Az energia is fegyver. Ha importálni kell.akkor megfogható az ország.
Nagyon sokan elfelejtik hogy a modern társadalom energiafüggő.
Nagyon sokan elfelejtik hogy a modern társadalom energiafüggő.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az EU-t nem tudod úgy erősíteni, hogy egy felesleges szankciós adok-kapokkal kibaszol a vállalataival, kultúridegenek millióit telepíted be, előnytelen nemzetközi szerződéseket kötsz, megfolytanád a nemzetállamokat, és a keleti országokat másodosztályú tagállamokként kezeled.Akkor az EU-t kéne erősítenünk.
Akkor az EU-t kéne erősítenünk.
Pedig úgy néz ki az csak véletlen.
Lehetne. Csak föl kéne venni mégegy európai országot az unióba. Oroszországot.Nem butaság, amit mondasz, viszont az EU-ból sohasem lesz függletlen nagyhatalom, és ennek nemcsak az összefogás hiánya az oka, hanem az, hogy az EU nem rendelkezik a saját területén energiahordozókkal és nyersanyagokkal. Ez eleve, már önmagában kizárja azt, hogy az EU a világ egyik pólusa legyen.
A másik pedig, hogy az EU feladta európai voltát, és buta politikát folytat (ezerszer kitárgyaltuk) -> nem vonzó.
Azt az USA soha nem hagyná. Most az EU egy szellemi, technológiai, innovaációs értékhordozó térség nyersanyagbázis nélkül. Oroszország a szinte végtelen nyersanyagbázison ülő, technológiára, szellemi innovációra "éhes" térség. Ha a kettőt összeházasítod, iszonyat versenyelőnyre tesz szert a geopolitikai térség. Erről szólt volna a "Lisszabontól Vlagyivosztokig" történet. Mindenkinek jó lett volna, kivéve az USA-t. Nem is lett belőle semmi.Lehetne. Csak föl kéne venni mégegy európai országot az unióba. Oroszországot.
Egyesek kivágnák a magas c-t az biztos!
Én is rájuk gondoltam amikor a magas c-t említettem. ☺Azt az USA soha nem hagyná. Most az EU egy szellemi, technológiai, innovaációs értékhordozó térség nyersanyagbázis nélkül. Oroszország a szinte végtelen nyersanyagbázison ülő, technológiára, szellemi innovációra "éhes" térség. Ha a kettőt összeházasítod, iszonyat versenyelőnyre tesz szert a geopolitikai térség. Erről szólt volna a "Lisszabontól Vlagyivosztokig" történet. Mindenkinek jó lett volna, kivéve az USA-t. Nem is lett belőle semmi.
Ez mondjuk a hét vicce.Szinte semmibe se szól bele az USA érdemben.
Csak azt magyarázd meg, hogy mi mikor ugattunk bele bárkinek az ügyeibe, ilyen mélységben. Ja, és ők milyen jogon teszik ezt ?Sokszor jogosan érkezik kritika nyugatról, nem csak csesztetés miatt.
[/QUOTE]Mit, hogy a kelet-európai EU-s országok fejlettebbek? Például önerőből nagyobb egy főre jutó GDP-t produkálnak, mint Oroszország olajból. Ezt csak fejlettebb gazdasággal lehetséges.
Szinte semmibe se szól bele az USA érdemben. Paks bővítését nem előzte meg társadalmi-szakmai vita. Egyszerűen Orbán (egy ember!) maga döntött így, úgy hogy érteni hozzá persze nem ért semmit. Sokszor jogosan érkezik kritika nyugatról, nem csak csesztetés miatt. Amikor meg hülyesége beszélnek annak sincs feltétlenül érdemi következménye. Nyugaton valószínűleg sokszor ránkcsodálkoznak, hogy miért nem a saját jól felfogott érdekünk szerint cselekszünk.
Azt az USA soha nem hagyná. Most az EU egy szellemi, technológiai, innovaációs értékhordozó térség nyersanyagbázis nélkül. Oroszország a szinte végtelen nyersanyagbázison ülő, technológiára, szellemi innovációra "éhes" térség. Ha a kettőt összeházasítod, iszonyat versenyelőnyre tesz szert a geopolitikai térség. Erről szólt volna a "Lisszabontól Vlagyivosztokig" történet. Mindenkinek jó lett volna, kivéve az USA-t. Nem is lett belőle semmi.
Lehetne. Csak föl kéne venni mégegy európai országot az unióba. Oroszországot.
Egyesek kivágnák a magas c-t az biztos!
Akkor Luxemburg europa legfejlettebb országa?
Milyen társadalmi vita? Az emberek nagy többsége azt kérdezné, mit kell gondolnia az egészről. Azt hiszed atomfizikus-közgazdász végzettséggel szaladgál itt a lakosság és megtudná ítélni mi a gazdaságos, kivitelezhető, optimális megoldás az ország részére hosszú távon ? A lakosság azt sem tudja, hogy mintegy 30% importra szorul az ország áramból.
Azt onnan tudod, hogy Orbán maga döntött egyszemélyben?
Az utolsó mondatod azért viszi a prímet. Tisztára mint a maffia, mikor felajánlja a segítségét.
Az fejlettséghez a paramétert te állapítottad meg, most utólag már ne változtass rajta.Ha a GDP lenne az egyetlen paraméter, akkor igen. De én nem azt írtam. Ráadásul egy apró ország nehezen mérhető, mert egyetlen paramétere is nagy kilengéseket okozhat a teljesítményében. Annyit azért lehet tudni hogy Luxemburg önmagában hoz egy átlag nyugat-európai fejlettségi szintet. Csak a kis mérete és bankrendszere miatt emelkedik az átlag fölé.
Társadalmi vitára azért van szükség, mert demokrácia van és az embereknek joguk van megismerni a problémákat és a megoldásokat. Lehetőség is lenne az emberek áramtermeléssel kapcsolatos ismereteinek bővítésére. Valamint nyilvános vita esetén meg kéne magyarázni az államnak, hogy melyik megoldást miért választotta. Nem pedig az állampolgároknál is nagyobb tudatlanság és korrupció vezette a döntéseket (mint nagyjából most).
Amúgy az ország nem szorul áramimportra, mert megvan az erőművi kapacitásunk a teljes igény fedezésére. Költségek és kényelem szempontjából importálunk.
Minden fontos kérdésben Orbán egymaga dönt. Így nyilván ebben is.
De paranoiás vagy... Arról van szó, hogy nyugaton nálunk hatékonyabban tudnak országot üzemeltetni és ezért könnyen rácsodálkoznak az óvodás hibáinkra.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..