másik országot, általában gyengébb kivitelben.
USA hatás: Nyugat-Európa, Japán, Dél-Korea
Orosz hatás: Fehéroroszország, Ukrajna
Kínai hatás: Észak-Korea

Ezt javítsuk ki:

USA hatás: (iszlamizálódó, kihaló) Nyugat-Európa, (kihaló) Japán, (kihaló) Dél-Korea
Orosz hatás: (jelentős iparral rendelkező) Fehéroroszország, Ukrajna - na Ukrajna most nem orosz, hanem amerikai hatás alatt van,
Kínai hatás: (demográfiai válsággal nem rendelkező) Észak-Korea

---
Dél-Korea:

south-korea-population-pyramid-2014.gif


Észak-Korea:

north-korea-population-pyramid-2014.gif
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ebben igazad van haubagoi

Rengeteg fiatal orosz katonának már gyereke van a nők barátságosak és nem bmw meg audi divatképeket pakolnak fészbukra + csak azzal állnak szóba akinek kocsi stb pénzes divatbuzi emós hülyegyerekek.

Na ez jelképzei az európai fiatalokat, ha meg megnézem képeken az orosz fiatalokat katonák stb apáink idejére emlékeztetnek olyan természetesek se szoli sem kondi se justin biber fizura

Én ezt vettem észre.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ebben igazad van haubagoi

Rengeteg fiatal orosz katonának már gyereke van a nők barátságosak és nem bmw meg audi divatképeket pakolnak fészbukra + csak azzal állnak szóba akinek kocsi stb pénzes divatbuzi emós hülyegyerekek.

Na ez jelképzei az európai fiatalokat, ha meg megnézem képeken az orosz fiatalokat katonák stb apáink idejére emlékeztetnek olyan természetesek se szoli sem kondi se justin biber fizura

Én ezt vettem észre.

Én ugyan nem jártam Oroszországban és főleg nem annyi helyen, hogy megfelelő mintám lehessen, de szerintem ez csupán egy vágyálomra épülő sztereotípia. Az orosz fiatalok, pláne a nagyobb városokban, pont ugyanolyanok, mint bármelyik másik európai ország városi fiataljai, amennyire én látom innen. A rongyrázás meg... Na abban pont az oroszok is toppon vannak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
<blockquote rel="laiki">

Adó:
Mo-on a jövedelemelvonás közel 50%, Dél-Koreában nincs 25% se.

</blockquote>
Azért azt valaki elmagyarázhatná nekem, hogy láttam ide leírva olyat, hogy Dél Koreában csak az SZJA 36 %, erre most beírja egy másik fórumita, hogy nincs a jövedelemelvonás összeségében még 25%-se.

Most ki tájékozatlan? Én nem vagyok képbe az aktuális Dél Koreai helyzettel adóügyekben, a Magyart ismerem, legalább olyan szinten, hogy nem írok be olyan hülyeségeket, hogy 16% az SZJA 2016 ban. Na, most akkor tegyetek nekem igazságot, nagyobb a Dél Koreai jövedelem elvonás vagy sem, mint a mienk, hiper szuperül élnek hozzánk képest, vagy nagyjából ugyan az a szint?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
<blockquote rel="Roni">Ebben igazad van haubagoi

Rengeteg fiatal orosz katonának már gyereke van a nők barátságosak és nem bmw meg audi divatképeket pakolnak fészbukra + csak azzal állnak szóba akinek kocsi stb pénzes divatbuzi emós hülyegyerekek.

Na ez jelképzei az európai fiatalokat, ha meg megnézem képeken az orosz fiatalokat katonák stb apáink idejére emlékeztetnek olyan természetesek se szoli sem kondi se justin biber fizura

Én ezt vettem észre.

Én ugyan nem jártam Oroszországban és főleg nem annyi helyen, hogy megfelelő mintám lehessen, de szerintem ez csupán egy vágyálomra épülő sztereotípia. Az orosz fiatalok, pláne a nagyobb városokban, pont ugyanolyanok, mint bármelyik másik európai ország városi fiataljai, amennyire én látom innen. A rongyrázás meg... Na abban pont az oroszok is toppon vannak.</blockquote>

Erről akkor olyannak kéne nyilatkozni, aki járt ott, elég városban.

Amit én láttam, szintén TV-ből csak, ez igaz, hogy ott a melegfelvonulást mikor az előzetes tiltás ellen meg akarták tartani a zömmel holland aktivisták, úgy szétcsapta őket a karhatalom, hogy füstöltek.

A lakosság, a fiatalok, nem vergődtek miatta, a szabadságjogokról harsogva, leginkább egyetértettek vele. Én sem saját tapasztalatból mondom ezt, de nekem is inkább az a véleményem, amennyire meg tudom ítélni, hogy ha általánosítani kell, inkább férfiasabbak ott a fiatal fiúk, mint NY-EU-ban. Kivételek persze mindenhol vannak, extrém példát innen is, onnan is lehet hozni, az ellenkezőjéről.

A rongyrázásban valóban toppon vannak, az tény, legalább tudnak annyit költeni, és úgy is viselkedni, mint bármelyik megvadult angol, vagy német fiatalokból álló turista csoport. Amit én viszont saját tapasztalatból tudok velük kapcsolatba mondani, hogy ŐK annyira nem néznek le, mint néhány nyugati fiatal, akiknek mi csak egy keleti olcsó barbár nép vagyunk, bukarest nevű fővárossal, szép nőkkel, gulyással, olcsó romkocsmákkal. Persze mondom, extrém kivételek itt is, ott is vannak, ez viszont nekem saját tapasztalat, a nagy átlagról.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Status
Not open for further replies.