[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 808
30 396
113
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Kiszivárgott amerikai dokumentumban vezetik végig, hogyan pusztítják el Európát az oroszok elleni háborúval
Forrás: https://kuruc.info/r/4/250125/




Dehogyis,usánka a barátunk,olyan cuki,hogy még az Oroszoktól is megvéd minket,csak úgy.... :rolleyes:
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
606
7 271
93
Kiszivárgott amerikai dokumentumban vezetik végig, hogyan pusztítják el Európát az oroszok elleni háborúval
Forrás: https://kuruc.info/r/4/250125/

1 hónappal ezelőtt lefordítottam és betettem ide. Kim Dotcom rakta ki twitterre, pár óra alatt le is vette (gondolom befenyítették) és a RAND közölte, hogy fake. Ja, az. Hogy lehet hamisítani olyasmit, ami aztán a szemünk előtt pontról pontra megtörténik.


Másik:

A történelem 'jó' oldala és az erkölcsi fölény: In an interview before his arrest, Steven Green told The Washington Post "I came over here because I wanted to kill people. The truth is, it wasn't all I thought it was cracked up to be. I mean, I thought killing somebody would be this life-changing experience. And then I did it, and I was like, 'All right, whatever.' I shot a guy who wouldn't stop when we were out at a traffic checkpoint and it was like nothing. Over here, killing people is like squashing an ant. I mean, you kill somebody and it's like 'All right, let's go get some pizza.'"[12]

Azért jöttem át (irakba), mert embereket akartam ölni. Az az igazság, hogy nem volt olyan nagy szám, mint amilyennek gondoltam. Úgy értem, azt hittem, hogy ha megölök valakit, az majd nagyban megváltoztatja az életem, aztán amikor megtettem, kb annyi volt, hogy jól van, ennyi. Lelőttem egy csávót aki nem állt meg az ellenőrző pontnál ahol álltunk és kb semmiség volt. Ideát embereket ölni olyan, mint eltaposni egy hangyát. Úgy értem, hogy megölsz valakit, és az kb olyan, hogy jól van, menjünk, együnk egy pizzát.

És ezek hazudoznak gonosz tengelyéről, véreskezű putyinról, ukrán genocídiumot hazudnak stb stb.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 991
32 310
113

A párhuzamok megvannak: a Brit Birodalom megsemmisítette magát Németország elpusztításáért. Ma Európa számolja fel magát, Oroszország elpusztításáért. A nyertes mindkét (mindhárom) háborúban a tengeren túl található, ahová a háttérhatalom már az első előtt áttette részben a központját.
Persze a különbségek is, Oroszország nem egy felemelkedő birodalom, amit meg kellett állítani, hanem egy rogyadozó, amelynek az érdekszféráját sorra szakítja le a nyugat, most már a történelmileg évszázadok óta hozzá tartozott területeket is. Mondjuk, mint amilyen az Ottomán Birodalom hanyatlása volt.
További különbség, hogy az akkoriakkal ellentétben a háború gyökere az, hogy a háttérhatalom ma már nyíltan nem éri be kevesebbel, mint az egész bolygó feletti hegemónia. Esetleg egy-két elszigetelt "skanzen" fenntartásával. Mivel az orwelli, huxley-i, harari-i fantazmagóriáik megvalósításához ez előfeltétel. A WEF programját másképp nem lehet a világra kényszeríteni. És az is elképzelhető, hogy Putykó is része ennek a tervnek...
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 818
7 224
113
Kiszivárgott amerikai dokumentumban vezetik végig, hogyan pusztítják el Európát az oroszok elleni háborúval
Forrás: https://kuruc.info/r/4/250125/


További érdekes néznivaló.
Felirattal a lényeg:

Eredeti teljes:
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
További érdekes néznivaló.
Felirattal a lényeg:

Eredeti teljes:
Nem először van ez a videó itt először. Azon túl, hogy ez a paculák élőben is elmondta azt, amit előtte már annyian leírtak, semmi új nincs benne. Továbbra is egyértelmű, hogy az, hogy Európa a következő szintre lépjen és politikai/védelmi entitássá váljon az önnön létérdeke, és MINDENKI MÁS (nem csak az USA meg Nagy-Britannia, Kína meg Oroszország is) a frászt kapja tőle, hogy ez megtörténik, és mindenkit pénzelnek, aki ezt megakadályozhatja. Mindig így volt, mindig így lesz. A kérdés csak az, hogy a "nyomás alatt" szétrobbannak, vagy összeedződnek az európai államok. A végeredmények hosszú távú következményei lesznek.
Ha nem lenne aknamunka, az EU már rég közös hadsereggel és nukleáris elrettentő potenciállal rendelkező nagyhatalom lenne. Helyette van egy béna kufárbandánk, akit agyonszivatnak a keményfiúk. És ráadásul azzal is el vagyunk rendesen foglalva, hogy apró-cseprő konfliktusokra koncentráljunk a lényeges kérdések helyett. Egyedül a francia-német tengely az ami stabilnak tűnik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Nem először van ez a videó itt először. Azon túl, hogy ez a paculák élőben is elmondta azt, amit előtte már annyian leírtak, semmi új nincs benne. Továbbra is egyértelmű, hogy az, hogy Európa a következő szintre lépjen és politikai/védelmi entitássá váljon az önnön létérdeke, és MINDENKI MÁS (nem csak az USA meg Nagy-Britannia, Kína meg Oroszország is) a frászt kapja tőle, hogy ez megtörténik, és mindenkit pénzelnek, aki ezt megakadályozhatja. Mindig így volt, mindig így lesz. A kérdés csak az, hogy a "nyomás alatt" szétrobbannak, vagy összeedződnek az európai államok. A végeredmények hosszú távú következményei lesznek.
Ha nem lenne aknamunka, az EU már rég közös hadsereggel és nukleáris elrettentő potenciállal rendelkező nagyhatalom lenne. Helyette van egy béna kufárbandánk, akit agyonszivatnak a keményfiúk. És ráadásul azzal is el vagyunk rendesen foglalva, hogy apró-cseprő konfliktusokra koncentráljunk a lényeges kérdések helyett. Egyedül a francia-német tengely az ami stabilnak tűnik.
Nagyrészt egyetértek. Közös EU-s kül és hadügy nélkül itt nekünk a fű sem fog teremni.
Ezért is magyaráztam évek óta, igazából mióta regeltem ide, sok évvel ezelőtt, már azt megelőzően is pontosan ez volt a véleményem, tízen éve, hogy közös EU haderő kell, és atomütőerő! Közös EU-s hadiipar, és azt rendelni. Mindenki aki az USA-tól vásárol, az EU-s közös ügyet és szuverenitást pofozza fel. Az USA bázisokat kibaszni, kimondani hogy a VALÓBAN független és szuverén EU tartson mindenkitől egyenlő távolságot, s versenyeztessük őket szépen adott ügyek mentén SAJÁT érdekeink szerint bizniszelve azzal éppen aki a legjobb ajánlatot adja. Ha ez épp Kína, akkor velük, ha az USA, akkor az USA, ha meg az oroszoktól jön a legjobb áron pl. az energia, akkor tőlük vesszük!

E nélkül itt mi dögrováson leszünk, ez tény. A helyzet az, hogy ehhez azonnal el kéne takarítani a büdös picsába a jelenlegi EU-s vezetők 90%-t.

Nem az EU-val van a baj, hanem azokkal akik működtetik, amcsi zsoldban! Én nagyon nem EU-ellenes vagyok, hanem amerikai báb EU elit ellenes!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 411
4 442
113
Az EU köszöni szépen jól van, összezártak az ellenség ellen, az árulókat pedig rövid pórázon tartják.
von der Leyen gyors döntést hozott, 8 szankciós csomag átverve az országokon, az ellenség gazdasága bedőlt, miközben az EUs üzemanyagtárolók maximális töltöttségen. Ez meg is látszik az árfolyam visszaeséséből. Mit kellene még tenni?

Kívánatos cél hogy az ellenséges országot feldarabolják és megreformálják majd EU kompatibilissé tegyék. Amennyiben ezen kis országok beleinkorporálódnak az EU-ba úgy biztosítva lesz stabil nyersanyagimport. Egyértelmű hogy az ellenség nem volt megbízható szállító a csapok elzárásával, ezért szükségszerű hogy az EU semlegesítse ezt a tényezőt.

Ez nem sprint hanem maraton. Európa több ezer éves civilizáció, van ideje.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nagyrészt egyetértek. Közös EU-s kül és hadügy nélkül itt nekünk a fű sem fog teremni.
Ezért is magyaráztam évek óta, igazából mióta regeltem ide, sok évvel ezelőtt, már azt megelőzően is pontosan ez volt a véleményem, tízen éve, hogy közös EU haderő kell, és atomütőerő! Közös EU-s hadiipar, és azt rendelni. Mindenki aki az USA-tól vásárol, az EU-s közös ügyet és szuverenitást pofozza fel. Az USA bázisokat kibaszni, kimondani hogy a VALÓBAN független és szuverén EU tartson mindenkitől egyenlő távolságot, s versenyeztessük őket szépen adott ügyek mentén SAJÁT érdekeink szerint bizniszelve azzal éppen aki a legjobb ajánlatot adja. Ha ez épp Kína, akkor velük, ha az USA, akkor az USA, ha meg az oroszoktól jön a legjobb áron pl. az energia, akkor tőlük vesszük!

E nélkül itt mi dögrováson leszünk, ez tény. A helyzet az, hogy ehhez azonnal el kéne takarítani a büdös picsába a jelenlegi EU-s vezetők 90%-t.

Nem az EU-val van a baj, hanem azokkal akik működtetik, amcsi zsoldban! Én nagyon nem EU-ellenes vagyok, hanem amerikai báb EU elit ellenes!
Az EU-s közös haderővel az a baj, mint az EU jelenlegi szervezeteivel. Zsarolásra és nyomásgyakorlásra használják őket. Ennek fényében meg kell a f*sznak, hogy ne csak a pénzcsapot zárják el kényük kedvük szerint hanem meg is támadják a "sorba be nem álló" országokat. Egész más rendszer kellene teljesen más vezetéssel a mostani árulók helyett, hogy egy ilyen lépést meg lehessen kockáztatni, az amerikai ellenszélről meg nem is beszélve.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az EU köszöni szépen jól van, összezártak az ellenség ellen, az árulókat pedig rövid pórázon tartják.
von der Leyen gyors döntést hozott, 8 szankciós csomag átverve az országokon, az ellenség gazdasága bedőlt, miközben az EUs üzemanyagtárolók maximális töltöttségen. Ez meg is látszik az árfolyam visszaeséséből. Mit kellene még tenni?

Kívánatos cél hogy az ellenséges országot feldarabolják és megreformálják majd EU kompatibilissé tegyék. Amennyiben ezen kis országok beleinkorporálódnak az EU-ba úgy biztosítva lesz stabil nyersanyagimport. Egyértelmű hogy az ellenség nem volt megbízható szállító a csapok elzárásával, ezért szükségszerű hogy az EU semlegesítse ezt a tényezőt.

Ez nem sprint hanem maraton. Európa több ezer éves civilizáció, van ideje.
Ennyi hülyeséget meg beteges hazugságot tényleg egyedűl hoztál össze vagy segítettek nekeda crack-klubban a spanok?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Az EU-s közös haderővel az a baj, mint az EU jelenlegi szervezeteivel. Zsarolásra és nyomásgyakorlásra használják őket. Ennek fényében meg kell a f*sznak, hogy ne csak a pénzcsapot zárják el kényük kedvük szerint hanem meg is támadják a "sorba be nem álló" országokat. Egész más rendszer kellene teljesen más vezetéssel a mostani árulók helyett, hogy egy ilyen lépést meg lehessen kockáztatni, az amerikai ellenszélről meg nem is beszélve.
Ebben ahogy leírtam, NYILVÁN egyet értünk! Rémálom közeli gondolat nekem is, hogy nincs saját nemzeti haderőnk (még ennyi sem mint most), és egy Ursula/Timmermans/Juncker félének a kezében van helyette minden kényszerítő erő!

Nem is így gondoltam én sem, le is írtam azt hiszem világosan!

Ha az EU nem akar totálisan gyarmati - fekete Afrikai szintre jutni sokkal hamarabb mint szerintem sokan akár itt is gondolják, muszáj lesz azokat a folyamatokat elindítani, hogy kitakarítjuk az EU éléről Európa árulóit, és a saját lábunkra állunk! Igen, ehhez az egyik, és talán a legfontosabb, megkerülhetetlen lépcső az lesz, hogy komolyan vehető közös haderő - nem mutatóban, hanem valós képességekkel - az amerikai "jóbarátainktól" függetlenül feláll.

E nélkül faszra leszünk húzva, HARMADSZOR is.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 425
93
Az EU köszöni szépen jól van, összezártak az ellenség ellen, az árulókat pedig rövid pórázon tartják.
von der Leyen gyors döntést hozott, 8 szankciós csomag átverve az országokon, az ellenség gazdasága bedőlt, miközben az EUs üzemanyagtárolók maximális töltöttségen. Ez meg is látszik az árfolyam visszaeséséből. Mit kellene még tenni?

Kívánatos cél hogy az ellenséges országot feldarabolják és megreformálják majd EU kompatibilissé tegyék. Amennyiben ezen kis országok beleinkorporálódnak az EU-ba úgy biztosítva lesz stabil nyersanyagimport. Egyértelmű hogy az ellenség nem volt megbízható szállító a csapok elzárásával, ezért szükségszerű hogy az EU semlegesítse ezt a tényezőt.

Ez nem sprint hanem maraton. Európa több ezer éves civilizáció, van ideje.

Uh. Ez erős volt:

"az ellenséges országot feldarabolják és megreformálják majd EU kompatibilissé tegyék".

Ilyet eddig csak hatalommániás despotáktól és vallási fanatikusoktól hallottunk.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
301
1 827
93
Az EU köszöni szépen jól van, összezártak az ellenség ellen, az árulókat pedig rövid pórázon tartják.
von der Leyen gyors döntést hozott, 8 szankciós csomag átverve az országokon, az ellenség gazdasága bedőlt, miközben az EUs üzemanyagtárolók maximális töltöttségen. Ez meg is látszik az árfolyam visszaeséséből. Mit kellene még tenni?

Kívánatos cél hogy az ellenséges országot feldarabolják és megreformálják majd EU kompatibilissé tegyék. Amennyiben ezen kis országok beleinkorporálódnak az EU-ba úgy biztosítva lesz stabil nyersanyagimport. Egyértelmű hogy az ellenség nem volt megbízható szállító a csapok elzárásával, ezért szükségszerű hogy az EU semlegesítse ezt a tényezőt.

Ez nem sprint hanem maraton. Európa több ezer éves civilizáció, van ideje.




Majd térjünk vissza erre tavasszal...

Hazudni nem kéne, az orosz gazdaság még nem dőlt be. Katonailag vannak nehéz helyzetben. Ez pedig az USA és az ukrán katonák érdeme. Az EU csak hasznos idióta ebben a játékban.

Ha az USA megnyeri ezt a háborút, akkor majd biztos szépen átengedi a terepet az EU-nak, ugye? Majd az impotens, hadsereg nélküli, atomfegyver nélküli bábszínház fogja lefölözni a nagyok elől a hasznot és bekebelezi a széteső oroszokat, ugye? Nem Kína, nem az USA, majd az EU... beszarás :D

Szánalmas.
 
Status
Not open for further replies.