Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az neked is feltűnt , hogy a második térképen , ahol a lehetséges NATO lépéseket mutatják be, Románia nem szerepel a NATO országok között , ott úgy van színezve mint Szerbia . Lehet hogy csak véletlen ?
Semmilyen. Sanszosan a III-ik birodalom elfoglalt volna minket , vagy megszállt volna mert kb 50% birodalom párti lenne főleg a sok sváb. A ruszkik meg ugyanúgy végig mentek volna rajtunk ahogy 45-ben. Semmi különbség nem lenne. Kérdés hogy a vezetőelit alkalmazkodott vagy emigrációba ment volna -e? De a fővonalon nem számított volna.Inkább arra lennék kíváncsi, ha ugyan az I.VH-t elveszítjük, de mégse mi visszük el a balhét, akkor vajon milyen kényszer hatására léptünk volna be a II.VH-ba?
Merjünk nagyot àlmodni! Mi lenne ha 1 milliàrdan lennènk? Nem veszitettük volna el egyik vilàghàborút sem, elfoglaltuk és betelepitettük volna a jelenlegi Oroszorszàgot. Vilàgnyelv lenne a magyar. Minden nobeldijat besöpörtünk volna! Rettegne a vilàg nyilainktól !!
Ez most szomorú lesz, de sajnos igaz: Mi addig nem jutottunk el, velük szemben, hogy amink megvolt, azt megvédjük. Lehetne itt jóval több lakos, nyersanyag, tengerpart, de mostanra maradt az, ami van. Beszélhetsz össze vissza, a realitás az, amit én írok, te meg kb. hozod a szokásos szintedet, hogy ha ez lenne, meg az lett volna, akkor mi is lehetnék valami olyanok, amik nem vagyunk.
Ne akarjál már okosabb lenni annál, mint ami vagy, mert nem áll jól.
"az aktuális nagyhatalmat kell ellenségnek nézni és akik azzal szembehelyezkedik azt isteníteni"
Azzal már nem törődve, hogy jelenleg az aktuális nagyhatalom nekünk nem ártott,
ellenben a vele szembenálló elég sokat.
- elsősorban a magunk érdekét nézzük, ne moralizáljunk más államokkal kapcsolatban
- az erősebbtől/fejlettebbtől tanuljunk
INTERAKSYON
A Fülöp-szigeteki portál arról számol be, hogy a kínai útjáról hazatért Duterte Fülöp-szigeteki elnök sajtókonferenciáján így válaszolt arra az újságírói kérdésre, hogy Clintonnénak vagy Trumpnak drukkol: „Nem lenne diplomatikus valamelyik mellett kiállni. Sokkal jobb, ha azt mondom: kedvenc hősöm Putyin.
Forrás:lovasistvan.hu
Oroszországnak könnyű volt, csak egy irányból támadták. A buli az lett volna, ha Kína egy-két-száz évig cseszegeti őket délről, uralma alatt tartva komoly részeket.
...
Az egész vita meg arról szól, hogy mondtam, hogy mi fejlettebbek vagyunk, mint az oroszok. Te meg olyan dolgokkal érveltél, amiről levezettem, hogy azok erőforrás kérdése csupán. A fejlettség meg - részben - arról szól, hogy mi tudsz kihozni egy helyzetből társadalmi, gazdasági és egyéb szempontból. De ebből a szempontból lényegében egész Kelet-Európa (EU-s országok) jobban áll, mint ők.
Tragikus ez a kurucos mentalítás elcseszett verziója, amikor csak annyi maradt meg a korábbi nemes felfogásból, hogy az aktuális nagyhatalmat kell ellenségnek nézni és akik azzal szembehelyezkedik azt isteníteni. Azzal már nem törődve, hogy jelenleg az aktuális nagyhatalom nekünk nem ártott, ellenben a vele szembenálló elég sokat. El kéne már sajátítanunk pár alapszabályt:
- az ellenség a határinkon kívülről jön, nem belül van
- elsősorban a magunk érdekét nézzük, ne moralizáljunk más államokkal kapcsolatban
- próbáljuk meg kezünkbe venni a sorsunkat - még ha az nem is egyszerű -, és ne másra mutogassunk
- az erősebbtől/fejlettebbtől tanuljunk
Semmilyen. Sanszosan a III-ik birodalom elfoglalt volna minket , vagy megszállt volna mert kb 50% birodalom párti lenne főleg a sok sváb. A ruszkik meg ugyanúgy végig mentek volna rajtunk ahogy 45-ben. Semmi különbség nem lenne. Kérdés hogy a vezetőelit alkalmazkodott vagy emigrációba ment volna -e? De a fővonalon nem számított volna.
Azt nem lehet tudni, hogy mi lett volna ha, de az ország keleti része a legvédhetőbb.
Emlékezzetek vissza amit már leírtam párszor, és most is csak ismételni tudom: A legjobb esetben is csak középszerű Obamát is vissza fogja sírni a világ hamarosan!
Beta, de az nem a véletlen műve, hogy ki birtokolja az erőforrásokat... (és ki nem)
Ezt ösztönösen azért támogatjuk, mert szükség van szembehelyezkedő hatalomra, mert ha olyan nincs, akkor világ-diktatúra épül ki az egyetlen hatalomból kiindulva.
Ezt indokold már meg légyszi. Azt, hogy "CSAK" meg "AZÉRT, MERT" nem tudom elfogadni.
-Néznénk mi a magunk érdekét, csak hát az "aktuális nagyhatalom" mindig belepofázik.. Paks, Déli áramlat.... Rémlik valami?
-Próbálnánk mi a kezünkbe venni a sorsunkat, de hát az "aktuális nagyhatalom" ezt nem nézi jó szemmel.
??????????????????????????????????????
[/QUOTE]Mit, hogy a kelet-európai EU-s országok fejlettebbek? Például önerőből nagyobb egy főre jutó GDP-t produkálnak, mint Oroszország olajból. Ezt csak fejlettebb gazdasággal lehetséges.
Szinte semmibe se szól bele az USA érdemben. Paks bővítését nem előzte meg társadalmi-szakmai vita. Egyszerűen Orbán (egy ember!) maga döntött így, úgy hogy érteni hozzá persze nem ért semmit. Sokszor jogosan érkezik kritika nyugatról, nem csak csesztetés miatt. Amikor meg hülyesége beszélnek annak sincs feltétlenül érdemi következménye. Nyugaton valószínűleg sokszor ránkcsodálkoznak, hogy miért nem a saját jól felfogott érdekünk szerint cselekszünk.