[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Én nem vagyok ellene, de azt sem tudom, az merre van.
Mellesleg, csak akkor lenne értelmes az ottani folytatás, ha egybefüggően lenne átemelve mindaz, ami ott folytatódna. Vagyis, a születéstől fogva menne át oda az anyag...szerintem.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Most muszáj a másik topikot is széttrolkodni? Ez nem volt elég?
Szerintem ez a fórum nem a közoktatásból kimaradtak felzárkóztatásáról szól, főleg úgy, hogy az/azok nem nyitottak erre.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
"Moszkva választ fog adni" Nem bírt a NATO az oroszokkal
Nem sikerült közelíteni az ukrán válságra vonatkozó nyugati és orosz álláspontokat a NATO-Oroszország Tanács szerdai ülésén, a felek mindazonáltal rendkívül hasznos és őszinte megbeszélést folytattak - közölte Jens Stoltenberg, az észak-atlanti szövetség főtitkára.
http://www.atv.hu/kulfold/20160420-moszkva-valaszt-fog-adni-nem-birt-a-nato-az-oroszokkal

Titkos dokumentumok: Kiderülhet az igazság 9/11-ről
Barack Obama amerikai elnök szerint nyilvánosságra kerülhet több eddig titkosított dokumentum, ami új részletekkel szolgálhat a szeptember 11-i merényletek hátteréről. A kérdés azért is kényes, mert éppen most van a szenátus előtt egy törvényjavaslat, ami megnyitná a lehetőséget az amerikaiaknak, hogy egy külföldi államot pereljenek. Szaúd-Arábiában nem örülnek a fejleményeknek.
http://www.atv.hu/kulfold/20160420-titkos-dokumentumok-kiderulhet-az-igazsag-9-11-rol
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nincs előrelépés a NATO-Oroszország találkozón
http://youtu.be/AC0m8MC9tmU

Obama szaúdi villámlátogatása
http://youtu.be/4EyYOyzc1i0
 
T

Törölt tag 008

Guest
....éppen most van a szenátus előtt egy törvényjavaslat, ami megnyitná a lehetőséget az amerikaiaknak, hogy egy külföldi államot pereljenek....
Mintha minket már 3x bepereltek volna Washingtonban. (2x máv, 1x gdf suez)
De lehet mi már nem is számítunk nekik külföldnek.

Amúgy meg mégis milyen jogköre lenne az us bíróságnak? Ennyi erővel itthon is be lehetne perelni az usát. Marhák.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="blitzkrieg">
A pápáról leírtam a véleményem. 3 lehetőség. Vagy naív és beveszi a szegény menekültekkel kapcsolatos propagandát (amit simán elhiszek, 79 éves, gyanítom, hogy nem forognak már úgy azok a kerekek ahogy kellene). Vagy az egyházért teszi valamilyen nagyobb cél érdekében, amit mi még nem tudunk (csak egy példa: ha törnek előre a muzulmánok, hirtelen sokan úgyra katolikusak lesznek). Vagy ahogy te is írtad, áruló.

Ne légy infantilis. Egyetlen sor egyháztörténetet sem olvastál még?
Egy jezsuita nem lehet naiv.

</blockquote>

Ez nem naivitás vagy rosszindulat, távol álljon tőlem a katolikus pápa védelme, de most igazi keresztényként viselkedett.
Megmutatta milyen erős a hit.
Egy muszlim könnyen eldobja a józanságát és állat lesz belőle.
A gyenge akaratú befolyásolható ember is könnyen állatiassá válva a gyűlölet mammonját imádja náci befolyásolás által.
De keresztény hit Szent Péter által kősziklára van építve mely megingathatatlan ilyen viszontagságos időkben is.
Hit remény és szeretet. Ez a három a legfontosabb.
A Szentatya ezeknek a bizonyosságát adta amikor lehajolt a számkivetettekhez, a migránsokhoz.
Ez egy jelkép, a krisztusi irgalmasság a mohamedán embertelenséggel szemben.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
<blockquote rel="arrota">Én nem vagyok ellene, de azt sem tudom, az merre van.
Mellesleg, csak akkor lenne értelmes az ottani folytatás, ha egybefüggően lenne átemelve mindaz, ami ott folytatódna. Vagyis, a születéstől fogva menne át oda az anyag...szerintem.

Az összes eddigi hozzászólást bemásolhatod ha ez neked fontos.
htka.hu/kozosseg/discussion/40677/biztpol-tarsadalmi-folyamatok/p58

</blockquote>
Érdekes megnyilvánulás, ami rámutat arra, hogy fingodsenincs ahhoz, miért javasoltam az egészet oda áthelyezni. Ez arra mutat rá nálad, hogy az előzmények sem érdekelnek, meg, ha belekezdtél valamibe, és az ott abbamaradt, hol érhető el a folytatás. Vagyis, összefüggéstelen életet élhetsz, és ha reagálsz, arra reagálsz csak, amit épp olvastál, de annak előzményeivel nem vagy tisztában.

Egyébként, a moderátornak van lehetősége arra, hogy adott hsz-t áthelyezzen. Na, már ezt is tudod, és talán, legközelebb nem adsz ilyen buta ötletet másnak :D

Egyébként, baromi sok hsz foglakozik ezzel a témával, ugye, és még véletlenül sem merül fel az, hogy utalásokat tartalmaznak, amikből a ma megvalósulhatott, így összehasonlítási alap is lehet a ma eseményeivel is a jövőnkre nézve.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
"Moszkva választ fog adni" Nem bírt a NATO az oroszokkal
Nem sikerült közelíteni az ukrán válságra vonatkozó nyugati és orosz álláspontokat a NATO-Oroszország Tanács szerdai ülésén, a felek mindazonáltal rendkívül hasznos és őszinte megbeszélést folytattak - közölte Jens Stoltenberg, az észak-atlanti szövetség főtitkára.
http://www.atv.hu/kulfold/20160420-moszkva-valaszt-fog-adni-nem-birt-a-nato-az-oroszokkal

Titkos dokumentumok: Kiderülhet az igazság 9/11-ről
Barack Obama amerikai elnök szerint nyilvánosságra kerülhet több eddig titkosított dokumentum, ami új részletekkel szolgálhat a szeptember 11-i merényletek hátteréről. A kérdés azért is kényes, mert éppen most van a szenátus előtt egy törvényjavaslat, ami megnyitná a lehetőséget az amerikaiaknak, hogy egy külföldi államot pereljenek. Szaúd-Arábiában nem örülnek a fejleményeknek.
http://www.atv.hu/kulfold/20160420-titkos-dokumentumok-kiderulhet-az-igazsag-9-11-rol

Három rövid észrevétel:

1. A NATO és az oroszok álláspontja bekövesedni látszik, az egyet nem értés állandósul.
2. Nagyon szép dolog, hogy Obama talán megnyitja 9/11 eddig titkos aktáinak egy részét, az is nagyon szép, hogy ebben garantáltan nyakig lesznek néhányan az amúgy szép létszámmal bíró szaúdi királyi családból, de ezek még mindig csak rész- és féligazságok lesznek. Azaz hazugságok.

és a 3.:
fondo-machu-picchu.jpg

teotihuacan_by_aaguilerav.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mondja csak egy nőnek, hogy „puha az erőm”! Nem lesz nagy sikere – vázolja a nagy világmegfejtőként ismert George Friedman, miért röhögnek az amerikaiak a „soft powerről” vizionáló európaiakon. A rendre nagy vitákat kiváltó elemző szerint Amerika nem fizet tovább a nála gazdagabb Európa biztonságáért, ahogy a Közel-Kelet válságát sem hajlandó egyedül megoldani. Friedman tiszteli Orbán Viktort, mert szerinte a szétesett EU-val szemben ő hajlandó kimondani a nyilvánvalót. Az elemző úgy látja: nagyon egyszerűen javítható lenne a magyar-amerikai kapcsolat – csak tegyünk úgy, mintha viselkednénk és vásároljunk F–16-okat, a többi nem érdekes. Interjúnk a Globsec-konferencián, Pozsonyban készült, ahol Friedman érthető magyarsággal köszöntött minket.
http://mandiner.hu/cikk/20160420_george_friedman_interju_europa_tagadja_orban_kimondja_a_nyilvanvalot
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Mondja csak egy nőnek, hogy „puha az erőm”! Nem lesz nagy sikere – vázolja a nagy világmegfejtőként ismert George Friedman, miért röhögnek az amerikaiak a „soft powerről” vizionáló európaiakon. A rendre nagy vitákat kiváltó elemző szerint Amerika nem fizet tovább a nála gazdagabb Európa biztonságáért, ahogy a Közel-Kelet válságát sem hajlandó egyedül megoldani. Friedman tiszteli Orbán Viktort, mert szerinte a szétesett EU-val szemben ő hajlandó kimondani a nyilvánvalót. Az elemző úgy látja: nagyon egyszerűen javítható lenne a magyar-amerikai kapcsolat – csak tegyünk úgy, mintha viselkednénk és vásároljunk F–16-okat, a többi nem érdekes. Interjúnk a Globsec-konferencián, Pozsonyban készült, ahol Friedman érthető magyarsággal köszöntött minket.
http://mandiner.hu/cikk/20160420_george_friedman_interju_europa_tagadja_orban_kimondja_a_nyilvanvalot

Ez a csillés Friedman?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Visszakérdeznék ennek az ürgének, hogy akkor most az önálló hadi kultúrára erősítsünk, és a jó viszony miatt adjunk le megrendelést náluk is, vagy ja várjunk, MIT KERESNEK MÁR MEGINT A HÁTSÓ KERTBEN?
Romániába telepített ABM-rendszer, folyamatos szárazföldi gyakorlatok, Székesfehérvár, most meg ő emlegeti Taszárt...
Hazudik, elég igénytelenül.
Nem úgy tűnik, mintha akkora fáradalom lenne nekik errefelé grasszálni jobbra-balra bármilyen indokkal. (Igla kivonás...)

Az egészből talán annyi igaz, amit már írtam fentebb valahol. Ha leadjuk a HT védelmi pénzt, akkor nagyobb a mozgásterünk.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szeretnék gratulálni azoknak akik ezzel az indiános rómais ömlengéssel szétk**ták a topikot.

Elnézést! Nem gondoltam volna, hogy ennyire elnyúlik a vita. Én is hibás vagyok benne, mert kellett volna hagyjam a saját meggyőződésében.

Fip már megint igazad volt. Ez tényleg lehetetlen feladat és nem kihívás. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Csak engem zavar hogy ez a nagyképű b@rom gyakorlatilag Mindenkit lehülyéz?

Nekem tetszett ez a nyers őszinteség. Az viszont kicsit nagyképűség, amikor azt mondja, hogy nem kell foglalkozni azzal, hogy Washingtonban mit mondanak holmi politikusok, mert az ő véleményük úgysem számít. Miért ő ki, az ő véleménye jobban számít? Vagy tényleg csak báb az egész amerikai kormány?
 
Status
Not open for further replies.