[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<i>"2ndt, eddig azt hittem hogy TE liberális vagy, azt mindjárt kiderül, hogy a legradikálisabb autokrata nézeteket vallod:p! "</i>

Liberalis vagyok abban, ami artalmatlan/lenyegtelen - racionalisan nezve - a tarsadalom szempontjabol. Egyebkent meg nem, sokkal kozelebb all hozzam a meritokracia illetve az abszolut ertekeken/ertekrenden alapulo megkozelitese a dolgoknak.

<i>"Szóval jelenleg nem tudok jobbat mégsem, mint az, hogy megszavaztatunk minden hülyét, aki hajlandó elmenni szavazni!"</i>

En sajnos ebben nem hiszek.

<i>"Jelenleg sajnos ez az a "műveltségi cenzus" ami egyáltalán válogat. Sok "ostoba" még a szavazójogával sem él... "</i>

Most gondolj bele, en is csak "ellen-szavazni" jarok...:))) Nincs kire; ertelmes partnak, ertelmes programnak nincs szavazobazisa, mert gyakorlatilag _nem lehet_ szavazobazisa egy ennyire heterogen tarsadalomban, amely erzelmek alapjan dont.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
blitzkrieg

Akkoriban Hitler sem tűnt rossz választásnak, hiszen a konvencionális pártok annyira impotensek voltak, mint ma az EU, és a két szép ígéret a nemzeti szocik voltak meg a kommunisták.
Szóval nem biztos az, hogy ott és akkor az egy rossz döntés volt a németek részéről. Csak hát idővel elment a dolog egy más irányba.

És abban se legyél biztos, hogy PAKS II-őt nem szavaznák meg az emberek. Ugyanis a médiát egy hangos kisebbség használja teljesen, de sok hozzászóló így is pozitív volt az ügyben.
Ha arról szólt volna a népszavazás, hogy legyen-e egy nyilvános tender az ügyben akkor szerintem a válasz IGEN lett volna a nép részéről.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ha ma Paksról népszavaznának, 20 év múlva lehet, hogy gyertyafénynél olvasnánk az újságot. :)

+1

A helyzet az, hogy az ember (magamat is beleertve) szamara lehetetlen megalapozott velemenyt kialakitani _minden_ vonatkozo kerdesben. Sem az ido, sem a tudas nincs meg hozza.
Szoval en inkabb szakemberekre biznam a dolgot; pl. Paks kapcsan a felszin karcolgatasahoz kellett ket honap, amig velemenyt nyilvanitottam a kerdesben. Az ismeroseim 1 orat sem szantak ra, szinte mind Paks-ellenes volt alapbol. Ja, kulonben okos emberek az atlaghoz kepest, csak epp nem hasznaltak az eszuket ebben a temaban...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
"Sok "ostoba" még a szavazójogával sem él..."

Zsolti én ezt meg pont fordítva veszem észre. Az egyetemet végzett munkatársaim egyike sem megy el szavazni, merthát úgysem számít a szavazata, míg azok akiket egy golyóstollal megvettek sorban állnak.
Az egyetemet végzett munkatársaid ez esetben PONT ugyan olyan ostobák a szememben, mint akit egy szegfűvel/virslivel/sörrel/naranccsal/kétfarkú plüss kutyával/nemzeti színű ostorral megvettek...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">"Sok "ostoba" még a szavazójogával sem él..."

Zsolti én ezt meg pont fordítva veszem észre. Az egyetemet végzett munkatársaim egyike sem megy el szavazni, merthát úgysem számít a szavazata, míg azok akiket egy golyóstollal megvettek sorban állnak.
Az egyetemet végzett munkatársaid ez esetben PONT ugyan olyan ostobák a szememben, mint akit egy szegfűvel/virslivel/sörrel/naranccsal/kétfarkú plüss kutyával/nemzeti színű ostorral megvettek...
</blockquote>

Egyetértek. Győzködöm is őket, pont azért kell elmenni, hogy legyen esély változtatni. Merthát azzal nem a tiltakozását fejezi ki a nép, hogy nem jár szavazni, legfeljebb lejjebb viszik az érvényességi küszöböt.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Blitz

<i>"Ha már felvetődött. Lehetségesnek tartotok olyan biológiai fegyvereket, amik csak egy adott embercsoport ellen hatnak? "</i>

Elvi akadalya szerintem mar most sincs, inkabb az a kerdes, hogy ki mindenki kerulne a "szorasba" a keveredesek miatt. Ezert irtam, hogy nem halalos fegyverkent johet leginkabb szoba.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Ha már felvetődött. Lehetségesnek tartotok olyan biológiai fegyvereket, amik csak egy adott embercsoport ellen hatnak? "

Ez már nagyon atomics szuzukics lenne:DDDD

A németek ezt fogják bevetni a mohemedánok ellen a jövőben

A külső veszélyt veszélyt pedig akkora már vasember szerű páncélzatú katonák védik majd meg az országot és akkorára kész lesz a tenyérnyi fúziós ARC reaktor amit tony épített .

Ja és hasonlítani fognak War machcine páncélhoz azaz szürkék lesznek és horogkereszt lesz rajtuk.


http://24.hu/tudomany/2016/02/03/egy-lepessel-kozelebb-kerultek-a-nemetek-a-fuzios-energiatermeleshez/
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Ha már felvetődött. Lehetségesnek tartotok olyan biológiai fegyvereket, amik csak egy adott embercsoport ellen hatnak? "

Ez már nagyon atomics szuzukics lenne:DDDD

A németek ezt fogják bevetni a mohemedánok ellen a jövőben

A külső veszélyt veszélyt pedig akkora már vasember szerű páncélzatú katonák védik majd meg az országot és akkorára kész lesz a tenyérnyi fúziós ARC reaktor amit tony épített .

Ja és hasonlítani fognak War machcine páncélhoz azaz szürkék lesznek és horogkereszt lesz rajtuk.


http://24.hu/tudomany/2016/02/03/egy-lepessel-kozelebb-kerultek-a-nemetek-a-fuzios-energiatermeleshez/

Hat, exoskeleton/hidegfuzio temajaban en maradok szkeptikus meg egy darabig (gyakorlati oldalrol):)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
@Blitz

<i>"Ha már felvetődött. Lehetségesnek tartotok olyan biológiai fegyvereket, amik csak egy adott embercsoport ellen hatnak? "</i>

Elvi akadalya szerintem mar most sincs, inkabb az a kerdes, hogy ki mindenki kerulne a "szorasba" a keveredesek miatt. Ezert irtam, hogy nem halalos fegyverkent johet leginkabb szoba.

A pletykák szerint folynak ilyen kutatások, a legnagyobb gond viszont az, hogy senki sem tudja garantálni a "támadó fél" részére a kedvezőtlen mutációt kizárását.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Sajnos ha kompetencia alapján válogatnánk akkor rengeteg ember kiesne mert egyszerűen azok sem tudnak hiteles információhoz jutni akik akarnak. Minden egyes információs csatornában sérül a jel, legtöbbször szándékosan módosítják. Amúgy én nem elégszem meg a demokráciával mert az a mostani formája szerint a többség diktatúrája. Olyan döntéshozatali rendszert kellene kitalálni ahol a társadalom több mint 51%-ának a javát nézzük. A technika mai színvonalán minden adófizetőnek képesnek kéne lennie akár havi szinten véleményeznie a körülötte zajló folyamatokat.
Nem elfogadható számomra, hogy 4 évente válasszak a kék és piros pirula közül. Ennél több választási lehetőséget akarok! Szemétdombra a pártokkal és jöjjön a közvetlen hatalomgyakorlás.

+1

Szerintem is ha már ilyen fejlett az információ áramlás akkor több döntést kéne a lakossága hárítani. Felelősséget akkor tanulnak ha saját bőrükön érzik a döntéseik súlyát. Ráadásul egy ilyen esetben nem lehetne egy adott témát azzal torzítani hogy melyik párt hozta fel.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@omae
<i>
"Szerintem is ha már ilyen fejlett az információ áramlás akkor több döntést kéne a lakossága hárítani. Felelősséget akkor tanulnak ha saját bőrükön érzik a döntéseik súlyát. Ráadásul egy ilyen esetben nem lehetne egy adott témát azzal torzítani hogy melyik párt hozta fel."</i>

Erre irtam, hogy olyasmit varsz el az emberektol, amire nem kepesek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Arrol nem is beszelve, hogy a kognitiv torzitasok miatt szinte sosem kepesek a sajat felelosseguket felismerni.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Lebecsülöd őket. Sőt szerintem túlbecsülöd az észt. Attól hogy valaki agyas még nem lesz gerinces, a meritokráciád simán bukhat azon hogy a képzett felsőbb réteg elkezd ragaszkodni a hatalomhoz és visszaél vele. Viszont a meritokrácia és a közvetlen demokrácia egy hibride viszonylag az ami ideális lenne. A hogyan-t azok vezénylik akik értenek hozzá, de folyamatos ellenőrzés alatt vannak a lakosság által, akik beleszólnak mit-be a miért-be és a mikor-ba.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Lebecsülöd őket. Sőt szerintem túlbecsülöd az észt."

A jo donteshez szukseges az esz (megertes); anelkul lutri az egesz folyamat vagy "vallas" (eggyel tobb osszetevod hianyzik az esz hianyaban a jo donteshez).


<i>"Attól hogy valaki agyas még nem lesz gerinces, a meritokráciád simán bukhat azon hogy a képzett felsőbb réteg elkezd ragaszkodni a hatalomhoz és visszaél vele. Viszont a meritokrácia és a közvetlen demokrácia egy hibride viszonylag az ami ideális lenne. "</i>

Ez sokfele format jelenthet, de alapvetoen egyetertek, viszont a tudas-alapusaghoz szerintem ragaszkodni kell. Most mondok egy peldat; az atlag akarmelyik mernok, fizikus, stb. kepes ertelmezni a sajat szakteruleten kivulrol erkezo adatokat is, mert a "hardver" es a gondolkodasi semak hattere megvan hozza. Ilyesfajta kulso kontroll szerintem elkepzelheto.

Viszont ne egy hat osztallyal rendelkezo jomunkasember vagy egy bufe-ruhatar szakos bolcsesz dontson mar arrol, hogy kell-e Paks II.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Semmi V-xx csodafegyver?:))
Ha megnézem, hogy a közös felesztések idő/ktg. története hogy ment le/el.... hát nem sok jóra lehet számítani. Azt már meg sem kérdezem, hogy vannak az emberek akik majd kezelik az új fegyvereket.
Majd miráncsok heggesztik a tengókat...?? Persze...
Megnyugtatlak. Stuttgartba egy tetszőlegesen kiválasztott hegesztő a fronius mellett Mehet nevü...
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="2ndt">elkepzelhetonek tartom genspecifikus, nem feltetlenul halalos biologiai fegyver beveteset

Ha már felvetődött. Lehetségesnek tartotok olyan biológiai fegyvereket, amik csak egy adott embercsoport ellen hatnak?</blockquote>

letezik is ilyen, ugy hivjak homo sapiens

erdekes egybeesesnek tartom h a nemetek pont akkor szantak el magukat hadseregfejlesztesre amikor az egyesult allamok, gorogorszag, az imf, es torokorszag zsarolja oket. milyen problemajuk lehet mondjuk az oroszokkal, ha a szovetsegeseik ilyenek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<i>"erdekes egybeesesnek tartom h a nemetek pont akkor szantak el magukat hadseregfejlesztesre amikor az egyesult allamok, gorogorszag, az imf, es torokorszag zsarolja oket. milyen problemajuk lehet mondjuk az oroszokkal, ha a szovetsegeseik ilyenek. "</i>

Van az mondas, hogy ilyen baratokkal nem kellenek ellensegek...
 
Status
Not open for further replies.