[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Véleményem szerint Európa jobban csinálja mint az USA. Nem költ olyan sokat a hadseregre, inkább a gazdaságra és az emberek jólétére fordítja a pénzt. Ha belegondolunk, hogy a 2. vh alatt hogy tönkreverték Európát, mennyire a béka segge alatt volt az Európai ipar és életszínvonal az USA-hoz képest, míg most az EU gazdasága nagyobb, mint az USA-é, egy átlag EU polgár pedig kb. ugyanúgy él egy átlag amerikai, akkor rájövünk, hogy tényleg jól csináltuk.
Amúgy láthatjuk, hogy az amerikaiak csőrét is szúrja ez már, Freeman is megmondta, hogy nem mehet ez továbbra is, hogy mi nem áldozunk a hadseregre.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Abban nem vagyok biztos, hogy jol csinalja; ugy ertem, tulajdonkeppen lepasszolta a sajat vedelmet az USAnak valamilyen szinten. En mindenkepp egyesult europai haderot szeretnek ertelmes civil kontrollal.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Abban nem vagyok biztos, hogy jol csinalja; ugy ertem, tulajdonkeppen lepasszolta a sajat vedelmet az USAnak valamilyen szinten. En mindenkepp egyesult europai haderot szeretnek ertelmes civil kontrollal.

Az egyesült haderőt szerintem is jó lenne már meglépni. Továbbá a fejlesztéseket is összehangolni. Pl. hülyeségnek tartom, hogy van 3 féle repülőgép, 4? féle páncélos, stb. Inkább össze kellene dobni a pénzt, és ki mennyit adott bele, olyan arányban kap a késztermékből és az exportból származó profitból.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@blitzkrieg
No igen; ugy velem, igencsak versenykepes haditechnikat lenne kepes az EU eloallitani; itt is az akarat hianyzik.

Kicsit mas: mit gondoltok a Brexitrol?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
@blitzkrieg
No igen; ugy velem, igencsak versenykepes haditechnikat lenne kepes az EU eloallitani; itt is az akarat hianyzik.

Kicsit mas: mit gondoltok a Brexitrol?

Semmit. A britek nem fognak kilépni, nem merik megtenni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ne becsüljük le Németország katonaieszköz-gyártási potenciálját. Most tényleg "takaréklángon" vannak, de bármikor felfuttathatják a hadianyag-termelést. Az igaz, hogy a Luftflotte kicsit szegényes, de annyi van, amennyi hirtelen kellene. A tengerészeti erő pedig igen potens még takaréklángon is...... Úgy látom, a gyenge pontjuk a humán faktor pillanatnyilag. Kevés a kiképzett, illetve kiképezhető fiatal, aki hajlandó is lenne a szolgálatra.

Az is lesz, a belső feszültség adni fog a fiataloknak egy jókora pofont amitől felébrednek. Az életösztön nagy úr.
Másrészt fogós kérdésem egy ideje, hogy Európa biztosan konvencionális háborúra készül? Illetve ha nem készül, akkor is ez vár rá?
Csak a 2005-ös párizsi eseményekből kiindulva.
Szerintem kénytelenek lesznek megvívni ezt a polgárháborút, mert addig egész egyszerűen harcképtelen az ország.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<i>"Másrészt fogós kérdésem egy ideje, hogy Európa biztosan konvencionális háborúra készül? Illetve ha nem készül, akkor is ez vár rá?"</i>

Ha nagyhatalmak haborujarol (vilaghaborurol) beszelunk, arra kis eselyt adok, mert az semmikeppen nem lesz konvencionalis.

Ha polgarhaborurol, akkor az az "oslakosok" gyomratol fog fuggeni.
Ha lesz gyomruk hozza, akkor bevezetik az ilyenkor szokasos internalast se perc alatt es kb. az izraeli mentalitast fogjak alkalmazni, utolag bocsanatot kernek a tulkapasokert es meguszhato a dolog minimalis verrel.

Ha nem lesz, akkor komoly sajat veszteseg utan fogjak ugyenezt csinalni es patakver lesz meg egy rasszista uj tarsadalom.

Mivel az elkovetkezo 10-20 ev torteneseirol beszelunk, elkepzelhetonek tartom genspecifikus, nem feltetlenul halalos biologiai fegyver beveteset, ahol a magukat megado terroristakat az ellenszerert cserebe kipateroljak a foldreszrol.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
@blitzkrieg
No igen; ugy velem, igencsak versenykepes haditechnikat lenne kepes az EU eloallitani; itt is az akarat hianyzik.

Kicsit mas: mit gondoltok a Brexitrol?

Szerintem sem lépnek ki. Ők könyörögték be magukat az EU-ba, hülyék lennének kilépni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Hát pedig lehet, hogy a lakosságuk kiszavazza őket.

Mondjuk egy egységes EU-hoz az sem ártana ha mindenkire ugyan azok a szabályok vonatkoznának, de jelenleg ez nem így van. És ebben a Britek eddig is élen jártak.

A másik pedig az, hogy az EU nagyon fél a népszavazásoktól, pedig ez a demokrácia lapja. Kulcsfontosságú kérdésekben én nem is engednék más intézményt érvényesülni csak a népszavazást.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
A brexitre nagyon kíváncsi leszek én is, és nagyon nem vagyok róla meggyőződve, hogy biztosan nincs rá esély, hogy pattanak a végén. A lakosságtól függ, nem Corbyntól, vagy Blair-től. Nekik meg pont lehet elég lesz 2 olyan szitu még, ami a müncheni pályaudvaron volt, és eldől ez a sztori is. Soktényezősnek látom ezt az egész brexitet.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@fip7

Szerintem is elofordulhat, hogy a lakossag meglepot lep.

<i>"Kulcsfontosságú kérdésekben én nem is engednék más intézményt érvényesülni csak a népszavazást"</i>

En meg csak kulcsfontossagu kerdesekben nem engednek nepszavazast:))) Az emberek alapvetoen idiotak, erzelmek menten dontenek; egyszeruen nincs kompetenciajuk fontos dontesek meghozatalahoz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Kulcsfontosságú kérdésekben én nem is engednék más intézményt érvényesülni csak a népszavazást."

Külcsfontosságú kérdésekben csak azok a szakemberek kellene döntsenek, akik értenek is hozzá. Nem a laikusok, akiket sokszor félrevezetnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
2ndt, eddig azt hittem hogy TE liberális vagy, azt mindjárt kiderül, hogy a legradikálisabb autokrata nézeteket vallod:p!

Ez nem lebaszás amúgy, egyet értünk ebben is, jó lenne valahogy "igazságosan" leválogatni a közös jövőnket érintő fontos kérdéseket eldöntő szavazásokon a hülyéket.

Csak az arra érdemeseknek szabadna meghallgatni a véleményét, csak ezzel sztem. az a gond, hogy mindenki - minden oldal arról lenne folyamatosan meggyőződve, 100%-ban - hogy csak azok érdemesek arra, hogy meghallgassák őket, akik nem hülyék, tehát egyet értenek velük:p.

Szóval jelenleg nem tudok jobbat mégsem, mint az, hogy megszavaztatunk minden hülyét, aki hajlandó elmenni szavazni! Jelenleg sajnos ez az a "műveltségi cenzus" ami egyáltalán válogat. Sok "ostoba" még a szavazójogával sem él...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az orvos sem szokott agyműtétkor véleményt kérni a takarítónőtől, de ugyanígy az orvos sem ad tanácsokat a takarítónőnek, hogy mivel törölje fel a műtőt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
2ndt

"<i>En meg csak kulcsfontossagu kerdesekben nem engednek nepszavazast:))) Az emberek alapvetoen idiotak, erzelmek menten dontenek; egyszeruen nincs kompetenciajuk fontos dontesek meghozatalahoz.</i>"

Hát a történelem során lezajlott népszavazások általában jó döntéseket eredményeztek, persze sok múlik a kérdés föltevésen.
A másik oldala a dolognak, hogy az emberek életét gyökeresen megváltoztató döntésekről nem árt a népet is megkérdezni, attól függetlenül, hogy jól látják-e a kérdést vagy nem. Lényegében erről szól a demokrácia.

Én személy szerint nem hiszek a demokráciában, a jelenlegi formájában semmi kép sem.
De jelenleg demokráciásat játszunk, és ha ilyet játszunk akkor szerintem vegyük komolyan ezen játék elvi alapjait és szabályait.
Mert ezen demokrácia nevű játék és az emberek szemen köpése az, amikor a minimális demokratikus fölhatalmazással rendelkező EU-s vezetők arról papolnak, hogy a népszavazás "veszélyes" meg "rossz eszköz" stb....

Ez az én személyes véleményem a témáról :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Sok "ostoba" még a szavazójogával sem él..."

Zsolti én ezt meg pont fordítva veszem észre. Az egyetemet végzett munkatársaim egyike sem megy el szavazni, merthát úgysem számít a szavazata, míg azok akiket egy golyóstollal megvettek sorban állnak.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Sajnos ha kompetencia alapján válogatnánk akkor rengeteg ember kiesne mert egyszerűen azok sem tudnak hiteles információhoz jutni akik akarnak. Minden egyes információs csatornában sérül a jel, legtöbbször szándékosan módosítják. Amúgy én nem elégszem meg a demokráciával mert az a mostani formája szerint a többség diktatúrája. Olyan döntéshozatali rendszert kellene kitalálni ahol a társadalom több mint 51%-ának a javát nézzük. A technika mai színvonalán minden adófizetőnek képesnek kéne lennie akár havi szinten véleményeznie a körülötte zajló folyamatokat.
Nem elfogadható számomra, hogy 4 évente válasszak a kék és piros pirula közül. Ennél több választási lehetőséget akarok! Szemétdombra a pártokkal és jöjjön a közvetlen hatalomgyakorlás.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Hát a történelem során lezajlott népszavazások általában jó döntéseket eredményeztek, persze sok múlik a kérdés föltevésen. "

Általában. Néha meg megválasztják Hitlert. :)
 
Status
Not open for further replies.