[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 861
32 108
113
Putyin valószínűleg előbb köti fel magát egy dollárból fonott kötéllel, mintsem Romániát bővítse. De válaszként bedobhatná, hogy tárgyalásokat kezdeményez Erdély Magyarországhoz csatlakozásáról még ha a többségi románság ezt nem is támogatja.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) egykori alkalmazottja, Edward Snowden szerint az oroszok hekkelhették meg az NSA-t, és mindez egy üzenet lehet Moszkvától. Az nem annyira különös, hogy az NSA szerverét meghekkelték: többször volt már ilyen. Az viszont inkább, hogy milyen indíttatásból hozza azt nyilvánosságra valaki. Sejtése szerint azért, mert ezzel az oroszok figyelmeztethetik az amerikaiakat: bármilyen általuk elkövetett kibertámadást be tudnak bizonyítani. Még azt is, ha esetleg maguk az amerikaiak voltak felelősek a demokraták ellen elkövetett hackertámadásokért.
http://www.origo.hu/techbazis/20160817-snowden-szerint-az-oroszok-hekkeltek-nsa-nemzetbiztonsag-amerika-hack.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Átok vagy áldás? Egyre hevesebb és ellenségesebb a vita a Brexitről, a referendum megosztja az Egyesült Királyságot, és megmutatja Európa törésvonalait. A Global Conversation különkiadásában az Európai Parlament két prominens tagjával beszélgetünk, akik a politikai megosztottság két oldalát képviselik.
Brexit pro és kontra: bezárkózás vagy integráció?
https://www.youtube.com/watch?v=1OHiJfbg2Y0


Görögország még messze nem lábalt ki az adósságválságból, de az Európai Unió vezetői is elismerik, hogy komoly erőfeszítéseket tesz ezért. Ez fájdalmas és népszerűtlen reformokkal jár. Vajon az áldozatok segítenek ismét növekedési pályára állítani a gyengélkedő görög gazdaságot? Erről és az Európa előtt álló más problémákról beszélgetünk *Evklídisz Cakalotosz* görög pénzügyminiszterrel Brüsszelben.
„Éppúgy, mint az 1930-as években”
https://www.youtube.com/watch?v=0e3aM0Xg7gA


Túl sokszor halljuk, hogy a világ példátlan biztonsági kockázatokkal néz szembe – de a lehetséges megoldásokról annál kevesebb szó esik. Miközben a NATO-t folyamatosan kritizálják hogy érdektelenné vált, a szervezet varsói közgyűlésére készül hogy bebizonyítsa ennek ellenkezőjét, és reális és hatékony módszerekkel álljon elő a rengeteg krízis megoldására.
Stoltenberg: Az elrettentés része a védelemnek
https://www.youtube.com/watch?v=snqhlez5VE4
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 533
3 088
113
Lengyel (?) nyomásra kiszálltak az északi áramlat 2. finanszírozásából a nyugati cégek (8-12 Mrd).
Ha igaz akkor ez beteheti a kaput, ha nincs Moszkvának felesleges pénze rá.
Erre mi lesz a konspirációtok?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 813
61 339
113
Skóciát ne tekintsük azért valami kisebbségi komplexusát megalomániával elfedő koszos Kelet-Európai olajbevételektől függő államnak.

Ez egy fejlett Nyugat-Európai ország. Ott van Izland és Írország is példának, lehet jó szomszédok nélkül is prosperáló társadalmat fenntartani.

Skócia nem csak az olajat örökölné meg a kiválással, hanem a halban gazdag Északi-tengert és Atlanti-óceánt.
K+F területen se elmaradottak, az Edinburghi egyetem a világ top 20 egyeteme közt van számon tartva.

Gondolod, hogy az EU- nak hiànyzik mèg egy kicsi netto- kapó orszàg? Mert Skócia messze nem netto- befizető tudtommal.
Az olajmezők egyrészt a kimerűlés hatàràn vannak, màsrészt a termelés a jelenlegi nyomott àrakon veszteséges. Lényegében ők is csak egy " koszos" kis orszàg, csak szerencséjükre nem Közép- Európàban vannak, hanem tagja az Egyesült Kiràlysàgnak. Mit gondolsz, hogyan menne hazànknak, ha még mindig az Osztàk- Magyar Monarchia tagja lenne?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/amerikai-szakertok-szerint-kijev-elleni-nuklearis-csapas-lehetoseget-fontolgatja-putyin
"Az Állami Politika Nemzeti Intézetének szakértői (USA) azt állítják, hogy az Orosz Föderáció fontolóra vette, hogy nukleáris csapást mér Ukrajna fővárosára – olvasható a közösségi hálózatokon lengyel szakértők jelentéseire hivatkozva..."


Tudjuk, hogy az USA Törökországból Romániába szállítja az eddig ott lévő atombombáinak legalább egy részét. (olvastam 20 db-t is) Ez egyértelműen föl fogja bosszantani Moszkvát. Erre most USA szakértők azt állítják, Moszkva mukleáris csapást mérhet Kijevre.
Bár az igaz, hogy Turcsinovék többször kifejezték nyíltan is, de nem burkolt és burkolt célzásokkal is (többek közt saját maguk akarnak majd fűtőanyagot gyártani) hogy atombombát vagy piszkos bombát akarnak gyártani (aztán néha cáfolták is) Viszont egyelőre nincs atombombájuk. Ezért, és főleg azért mert hagyományos fegyverzetű csapataikkal a legoptimistább (Ukrán és USA) becslések szerint max 1 hét alatt eljutnának csapataik Kijevhez (de még ha csak proxiként DNR LNR támadna vissza, legkésőbb 1 hónap alatt az elemzések szerint Zaharcsenko Uralhatná az Odesszától Harkovig tartó területet, és Kijevből elmenekülnének Turcsinovék, így ő nem nagyon tudna kivel ott tárgyalni a hatalom átadásáról) gyakorlatilag kizárható hogy Oroszország atombombát dobna le Kijevhez. És ehhez még az is hozzájön, hogy Kijev is alapvetően orosz ajkú többségű, és onnan szinte biztosan a Nyugat-Ukrajnai területekre vonulna vissza adott esetben a jelenlegi "uralkodó" réteg - többek közt azért is, mert lehet hogy Kijev nem csatlakoznaazonnal egy Novorossiához, esetleg azonnal Oroszországhoz, de a társadalmi folyamatok lezajlásának végén még arra is lenne esély.

Miért is mondják tehát Az Állami Politika Nemzeti Intézetének szakértői (USA) amit mondanak?
Bonyolítja a helyzetet. hogy bár csak ilyen "egyszerű" lenne a helyzet.
-Voltak híresztelések arról, hogy állítólag tűntek el atombombák a Törökországi NATO /Török bázisról. Török - vagy még rossza, Iszlám államhoz kötődő - kezekben atombomba? Nagyon rossz lehetőség.
-Szíriában egyre nagyobb a valószínűsége annak, hogy az ISIS nemhogy teret veszít, hanem egyenesen kiszorul onnan. Elméletileg ezt akarja az USA. Gyakorlatilag viszont úgy néz ki, egymásnak ellentmondó USA érdekek törekvésekés csoportok működnek Szíriában (is). A jelek szerint az "ellenségem ellenségem a barátom" volt eddig (vagy még most is az?) az amerikaiak elve.
- Szíriában egyre erősebb az orosz katonai jelenlét. Sőt, megint úgy néz ki, hogy egy "elsüllyeszthetetlen orosz anyahajóvá" válnak a szíriai orosz bázisok, vagy akár Szíria egy valamekkora területe. Bázisokkal kikötőkkel, repterekkel...
- Az elmúlt napokban már Iránban is van nem állandónak mondott bázis repülőtere Oroszországnak.
-Ez (sem) nagyon nagyon nem tetszik az USA-nak.

Hogy most mégis miért mindez? Valakiknek lehet hogy egyre kevesebb az idejük. (A legegyszerűbb válasz hogy Tükörvád.)
Az USA héják lehet hogy egyre nagyobb befolyást szereznek emiatt, legalábbis átmenetileg.
Ez nagyon átvihet már a sakktáblához, ahol azt láthatjuk hogy az orosz határ mentén egyre újabb NATO csapatok állomásoztatásának a lehetőségét teremtik meg, atombombát szállítanak Romániába, ami vagy ott fog maradni vagy nem... De ha nem is marad ott, és tényleg elviszi onnan az USA majd, az oroszok ezt kétségbe vonhatják. Ebben az esetben elképzelhető, hogy Moszkva valóban rászánja magát Ukrajna - illetve a jelenlegi Kijevi hatalom - valamilyen módon való megtámadására.
Eddig ez szinte borítékolható volt eddig is, mondhatnánk. Igen ám. Csakhogy eddig szinte csak az lógott a levegőben, hogy Zaharcsenko a sorozatos és egyre durvább tüzérségi csapások hatására beindítja a B tervét, és minimum Donyeck és Luganszk határáig tolja az Ukrán erőket. Ebben az esetben mindenki szinte biztos volt az oroszok valamilyen szintű támogatásában, mert még ha Putyin határozott akarata ellenére is támadna Zaharcsenko, az orosz önkéntesek tízezrei ömlenének az eddigi tapasztalatok szerint Novorossia segítségére. Ekkor az is borítékolható hogy Odessza, Harkov, aztán Nyikolajiv, Kherson, majd Dnyeotopetrovszk és Zaporozsie is csatlakoznának Novorossiához. Ami aztán vagy csatlakozna Oroszországhoz, vagy önálló államot alapítana. Ekkor viszont Moszkva számára fennállna az a veszély hogy Belorussziával, és akár Moldovával egy államszövetséget hozzanak kétre. Valószínűleg ennek a lehetősége az egyik oka annak, hogy Putyin mindent megtett eddig azért hogy Novorossia projekt ne valósuljon meg.

Ez viszont most megváltozhat. Romániában USA atombomba? ( Valaki kitalálta valamiért hogy Romániába viszik az amerikai atombombákat. Hogy ezek meddig lesznek ott, lényegében jelenleg még nem tudhatjuk. Csakhogy gyakorlatilag tükörvádként amerikai elemzők Kijevet féltik orosz atombombától, az egyáltalán nem tűnik reálisnak. ) Ez arra késztetheti Putyint hogy minimum Transznyisztráig összefüggő orosz ajkú és vezérlésű területet hozzon létre, sőt még Moldovát is kényszerűen megszerezze, hogy minél közelebb, akár közvetlen mellette legyen Romániához.
Lehet azt mondani hogy mindez csak provokáció. Eddig sikertelenül próbálták belevinni Oroszországot hogy lerohanja Ukrajna valamekkora részét. Ebben az esetben leginkább Európát tudnák teljesen elszakítani Oroszországtól , nem is annyira fordítva. De ez eddig nem sikerült, Oroszország pedig csak nem akar gazdaságilag összeomlani, sőt egyre erősebb. Kína is egyre erősebb. Irán egyre több támogatást kap Oroszországtól és Kínától...
A válasz minderre az lenne hogy még tovább provokálni? Oroszországot? Romániai atombombával?

Nem egy nyerő ötlet. Remélhetőleg nem is így van. Ha mégis, akkor remélhetőleg ugyanúgy visszakoznak majd mint anno kicsi Bush Grúziánál. Nagyon remélhetőleg. Persze az is lehet, ha mindez valóban egy USA provokáció, hogy Putyin meghátrál. Erre sajnos az égvilágon semmivel sem fogadnék.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Menekítik Törökországból az amerikai atomfegyvereket?
http://444.hu/2016/08/18/menekitik-torokorszagbol-az-amerikai-atomfegyvereket
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
http://www.hidfo.ru/2016/08/torokorszag-szovetsegre-lephet-oroszorszaggal-es-irannal/

Na haubagoi?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
http://www.hidfo.ru/2016/08/torokorszag-szovetsegre-lephet-oroszorszaggal-es-irannal/

Na haubagoi?

Nem nagyon vagyok most megfelelő hangulatban, de röviden annyit tudnék modani, hogy egy

Ankara-Moszkva-Teherán tengely

rövid ideig lehetséges, de Teheránt be fogják áldozni.

Izrael támogatni fogja Trump győzelmét, mert Trump Iránt támadja majd meg, míg Hillary Oroszországot (amivel Izrael semmire nem megy, mert ottmarad neki Irán, mint probléma).

Dugin szintén Trump-ot támogatja, tehát támogatja Irán megtámadását is, amit Trump ígér.
Ennek fényében az Iránban nyitott orosz légitámaszpont célja geopolitikailag az USA odavonzása Irán ellen. Ezzel támogatja Oo. Trump és Izrael politikáját Irán ellen.

Mániám, hogy ennek végül egy Nagy-Azerbajdzsán lesz a vége, aminek az az értelme Oo. számára, hogy Azerbajdzsánt fel lehet venni az Eurázsiai Unióba tagnak, míg Iránt nem.
A South Front-os videó is megjegyzi, hogy az orosz jelenlét Iránban minden bizonnyal ideiglenes, mivel Irán kényes a függetlenségére, hosszútávon nem szereti az idegen katonai jelenlétet.

Úgyhogy én - jelenlegi állás szerint - arra számítok, hogy ha Trump nyer, akkor megindul a háború Irán ellen, és miközben az USA belemerül az Irán elleni konfliktusba, Oroszo.-nak lehetősége nyílik Ukrajna visszaszerzésére.

Ez tulajdonképpen a Izrael és Oo. számára win-win szituáció, az USA számára pedig nem bukás. (Egy Oo. elleni háború az lenne.)
Így mivel ezzel a scenárióval járnak a legnagyobb szereplők a legjobban, arra számítok, hogy ebbe az irányba fognak fejlődeni az események.
Persze váratlan dolgok bármikor történhetnek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 460
20 726
113
Trump hülye lesz iránt megtámadni. Inkabb a gazdaság rendbetétele és az illegalisok felszámolása valamint a hátország feszültségeinek feloldása leköti majd teljesen.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Háttérbe szorulnak a hagyományos pártok Európában?
https://www.youtube.com/watch?v=XM3qmUksOec
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 754
85 870
113
<blockquote rel="Roni">http://www.hidfo.ru/2016/08/torokorszag-szovetsegre-lephet-oroszorszaggal-es-irannal/

Na haubagoi?

Nem nagyon vagyok most megfelelő hangulatban, de röviden annyit tudnék modani, hogy egy

Ankara-Moszkva-Teherán tengely

rövid ideig lehetséges, de Teheránt be fogják áldozni.

Izrael támogatni fogja Trump győzelmét, mert Trump Iránt támadja majd meg, míg Hillary Oroszországot (amivel Izrael semmire nem megy, mert ottmarad neki Irán, mint probléma).

Dugin szintén Trump-ot támogatja, tehát támogatja Irán megtámadását is, amit Trump ígér.
Ennek fényében az Iránban nyitott orosz légitámaszpont célja geopolitikailag az USA odavonzása Irán ellen. Ezzel támogatja Oo. Trump és Izrael politikáját Irán ellen.

Mániám, hogy ennek végül egy Nagy-Azerbajdzsán lesz a vége, aminek az az értelme Oo. számára, hogy Azerbajdzsánt fel lehet venni az Eurázsiai Unióba tagnak, míg Iránt nem.
A South Front-os videó is megjegyzi, hogy az orosz jelenlét Iránban minden bizonnyal ideiglenes, mivel Irán kényes a függetlenségére, hosszútávon nem szereti az idegen katonai jelenlétet.

Úgyhogy én - jelenlegi állás szerint - arra számítok, hogy ha Trump nyer, akkor megindul a háború Irán ellen, és miközben az USA belemerül az Irán elleni konfliktusba, Oroszo.-nak lehetősége nyílik Ukrajna visszaszerzésére.

Ez tulajdonképpen a Izrael és Oo. számára win-win szituáció, az USA számára pedig nem bukás. (Egy Oo. elleni háború az lenne.)
Így mivel ezzel a scenárióval járnak a legnagyobb szereplők a legjobban, arra számítok, hogy ebbe az irányba fognak fejlődeni az események.
Persze váratlan dolgok bármikor történhetnek.

</blockquote>

Augusztus 9-én ezt írtad:
"Orosz-török tengely lehet, de orosz-török-iráni nem lesz."

Erre:

..."Nem kizárt egy orosz-torok-iráni tengely létrejotte."
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Roni">http://www.hidfo.ru/2016/08/torokorszag-szovetsegre-lephet-oroszorszaggal-es-irannal/

Na haubagoi?

Nem nagyon vagyok most megfelelő hangulatban, de röviden annyit tudnék modani, hogy egy

Ankara-Moszkva-Teherán tengely

rövid ideig lehetséges, de Teheránt be fogják áldozni.

Izrael támogatni fogja Trump győzelmét, mert Trump Iránt támadja majd meg, míg Hillary Oroszországot (amivel Izrael semmire nem megy, mert ottmarad neki Irán, mint probléma).

Dugin szintén Trump-ot támogatja, tehát támogatja Irán megtámadását is, amit Trump ígér.
Ennek fényében az Iránban nyitott orosz légitámaszpont célja geopolitikailag az USA odavonzása Irán ellen. Ezzel támogatja Oo. Trump és Izrael politikáját Irán ellen.

Mániám, hogy ennek végül egy Nagy-Azerbajdzsán lesz a vége, aminek az az értelme Oo. számára, hogy Azerbajdzsánt fel lehet venni az Eurázsiai Unióba tagnak, míg Iránt nem.
A South Front-os videó is megjegyzi, hogy az orosz jelenlét Iránban minden bizonnyal ideiglenes, mivel Irán kényes a függetlenségére, hosszútávon nem szereti az idegen katonai jelenlétet.

Úgyhogy én - jelenlegi állás szerint - arra számítok, hogy ha Trump nyer, akkor megindul a háború Irán ellen, és miközben az USA belemerül az Irán elleni konfliktusba, Oroszo.-nak lehetősége nyílik Ukrajna visszaszerzésére.

Ez tulajdonképpen a Izrael és Oo. számára win-win szituáció, az USA számára pedig nem bukás. (Egy Oo. elleni háború az lenne.)
Így mivel ezzel a scenárióval járnak a legnagyobb szereplők a legjobban, arra számítok, hogy ebbe az irányba fognak fejlődeni az események.
Persze váratlan dolgok bármikor történhetnek.

</blockquote>

Augusztus 9-én ezt írtad:
"Orosz-török tengely lehet, de orosz-török-iráni nem lesz."

Erre:

..."Nem kizárt egy orosz-torok-iráni tengely létrejotte." </blockquote>

<i>"Nem kizárt egy orosz-torok-iráni tengely létrejotte." </i>

Ezt így hol mondtam??

Ezt mondtam:

"Ankara-Moszkva-Teherán tengely

<b>rövid ideig lehetséges</b>, de Teheránt be fogják áldozni."

Egyébként meg ne lovagoljunk ezen, jó? Nem lesz ilyen tengely, vagy csak látszólag lesz (az is rövid ideig), de valójában véve nem lesznek megbízható szövetségesei egymásnak.

Ebből az orosz-török szövetség (?) is hamis, az orosz-iráni már kevésbé hamis, viszont Irán meg fel lesz áldozva.

Ez az orosz-török-iráni tengely tehát olyan, mintha valami véletlen éppen közös platformra hozná mondjuk Franciaországot, Magyaro.-ot és Romániát, na az orosz-török-iráni szövetségnek is épp ugyanennyi az esélye hosszútávon.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Trump hülye lesz iránt megtámadni. Inkabb a gazdaság rendbetétele és az illegalisok felszámolása valamint a hátország feszültségeinek feloldása leköti majd teljesen.

Saját fülemmel hallottam és saját szememmel láttam, ahogy Trump arról beszél, hogy a világtörténelem legeslegrosszabb "üzlete" az USA Iránnal való megegyezése volt, amelyben Irán azt kapta, hogy tovább folytathatja az atomprogramját, de cserébe az USA nem kapott semmit.
Konkrétan azt ígérte, ha elnök lesz, ezt a deal-t, amely a "worst deal ever", fel fogja rúgni Iránnal.
Amelyhez nem kell nagy fantázia, hogy ez az Iránnal való háborút fogja jelenteni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 754
85 870
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Roni">http://www.hidfo.ru/2016/08/torokorszag-szovetsegre-lephet-oroszorszaggal-es-irannal/

Na haubagoi?

Nem nagyon vagyok most megfelelő hangulatban, de röviden annyit tudnék modani, hogy egy

Ankara-Moszkva-Teherán tengely

rövid ideig lehetséges, de Teheránt be fogják áldozni.

Izrael támogatni fogja Trump győzelmét, mert Trump Iránt támadja majd meg, míg Hillary Oroszországot (amivel Izrael semmire nem megy, mert ottmarad neki Irán, mint probléma).

Dugin szintén Trump-ot támogatja, tehát támogatja Irán megtámadását is, amit Trump ígér.
Ennek fényében az Iránban nyitott orosz légitámaszpont célja geopolitikailag az USA odavonzása Irán ellen. Ezzel támogatja Oo. Trump és Izrael politikáját Irán ellen.

Mániám, hogy ennek végül egy Nagy-Azerbajdzsán lesz a vége, aminek az az értelme Oo. számára, hogy Azerbajdzsánt fel lehet venni az Eurázsiai Unióba tagnak, míg Iránt nem.
A South Front-os videó is megjegyzi, hogy az orosz jelenlét Iránban minden bizonnyal ideiglenes, mivel Irán kényes a függetlenségére, hosszútávon nem szereti az idegen katonai jelenlétet.

Úgyhogy én - jelenlegi állás szerint - arra számítok, hogy ha Trump nyer, akkor megindul a háború Irán ellen, és miközben az USA belemerül az Irán elleni konfliktusba, Oroszo.-nak lehetősége nyílik Ukrajna visszaszerzésére.

Ez tulajdonképpen a Izrael és Oo. számára win-win szituáció, az USA számára pedig nem bukás. (Egy Oo. elleni háború az lenne.)
Így mivel ezzel a scenárióval járnak a legnagyobb szereplők a legjobban, arra számítok, hogy ebbe az irányba fognak fejlődeni az események.
Persze váratlan dolgok bármikor történhetnek.

</blockquote>

Augusztus 9-én ezt írtad:
"Orosz-török tengely lehet, de orosz-török-iráni nem lesz."

Erre:

..."Nem kizárt egy orosz-torok-iráni tengely létrejotte." </blockquote>

<i>"Nem kizárt egy orosz-torok-iráni tengely létrejotte." </i>

Ezt így hol mondtam??

Ezt mondtam:

"Ankara-Moszkva-Teherán tengely

<b>rövid ideig lehetséges</b>, de Teheránt be fogják áldozni."

Egyébként meg ne lovagoljunk ezen, jó? Nem lesz ilyen tengely, vagy csak látszólag lesz (az is rövid ideig), de valójában véve nem lesznek megbízható szövetségesei egymásnak.

Ebből az orosz-török szövetség (?) is hamis, az orosz-iráni már kevésbé hamis, viszont Irán meg fel lesz áldozva.

Ez az orosz-török-iráni tengely tehát olyan, mintha valami véletlen éppen közös platformra hozná mondjuk Franciaországot, Magyaro.-ot és Romániát, na az orosz-török-iráni szövetségnek is épp ugyanennyi az esélye hosszútávon.
</blockquote>

Én írtam az Orosz topikban, az orosz-torok-iráni tengelyrol, te pedig azt írtad, hogy nem lesz.

Erdogan iráni látogatása kapcsán hoztam fel. :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 460
20 726
113
<blockquote rel="Veér István">Trump hülye lesz iránt megtámadni. Inkabb a gazdaság rendbetétele és az illegalisok felszámolása valamint a hátország feszültségeinek feloldása leköti majd teljesen.

Saját fülemmel hallottam és saját szememmel láttam, ahogy Trump arról beszél, hogy a világtörténelem legeslegrosszabb "üzlete" az USA Iránnal való megegyezése volt, amelyben Irán azt kapta, hogy tovább folytathatja az atomprogramját, de cserébe az USA nem kapott semmit.
Konkrétan azt ígérte, ha elnök lesz, ezt a deal-t, amely a "worst deal ever", fel fogja rúgni Iránnal.
Amelyhez nem kell nagy fantázia, hogy ez az Iránnal való háborút fogja jelenteni.</blockquote>

Azért a deal felmondása és. A háború között elég sok lépés van...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Boki,

jó, most valóban így néz ki, hogy orosz-török-iráni tengely van, de én ebben nem hiszek hosszútávon.
 
Status
Not open for further replies.