[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.hidfo.ru/2016/05/lengyelorszag-sajat-feltetelekkel-gatolja-a-kelet-europai-bekefolyamatot/
"Varsó csak abban az esetben hajlandó beleegyezni a NATO-Oroszország tanács újraindításába, ha a NATO kötelezettséget vállal arra, hogy a jövőben tovább fokozza katonai jelenlétét Kelet-Európában és Lengyelországban..."
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 195
113
<blockquote rel="zsolti"> Kb. a jelenlegi EU-s országok vezetéséből egy kezemen meg tudom számolni, akik elég ostobák lennének, hogy egy kis bátorításra nekipattanjanak az Oroszoknak, tényleg, ebből az egyik SAJNOS Lengyelország, akiket külön is sajnálok e miatt. A másik meg meg Románia, akiket meg nem annyira sajnálok e miatt, csak egy zacskó szotyit kérnék hozzá, mikor rápróbálnak...

Az EU egy béna kacsa, még a legalapvetőbb önös érdekünket sem tudjuk véghezvinni egységesen, hogy ne rágják le a kezünket a migránsok, és itt nem áll velünk szemben egy valódi nagyhatalom. Ez is megmutatja, hogy jelenleg az EU mire képes, vagy inkább azt, hogy mire SEM.

Az EU ebben a verzióban halálra van ítélve, pár százezer csóró bevándorló és már térdre is van kényszerítve. Ennyi hülyét még nem látott a Föld, amit összehordott a szél Brüsszelbe. És még most is "fejlődésről", "növekedésről", "gazdasági hatalomról" szövegelnek, amikor már gurul lefelé a szekér.</blockquote>

Sajnos egyet értünk! Az EU lehetne jó hely, de ha így halad, nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem lesz:(...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="zsolti"> Kb. a jelenlegi EU-s országok vezetéséből egy kezemen meg tudom számolni, akik elég ostobák lennének, hogy egy kis bátorításra nekipattanjanak az Oroszoknak, tényleg, ebből az egyik SAJNOS Lengyelország, akiket külön is sajnálok e miatt. A másik meg meg Románia, akiket meg nem annyira sajnálok e miatt, csak egy zacskó szotyit kérnék hozzá, mikor rápróbálnak...

Az EU egy béna kacsa, még a legalapvetőbb önös érdekünket sem tudjuk véghezvinni egységesen, hogy ne rágják le a kezünket a migránsok, és itt nem áll velünk szemben egy valódi nagyhatalom. Ez is megmutatja, hogy jelenleg az EU mire képes, vagy inkább azt, hogy mire SEM.

Az EU ebben a verzióban halálra van ítélve, pár százezer csóró bevándorló és már térdre is van kényszerítve. Ennyi hülyét még nem látott a Föld, amit összehordott a szél Brüsszelbe. És még most is "fejlődésről", "növekedésről", "gazdasági hatalomról" szövegelnek, amikor már gurul lefelé a szekér.</blockquote>

Sajnos egyet értünk! Az EU lehetne jó hely, de ha így halad, nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem lesz:(...</blockquote>

Pontosan. Indul a szekér a trágyadomb felé, hogy ezzel a vidéki hasonlattal éljek ....
Az egység kerékkötője a kívülről indukált hatalmi érdek manifesztálódása és az, hogy egy szűk réteg politikai mázzal öntené le gazdasági hatalmát, fenntartva az egyenlőtlenségeket, az abszurd szabályokat. Őket nem is az egység érdekli, hanem a zsebük, ez a napnál is világosabb.
Ezért fog szétesni ez az egész, és még hadmozdulatok se kellenek hozzá.
Kik fognak jól járni ? Amerikaiak, kínaiak, oroszok, de még a törökök is.
Komolyan röhej, hogy inkompetens idióták vezetik, mint Juncker meg Merkel.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
+1

Sajnos.

mas: van uj hir az ausztriai feltetelezett valasztasi csalas kapcsan?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez az EU pont annyira egységes a felszín alatt, mint volt 1938 ban, kb. Sajnos... itt nem áll velünk szemben egy valódi nagyhatalom. Ez is megmutatja, hogy jelenleg az EU mire képes, vagy inkább azt, hogy mire SEM.

De bizony, két nagyhatalom is áll velünk szemben..... az egyik "hivatalból ellenségünk" kellene hogy legyen, a másik meg "papíron szövetségesünk"......... mint anno az elvtársak voltak.
Szóval amíg Európa ilyen pöcs-módon (vagy inkább anélkül) viselkedik, addig az egész kontinens csak üllő és kalapács közé került hangyasereg lesz, de ha lecsap a kalapács, akkor mindegy hogy az üllőn vagy a kalapácson kapaszkodunk.....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
http://www.hidfo.ru/2016/05/lengyelorszag-sajat-feltetelekkel-gatolja-a-kelet-europai-bekefolyamatot/
"Varsó csak abban az esetben hajlandó beleegyezni a NATO-Oroszország tanács újraindításába, ha a NATO kötelezettséget vállal arra, hogy a jövőben tovább fokozza katonai jelenlétét Kelet-Európában és Lengyelországban..."

A lengyelek beszéljenek csak a saját nevükben, hogy lengyel területen milyen NATO-erőket akarnak elszállásolni az ő dolguk, de e többit hagyják meg a többi Kelet-Európai országnak, hadd találjuk ki mi magunknak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 195
113
<blockquote rel="zsolti">Ez az EU pont annyira egységes a felszín alatt, mint volt 1938 ban, kb. Sajnos... itt nem áll velünk szemben egy valódi nagyhatalom. Ez is megmutatja, hogy jelenleg az EU mire képes, vagy inkább azt, hogy mire SEM.

De bizony, két nagyhatalom is áll velünk szemben..... az egyik "hivatalból ellenségünk" kellene hogy legyen, a másik meg "papíron szövetségesünk"......... mint anno az elvtársak voltak.
Szóval amíg Európa ilyen pöcs-módon (vagy inkább anélkül) viselkedik, addig az egész kontinens csak üllő és kalapács közé került hangyasereg lesz, de ha lecsap a kalapács, akkor mindegy hogy az üllőn vagy a kalapácson kapaszkodunk.....</blockquote>

Sajnos egyet értünk... Nehéz így egy ilyen kicsi országnak jól cselekedni, mint amilyenek mi is vagyunk. Jó lehetne egy erős V4 alternatívának, de NEM ilyen oktondi Lengyel hozzáállással, ők most szerintem türelmetlenül könyökölve haladnak előre abban a sorban, ahol pofont lehet kapni az elején:(, sajnos.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Panzer

Koszi, sajnos nem vagyok meglepve. Nagyon szar iranyba mennek a dolgok...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 195
113
Én már akkor megcsuklottam, mikor meghallottam, hogy 900.000 levélszavazatról beszélnek, 3 millió szavazatnál... Mondtam magamban, ez szép lesz :p!
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Szerinte ne gondolja senki, hogy eu-n kívüli támadás esetémindenki beállna a sorba.. Eleve megmondják, ki merre mennyit mozoghat.
Két éve német*francia külügy sem tanácsolta az ukránoknak a krimet megvédeni (kitudódott). Pedig nem uniós és nem is nato tagról van szó.

Tegyük fel, hogy lesz egy jövőbeli ukrán vs román 3 menetes bunyó. Első nyugati reakció a: Békés uton próbálják rendezni, illetve persze hogy nem él az 5. Cikkely, vagy 1-2 uniós állam elhuzza a rétest és nincs támogató beavatkozás...

Egyébként is 5. Cikkelyt alkalmazták valaha?
Melyik Európai háborúba lépett be uniós ország 1960óta?
Naügye! Álomvilág van!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 195
113
Szerinte ne gondolja senki, hogy eu-n kívüli támadás esetémindenki beállna a sorba.. Eleve megmondják, ki merre mennyit mozoghat.
Két éve német*francia külügy sem tanácsolta az ukránoknak a krimet megvédeni (kitudódott). Pedig nem uniós és nem is nato tagról van szó.

Tegyük fel, hogy lesz egy jövőbeli ukrán vs román 3 menetes bunyó. Első nyugati reakció a: Békés uton próbálják rendezni, illetve persze hogy nem él az 5. Cikkely, vagy 1-2 uniós állam elhuzza a rétest és nincs támogató beavatkozás...

Egyébként is 5. Cikkelyt alkalmazták valaha?
Melyik Európai háborúba lépett be uniós ország 1960óta?
Naügye! Álomvilág van!
Remélem nem sértődsz be, és leszögezem: egyet értek amit írtál dolgoknak a lényegével, de majdnem beszartam a röhögéstől, amikor ezt a sorod olvastam, hogy a németxfrancia külügy sem tanácsolta az ukránoknak a krímet megvédeni :p. Távol álljon tőlem, hogy más népen, vagy annak a nyomorúságán derüljek, de most komolyan, MI van akkor, ha tanácsolja, megvédik az Ukránok az Oroszokkal szemben :D??!
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Tudja valaki, hogy mi volt ez a záróban földbe döngölés a BÉT-en?
Csíptem a MOL-ból egy keveset, mai esésben a szelvényvágás is benne van, de akkor is.
15 500 HUF -965,00 HUF -5,9%
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Zsolti,
Napi szinten követem az ukrán eseményeket kíváncsiságból. Volt olyan hír , melyben ukrán vezetők szivárogtatták, hogy mikor volt 2 nap az első orosz btr-ek/ katonák bázisról való kivonulása előtt, de már tudták hogy baj van, és mérlegelték az orosz bázisok blokádját, akkor jött a német&francia figyelmeztetés.

Persze lehet , hogy csak dezinfó, de akkor igen hihető volt.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Tudja valaki, hogy mi volt ez a záróban földbe döngölés a BÉT-en?
Csíptem a MOL-ból egy keveset, mai esésben a szelvényvágás is benne van, de akkor is.
15 500 HUF -965,00 HUF -5,9%

Egy adott napot sose nézek, lehet bármi. Ha holnap folytatódik?...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 195
113
Persze, nem is a hír valódiságát firtatom, hanem csak végig gondoltam, ahogy esetleg a német-francia külügy azt mondja az Ukránoknak, hogy csibész! Mi lett volna abból? Semmi. Még a hadiflottájuk nagy része, a flottájuk zászlós hajójával az élen azonnal lekoccolt az Oroszokhoz... Maga a szitu lett volna nevetséges/siralmas, mert ha úgy törént volna, ahogy én gondolom, hogy csak próbálnak kicsit maszatolni, akkor az Benny Hill show, ha viszont beleszállnak keményen az Oroszokba, direktben, komolyan, frontálisan, akkor aznap délután Kijevre VDV desszant megy. És ebben én biztos vagyok. Tehát kb. a hírnek annyi értéke van, mint hogy jó tanácsként azt mondom Kokónak, hogy "Pisti, hagyd a picsába Tysont, nem tanácsolom hogy pofon vágd"...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>Képzeljük el, hogy kizárólag huszonéves alkalmazottakból áll a munkahelyi gárda és csak néhány vezető idősebb. Amerikában már ez a valóság. És olykor gondot okoz a kissé rendhagyóan viselkedő fiatalok megrendszabályozása.</i>
http://www.piacesprofit.hu/gazdasag/nem-birnak-a-munkahelyen-az-y-generacioval/
<i>
"Ne higgyenek az uralkodó elitnek, a világgazdaság komoly bajban van" - mondja a Morgan Stanley egyik volt vezető közgazdásza. A Kínában kipukkadó lufik még csak a kezdet, a jelenlegi folyamatok még a 2008-as válságnál is nagyobb krízishez vezethetnek. </i>
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/kolosszalis_osszeomlas_johet_elbukik_az_elit.615398.html

<i>A valutaalap saját folyóiratában nekimentek a neoliberális gazdaságpolitikának.</i>
http://mno.hu/gazdasag/mi-tortent-kitort-a-forradalom-van-az-imf-ben-1344900
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/05/31/erdogan-nem-erti-putyint/
"Recep Tayyip Erdogan török elnök nem érti, milyen első lépést vár Moszkva annak érdekében, hogy normalizálják a kapcsolatokat Törökország és Oroszország között – derül ki a török államfő keddi nyilatkozatából.
“Nehezemre esik megérteni, milyen első lépést vár tőlünk Moszkva. A mi országunk nem ül a vádlottak padján. Mi nem akartuk elrontani a kapcsolatainkat Oroszországgal. Mi fejleszteni akarjuk a kapcsolatainkat” – fogalmazott Erdogan..."
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
http://karpathir.com/2016/05/31/erdogan-nem-erti-putyint/
"Recep Tayyip Erdogan török elnök nem érti, milyen első lépést vár Moszkva annak érdekében, hogy normalizálják a kapcsolatokat Törökország és Oroszország között – derül ki a török államfő keddi nyilatkozatából.
“Nehezemre esik megérteni, milyen első lépést vár tőlünk Moszkva. A mi országunk nem ül a vádlottak padján. Mi nem akartuk elrontani a kapcsolatainkat Oroszországgal. Mi fejleszteni akarjuk a kapcsolatainkat” – fogalmazott Erdogan..."

Csak játsza a hulyét...Nagyon is tisztában van azzal mit várnak az oroszok tole.
 
Status
Not open for further replies.