A nyugati országok betiltják az orosz médiát???
Írta: Fanian CUNNINGHAM
Megjelent: 2016. december 08
Az Európai Unió külügyi bizottságának javaslatára az Európai Parlament képviselői arról voksoltak, hogy a jövő hónapban napirendre tűzik a „Kreml-propagandára adott intézményes válaszok” kidolgozását. Ha ezt az első intézkedést elfogadják, akkor a következő lépés az lesz, hogy létrehozzák az orosz médiához való hozzáférés intézményes korlátozását.
Szinte hihetetlen, de úgy tűnik, hogy az EU az információáramlás korlátozásán dolgozik. Ez logikus következménye az Oroszországot befeketítő transzatlanti kampánynak. Washington, London és Párizs összehangolt sajtótámadást indított Oroszország ellen, amelyet megvádolt szíriai háborús szerepe, Európa fenyegetése, civil repülőgépek megtámadása és az amerikai választási küzdelembe való beavatkozása, stb. címén.
A brit külügyminiszter Boris Johnson
e héten jelentette ki, Oroszország azt kockáztatja, hogy Európa páriája lesz. E kijelentésnek több köze van a nyugati politika céljaihoz, vagyis Moszkva izolálásához, mint Oroszország magatartásához…
Ha a nyugati kormányoknak sikerül a közvéleményt elegendő mértékben meggyőzni, akkor a jelenlegi politikai helyzetben drasztikus intézkedéseket hozhatnak a demokratikus jogok – egyébként megengedhetetlen – megerőszakolásáról. A már több éve érvényben levő gazdasági szankciókon túl, most az orosz média cenzúráját akarják bevezetni. Nagyon különös - nem? A «
szabad világ», amely elítéli az «
orosz önkényt», sajtócenzúrát és megtorlást tervez azzal szemben, amit «
gondolatban elkövetett bűncselekménynek» nevez.
Az Oroszországgal szembeni intézkedéstervezet a paranoia következménye. Az orosz kormányt «
dezinformációs kampánnyal» vádolják, azzal, hogy «
célba vette az EU politikusait és újságíróit», és «
az európai értékek felborítását». Vagyis: összeesküvéssel, az európai blokk szétverésével gyanusítják.
Meg kell említeni azt a különösen siralmas «érvet», amelyet az EU külügyi bizottsága húzott elő: eszerint Oroszországnak rendelkezésére áll «
Európa megosztására egy
rendkívül széles eszköztár, úgyis mint soknyelvű televíziós csatornák és különféle információs szervezetek». Eképpen tehát nemcsak Oroszországot, annak médiáját vádolják diverziós tevékenységgel, hanem kendőzetlenül az ezt «közvetítő» szervezeteket is. Az Európai Parlament illegitimmé teszi a legitim orosz sajtót. Olyan színvonalas szakmai sajtót vádolnak, mint az RT és a Sputnik, «
hamis sajtóügynöknek» és a «
Kreml propagandaeszközének» nevezik ezeket.
Az a gyakran hivatkozott tény érvnek jelentéktelen, miszerint ezt a sajtót a kormány finanszírozza, sőt a kormány a tulajdonosa. Ugyanígy van ez a
Voice of America, Radio Free Europe, BBC, France 24 és
Deutsche Welle esetében, hogy többet ne is említsünk. Az állami finanszírozás mértéke esetenként meg is haladja az oroszokét.
A nyugati jajveszékelés az utóbbi időkben nőtt meg. Például az USA vezette NATO figyelmeztető jelentést publikált: «
A Nyugat azon az úton halad, hogy elveszíti az információs háborút Oroszország ellen». Miért avatkozik be egy úgymond védelmi katonai szervezet az újságírásba és a köztájékoztatási szolgáltatások kérdéseibe? A
Voice of America hozzáteszi: «A NATO vezetői szerint
a Nyugatnak fokoznia kell erőfeszítéseit az Oroszország elleni információs háborúban. S figyelmeztetnek: az olyan ország, mint Oroszország, kihasználja a nyugati sajtószabadságot, annak érdekében, hogy dezinformációt terjesszen».
Ugyanakkor az US National Intelligence igazgatója, James Clapper Jr tájékoztatta
a Kongresszus tagjait az orosz «
információs háborúról». Idézte az
RT és a
Sputnik példáját, mint az orosz dezinformáció fontos eszközeit. Céljuk – Clapper szerint – az, hogy szétzilálják a nyugati társadalmakat, befolyásolják a radikális csoportokat és összezavarják a közvéleményt.
A kapcsolatok drámai romlására utal, hogy az orosz média az ellenség fegyvereként kerül leírásra. Arra utal, mennyire elfajult a nyugati politikusok gondolkodása, milyen mélyre beleásták magukat a hidegháború sztereotípiáiba és folytatják a menetelést Oroszország ellen.
A fő ok, amiért Washington abbahagyta a normalizáció politikáját, valószínűleg az, hogy Putyin nem olyan «lágy» mint Jelcin volt, nem hagyja az országot gyáván alávetni az USA hegemóniájának, sem geopolitikai, sem pénzügyi, sem a külföldi források és a háborúk kérdésében. Oroszország nem lesz az USA vazallusa – nem úgy, mint az Európai Unió. Oroszország függetlensége akadályozza az USA-t abban, hogy a nemzetközi jogot semmibe véve illegális háborúkat folytasson a Közel-Keleten, Afrikában és Ukrajnában és megdöntsön helyi rendszereket. Ezt a független magatartást Washington nem akarja eltűrni.
Amikor a közelmúltban Putyint megkérdezték a német sajtóban, szerinte mi az oka, hogy olyan ellenséges vele szemben a Nyugat, ezt válaszolta lakonikusan: «
a félelem». Nem a katonai fenyegetésre célzott, hanem arra az erős ellensúlyra, amelyet az USA-val, annak úgymond egyoldalú uralmával szemben képvisel Oroszország. Ami azt jelenti, hogy a világ nem az USA lábtörlője. Oroszország egy olyan világ előhírnöke, amelyben az USA-nak és európai lányvállalatainak el kell kezdeniük az együttműködést más nemzetekkel, egyenlőként az egyenlőek között, a nemzetközi jog keretei között. Többé már nem viselkedhetnek törvényen felül álló uralkodóként.
Szíria – klasszikus illusztrációja a problémának. Washington, brit, francia szövetségesei csakúgy, mint a többi vazallus kormány is, úgy gondolta, hogy illegális módszerekkel és háborúval megváltoztathatja az ország törvényes berendezkedését. Ahogyan azt Líbiában, Afganisztánban és Irakban is csinálták. Szíriai szövetségese megsegítésével az orosz katonai beavatkozás nyilvánosan jelezte, hogy itt vége a kisded játékoknak, ez így tovább nem folytatható. Ráadásul egyértelműen kiderült az is, hogy Washington és partnerei titokban együttműködtek a terrorista zsoldosokkal a kívánt rendszerváltozás érdekében.
Ugyanezt lehet elmondani Ukrajnáról is. Oroszországnak, az orosz etnikumú szakadárok számára nyújtott politikai támogatása akadályozta meg, hogy a 2014. februári kijevi puccs az egész országot az Egyesült Államok bábrendszerévé tegye.
Ez az oka a félelemnek. Félnek, hogy Oroszország megakadályozza az egész világ feletti uralmukat. Pedig azt olyan szépen elképzelték a Szovjetunió összeomlásakor.
Az Európai Parlament rövidesen dönt az orosz média elleni harcról. Valószínűleg egyszerűen betiltja az orosz médiát. Az európai kormányok zsarnoki módszereket fognak alkalmazni.
A nyugati országok nem viselik el, hogy Oroszország akadályozza a különféle jogellenes háborúkat, amelyeket ott és akkor akarnak bevetni, ahol és amikor az fontos nekik. Amikor pedig a sajtó feltárja a kettős mércét és a Nyugat bűnös kétszínűségét, akkor azt az ellenség propagandájának kiáltják ki, amelyet le kell állítani és be kell tiltani.
Európa kezd abszurd intézkedéseket hozni. Európa lassan tényleg összeomlik, saját oligarchája politikájának következtében, háborúinak és a belső korrupciónak a hatására. A nyugati közvélemény azonban egyre jobban megérti a jelenlegi helyzetet – Oroszország segítségével vagy anélkül.
Az üzeneten nem változtat, ha kivégzik a hírhozót.