[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Igazából egy dolgot nem értek. Idehozták Európába ezt a rakás technikát,, amikor az Obama adminisztráció pontosan tudta, hogy Trump teljesen más geopolitikai elképzelésekkel akar kormányozni mint ők. Ők nem fogják "megvédeni" Európát. Akkor mi értelme volt ennek?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Igazából egy dolgot nem értek. Idehozták Európába ezt a rakás technikát,, amikor az Obama adminisztráció pontosan tudta, hogy Trump teljesen más geopolitikai elképzelésekkel akar kormányozni mint ők. Ők nem fogják "megvédeni" Európát. Akkor mi értelme volt ennek?
Nem nem, Trump mester nem ezt mondta! Ő azt mondta, hogy INGYEN nem fogják "megvédeni" Európát! Minden szónak jelentősége van!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Nem nem, Trump mester nem ezt mondta! Ő azt mondta, hogy INGYEN nem fogják "megvédeni" Európát! Minden szónak jelentősége van!
Azt mondta, hogy vagy kifizetjük az amiknak a vedelmi költségeket, vagy végre a gdp 2%-àt forditjuk védelemre. Jelenleg ez csak 0,7%, ha jòl tudom. Szàmoljàtok ki, ez mennyi plusz pénz és ezt költsétek el :). Szàllhat a fantàzia....
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Igazából egy dolgot nem értek. Idehozták Európába ezt a rakás technikát,, amikor az Obama adminisztráció pontosan tudta, hogy Trump teljesen más geopolitikai elképzelésekkel akar kormányozni mint ők. Ők nem fogják "megvédeni" Európát. Akkor mi értelme volt ennek?
Nekem úgy tünik, hogy néhány utolsó intézkedésével Obama jónéhány ponton elég goromba kezdeti kényszerhelyzetbe akarta hozni Trumpot. Ebből az egyiket Putyin virtuóz módon semlegesítette (minden elvárás ellenére egyetlen US-diplomatát se rugdosott hazáig), a többiről meg majd kiderül hogy tudja megemészteni Trump.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A Líbiában lebombázott 80+ kecskeszomorító az illeszkedik Trump eddig hangoztatott elképzeléseibe(miszerint Ki kell irtani őket a föld színéről), másfelől ha valóban az elképzelhető "elvarrjuk a szálakat" scenario volt, akkor sem kár sehol 80+ ISIS-es komáért. Ahogy mondtam, erre csak két cukorral tudom kérni a kávét, Obama legalább csinált valami jót is a végére.

A diplomatás szituval meg gyakorlatilag saját magát alázta le, Putyin MEGINT, és itt igen, határozottan a MEGINT szón van a hangsúly, és hangerő, megmajkázta... Stílusosan adott neki egy virtuális csicskalángos-stricimaflás kombót, majd jó szamaritánusként feltűnve a szituban, még megtaposta azzal, hogy elmondta, Ők már nem tekintik kutyának sem Obamát, majd beszélnek Trumppal. Mindezt jóval Trump beiktatása előtt. Trumppal sokkal nehezebb helyzetben lesz az Orosz külügy, én egyenlő játékosok csatájára számítok, Putyint végre ellenfelére akadt szerintem...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Igazából egy dolgot nem értek. Idehozták Európába ezt a rakás technikát,, amikor az Obama adminisztráció pontosan tudta, hogy Trump teljesen más geopolitikai elképzelésekkel akar kormányozni mint ők. Ők nem fogják "megvédeni" Európát. Akkor mi értelme volt ennek?
Amikor evekkel ezelott elkezdodott a paraztatas, akkor nekem az volt a velemenyem, hogy nem lesz haboru. Csak addig fognak az amerikaiak tiprodni amig el nem adjak a fegyvereiket. Nos, ott tartunk.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Azt mondta, hogy vagy kifizetjük az amiknak a vedelmi költségeket, vagy végre a gdp 2%-àt forditjuk védelemre. Jelenleg ez csak 0,7%, ha jòl tudom. Szàmoljàtok ki, ez mennyi plusz pénz és ezt költsétek el :). Szàllhat a fantàzia....
MHHHHHH, már látom is: RENGETEG ÚJ PAPÍR, NYOMTATÓ, PROJECTOR-ÍRÁSVETITŐ :D!!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
MHHHHHH, már látom is: RENGETEG ÚJ PAPÍR, NYOMTATÓ, PROJECTOR-ÍRÁSVETITŐ :D!!!
Erről már hallottam viccet némi célzatossággal a MH alsóbb, tényleges harcra kijelölt köreiből:
- Milyen pozíciókat és milyen felszereléssel véd legerősebben a Honvédség?!
- Hát a saját tábornokainak a pozícióját és felszereltségét!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
MHHHHHH, már látom is: RENGETEG ÚJ PAPÍR, NYOMTATÓ, PROJECTOR-ÍRÁSVETITŐ :D!!!
Tankonyvekre, kepzesekre mondjuk nyugodtan kolthetnenek.
- Mindenkinek meg kellene adni az eselyt, hogy fizetik a sulijat a HM koltsegvetesebol, plusz biztositanak hozza eleg szabadidot. Igy ha muszaj valtaniuk akkor konnyebben tudnanak a civil eletben is megelni. Biztosabb lenne a jovojuk. Lehetne sok mernokunk aki azt csinalja amit mondanak neki es nem beszel vissza. :) Tobb fiatal jelentkezo lenne.
- Illetve kaphatnanak komolyabb penzeket ha vigyaznak az egszsegukre es jo fizikumuak.

Ezekkel is lehetne javitani a HM szamain. Mindenki csak nyerne vele.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Azt mondta, hogy vagy kifizetjük az amiknak a vedelmi költségeket, vagy végre a gdp 2%-àt forditjuk védelemre. Jelenleg ez csak 0,7%, ha jòl tudom. Szàmoljàtok ki, ez mennyi plusz pénz és ezt költsétek el :). Szàllhat a fantàzia....
Első körben orosz heliket vennék, szállítóhelit meg harciból Ka-52-est 14-24 darabot. A maradék használható T-72 alvázakat Terminator-2 szintre felfejleszteném, melléje jöhetne 100db T-90 mert egész jónak néz ki. A vontatott nehéztüzérséget elfelejteném, a szerbeknek a teherautóplatóra szerelt 155mm-es ágyúja nagyon jónak néz ki, abból rendszeresítenék minimum 50-et. Beindítanám a belfüldi lőfegyvergyártást licenszbe, jelenlegi cégekkel gyártatnám le az egészet, ami plusszot hozza kellene adjak az egy új cég pár emberrel akik az összeszerelést végzik. Az egyenruhagondokat végre megoldanám, habár ez aprópénz a többihez képest. Ha eladnák vennék még S-400-ast (vagy S-300-asból amilyen van eladó) meg Pantsirt kisebb mennyiségben. A Gripenekhez az új szoftot beszerezném és Meteort melléje, mert az a biztos, nem az elzárt kitudjaműködike AIM-120, okos és butabombákat, meg a hozzuk tartozó dummykat. És fenntartanám a lehetőséget, hogy alálicitáljanak más gyártók is, ha jobb ajánlattal elő tudnak állni mint az oroszok, de a pénz az pénz és a sajátomat arra költöm amire én akarom. Ha pedig az orosz feleannyiba kerűl, akkor többmindenben fel tudom javítani a haderűmet és nem csak belebasznám a pénzt pár leharcolt blackhawkba darabonként három új orosz heli áráért.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Tankonyvekre, kepzesekre mondjuk nyugodtan kolthetnenek.
- Mindenkinek meg kellene adni az eselyt, hogy fizetik a sulijat a HM koltsegvetesebol, plusz biztositanak hozza eleg szabadidot. Igy ha muszaj valtaniuk akkor konnyebben tudnanak a civil eletben is megelni. Biztosabb lenne a jovojuk. Lehetne sok mernokunk aki azt csinalja amit mondanak neki es nem beszel vissza. :) Tobb fiatal jelentkezo lenne.
- Illetve kaphatnanak komolyabb penzeket ha vigyaznak az egszsegukre es jo fizikumuak.

Ezekkel is lehetne javitani a HM szamain. Mindenki csak nyerne vele.
Egy mèrnök, aki nem beszél vissza ? Itt is elkelne ....:D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Első körben orosz heliket vennék, szállítóhelit meg harciból Ka-52-est 14-24 darabot. A maradék használható T-72 alvázakat Terminator-2 szintre felfejleszteném, melléje jöhetne 100db T-90 mert egész jónak néz ki. A vontatott nehéztüzérséget elfelejteném, a szerbeknek a teherautóplatóra szerelt 155mm-es ágyúja nagyon jónak néz ki, abból rendszeresítenék minimum 50-et. Beindítanám a belfüldi lőfegyvergyártást licenszbe, jelenlegi cégekkel gyártatnám le az egészet, ami plusszot hozza kellene adjak az egy új cég pár emberrel akik az összeszerelést végzik. Az egyenruhagondokat végre megoldanám, habár ez aprópénz a többihez képest. Ha eladnák vennék még S-400-ast (vagy S-300-asból amilyen van eladó) meg Pantsirt kisebb mennyiségben. A Gripenekhez az új szoftot beszerezném és Meteort melléje, mert az a biztos, nem az elzárt kitudjaműködike AIM-120, okos és butabombákat, meg a hozzuk tartozó dummykat. És fenntartanám a lehetőséget, hogy alálicitáljanak más gyártók is, ha jobb ajánlattal elő tudnak állni mint az oroszok, de a pénz az pénz és a sajátomat arra költöm amire én akarom. Ha pedig az orosz feleannyiba kerűl, akkor többmindenben fel tudom javítani a haderűmet és nem csak belebasznám a pénzt pár leharcolt blackhawkba darabonként három új orosz heli áráért.
Mennyi pénz az a 2% ?
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Első körben orosz heliket vennék, szállítóhelit meg harciból Ka-52-est 14-24 darabot. A maradék használható T-72 alvázakat Terminator-2 szintre felfejleszteném, melléje jöhetne 100db T-90 mert egész jónak néz ki. A vontatott nehéztüzérséget elfelejteném, a szerbeknek a teherautóplatóra szerelt 155mm-es ágyúja nagyon jónak néz ki, abból rendszeresítenék minimum 50-et. Beindítanám a belfüldi lőfegyvergyártást licenszbe, jelenlegi cégekkel gyártatnám le az egészet, ami plusszot hozza kellene adjak az egy új cég pár emberrel akik az összeszerelést végzik. Az egyenruhagondokat végre megoldanám, habár ez aprópénz a többihez képest. Ha eladnák vennék még S-400-ast (vagy S-300-asból amilyen van eladó) meg Pantsirt kisebb mennyiségben. A Gripenekhez az új szoftot beszerezném és Meteort melléje, mert az a biztos, nem az elzárt kitudjaműködike AIM-120, okos és butabombákat, meg a hozzuk tartozó dummykat. És fenntartanám a lehetőséget, hogy alálicitáljanak más gyártók is, ha jobb ajánlattal elő tudnak állni mint az oroszok, de a pénz az pénz és a sajátomat arra költöm amire én akarom. Ha pedig az orosz feleannyiba kerűl, akkor többmindenben fel tudom javítani a haderűmet és nem csak belebasznám a pénzt pár leharcolt blackhawkba darabonként három új orosz heli áráért.
Biztos vagy te abban hogy NATO-tagként kaphatnánk az oroszoktól a legkorszerűbb harci helikoptereikből és légvédelmi rendszereikből?!! Annyira azért szerintem ők se hülyék, szállító helikoptert még szerintem is eladnának nekünk, de olyan harci technikát amivel esetleg őket apríthatnánk azt azért kötve hiszem!!
 
Status
Not open for further replies.