[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 174
10 643
113
Ide írok, nem akarom az ukrajnai topikot tele szemetelni ezekkel az észrevételekkel.

Olvasom az okos hozzászólásokat (de tényleg), hallgatom a még okosabb szakértőket és egyre nagyobb fejetlenséget látok mindenhol.
Ezek voltak azok a szakértők, akik február 23.-án még tucatnyi érvet hoztak fel azzal, kapcsolatban, hogy miért nem fog Oroszország támadni, egyébként meg ha támadna, akkor 3-4 nap és Kijev elesik.

Nem tudom, én még nem láttam olyat a hadtörténelemben, hogy 4 nap alatt egy 3 milliós várost elfoglalnak. Ha valaki tud ilyenről, kérem ossza meg a tudását. Emlékeim szerint Moszul ostorma is cirka 9 hónapig tartott, igaz, Moszul „csak” 1,6 milliós település és nem „exszovjet” ukránok, hanem igazi tenyeres-talpas jóféle arabok lakják, de ezen az apróságon most lépjünk túl.
A Wehrmacht annak idején a Barbarossa hadműveletet is potom 3,5 millió katonával kezdte meg, de Leningrád, Moszkva és Sztálingrád elfoglalása már nem jött össze.
Na mindegy, ezek az okos, már-már celebisztikus szintre emelkedett szakértők egyébként elmehetnek a kisf@szomba - így szépen magyarul – és még mindig van bőr a képükön tovább okoskodni a témában, ahelyett hogy bekussolnának.

További komoly kérdéseket vet fel az orosz haderő effektív tevékenysége is.
Az még hagyján, hogy 30-50 ezer fővel indítanak – állítólag – egy villámháborút, de a teljes felépített inváziós armada még mindig csak 150 ezer fő, ebből a harcoló létszám maximum a fele, ezzel szemben az ukrán haderő 200-250 ezer katona. Tehát a háború 4 hete után még mindig ott tartunk, hogy a támadó fél létszáma a védekező fél létszámát el sem éri, nemhogy a klasszikus 3x-os fölény meglegyen. (1991. Sivatagi Vihar, a szövetséges haderők összlétszáma 950 ezer fő, csak tájékoztatásul…)

Innentől kezdve valaki mesélje már el, hogy miféle villámháborús terv volt ez, mert ezt csak a médiában hallom, Putyinék felől az első perctől kedzve azt mondták, hogy a különleges művelet addig tart, amíg az elnökük jónak látja.
3 nap, 3 hét, 3 hónap vagy 3 év?
Mivel semmiféle valós és egzakt katonai-hadműveleti cél nem volt deklarálva, így nincs is értelme tovább azon agyalni, hogy ebből mi valósult meg.
Hogy érthető legyek: amit nem tudunk, azt nem is minősíthetjük.
Marad a színtiszta spekuláció.

Az orosz vezérkar két hete szinte sehol sincs, egyes hírek szerint az urali atombunkerekben ücsörög.
A jól ismert szakértők persze sietve mindenkit megnyugtattak, hogy nem, atomháborúról szó sem lehet, de még csak egy pici atomcsapásról sem.
Reméljük, hogy így is lesz, de nem szabadulok a gondolattól, ezek a szakértők pár hete azt is naponta háromszor megígérték, hogy nem lesz orosz támadás.
Ráadásul az erők visszavonása egy adott célterületről – már ha igaz – alapvetően három dolgot jelenthet: a tárgyalásokat akarják pozitívan előmozdítani, átcsoportosítás zajlik egy következő műveleti szakaszra, vagy tömegpusztító csapást készítenek elő és előtte a saját erőket hátrébb húzzák.
Miután a szakértők hada eddig is simán mellélőtt mindenben, így a magam részéről egy lyukas garast sem adok a legeslegújabb ötletbörzéjükre, pláne arra, hogy mi van és mi lesz.
Majd meglátjuk.

Tudom, az oroszok is megígérték a minap, hogy atomcsapás, na az tuti nem lesz.
Azt is ígérték, hogy Ukrajnát sem inváziózzák meg...
... tehát no para, lesz ami lesz.

Furcsa a putyini hadművelet más oldalról is.
Exszovjet iskolán nevelkedett orosz stratégák dolgoznak ki hadműveleteket a szintén exszovjet iskolán nevelkedett ukrán stratégák ellen, akik még némi „amerikai” gerilla-taktikát is tanultak az utóbbi időkben, bár azt hozzátenném, hogy az amerikai haderő is ezzel szembesülve bukott bele Vietnamba, Afganisztánba és az egyéb közel-keleti akcióikba, míg az ukránok a II. Vh alatt azért elég szépen tolták ezt a műfajt is.

Abba most bele sem mennék, hogy a több száz orosz harci gépből alig pár darab repked Ukrajna felett, bombázók zéró és sehol nyomát sem látom egy szélesebb arcvonalon indított összfegyvernemi hadműveletnek, ahol a tüzérségi előkészítés után a frontlégierővel megtámogatott páncélos és gépesített lövész ékek mélységbe törnének előre.
Bocs fiúk/lányok, de ezt még a szovjet katonai akadémiákon is így oktatták már 40 évvel ezelőtt, tehát nem valami baromi nagy újdonságról beszélek.

Az tény, hogy egy svájci órát nem lehet egy 8 kilós samu kalapáccsal javítani, márpedig az orosz haderő a fentiekben vázoltakra – minimum papíron, de valószínűleg igaziból is – alkalmas, ellenben egy olyan típusú különleges műveletre, ahol klasszikus támadó manőverek helyett célzott pöcsölés megy, arra a legkevésbé sem.

De mindegy, ez majd legyen a valódi katonai szakértők kutatása és baja, ugyanakkor valamilyen oka van ennek a szándékosan minimalizált létszámmal és a precíziós csapásokra felhasznált cirkáló rakéták mennyiségétől eltekintve mennyiségileg sem túl combos konvencionális technikával elkövetett valamiféle háborúnak a megindítására.
Az eddig bevetett orosz haderő nagyságrendje szinte megegyezik a hidegháború idején a Magyar Néphadsereg nagyságrendjével, az ellenfél területe viszont nagyobb, mint Franciaország, a védekező hadserege pedig a támadó erők másfélszerese alsó hangon is.

Tehát hogy látják ezt az induló peremfeltételt a szakértők?
Kezdjek hangosan röhögni?
Szóval baromi jó lenne végre egy valós helyzetértékelés, nem pedig a központi narratíva ismételgetése szinte nulla önálló gondolattal.
Ez nem szakértés, hanem a bemagolt versszakok felmondása csak.

Nekem az a meglátásom, hogy ez az egész ukrajnai balhé egy szándékosan így indított és ezáltal időben tetszőlegesen elhúzható fedőtörténet, ami mögött valami egészen más célok húzódnak meg, semmint Ukrajna elfoglalása.
Aki azt gondolja, hogy ennyi katonával, ilyen technikai mennyiséggel és ilyen harcászati-hadműveleti manőverekkel el lehet foglalni egy Ukrajna méretű országot, az sürgősen vagy kezeltesse magát, vagy próbálkozzon meg a mainstream média hülyítő programjairól leválni, mert már eddig is túl sok kár keletkezett a tudatában.

A valódi nagy kérdés az ukrán háborúval kapcsolatban pont nem az ukrán háború elénk tárt napi valós vagy valósnak látszó média eseményei, hanem az, hogy miért most és miért így zajlik, ami zajlik.
Itt valami nagyon nem kerek, a nyugati és az orosz média végletekig leegyszerűsített magyarázatai pedig nagyon nem kielégítőek egy adott színvonal felett.
Asszem hülyének vagyunk nézve, de rendesen.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 174
10 643
113
pl. miért ne alkothatna egy nemzetet többféle etnikum? ezt a h.séget már sry
Azt meg nem ajánlom, hogy egy kicsit is öntudatos amerikainak azt mondd, hogy nincs nemzeti identitása :D
Minden ma ismert nemzetet eredetileg többféle "etnikum" alkotott, az időtényező a lényeg, azaz megtörtént-e a valódi "összeérés", vagy más, jobbára mesterséges alapokon, az időtényezőt nem figyelembe véve építették fel a nemzettudatot. Ettől még mindkettő tekintheti magát nemzetnek, de eltérőek lesznek bizonyos aspektusokban. Amiben az egyik erős lesz, abban gyenge a másik, és fordítva.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
19 232
26 170
113
Minden ma ismert nemzetet eredetileg többféle "etnikum" alkotott, az időtényező a lényeg, azaz megtörtént-e a valódi "összeérés", vagy más, jobbára mesterséges alapokon, az időtényezőt nem figyelembe véve építették fel a nemzettudatot. Ettől még mindkettő tekintheti magát nemzetnek, de eltérőek lesznek bizonyos aspektusokban. Amiben az egyik erős lesz, abban gyenge a másik, és fordítva.
Stimmt.
Sok mindent lehet mondani az USA-ra, de azt nem, hogy ne lenne nemzettudata.
Ld. zászló fetisizálása, Hűségeskü stb. ( https://hu.wikipedia.org/wiki/Pledge_of_Allegiance )
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 776
18 013
113
Hosszú ideje az a véleményem, hogy ez a "háború" csak porhintés.

Nem nagyon foglalkozom se az angol/orosz/ukrán/amcsi propival, mert ezek nem a tisztánlátás irányába vezetnek, hanem a ködösítés felé - lásd az itteni fórumon tevékenykedő adott országokat képviselő illetékesek. Ez a széles nyilvánosságnak.

Van szerintem egy nem nyilvános része a dolgoknak és az nem a katonai konfliktusról szól, hanem a világ gazdasági újraosztásáról. Naponta kapom Kínából az újabb és újabb törvénymódosításokat.

  • Kína kidobja már az összes olyan amerikai gyártót, aki egyébként katonai beszállító.
  • Kína elővett egy gumijogszabályt 2016-ból, ami szerint nem-kínai forrásból származó fémterméket csak úgy lehet Kínában értékesíteni/felhasználni, ha újra bevizsgálják (ez nem két jüan plusz hetekbe kerül)
  • Kínába úgy utazhatsz be, hogy előbb egy központilag kijelölt karantén-hotelbe mész, ott egyedül eltöltesz 3 hetet (házastársak szétválasztva. Ha gyerekek vannak, akkor elosztják. Ha a gyerekről kiderül, hogy koronavírusos, akkor további elszeparálás jön - a gyereket elveszik a szülőtől!), majd ezután kapsz egy engedélyt, hogy elmehetsz a célállomásra - ott megint 2 vagy 3 hét karantén, hasonló kondícióval. A karanténszobát nem hagyhatod el. A külföldiek menekülnek. Nekem már régen ott kellene lennem, de így nem megyek. A várható lezárások miatt tavaly rengeteg külföldi jött Kínából, most meg valahogy nem akarnak beengedni

Kína zár le.

Indiában, Kínában, Katarban és Oroszországban egyre több gázprojekt indul - Kazahsztánt is ész nélkül bővítik. Ismerősöm a városban melózott egy amerikai mezőgazdasági gépeket gyártó cégnél (ződsárga), megy vissza Oroszországba. Volt kollégáim szélerőművesek voltak - mind a 4 megy vissza Kínába, szembe-szomszédom kuvaiti, gépészmérnök, megy Katarba. Februárban többen jelezték a hegesztőmérnöki képzésben tanító tanárok között, hogy visszamennek (Szíria, Lengyelország, 2 orosz)

Nekem valahol az az érzésem ebből, hogy egyre többen térnek vissza. Komoly papírt szereztek, dolgoztak pár évet itt, majd mennek vissza. A németeknél már régóta probléma a szürkeállomány kivándorlása.

Nem hiszem, hogy Kelet ebből a buliból a vesztes oldalon fog kikötni hosszú távon...
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
pl. miért ne alkothatna egy nemzetet többféle etnikum? ezt a h.séget már sry
Azt meg nem ajánlom, hogy egy kicsit is öntudatos amerikainak azt mondd, hogy nincs nemzeti identitása :D
itt nem a többféle etnikum van, hanem az, hogy többféle civilizáció él egymás mellett.

lásd Nagy-Britannia, amikor végigmentem 17-ben a Whitechapellen, akkor inkább éreztem magam Banglában, mint egy európai városban.

mert a nemzet nem attól lesz nemzetté, hogy egy helyen élünk, és egy zászlót lengetünk évente háromszor.

de visszatérve Amerikára: most nem tudom, kinek, de valakinek volt egy olyan tézise, hogy több Amerika van, minden rétegnek van egy Amerika-eszménye, amit átörököl generációról generációra.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 664
3 286
113
pl. miért ne alkothatna egy nemzetet többféle etnikum? ezt a h.séget már sry
Azt meg nem ajánlom, hogy egy kicsit is öntudatos amerikainak azt mondd, hogy nincs nemzeti identitása :D
Azért, mert a különböző háttérrel rendelkező etnikumok nem tudnak egymással békében élni. Nem tudnak egy közösségként működni. Akiknek nemzettudata volt, azok a hagyományos fehér, protestáns társadalmi réteg volt, ők tartották össze Amerikát. Ahogy ők eltűnnek, úgyfog eltűnni az USA is a történelem süllyesztőjében. Mivel a sokszínű társadalmak nem működnek. Robert Castel ezt nevezi Libanon-szindrómának, itt bővebben kifejti Libanon példáján keresztül, hogy mi is a gond ezekkel az újkori, naiv de annál divatosabb elképzelésekkel:

De lényegében ugyanerről szól ez a könyv is:
Stimmt.
Sok mindent lehet mondani az USA-ra, de azt nem, hogy ne lenne nemzettudata.
Ld. zászló fetisizálása, Hűségeskü stb. ( https://hu.wikipedia.org/wiki/Pledge_of_Allegiance )

Az a büszke " igen, én Amerikai vagyok" mentalitás igencsak megkopott az elmúlt években. Afganisztán, Irak, vagy esetleg Irán? Nem, ezek a képsorok az USA-ban készültek:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
19 232
26 170
113
Azért, mert a különböző háttérrel rendelkező etnikumok nem tudnak egymással békében élni. Nem tudnak egy közösségként működni. Akiknek nemzettudata volt, azok a hagyományos fehér, protestáns társadalmi réteg volt, ők tartották össze Amerikát. Ahogy ők eltűnnek, úgyfog eltűnni az USA is a történelem süllyesztőjében. Mivel a sokszínű társadalmak nem működnek. Robert Castel ezt nevezi Libanon-szindrómának, itt bővebben kifejti Libanon példáján keresztül, hogy mi is a gond ezekkel az újkori, naiv de annál divatosabb elképzelésekkel:

De lényegében ugyanerről szól ez a könyv is:


Az a büszke " igen, én Amerikai vagyok" mentalitás igencsak megkopott az elmúlt években. Afganisztán, Irak, vagy esetleg Irán? Nem, ezek a képsorok az USA-ban készültek:
Njah, nagy részben egy Trump nevű idiótának köszönhetően.
Btw ilyen károgások már sokszor voltak és sem az USA, sem FR, sem GB nem tűnt el sehova :D
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 664
3 286
113
Njah, nagy részben egy Trump nevű idiótának köszönhetően.
Btw ilyen károgások már sokszor voltak és sem az USA, sem FR, sem GB nem tűnt el sehova :D

Végletekig megosztott társadalmakat látok csak az általad említett országokban, amik ideig-óráig életképesek, minden évvel ahogy átalakul a demográfiájuk szerkezete, a helyzet tovább romlik.
Te azt gondolod, hogy nagy részben ez a Trump nevű idiótának köszönhető ez a helyzet, viszont ez kb. 10/5 ember véleménye, ha megkérdeznénk a másik 5-öt, azok a másik oldalt találnák felelősnek...
Egyébként ha szerinted ez az egész egy ember hibája, és ezt tényleg komolyan is gondolod, akkor még annál is nagyobb a baj, mint ahogy én ezt most felvázoltam.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
19 232
26 170
113
Végletekig megosztott társadalmakat látok csak az általad említett országokban, amik ideig-óráig életképesek, minden évvel ahogy átalakul a demográfiájuk szerkezete, a helyzet tovább romlik.
Te azt gondolod, hogy nagy részben ez a Trump nevű idiótának köszönhető ez a helyzet, viszont ez kb. 10/5 ember véleménye, ha megkérdeznénk a másik 5-öt, azok a másik oldalt találnák felelősnek...
Egyébként ha szerinted ez az egész egy ember hibája, és ezt tényleg komolyan is gondolod, akkor még annál is nagyobb a baj, mint ahogy én ezt most felvázoltam.
Előtte valahogy nem volt divat az USA-ban a 'magyaros' gyűlöljük a másikat, mert demokrata-republikánus.
+nem lettek behergelve az emberek a Capitolium ellen és az összes ilyen jellegű, roppant káros kis dolgai.

Az meg, hogy Te mit látsz még nem feltétlenül objektív, vagy akár realitást tükröző :)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 664
3 286
113
Előtte valahogy nem volt divat az USA-ban a 'magyaros' gyűlöljük a másikat, mert demokrata-republikánus.
+nem lettek behergelve az emberek a Capitolium ellen és az összes ilyen jellegű, roppant káros kis dolgai.

Akkor viszont örülhetünk, mert Trump már öreg, belátható időn belül halott lesz, vagy a romló egészségügyi állapota miatt kénytelen lesz felhagyni a közéleti tevékenységével, a te logikád szerint pedig ezzel az USA megis menekül. Egyébként ez a Trump nevű fickó nem a semmiből jött, hanem valakik megválasztották, annak ellenére ( vagy pont azért), hogy a stílusát mindenki jól ismerte már évtizedekkel ezelőtt is.
Az pedig már most egyértelműnek tűnik, hogy a 2024 választásokon, hanem is ő, de hasonló szellemiségű politikus fogja kihívni a jelenlegi elnököt. ( aki persze cseppet sem olyan megosztó személyiség " hál Isten, mint az előző elnök)
Az meg, hogy Te mit látsz még nem feltétlenül objektív, vagy akár realitást tükröző :)

Szerintem meg ugyanazt látjuk mindketten, csak te próbálod bemagyarázni, hogy "de nem, nem is az történik!", holott számomra meg a napnál is világosabb, hogy de, az történik.
Akármelyik témakört nézem, az LMBTQ kérdés megítélésétől kezdve az állítólagos rendszerszintű rasszizmusig, vagy a migráció megítéléséig, ezeket az embereket nincs semmi sem, ami akár egy kicsit is összekötné, teljesen mást gondolnak a világról, ezeket a nézetkülönbségeket pedig nem lehet feloldani kompromisszummal, mert egyrészt egyik fél sem hajlandó rá, másrészt ezek mind olyan kérdések, hogy vagy az egyik, vagy a másik, tehát kiegyezésre nincsen szemernyi esély sem, és jól látható az is, hogy ezeket az ellentéteket mindkét fél médiája igyekszik minél jobban felerősíteni, mintha csak szándékosan akarnák valakik fokozni a belső feszültségeket...
Persze, ahogy mondani szokás, legyen neked igazad, én magam kifejezetten ellenérdekelt vagyok a nyugat összeomlásában, tehát szurkolok nekik!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Ide írok, nem akarom az ukrajnai topikot tele szemetelni ezekkel az észrevételekkel.

Olvasom az okos hozzászólásokat (de tényleg), hallgatom a még okosabb szakértőket és egyre nagyobb fejetlenséget látok mindenhol.
Ezek voltak azok a szakértők, akik február 23.-án még tucatnyi érvet hoztak fel azzal, kapcsolatban, hogy miért nem fog Oroszország támadni, egyébként meg ha támadna, akkor 3-4 nap és Kijev elesik.

Nem tudom, én még nem láttam olyat a hadtörténelemben, hogy 4 nap alatt egy 3 milliós várost elfoglalnak. Ha valaki tud ilyenről, kérem ossza meg a tudását. Emlékeim szerint Moszul ostorma is cirka 9 hónapig tartott, igaz, Moszul „csak” 1,6 milliós település és nem „exszovjet” ukránok, hanem igazi tenyeres-talpas jóféle arabok lakják, de ezen az apróságon most lépjünk túl.
A Wehrmacht annak idején a Barbarossa hadműveletet is potom 3,5 millió katonával kezdte meg, de Leningrád, Moszkva és Sztálingrád elfoglalása már nem jött össze.
Na mindegy, ezek az okos, már-már celebisztikus szintre emelkedett szakértők egyébként elmehetnek a kisf@szomba - így szépen magyarul – és még mindig van bőr a képükön tovább okoskodni a témában, ahelyett hogy bekussolnának.

További komoly kérdéseket vet fel az orosz haderő effektív tevékenysége is.
Az még hagyján, hogy 30-50 ezer fővel indítanak – állítólag – egy villámháborút, de a teljes felépített inváziós armada még mindig csak 150 ezer fő, ebből a harcoló létszám maximum a fele, ezzel szemben az ukrán haderő 200-250 ezer katona. Tehát a háború 4 hete után még mindig ott tartunk, hogy a támadó fél létszáma a védekező fél létszámát el sem éri, nemhogy a klasszikus 3x-os fölény meglegyen. (1991. Sivatagi Vihar, a szövetséges haderők összlétszáma 950 ezer fő, csak tájékoztatásul…)

Innentől kezdve valaki mesélje már el, hogy miféle villámháborús terv volt ez, mert ezt csak a médiában hallom, Putyinék felől az első perctől kedzve azt mondták, hogy a különleges művelet addig tart, amíg az elnökük jónak látja.
3 nap, 3 hét, 3 hónap vagy 3 év?
Mivel semmiféle valós és egzakt katonai-hadműveleti cél nem volt deklarálva, így nincs is értelme tovább azon agyalni, hogy ebből mi valósult meg.
Hogy érthető legyek: amit nem tudunk, azt nem is minősíthetjük.
Marad a színtiszta spekuláció.

Az orosz vezérkar két hete szinte sehol sincs, egyes hírek szerint az urali atombunkerekben ücsörög.
A jól ismert szakértők persze sietve mindenkit megnyugtattak, hogy nem, atomháborúról szó sem lehet, de még csak egy pici atomcsapásról sem.
Reméljük, hogy így is lesz, de nem szabadulok a gondolattól, ezek a szakértők pár hete azt is naponta háromszor megígérték, hogy nem lesz orosz támadás.
Ráadásul az erők visszavonása egy adott célterületről – már ha igaz – alapvetően három dolgot jelenthet: a tárgyalásokat akarják pozitívan előmozdítani, átcsoportosítás zajlik egy következő műveleti szakaszra, vagy tömegpusztító csapást készítenek elő és előtte a saját erőket hátrébb húzzák.
Miután a szakértők hada eddig is simán mellélőtt mindenben, így a magam részéről egy lyukas garast sem adok a legeslegújabb ötletbörzéjükre, pláne arra, hogy mi van és mi lesz.
Majd meglátjuk.

Tudom, az oroszok is megígérték a minap, hogy atomcsapás, na az tuti nem lesz.
Azt is ígérték, hogy Ukrajnát sem inváziózzák meg...
... tehát no para, lesz ami lesz.

Furcsa a putyini hadművelet más oldalról is.
Exszovjet iskolán nevelkedett orosz stratégák dolgoznak ki hadműveleteket a szintén exszovjet iskolán nevelkedett ukrán stratégák ellen, akik még némi „amerikai” gerilla-taktikát is tanultak az utóbbi időkben, bár azt hozzátenném, hogy az amerikai haderő is ezzel szembesülve bukott bele Vietnamba, Afganisztánba és az egyéb közel-keleti akcióikba, míg az ukránok a II. Vh alatt azért elég szépen tolták ezt a műfajt is.

Abba most bele sem mennék, hogy a több száz orosz harci gépből alig pár darab repked Ukrajna felett, bombázók zéró és sehol nyomát sem látom egy szélesebb arcvonalon indított összfegyvernemi hadműveletnek, ahol a tüzérségi előkészítés után a frontlégierővel megtámogatott páncélos és gépesített lövész ékek mélységbe törnének előre.
Bocs fiúk/lányok, de ezt még a szovjet katonai akadémiákon is így oktatták már 40 évvel ezelőtt, tehát nem valami baromi nagy újdonságról beszélek.

Az tény, hogy egy svájci órát nem lehet egy 8 kilós samu kalapáccsal javítani, márpedig az orosz haderő a fentiekben vázoltakra – minimum papíron, de valószínűleg igaziból is – alkalmas, ellenben egy olyan típusú különleges műveletre, ahol klasszikus támadó manőverek helyett célzott pöcsölés megy, arra a legkevésbé sem.

De mindegy, ez majd legyen a valódi katonai szakértők kutatása és baja, ugyanakkor valamilyen oka van ennek a szándékosan minimalizált létszámmal és a precíziós csapásokra felhasznált cirkáló rakéták mennyiségétől eltekintve mennyiségileg sem túl combos konvencionális technikával elkövetett valamiféle háborúnak a megindítására.
Az eddig bevetett orosz haderő nagyságrendje szinte megegyezik a hidegháború idején a Magyar Néphadsereg nagyságrendjével, az ellenfél területe viszont nagyobb, mint Franciaország, a védekező hadserege pedig a támadó erők másfélszerese alsó hangon is.

Tehát hogy látják ezt az induló peremfeltételt a szakértők?
Kezdjek hangosan röhögni?
Szóval baromi jó lenne végre egy valós helyzetértékelés, nem pedig a központi narratíva ismételgetése szinte nulla önálló gondolattal.
Ez nem szakértés, hanem a bemagolt versszakok felmondása csak.

Nekem az a meglátásom, hogy ez az egész ukrajnai balhé egy szándékosan így indított és ezáltal időben tetszőlegesen elhúzható fedőtörténet, ami mögött valami egészen más célok húzódnak meg, semmint Ukrajna elfoglalása.
Aki azt gondolja, hogy ennyi katonával, ilyen technikai mennyiséggel és ilyen harcászati-hadműveleti manőverekkel el lehet foglalni egy Ukrajna méretű országot, az sürgősen vagy kezeltesse magát, vagy próbálkozzon meg a mainstream média hülyítő programjairól leválni, mert már eddig is túl sok kár keletkezett a tudatában.

A valódi nagy kérdés az ukrán háborúval kapcsolatban pont nem az ukrán háború elénk tárt napi valós vagy valósnak látszó média eseményei, hanem az, hogy miért most és miért így zajlik, ami zajlik.
Itt valami nagyon nem kerek, a nyugati és az orosz média végletekig leegyszerűsített magyarázatai pedig nagyon nem kielégítőek egy adott színvonal felett.
Asszem hülyének vagyunk nézve, de rendesen.
Hogy mi folyik? És miért nem ment be ajtóstól Ukrajnába az orosz? Megmondom (mármint azt amit én gondolok).
Úgy akarja befolyása alá vonni az ukrán népet, hogy nem írtja őket, ha nem muszáj és ezzel meg a majd következő propagandával (aminek része lesz az ukrán nép nagysága, önálló államisághoz való joga, sőt területi gyarapodás, stb.) megnyeri magának őket.
De előtte Mariopul következik és a keleti seregek sorsa. Ha elfoglalja ezt a várost, a felszabaduló katonákkal szépen bekeríti a keleten lévő közel 100.000 fős ukrán hadsereget.
Nem, nem fogja szétbombázni őket (már eddig is megtehette volna!), hanem amikor már minden oda lesz (lőszer, élelem és remény is), plusz még egy hetet abálás után, megkegyelmez nekik. Még a fegyvereiket sem veszi el tőlük. Csak át kell állniuk. Persze az abálási időszakban telenyomja őket olyan propagandával, hogy: "nyugat elárult titeket, csak kifosztotta az országotokat, vér szerinti rokonotokkal gyilkoltatni akart titeket, itt az idő, hogy az áruló politikusaitokkal leszámoljatok, irány Kijev"! És az orosz szépen visszaadja nekik a méltóságukat és még feladatot is bíz rájuk. Ők lesznek azok akik Kíjevet kitakarítják (na akkor lesz érdekes a nyugati kommunikáció, csak figyeljetek:rolleyes:, mit fognak vajon írni?).
Lesznek itt olyan csavarok Monguz, hogy csak úgy fogunk pislogni tőlük:).

Ha ez meglesz ez, akkor indul a II. etap, amibe már az ukránok is benne lesznek, hogy elégtételt vegyenek az őket kihasználó nyugaton.
Na ez az etap nem lesz szép. Valós háborús körülmények között edzett orosz hadsereg, plusz 2-300.000 ezer szintén edzett ukrán, hát mit ne mondjak, érdekes lesz. A többit, vagyis az általam vélelmezett folytatást, már leírtam korábban.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Hogy mi folyik? És miért nem ment be ajtóstól Ukrajnába az orosz? Megmondom (mármint azt amit én gondolok).
Úgy akarja befolyása alá vonni az ukrán népet, hogy nem írtja őket, ha nem muszáj és ezzel meg a majd következő propagandával (aminek része lesz az ukrán nép nagysága, önálló államisághoz való joga, sőt területi gyarapodás, stb.) megnyeri magának őket.
De előtte Mariopul következik és a keleti seregek sorsa. Ha elfoglalja ezt a várost, a felszabaduló katonákkal szépen bekeríti a keleten lévő közel 100.000 fős ukrán hadsereget.
Nem, nem fogja szétbombázni őket (már eddig is megtehette volna!), hanem amikor már minden oda lesz (lőszer, élelem és remény is), plusz még egy hetet abálás után, megkegyelmez nekik. Még a fegyvereiket sem veszi el tőlük. Csak át kell állniuk. Persze az abálási időszakban telenyomja őket olyan propagandával, hogy: "nyugat elárult titeket, csak kifosztotta az országotokat, vér szerinti rokonotokkal gyilkoltatni akart titeket, itt az idő, hogy az áruló politikusaitokkal leszámoljatok, irány Kijev"! És az orosz szépen visszaadja nekik a méltóságukat és még feladatot is bíz rájuk. Ők lesznek azok akik Kíjevet kitakarítják (na akkor lesz érdekes a nyugati kommunikáció, csak figyeljetek:rolleyes:, mit fognak vajon írni?).
Lesznek itt olyan csavarok Monguz, hogy csak úgy fogunk pislogni tőlük:).

Ha ez meglesz ez, akkor indul a II. etap, amibe már az ukránok is benne lesznek, hogy elégtételt vegyenek az őket kihasználó nyugaton.
Na ez az etap nem lesz szép. Valós háborús körülmények között edzett orosz hadsereg, plusz 2-300.000 ezer szintén edzett ukrán, hát mit ne mondjak, érdekes lesz. A többit, vagyis az általam vélelmezett folytatást, már leírtam korábban.
" Úgy akarja befolyása alá vonni az ukrán népet, hogy nem írtja őket, ha nem muszáj és ezzel meg a majd következő propagandával (aminek része lesz az ukrán nép nagysága, önálló államisághoz való joga, sőt területi gyarapodás, stb.) megnyeri magának őket."
"Ha ez meglesz ez, akkor indul a II. etap, amibe már az ukránok is benne lesznek..."
Ez is lehet egy kimenete a dolgoknak.
Yoda is írt e témakörben hasonlókat.
Ebbe viszont bele piszkál a 4 millió már nyugatra távozott ember.
Mondjuk ha nyugaton komoly ellátási gondok lesznek akkor ők szépen vissza is fognak szivárogni Ukrajnába ha ott lesz pl. élelmiszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A BRICS-országok a kialakuló világrend sarokköveiként szolgálnak – orosz diplomata
Brazília és a Dél Afrikai Köztársaság nélkül e közösség sokkal sokkal gyengébb lesz.
AUKUSA NAFTA közösségnek heteken belül javasolt lenne lépni e ügyben.
Pl. Zuma elnököt ne csak a USA elnöke hívja meg hanem legyen egy Zuma + NAFTA találkozás csomag akár Camp Davidben is.
Hajrá
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Hosszú ideje az a véleményem, hogy ez a "háború" csak porhintés.

Nem nagyon foglalkozom se az angol/orosz/ukrán/amcsi propival, mert ezek nem a tisztánlátás irányába vezetnek, hanem a ködösítés felé - lásd az itteni fórumon tevékenykedő adott országokat képviselő illetékesek. Ez a széles nyilvánosságnak.

Van szerintem egy nem nyilvános része a dolgoknak és az nem a katonai konfliktusról szól, hanem a világ gazdasági újraosztásáról. Naponta kapom Kínából az újabb és újabb törvénymódosításokat.

  • Kína kidobja már az összes olyan amerikai gyártót, aki egyébként katonai beszállító.
  • Kína elővett egy gumijogszabályt 2016-ból, ami szerint nem-kínai forrásból származó fémterméket csak úgy lehet Kínában értékesíteni/felhasználni, ha újra bevizsgálják (ez nem két jüan plusz hetekbe kerül)
  • Kínába úgy utazhatsz be, hogy előbb egy központilag kijelölt karantén-hotelbe mész, ott egyedül eltöltesz 3 hetet (házastársak szétválasztva. Ha gyerekek vannak, akkor elosztják. Ha a gyerekről kiderül, hogy koronavírusos, akkor további elszeparálás jön - a gyereket elveszik a szülőtől!), majd ezután kapsz egy engedélyt, hogy elmehetsz a célállomásra - ott megint 2 vagy 3 hét karantén, hasonló kondícióval. A karanténszobát nem hagyhatod el. A külföldiek menekülnek. Nekem már régen ott kellene lennem, de így nem megyek. A várható lezárások miatt tavaly rengeteg külföldi jött Kínából, most meg valahogy nem akarnak beengedni

Kína zár le.

Indiában, Kínában, Katarban és Oroszországban egyre több gázprojekt indul - Kazahsztánt is ész nélkül bővítik. Ismerősöm a városban melózott egy amerikai mezőgazdasági gépeket gyártó cégnél (ződsárga), megy vissza Oroszországba. Volt kollégáim szélerőművesek voltak - mind a 4 megy vissza Kínába, szembe-szomszédom kuvaiti, gépészmérnök, megy Katarba. Februárban többen jelezték a hegesztőmérnöki képzésben tanító tanárok között, hogy visszamennek (Szíria, Lengyelország, 2 orosz)

Nekem valahol az az érzésem ebből, hogy egyre többen térnek vissza. Komoly papírt szereztek, dolgoztak pár évet itt, majd mennek vissza. A németeknél már régóta probléma a szürkeállomány kivándorlása.

Nem hiszem, hogy Kelet ebből a buliból a vesztes oldalon fog kikötni hosszú távon...
dr. matolcsy györgy tavaly nyilatkozta hogy a 2020-as évek gazdasági pangás ilyesmi jellemzőkkel bírnak majd hasonló lesz a 1940-es évek második feléhez szerinte.
Itt írtam néhány hete a nyugati kontinenst mindenképpen tokkal vonóval be kellen húzni a NAFTA államoknak.
Nemzetközi megnyilatkozásokban is erősíteni lehetne a NAFTA szervezetet.
Ezzel együtt a AUKUSA + dél afrika 7-8 állama együtt egy remek alap lehet.

A 1990-es és 2000-es éveben tanították a magyar egyetemeken mit tanították súlykolták a meadows jelentést.
Ehhez képest riói 1992-es konferencia stb. mi történt?
Lényegében a emberiség a jelentés 1.es verziójához jutott el /2020-ig készült a jelentés.
Vannak modernizált verziói de a alap igazságokkal nagyon nincs mit kezdeni.

Tehát ha szakad a nemzetközi világ akkor a fent leírtak megfelelőek lehetnek egy USA vezette koalíciónak alapnak. Ehhez lehet még csipegetni skandináviát nyugat európa bizonyos részeit.
Közel-kelet US NAVY MARINES + egyéb angol-száz államok flottái tudják zárni a közlekedést innen távol kelet felé.

Yoda véleménye szerint ha brics ből ric marad az kevés lesz nekik.
Távol keleten ott van japán a koreai köztársaság ők is inkább usa felé húznak.
Tehát kína egy ilyen zárkózással nagyot kockáztat.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 174
10 643
113
Hosszú ideje az a véleményem, hogy ez a "háború" csak porhintés.

Nem nagyon foglalkozom se az angol/orosz/ukrán/amcsi propival, mert ezek nem a tisztánlátás irányába vezetnek, hanem a ködösítés felé - lásd az itteni fórumon tevékenykedő adott országokat képviselő illetékesek. Ez a széles nyilvánosságnak.

Van szerintem egy nem nyilvános része a dolgoknak és az nem a katonai konfliktusról szól, hanem a világ gazdasági újraosztásáról. Naponta kapom Kínából az újabb és újabb törvénymódosításokat.

  • Kína kidobja már az összes olyan amerikai gyártót, aki egyébként katonai beszállító.
  • Kína elővett egy gumijogszabályt 2016-ból, ami szerint nem-kínai forrásból származó fémterméket csak úgy lehet Kínában értékesíteni/felhasználni, ha újra bevizsgálják (ez nem két jüan plusz hetekbe kerül)
  • Kínába úgy utazhatsz be, hogy előbb egy központilag kijelölt karantén-hotelbe mész, ott egyedül eltöltesz 3 hetet (házastársak szétválasztva. Ha gyerekek vannak, akkor elosztják. Ha a gyerekről kiderül, hogy koronavírusos, akkor további elszeparálás jön - a gyereket elveszik a szülőtől!), majd ezután kapsz egy engedélyt, hogy elmehetsz a célállomásra - ott megint 2 vagy 3 hét karantén, hasonló kondícióval. A karanténszobát nem hagyhatod el. A külföldiek menekülnek. Nekem már régen ott kellene lennem, de így nem megyek. A várható lezárások miatt tavaly rengeteg külföldi jött Kínából, most meg valahogy nem akarnak beengedni

Kína zár le.

Indiában, Kínában, Katarban és Oroszországban egyre több gázprojekt indul - Kazahsztánt is ész nélkül bővítik. Ismerősöm a városban melózott egy amerikai mezőgazdasági gépeket gyártó cégnél (ződsárga), megy vissza Oroszországba. Volt kollégáim szélerőművesek voltak - mind a 4 megy vissza Kínába, szembe-szomszédom kuvaiti, gépészmérnök, megy Katarba. Februárban többen jelezték a hegesztőmérnöki képzésben tanító tanárok között, hogy visszamennek (Szíria, Lengyelország, 2 orosz)

Nekem valahol az az érzésem ebből, hogy egyre többen térnek vissza. Komoly papírt szereztek, dolgoztak pár évet itt, majd mennek vissza. A németeknél már régóta probléma a szürkeállomány kivándorlása.

Nem hiszem, hogy Kelet ebből a buliból a vesztes oldalon fog kikötni hosszú távon...
Így van, ez az ukrán cirkuszi show tökéletes arra, hogy a félhülye lakosság gondolati világát napi szinten jól meghatározott keretek közé szorítsa, ráadásul pepitában ez történik a nyugati és az orosz médiában is, főműsoridőben, egyszerre.
Tiszta 1984!
Közben igen furcsa dolgok és folyamatok zajlanak a szemünk előtt, de nem is ez az igazán rémisztő dolog, hanem az, hogy közben ezekről szinte senki nem is beszél, mintha nem is lennének.
Alapvető és ordító ellentmondások tömege, ami legalább kérdéseket kellene, hogy felvessen. De nem!
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ide írok, nem akarom az ukrajnai topikot tele szemetelni ezekkel az észrevételekkel.

Olvasom az okos hozzászólásokat (de tényleg), hallgatom a még okosabb szakértőket és egyre nagyobb fejetlenséget látok mindenhol.
Ezek voltak azok a szakértők, akik február 23.-án még tucatnyi érvet hoztak fel azzal, kapcsolatban, hogy miért nem fog Oroszország támadni, egyébként meg ha támadna, akkor 3-4 nap és Kijev elesik.

Nem tudom, én még nem láttam olyat a hadtörténelemben, hogy 4 nap alatt egy 3 milliós várost elfoglalnak. Ha valaki tud ilyenről, kérem ossza meg a tudását. Emlékeim szerint Moszul ostorma is cirka 9 hónapig tartott, igaz, Moszul „csak” 1,6 milliós település és nem „exszovjet” ukránok, hanem igazi tenyeres-talpas jóféle arabok lakják, de ezen az apróságon most lépjünk túl.
A Wehrmacht annak idején a Barbarossa hadműveletet is potom 3,5 millió katonával kezdte meg, de Leningrád, Moszkva és Sztálingrád elfoglalása már nem jött össze.
Na mindegy, ezek az okos, már-már celebisztikus szintre emelkedett szakértők egyébként elmehetnek a kisf@szomba - így szépen magyarul – és még mindig van bőr a képükön tovább okoskodni a témában, ahelyett hogy bekussolnának.

További komoly kérdéseket vet fel az orosz haderő effektív tevékenysége is.
Az még hagyján, hogy 30-50 ezer fővel indítanak – állítólag – egy villámháborút, de a teljes felépített inváziós armada még mindig csak 150 ezer fő, ebből a harcoló létszám maximum a fele, ezzel szemben az ukrán haderő 200-250 ezer katona. Tehát a háború 4 hete után még mindig ott tartunk, hogy a támadó fél létszáma a védekező fél létszámát el sem éri, nemhogy a klasszikus 3x-os fölény meglegyen. (1991. Sivatagi Vihar, a szövetséges haderők összlétszáma 950 ezer fő, csak tájékoztatásul…)

Innentől kezdve valaki mesélje már el, hogy miféle villámháborús terv volt ez, mert ezt csak a médiában hallom, Putyinék felől az első perctől kedzve azt mondták, hogy a különleges művelet addig tart, amíg az elnökük jónak látja.
3 nap, 3 hét, 3 hónap vagy 3 év?
Mivel semmiféle valós és egzakt katonai-hadműveleti cél nem volt deklarálva, így nincs is értelme tovább azon agyalni, hogy ebből mi valósult meg.
Hogy érthető legyek: amit nem tudunk, azt nem is minősíthetjük.
Marad a színtiszta spekuláció.

Az orosz vezérkar két hete szinte sehol sincs, egyes hírek szerint az urali atombunkerekben ücsörög.
A jól ismert szakértők persze sietve mindenkit megnyugtattak, hogy nem, atomháborúról szó sem lehet, de még csak egy pici atomcsapásról sem.
Reméljük, hogy így is lesz, de nem szabadulok a gondolattól, ezek a szakértők pár hete azt is naponta háromszor megígérték, hogy nem lesz orosz támadás.
Ráadásul az erők visszavonása egy adott célterületről – már ha igaz – alapvetően három dolgot jelenthet: a tárgyalásokat akarják pozitívan előmozdítani, átcsoportosítás zajlik egy következő műveleti szakaszra, vagy tömegpusztító csapást készítenek elő és előtte a saját erőket hátrébb húzzák.
Miután a szakértők hada eddig is simán mellélőtt mindenben, így a magam részéről egy lyukas garast sem adok a legeslegújabb ötletbörzéjükre, pláne arra, hogy mi van és mi lesz.
Majd meglátjuk.

Tudom, az oroszok is megígérték a minap, hogy atomcsapás, na az tuti nem lesz.
Azt is ígérték, hogy Ukrajnát sem inváziózzák meg...
... tehát no para, lesz ami lesz.

Furcsa a putyini hadművelet más oldalról is.
Exszovjet iskolán nevelkedett orosz stratégák dolgoznak ki hadműveleteket a szintén exszovjet iskolán nevelkedett ukrán stratégák ellen, akik még némi „amerikai” gerilla-taktikát is tanultak az utóbbi időkben, bár azt hozzátenném, hogy az amerikai haderő is ezzel szembesülve bukott bele Vietnamba, Afganisztánba és az egyéb közel-keleti akcióikba, míg az ukránok a II. Vh alatt azért elég szépen tolták ezt a műfajt is.

Abba most bele sem mennék, hogy a több száz orosz harci gépből alig pár darab repked Ukrajna felett, bombázók zéró és sehol nyomát sem látom egy szélesebb arcvonalon indított összfegyvernemi hadműveletnek, ahol a tüzérségi előkészítés után a frontlégierővel megtámogatott páncélos és gépesített lövész ékek mélységbe törnének előre.
Bocs fiúk/lányok, de ezt még a szovjet katonai akadémiákon is így oktatták már 40 évvel ezelőtt, tehát nem valami baromi nagy újdonságról beszélek.

Az tény, hogy egy svájci órát nem lehet egy 8 kilós samu kalapáccsal javítani, márpedig az orosz haderő a fentiekben vázoltakra – minimum papíron, de valószínűleg igaziból is – alkalmas, ellenben egy olyan típusú különleges műveletre, ahol klasszikus támadó manőverek helyett célzott pöcsölés megy, arra a legkevésbé sem.

De mindegy, ez majd legyen a valódi katonai szakértők kutatása és baja, ugyanakkor valamilyen oka van ennek a szándékosan minimalizált létszámmal és a precíziós csapásokra felhasznált cirkáló rakéták mennyiségétől eltekintve mennyiségileg sem túl combos konvencionális technikával elkövetett valamiféle háborúnak a megindítására.
Az eddig bevetett orosz haderő nagyságrendje szinte megegyezik a hidegháború idején a Magyar Néphadsereg nagyságrendjével, az ellenfél területe viszont nagyobb, mint Franciaország, a védekező hadserege pedig a támadó erők másfélszerese alsó hangon is.

Tehát hogy látják ezt az induló peremfeltételt a szakértők?
Kezdjek hangosan röhögni?
Szóval baromi jó lenne végre egy valós helyzetértékelés, nem pedig a központi narratíva ismételgetése szinte nulla önálló gondolattal.
Ez nem szakértés, hanem a bemagolt versszakok felmondása csak.

Nekem az a meglátásom, hogy ez az egész ukrajnai balhé egy szándékosan így indított és ezáltal időben tetszőlegesen elhúzható fedőtörténet, ami mögött valami egészen más célok húzódnak meg, semmint Ukrajna elfoglalása.
Aki azt gondolja, hogy ennyi katonával, ilyen technikai mennyiséggel és ilyen harcászati-hadműveleti manőverekkel el lehet foglalni egy Ukrajna méretű országot, az sürgősen vagy kezeltesse magát, vagy próbálkozzon meg a mainstream média hülyítő programjairól leválni, mert már eddig is túl sok kár keletkezett a tudatában.

A valódi nagy kérdés az ukrán háborúval kapcsolatban pont nem az ukrán háború elénk tárt napi valós vagy valósnak látszó média eseményei, hanem az, hogy miért most és miért így zajlik, ami zajlik.
Itt valami nagyon nem kerek, a nyugati és az orosz média végletekig leegyszerűsített magyarázatai pedig nagyon nem kielégítőek egy adott színvonal felett.
Asszem hülyének vagyunk nézve, de rendesen.
Menet közben kellet változtani a stratégiát ez talán kijelenthető.
Komolyan mondogatták maguknak hogy ez villámháború lesz.
Annyira villám hogy itt e fórumon linket valaki egy orosz főtiszti nyilatkozatot ami a helyi bayer zsoltokat meg gajdics ottókat tette helyre hogy ne nyilatkozzanak már olyanokat hogy 8 percen belül legyőzik Ukrajnát.
Mert a orosz fősodorban ez volt a hangulat.
A helyretétel szakmai érveket jelentett.
Nyilván a krímből indultak ki meg a saját Ukrajna képükből /orosz felső vezetők.
Ami dehogy is utálnak minket ezt csak néhány nyugati ügynök állítja ott.
Belépünk mint krímben a ukrik meg megvárják a laktanyában hogy akkor most mi lesz. /helikopteres deszant kijevtől északra wagnerosok kijevben kormány ellenes céllal stb./
Ehhez képest korrigáltak néhány nap múlva.

Ha igaz az hogy usa kína összefeszülés van akkor ez a hadszintér földrajzilag megfelel mindkettőnek nem?
Van még egy olyan hely ami kellő messze van tőlük és a egyik ipari/gazdasági talán szellemi? konkurenst /európai államok/ gyengíti rendesen, továbbá oroszországot is kiszolgáltatottabb helyzetbe hozza
MINDKETTŐJÜKTŐL.

Orosz harci gépek ilyesmi.
2010-es évek elején ITT voltak olyan előrejelzések hogy százas nagyságrendben lesz pak fa pak da armata meg a jó ég tudja még micsoda.
Aztán 2014-ben pogoszján bácsi lemondott.
Most van 800+ usa gyártott f-35 /+ 200 f-22, b2b/ meg 12 db. pak-fa...
A 2014-es szankciók eredetileg nem voltak durvák a fene gondolta hogy még 8 év ! múlva is érvényben lesznek.
Igenis hogy le tudta ez rohasztani rendesen a orosz sereget /is.

Amit látni lehetett szíriában az mikor volt? 7 éve? 6 éve?
Most is vannak harcászati rakéta csapások ilyesmik.
Szíriába mennyi orosz szárazföldi ment be?
Jórészt speciálisok meg légierő lézeres célmegjelőlői szintén speciálisok.
Simán lehet a orosz haderő színvonala ez amit most a fősodor mutat.
+ a oroszok kis területű államában máshol is KELL a jelenlét.
Ez nem lebecsülés! /legalábbis részemről
Ha a USA ad meg felelő hírszerzési információkat a Ukránoknak meg esetleg ilyen olyan speciálisok is támogatják őket akkor pont lehet hogy ez a katonai teljesítmény jön ki.
A hírszerzés szerepét nem lehet hangsúlyozni!
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 971
16 537
113
Hosszú ideje az a véleményem, hogy ez a "háború" csak porhintés.

Nem nagyon foglalkozom se az angol/orosz/ukrán/amcsi propival, mert ezek nem a tisztánlátás irányába vezetnek, hanem a ködösítés felé - lásd az itteni fórumon tevékenykedő adott országokat képviselő illetékesek. Ez a széles nyilvánosságnak.

Van szerintem egy nem nyilvános része a dolgoknak és az nem a katonai konfliktusról szól, hanem a világ gazdasági újraosztásáról. Naponta kapom Kínából az újabb és újabb törvénymódosításokat.

  • Kína kidobja már az összes olyan amerikai gyártót, aki egyébként katonai beszállító.
  • Kína elővett egy gumijogszabályt 2016-ból, ami szerint nem-kínai forrásból származó fémterméket csak úgy lehet Kínában értékesíteni/felhasználni, ha újra bevizsgálják (ez nem két jüan plusz hetekbe kerül)
  • Kínába úgy utazhatsz be, hogy előbb egy központilag kijelölt karantén-hotelbe mész, ott egyedül eltöltesz 3 hetet (házastársak szétválasztva. Ha gyerekek vannak, akkor elosztják. Ha a gyerekről kiderül, hogy koronavírusos, akkor további elszeparálás jön - a gyereket elveszik a szülőtől!), majd ezután kapsz egy engedélyt, hogy elmehetsz a célállomásra - ott megint 2 vagy 3 hét karantén, hasonló kondícióval. A karanténszobát nem hagyhatod el. A külföldiek menekülnek. Nekem már régen ott kellene lennem, de így nem megyek. A várható lezárások miatt tavaly rengeteg külföldi jött Kínából, most meg valahogy nem akarnak beengedni

Kína zár le.

Indiában, Kínában, Katarban és Oroszországban egyre több gázprojekt indul - Kazahsztánt is ész nélkül bővítik. Ismerősöm a városban melózott egy amerikai mezőgazdasági gépeket gyártó cégnél (ződsárga), megy vissza Oroszországba. Volt kollégáim szélerőművesek voltak - mind a 4 megy vissza Kínába, szembe-szomszédom kuvaiti, gépészmérnök, megy Katarba. Februárban többen jelezték a hegesztőmérnöki képzésben tanító tanárok között, hogy visszamennek (Szíria, Lengyelország, 2 orosz)

Nekem valahol az az érzésem ebből, hogy egyre többen térnek vissza. Komoly papírt szereztek, dolgoztak pár évet itt, majd mennek vissza. A németeknél már régóta probléma a szürkeállomány kivándorlása.

Nem hiszem, hogy Kelet ebből a buliból a vesztes oldalon fog kikötni hosszú távon...
@antigonosz már berakta az ukrán topikba, ha már bezárkózásról van szó.
Nekem sem tetszik, amit látunk. Inkább az, amit nem látunk...

 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
206
575
93
Azért, mert a különböző háttérrel rendelkező etnikumok nem tudnak egymással békében élni. Nem tudnak egy közösségként működni. Akiknek nemzettudata volt, azok a hagyományos fehér, protestáns társadalmi réteg volt, ők tartották össze Amerikát. Ahogy ők eltűnnek, úgyfog eltűnni az USA is a történelem süllyesztőjében. Mivel a sokszínű társadalmak nem működnek. Robert Castel ezt nevezi Libanon-szindrómának, itt bővebben kifejti Libanon példáján keresztül, hogy mi is a gond ezekkel az újkori, naiv de annál divatosabb elképzelésekkel:

De lényegében ugyanerről szól ez a könyv is:


Az a büszke " igen, én Amerikai vagyok" mentalitás igencsak megkopott az elmúlt években. Afganisztán, Irak, vagy esetleg Irán? Nem, ezek a képsorok az USA-ban készültek:
Szerintem is úgy lesz egyre széttagoltabb és problémásabb hely az USA ahogy változik az etnikai aránya. 1990-ben még 80%-os volt a fehérek aránya, 2022-ben 60%- ha nem számoljuk bele a fehér Latinó/Hispánokat. Itt most nem faj szerinti megosztása gondolok, hanem kulturális, fehér-angolszász/európai kultúra, dél-amerikai hispán kultúra stb. Továbbá nem csak etnikailag nagyobbak a határvonalak, hanem különböző ideológiák osztják a társadalmat (ahol az egyik nem tűri meg a másikat).
20. században azért is volt szerintem sikeres az USA, mert etnokulturálisan nem volt széttagolt, a főbb ideológia mindig megvolt, ahol valami "gonosz" ellen kellett összefogni és "jót, szabadságot" képviselni. Most ezt nem látom, hogy lenne ilyen, ezért érdekes lesz 21. század az USA szempontjából társadalmilag.
(Az agyelszívás is csak addig működik még van pénz, prosperitás, de egy leszálló ágú, társadalmilag forrongó, véleményszabadságot korlátozó helyre már nem. Ez meg valamikor egy lavinát indíthat be.)
 
Status
Not open for further replies.