<blockquote rel="arrota"><blockquote rel="blitzkrieg">
Te elolvasod, amit én írok?
Ezt:
Dél-Afrika példája amúgy nagyon jól mutatja, hogy amíg a fehérek "kizsákmányolták" az országot, messze ők voltak Afrika legfejlettebb állama, még Magyarországnál is fejlettebbek voltak jó ideig, pedig jelentős embargót vezettek be ellenük. Utána jöttek a feketék és mindent lezüllesztettek (mellesleg a fehér liberálisoknak hála kerültek hatalomba).
Egyébként nagyon jó párhuzam a mai Európával, ahol a liberálisoknak hála szép lassan (vagy nem is annyira lassan) kisebbségbe kerül a fehér ember.
Bagoly mondja verébnek esete merült fel nálad. Miért? Ezért:
" Hogy aztán, mekkora játszóteret biztosít a rabjainak, azt már több minden határozza meg. El tudsz ezen magad gondolkodni, és arról írni is tudsz majd, vagy visszakérdezel, hogy szerintem, mik is lehetnek ezek?"
Miért is tetted idézőjelbe a kizsákmányolást? Nem tartod konkrétan annak, és így jelezted? Pedig, kizsákmányolták és -ják őket még ma is, és nem is kis mértékben, hiszen az onnan elrabolt javakból tudtak hatalmasat gazdagodni, míg ma ezzel képesek lemaradást okozót gyakorolni rájuk.
NEM a vevő diktál, hanem a kitermelő egy ekkora jelentőségű termék esetében. Megint sikerült összehasonlítsd a zöld almát a görögdinnyével, mert mindkettő gyümölcs, ahogy az olaj meg az Apple által előállított meg termék.Olaj: mondom, az oroszok is és az arabok is annyiért adják az olajat, amennyit hajlandóak adni érte az olajimportálók. Ilyen erővel az Applet is vádolhatod, hogy miért adja olyan drágán a telefonjait, vagy a Ferrarit.
Ha a vevők manipulálják a piacokat, akkor az eladók miért nem veszik vissza a termelést? Ha szerinted az oroszoknak nem érdeke ilyen áron eladni az olajat, akkor miért nem csökkentik a termelést? Mert nem tudtak megegyezni egymással a kvótákban, mint eddig is.
Szerinted, akkora állatok lennének ezek az országok, hogy alig kitermelési ár felett adnák el a nyersanyagaikat, mert a vevő csak annyit ad érte, és tudatosan ütnének ekkora hiányokat a saját költségvetéseiken? Azért nem csökkentenek, mert így többet képesek eladni, kevesebb maradhat raktáron náluk, míg a versenytársak esetében meg több...szerintem, ami marhaság lehet, mert sokkal komolyabb érvek állnak a jelen kialakulása mögött, és azt én sem, meg megnyugtatlak, Te sem, és itt senki sem éri fel tudás szintjén. Istenem, miért nem tanulsz többet a témában előbb, majd az után szólsz hozzá, és nem fordítva? Kicsi segítség: Azzal, hogy levitték erre a szintre az árakat, saját fejlődésüknek állítottak vele hatalmas gátat, és előnyhöz juttattak így másokat, akik a megmaradt pénzt, saját fejlődésükre fordíthatják, vagy arra lesznek kényszerítve, hogy mihamarabb visszatolják a kölcsönöket, mert az adójának szüksége van rá, nem akar olyat betenni helyette, amit máshonnan kellene elvonnia, vagy folytatni a fedezetlenséget a nyomdában tovább. Tudod, ha előbb adsz vissza, akkor nem törlődik el a hátralevő kamaty, hanem arányosan felszámolódik, hozzáadódik. Gusztustalan, de nem is kicsit, hanem NAGYON!
</blockquote>
Azért tettem idézőjelbe a kizsákmányolást, mert ugyan valóban kizsákmányolták a feketéket a fehérek, de még mindig jobban éltek, mint most amikor a feketék irányítanak és nincsenek kizsákmányolva.
Egyébként szerintem még mindig jobban kezelték a dolgokat az apartheid alatt a fehérek, mint most. Nem akarták a fehérek az egész országot, belátták, hogy a feketéknek is kell saját ország, el is indultak azon az úton. Több feketék lakta országnak adtak fügetlenséget, még néhány évtized és kialakult volna egy fehérek lakta ország és egy csomó feketék lakta. Úgy békésebb lett volna az egymás mellett élés.
Most viszont az van, hogy a feketéké lesz az egész ország és a fehérek egyszerűen eltűnnek. </blockquote>
Attól még az kizsákmányolás volt, így a szó idézőjelbe tételével meg nem azt fejezted ki a nyelvtan szabályai szerint, amit akartál vele, amit a kérdésemre válaszként írtál. Illene visszatérni az eredeti jelentések használatára, és nem átértelmezni a dolgokat egy mai értelmezésre, mert abból nem lesz más, mint egy Orwell által megírt (1984) világ!
Valamiért leszoktak mára az emberek a racionalitásról, a konkrétan történő megfogalmazásról, és rátértek arra az útra, mikor a gondolataik közlése nem egyértelmű, és, hogy azzá váljon a másiknak, vissza kell kérdezzen, hogy azt miként is érti. Keresztrejtvény-szerűnek kell lennie a kommunikációnak, vagy egyértelműen kell megfogalmazódnia a mondandóknak? Melyik a helyes, a járható út, a bukdácsolások nélkül járható út, szerinted?
Képtelenség az, hogy emberek képesek legyenek egyazon területen egymás mellett, egyazon földet saját anyaföldjüknek tekintve élni, ha vallási és sok egyéb eltérés van köztük! Mi sem vagyunk ilyen téren más élőlényei a Földnek, mint az általunk állatnak nevezettek, csak náluk ezermilliárdszor károsabbak. Ha ezen élőlények ragaszkodnak, így harcolnak a saját territóriumokért, akkor miért kéne az embernek erről lemondania, és mindenkinek egyazon közösségben, egyazon területen élnie, ráadásul, békében? Ha egy ilyenre vágysz, akkor megsemmisíted a kultúrákat, és egy moslékot alkotsz általa! Felfogod, hogy ezzel mit teszel, ha így gondolod el a jövőt az emberiség számára? A Kalergi-elv híve és támogatója lennél?
Nem hiszem, hogy eltűnnénk, csak baromi emberáldozatok árán tudjuk majd megvédeni a territóriumainkat. De, megérdemeljük, mert folyamatosan szarunk a történelmeinkből már tanítottakra, nem tanulva abból semmit, így nem vagyunk okosak, akik a másik kárán tanul, hanem folyamatosan segghülyék, akik csakis a maguk kárán tanulják meg, hogy gondolkodni kellett volna, előrelátóan élni, és nem a katasztrófa után a folyamatos, ahogy épp sikerül formában, annak helyreállítása szerint.
De erre a viselkedésre utal: <b>A történelem folyamatosan ismétli önmagát, csak annyiban tér el az előző megjelenésétől, hogy a más környezet miatt, ahhoz alkalmazkodva történik meg.</b>