Érdekesen alakulnak a fejlemények.
Aki lemarad az kimarad- az oroszok most nem lesznek boldogok, hogy Kína és Irán ekkora katona megállapodást köt. Innentől viszont ők sem lehetnek visszafogottak. (és Irán is hasonlóan próbálkozik a "másolással" ezt Kínának is tudnia kell)
-Eddig sem volt esély Irán elhelyezkedése miatt az USA-nak sikerrel támadnia Iránt, ezután viszont egyenesen semmi esélye sem lesz. Trump vagy most próbálja majd megtámadni iránt- minimális eséllyel- vagy felejtse el mindörökre..
Ugyanis most egy Oroszország-Kína-Irán szövetség bontakozhat ki- mondhatnak bármit, a folyamatok vége ez is lehet. Nem tudom hogyan állnak az Oroszok az Irániakkal a Kaszpi tenger-Perzsa öböl csatorna építésének tárgyalásaival, de egy szövetség biztos meggyorsítaná a tervezést és munka elkezdését. Akkor pedig Oroszország megkapná délen a saját felügyeletű kijáratát, az Iráni teljes flottát pedig bármikor be lehetne menekíteni a támadhatatlan Kaszpi tengerre.
Ha Trump kiprovokálja a konfliktust Kínával, Kínának nagy szüksége lesz az oroszokra, és Kína tud annyit kínálni, hogy Oroszország szövetségre lépjen vele. Ekkor pedig Irán elhelyezkedése miatt kézenfekvő a szövetségbe, ekkor pedig a 2 (Orosz-Kína) -vagy 3 (Orosz-Kína-Irán) ország szövetségeseit is vinné. Trump pedig ekkor nyugodtan foglalkozhat majd az USA-val, másra nem nagyon lesz esélye.. És ha bepipítja Mexikót, akkor megy a szövetségbe a telje Dél-Amerika.. Eddig az USA Oroszországot kiáltotta ki fő ellenségnek. Írtam korábban hogy ha Trump Kínát ellenségnek kiáltja ki, akkor nem engedheti meg magának hogy mellette Oroszország is ellenség maradjon, mertaz már túl sok. Ha ehhez még Iránt is kikiáltja leküzdendő ellenségnek, az meg aztán teljesen kezelhetetlen lenne számára katonailag és ha úgy nem is alakulna ki nyílt konfliktus, a beálló szövetség következményei gazdaságilag teljesen beszorítanák az USA-t..
-Jelenleg Trumpnak az a legnagyobb érdeke, hogy Oroszország ne lépjen szövetségre Kínával és aztán Iránnal. Ezért viszont nagyon gyorsan kell adnia valamit, és elsőként az oroszok mintegy a tárgyalások felvezetésének valószínűleg az azonnali és teljes NATO visszavonulást kérnék a határaik mellől- de minimum azt, hogy az összes USA egység vonuljon ki Ukrajnából, a Baltikumból, hagyjanak fel Belorusszia nyomásával, és talán azt is, hogy engedjék el Moldovát és Transznyisztrát. Trumpnak ugyan eléggé meg van kötve a keze Obama "ajándékcsomagja" miatt, de ha a NATO keleten felsorakozott haderejét azért vonná vissza, hogy az Európában és főleg Németországban felhalmozódott "migránsok" miatt kialakult állapotot egy komoly békefenntartó erővel segítsen "kordában tartani" akkor ezt akár gyorsan is ki tudná vitelezni.
- Mindettől függetlenül, ha Trump meg tudja akadályozni az Oroszország-Kína (és esetleg a hozzájuk csatlakozó Irán) szövetséget, akkor Kína és Irán egészen bizonyosan rá lesz kényszerülve valamilyen szövetségre,mert így ha az USA nem is egy hárma, de egy kettes szövetséggel nézne szembe. Kína a tengeren jelenleg kiépíti a mesterséges szigetek megépítésével az országa kvázi kiterjesztését, és ott nagy bázisokat épít ki, ahol haditechnikákat tud felhalmozni, rengeteg repülőgép és hajó is állandó bázist kaphat. Mégpedig ezzel eléggé kitolja a partvédelem értelmezését, mert nem csak nagy hadihajókat tud határaitól több száz mérföldre állomásoztatni/járőröztetni, hanem klasszikusan partvédelmi és kis hatótávolságú hajókat is, kezdve a rakétás naszádoktól egészen a rombolókig.(talán még a rephordozói is) Plusz a hírek szerint tengeralattjáró bázisokat is létrehoznak az új szigeteken. Ezzel Kína már lefedte a támadófelület nagy részét, mert lehetetlen lesz sikerrel támadnia az USA-nak akár tengeren akár levegőben ott, mert a Japán felől érkező támadás is ellehetetlenülne, és nem mellesleg nem tudják bezárni onnan sem a Kínai flottát - miután pedig ugye megállapodott a Fülöp-Szigetekkel, az ottani USA támaszpontok is felejtősek.
Szárazföldön az USA-nak meg eddig sem volt esély megtámadni Kínát. Sem Oroszország sem India nem engedne soha onnan USA támadást, az ázsiai országok meg nem hajlamosak az öngyilkosságra.
-Ugyanakkor Kína egyedül regionálisan tudja már érvényesíteni az akaratát- lényegében csinálhat bármit Trump, Katonailag lassan támadhatatlan (akkora tempóban jönnek ki az új hadihajók - és valóban a szakképzett legénység most az egyik legnagyobb gondja- de azon is dolgoznak már-, lassan beindul a még nagyobb légierő fejlesztés is, a szárazföldi haderőnemeket és technikákat sem hanyagolják, és ugye a mestersége szigetekkel hatalmasan kitágult a védelmi képessége/övezete..,) gazdaságilag pedig már megengedheti magának azt, hogy az USA akár befagyassza a Kína /USA kereskedelmet, és befagyassza minden Amerikában lévő vagy Amerika által elérhető számláját, vagyonát, tulajdonát, érdekeltségét. Kína ugyanis gazdaságilag már bevonult Dél-és Közép-Amerikába, Afrikába, ott na a közel és a távol kelet legtöbb részén. Ha elveszíti az USA kereskedelmet és ottani érdekeltségeit tulajdonait, az számára érvágás lesz, de tulajdonképpen könnyen túl fogja élni. Viszont az USA ekkor teljesen beszorulna az USA-ba, valószínűleg az EU minimum nagyobb része is leszakadna az érdekszférájából, és egészen biztosan valamiért hirtelen megerősödnének a legkülönbözőbb módon leszakadni kívánó területek és csoportok az USA-n belül. Érdekes helyzetben lenne ekkor Kanada, Ausztrália és Új-Zéland is- szavakon kívül biztosan semmivel sem támogatnák...