[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote rel="2ndt">Szerintem meg felvesznek egy maszkot es siman kovetni fogjak elso korben a parancsokat. Utana paran osszeomlanak, kilepnek, aztan az x. alkalom utan egy reszuk megtagadja a parancsot. Nincsenek csodak, parancsnoki lanc van meg parancskovetes. Itthon sem lett felelose a rendori tulkapasoknak.

Igen lehet de anno kurucra is kikerültek a híresebb, rendőrök. Ilyen esetben is ez lenne. Az más kérdés, hogy az alap helyzet teljesen más lenne. Itt a rendőr nem egy egy álláspontot véd. Hanem idegeneket akik pont támadják a társadalmat. Ilyen esetben is lakóhely szerint illetékesek megoldják.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
A torok-orosz kozeledés miatt nyugtalan a Nato
http://www.spiegel.de/politik/ausland/tuerkei-erdogans-flirt-mit-putin-provoziert-die-nato-a-1104927.html
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nagyon csecse kis grafika:
Ki kapja a legtöbb fegyverdollárt ? Hát Izrael. 3.1 mrd, Egyiptom 1,3 mrd, és Irak, Jordánia, Pakisztán 300 millióval jön. Beszédes.

http://napicsart.blog.hu/2016/07/28/ide_folynak_az_usa_fegyvermilliardjai_soros_gyorgy_meg_elbujhat
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 298
113
Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.

Láttunk már ilyet Jugoszláviában, Szíriában. A németek meg pl pont hogy bevagoníroztak mindenkit anno.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.
<blockquote rel="2ndt">Szerintem meg felvesznek egy maszkot es siman kovetni fogjak elso korben a parancsokat. Utana paran osszeomlanak, kilepnek, aztan az x. alkalom utan egy reszuk megtagadja a parancsot. Nincsenek csodak, parancsnoki lanc van meg parancskovetes. Itthon sem lett felelose a rendori tulkapasoknak.

Hát 2006-ból kiindulva én se látok szebb jövőt. Simán megoldják, hogy a debreceni rendőr majd Győrben lövi a mások rokonait és le van tudva. Azonosító és gerinc nélkül működött ez már. Persze nem volt mindenki benne, csak én a távol maradásos tiltakozás helyett vártam volna kicsit több emberi kiállást. És ahogy akkor sem volt, ezután sem lesz. Mindig lehet arra hivatkozni, hogy a bajtársaimat lövik a csúnya lázadók, akik vannak olyan hülyék, hogy az én és családom jövőjéért harcolnak... </blockquote>

Nyugodjatok meg elég kevés olyan rendőr (katona) van aki ne szembesült volna egyébként a magyarországi VALÓS migrációs helyzettel. Arról meg nem is beszélve, hogy manapság ismét dívik a kalandozások kora....... csak most nem nyugati irányban... mondjuk én csak hallottam... :)
És hidd el papajoe a rendőr a magyar embert védi most is és fogja védeni...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 662
113
<blockquote rel="papajoe">Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.
<blockquote rel="2ndt">Szerintem meg felvesznek egy maszkot es siman kovetni fogjak elso korben a parancsokat. Utana paran osszeomlanak, kilepnek, aztan az x. alkalom utan egy reszuk megtagadja a parancsot. Nincsenek csodak, parancsnoki lanc van meg parancskovetes. Itthon sem lett felelose a rendori tulkapasoknak.

Hát 2006-ból kiindulva én se látok szebb jövőt. Simán megoldják, hogy a debreceni rendőr majd Győrben lövi a mások rokonait és le van tudva. Azonosító és gerinc nélkül működött ez már. Persze nem volt mindenki benne, csak én a távol maradásos tiltakozás helyett vártam volna kicsit több emberi kiállást. És ahogy akkor sem volt, ezután sem lesz. Mindig lehet arra hivatkozni, hogy a bajtársaimat lövik a csúnya lázadók, akik vannak olyan hülyék, hogy az én és családom jövőjéért harcolnak... </blockquote>

Nyugodjatok meg elég kevés olyan rendőr (katona) van aki ne szembesült volna egyébként a magyarországi VALÓS migrációs helyzettel. Arról meg nem is beszélve, hogy manapság ismét dívik a kalandozások kora....... csak most nem nyugati irányban... mondjuk én csak hallottam... :)
És hidd el papajoe a rendőr a magyar embert védi most is és fogja védeni...



</blockquote>



Pillanat,lehet nem voltam egyértelmű,nem arról van szó,hogy ha a migránsok egyben neki támadnak a lakosságnak,hanem ha lakosság ugrana neki a migránsoknak,akkor a rendvédelmi szervek(nem csak a rendőrség !! )megvédené a migránsokat,a lakosság ellen,a legkeményebb eszközökkel is,főleg nyugaton.A mi rendőreinkkel szemben sem táplálok ilyen esetben illúziókat,ha majd letartóztatják a saját soraikban lévő,kollégákat,és főnökeiket,akik naponta szegik meg a törvényeket,a striciktől,az olajügyekig,brókerbotrányig,akkor döngethetik a mellkast.

Nem emlékszem,hogy 2006 októbere után tömegesen határolódtak volna a kollégáktól,a kollégáik,a kis rendőrtől,a tábornokig,de tévedjek.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="silversisko"><blockquote rel="papajoe">Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.
<blockquote rel="2ndt">Szerintem meg felvesznek egy maszkot es siman kovetni fogjak elso korben a parancsokat. Utana paran osszeomlanak, kilepnek, aztan az x. alkalom utan egy reszuk megtagadja a parancsot. Nincsenek csodak, parancsnoki lanc van meg parancskovetes. Itthon sem lett felelose a rendori tulkapasoknak.

Hát 2006-ból kiindulva én se látok szebb jövőt. Simán megoldják, hogy a debreceni rendőr majd Győrben lövi a mások rokonait és le van tudva. Azonosító és gerinc nélkül működött ez már. Persze nem volt mindenki benne, csak én a távol maradásos tiltakozás helyett vártam volna kicsit több emberi kiállást. És ahogy akkor sem volt, ezután sem lesz. Mindig lehet arra hivatkozni, hogy a bajtársaimat lövik a csúnya lázadók, akik vannak olyan hülyék, hogy az én és családom jövőjéért harcolnak... </blockquote>

Nyugodjatok meg elég kevés olyan rendőr (katona) van aki ne szembesült volna egyébként a magyarországi VALÓS migrációs helyzettel. Arról meg nem is beszélve, hogy manapság ismét dívik a kalandozások kora....... csak most nem nyugati irányban... mondjuk én csak hallottam... :)
És hidd el papajoe a rendőr a magyar embert védi most is és fogja védeni...



</blockquote>



Pillanat,lehet nem voltam egyértelmű,nem arról van szó,hogy ha a migránsok egyben neki támadnak a lakosságnak,hanem ha lakosság ugrana neki a migránsoknak,akkor a rendvédelmi szervek(nem csak a rendőrség !! )megvédené a migránsokat,a lakosság ellen,a legkeményebb eszközökkel is,főleg nyugaton.A mi rendőreinkkel szemben sem táplálok ilyen esetben illúziókat,ha majd letartóztatják a saját soraikban lévő,kollégákat,és főnökeiket,akik naponta szegik meg a törvényeket,a striciktől,az olajügyekig,brókerbotrányig,akkor döngethetik a mellkast.

Nem emlékszem,hogy 2006 októbere után tömegesen határolódtak volna a kollégáktól,a kollégáik,a kis rendőrtől,a tábornokig,de tévedjek.
</blockquote>

2006 után nagyon sok rendőr leszerelt. És az amúgy is silány állomány minősége még tovább romlott.
Nyugaton más a helyzet. Elég nehéz elmagyarázni, meg kell tapasztalni. Nyár elején voltam dél Franciáknál. Iszonyatos mennyiségű sokadik generációs bevándorló. De én úgy vettem észre, h a bennszülött lakosság sajátjának tekinti őket. Ha balhéznak az csak számunkra egyértelmű, h bevándorló. Az ottaniaknak olyan mintha nállunk, mondjuk kunok, vagy jászok tennék. Másként nem nagyon tudom elmagyarázni :(
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
<blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="silversisko"><blockquote rel="papajoe">Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.
<blockquote rel="2ndt">Szerintem meg felvesznek egy maszkot es siman kovetni fogjak elso korben a parancsokat. Utana paran osszeomlanak, kilepnek, aztan az x. alkalom utan egy reszuk megtagadja a parancsot. Nincsenek csodak, parancsnoki lanc van meg parancskovetes. Itthon sem lett felelose a rendori tulkapasoknak.

Hát 2006-ból kiindulva én se látok szebb jövőt. Simán megoldják, hogy a debreceni rendőr majd Győrben lövi a mások rokonait és le van tudva. Azonosító és gerinc nélkül működött ez már. Persze nem volt mindenki benne, csak én a távol maradásos tiltakozás helyett vártam volna kicsit több emberi kiállást. És ahogy akkor sem volt, ezután sem lesz. Mindig lehet arra hivatkozni, hogy a bajtársaimat lövik a csúnya lázadók, akik vannak olyan hülyék, hogy az én és családom jövőjéért harcolnak... </blockquote>

Nyugodjatok meg elég kevés olyan rendőr (katona) van aki ne szembesült volna egyébként a magyarországi VALÓS migrációs helyzettel. Arról meg nem is beszélve, hogy manapság ismét dívik a kalandozások kora....... csak most nem nyugati irányban... mondjuk én csak hallottam... :)
És hidd el papajoe a rendőr a magyar embert védi most is és fogja védeni...



</blockquote>



Pillanat,lehet nem voltam egyértelmű,nem arról van szó,hogy ha a migránsok egyben neki támadnak a lakosságnak,hanem ha lakosság ugrana neki a migránsoknak,akkor a rendvédelmi szervek(nem csak a rendőrség !! )megvédené a migránsokat,a lakosság ellen,a legkeményebb eszközökkel is,főleg nyugaton.A mi rendőreinkkel szemben sem táplálok ilyen esetben illúziókat,ha majd letartóztatják a saját soraikban lévő,kollégákat,és főnökeiket,akik naponta szegik meg a törvényeket,a striciktől,az olajügyekig,brókerbotrányig,akkor döngethetik a mellkast.

Nem emlékszem,hogy 2006 októbere után tömegesen határolódtak volna a kollégáktól,a kollégáik,a kis rendőrtől,a tábornokig,de tévedjek.
</blockquote>

2006 után nagyon sok rendőr leszerelt. És az amúgy is silány állomány minősége még tovább romlott.
Nyugaton más a helyzet. Elég nehéz elmagyarázni, meg kell tapasztalni. Nyár elején voltam dél Franciáknál. Iszonyatos mennyiségű sokadik generációs bevándorló. De én úgy vettem észre, h a bennszülött lakosság sajátjának tekinti őket. Ha balhéznak az csak számunkra egyértelmű, h bevándorló. Az ottaniaknak olyan mintha nállunk, mondjuk kunok, vagy jászok tennék. Másként nem nagyon tudom elmagyarázni :(</blockquote>

Akkor azért szokták idegenlégiósok végigverni az arabokat / arab negyedeket néha, mert ők meg tudják különböztetni a fehér franciát a barna arabtól.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 719
113
Mi lesz itt ha 3 csaj lesz a főnök, ebből 2 atomgombaval???
Ki fog velük tárgyalni a wahabiták,....stb. közül??
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<b>NATO-parancsnok környezete élezte volna az orosz-ukrán konfliktust, Merkel és Obama akadályozta ezt meg</b>
Elég súlyos cikket publikált a Spiegel. Főszereplője az amerikai Philip Mark Breedlove tábornok, aki 2013-tól idén májusig, visszavonulásáig a NATO európai erőinek parancsnoka volt. Az is kiderül a levelekből, hogy a tábornok és köre számára Obama és Angela Merkel német kancellár is mint akadályok jelentkeztek. A két államfő "politikailag naív és kontraproduktív", amiért állandóan a helyzet csillapítására szólították fel a feleket, állította az egyik levélében Philip Karber, aki Breedlove hálózatának egyik központi szereplője volt és tőle származott a tábornok Ukrajnáról szóló információinak egy jelentős része. Melyekről utólag kiderült, hogy eltúlzott vagy alaptalan információk voltak.
http://444.hu/2016/07/30/nato-parancsnok-kornyezete-elezte-volna-az-orosz-ukran-konfliktust-merkel-es-obama-akadalyozta-ezt-meg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nagyjából csak annyi biztos, hogy valaki meghekkelte a demokrata párt szervereit, megszerzett egy csomó emailt, amit átadott a WikiLeaksnek. Meg annyi, hogy van még az emailekből, és most már politikai következményei vannak a szivárgásnak. A legújabb feltevések szerint a háttérben Oroszország lehet, hiába jelentkezett be egy Guccifer 2.0 nevű hekker elkövetőnek. Viszont amennyi bizonyíték szól az oroszok mellett, technikailag annyira könnyű megkérdőjelezni is őket, politikai motiváció ide vagy oda. Donald Trump viccesen beszólt a demokratáknak az oroszokkal fenyegetve, de ezzel a republikánus pártot is megosztotta, hamar magyarázkodni kényszerült.
http://index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2016/07/30/tenyleg_oroszok_hekkeltek_meg_a_demokratakat/
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ugyanez az állítólagos ügynök írta (nem csak ennyi a beszélgetés) hogy a cicada3301 egy pentagon program és most fog clintonék ellen célba érni. Ha valaki emlékszik, már beszéltem erről a rejtélyes "játékról". Na mostanában ahogy összerakom, elkezdett egészen komoly irányt venni, több török és francia támadás előtt közvetett módon figyelmeztetett a mögötte álló személy/csoport. Ez most nem csak az én agymenésem, valami készül.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ugyanez az állítólagos ügynök írta (nem csak ennyi a beszélgetés) hogy a cicada3301 egy pentagon program és most fog clintonék ellen célba érni. Ha valaki emlékszik, már beszéltem erről a rejtélyes "játékról". Na mostanában ahogy összerakom, elkezdett egészen komoly irányt venni, több török és francia támadás előtt közvetett módon figyelmeztetett a mögötte álló személy/csoport. Ez most nem csak az én agymenésem, valami készül.

Na az első mondatom második fele valszeg csak a rárakódott hoax, de telefonon nem láttam, írja is hogy Pentagon program. A többi még áll.
 
Status
Not open for further replies.