[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ukrajna: mondjon le a Krímről és Donbasszról, semlegesség EU-tagjelölti státusszal, a fennmaradó határait illető ENSZ-garanciával. Széleskörű - igény szerinti - kulturális autonómiával a kisebbségek számára, belső államreformmal.
És ezt milyen alapon mered leírni? Itthon egyesek határrevizoról álmodnak, de meg azon területek lemondását veszed tárgyalási alapnak, ami de jure Ukrajna része?
WHAAAAAAAAAAAAAAAAAAT?
Oroszország: megkapja Donbasszt és a Krímet. Meghatározott ideig - kártérítésként - ellátja Ukrajnát energiahordozóval, fedezi az újjáépítés költségeit. Elismeri Ukrajna semleges státuszát, az ENSZ-garanciákat elismeri, lemond az erőszak használatáról nemzetközi tekintetben.
Magyarország elviselte Trianont. A szerbek Koszovót. Ukrajna is el fogja viselni a területvesztést, ha gazdagabban jön ki belőle.
a fentiek kizárólag az én gondolataim, bármilyen egyezés az indonéz, török javaslatokkal a véletlen műve :)
Komolytalan ez a rész is. A Mo. elviselte Trianon részen csak röhögni lehet annak fényében, hogy hány magyar gondolja ezt másként ma is.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 551
15 357
113
Az, hogy hogyan gondolják, egy dolog. A másik, hogy elviselték.
Ezek a gondolatok az én véleményem. Lehet komolytalannak nevezni, lehet kinevetni és lehet vitatni. NÁLAM ez a demokrácia.
A legyőzött, kirabolt, sárbatiport Magyarországnak is lehetett mondani: ez van, viseld el!
KÉRDÉS: MI A CÉL?
Ha a béke, akkor nincs más út.... Ha nem.... A választ mindenki a lelkiismerete alapján adja meg.
Én befejeztem mára, mert még órák lesznek....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 551
15 357
113
Akkor, mielőtt elballagok, felteszem a vitaindítót:
KI, MILYEN BÉKÉS MEGOLDÁST JAVASOLNA?
Mivel ez a Hidegháborús topic, talán joga van itt lenni....
Várom a megoldásokat, amik elfogadhatóak lennének minden félnek!
 
M

molnibalage

Guest
Akkor, mielőtt elballagok, felteszem a vitaindítót:
KI, MILYEN BÉKÉS MEGOLDÁST JAVASOLNA?
Mivel ez a Hidegháborús topic, talán joga van itt lenni....
Várom a megoldásokat, amik elfogadhatóak lennének minden félnek!
Mivel egyikünk se lát be putyin és sleppjének agyába erre a kérdésre hogyan kéne választ adni?

De jure Ukrajna határai definiáltak és létezik egy Budapesti Egyezmény.
Ez alapján szerinted mit kéne tenni?
Most akkor lehet ignorálni a jogot és kitalálni mindenféle vicces dolgot, a nácítlanástól kezdve, ahogy ezt láttuk itt is a fórumon és a propiban mástól is?
Teljesen nyilvánvalónak látszik az, hogy ameddig az orosz mozgósít és 40+ éves szarokkal is küldi meghalni állampolgárait, akkor itt okosnak lenni nehéz.

Amíg időleges fegyverszünet gondolata sem merül fel, addig a szándék is értelmezhetetlen.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 551
15 357
113
Ha csak az 1945 utáni világot nézzük, mostanáig számtalan DE JURE dolgot DE FACTO felülírtak. És nem csak Oroszország, hanem MINDEN nagy- és középhatalom is.
Félreértetted Molni a kérdésemet.
Én azt kérdeztem, kinek milyen véleménye van a békés megoldásról....
GONDOLATOKAT VÁROK.
Ezzel igazából a fórumozók személyiségét lehetne láttatni.
Nehéz okosnak lenni... IGAZ! Próbáljátok meg!
 
M

molnibalage

Guest
Ha csak az 1945 utáni világot nézzük, mostanáig számtalan DE JURE dolgot DE FACTO felülírtak. És nem csak Oroszország, hanem MINDEN nagy- és középhatalom is.
Félreértetted Molni a kérdésemet.
Én azt kérdeztem, kinek milyen véleménye van a békés megoldásról....
GONDOLATOKAT VÁROK.
Ezzel igazából a fórumozók személyiségét lehetne láttatni.
Nehéz okosnak lenni... IGAZ! Próbáljátok meg!
A békés megoldás az, hogy Oo. visszakozik a 2022.02.01-i állapotokhoz. Ez kb. a minimum.
De ezen felül még lenne pár feltétel.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Ki szarta le a Budapesti szerződést?
Mindenki. Először is Oroszország és az USA, mert csorbították Ukrajna szuverenitását gazdasági befolyás céljából. Aztán a puccsista ukrán adminisztráció mert az ENSZ alapokmánnyal ellentétesen ragadta magához a hatalmat + kisebbségek, sajtó és ellenzék elnyomása, önrendelkezési jog eltiprása. Aztán megintcsak Oroszország a szakadárok támogatásával, az USA politikai befolyásszerzéssel, mindenki Minszk megszegésével, tárgyalásos út mellőzésével, végül Oroszország a direkt támadással. Persze minden fél szerint a másik kezdte előbb, de papíron a saját igazát látja alátámasztottnak.
Közben józan ésszel belátható, hogy mindenki sáros, ezért gyermeteg dolog az egyik javára mosdatni a másikat.
S mint mindig, végül az erő dönt, annyiban viszont speciális a helyzet, hogy a gazdasági érdekcsoportoknak pont ez az elhúzódó konfliktus az érdeke világszerte. Ahogy a covidot a big pharma érdeke volt felfújni, most pedig a fegyver iparnál és az energetikánál csörög a kassza. A népnek meg ott a gumicsont, mindenki ízlése szerint válaszhatja a hős demokrata nyugatot vagy a szent háborút folytató multipolaristákat.
Itt van a memorandum, nem hosszú, csak azt ajánlom hogy aki hivatkozik rá, legalább olvassa el:

 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 952
113
Az a veszélyes, hogy Oo. lerohan egy országot, mások meg segítenek megvédeni azt?
Értem én, akkor ezentúl hagyjuk rájuk ezt mindig, mert a sajátos szovjet-orosz néplélek és vezetői gőg nem veszi be, hogy balfaszok és elkúrták.
Tehát feláldozható egyes országok szuverenitása ezért. Cseréld ki Mo-t Ukrajnára. Akkor is ezt mondanád, hogy "be kellene ezt látni"?
Irakot megvédted akár verbálisan is mikor kamu indokkal lerohanta usánka , bricsesz, nato? Ne akarjál már hülyén meghalni!
 
K

kamm

Guest
Ez konkretan nem igaz.

Először is Oroszország és az USA, mert csorbították Ukrajna szuverenitását gazdasági befolyás céljából. Aztán a puccsista ukrán adminisztráció mert az ENSZ alapokmánnyal ellentétesen ragadta magához a hatalmat + kisebbségek, sajtó és ellenzék elnyomása, önrendelkezési jog eltiprása. Aztán megintcsak Oroszország a szakadárok támogatásával, az USA politikai befolyásszerzéssel, mindenki Minszk megszegésével, tárgyalásos út mellőzésével, végül Oroszország a direkt támadással. Persze minden fél szerint a másik kezdte előbb, de papíron a saját igazát látja alátámasztottnak.
Közben józan ésszel belátható, hogy mindenki sáros, ezért gyermeteg dolog az egyik javára mosdatni a másikat.
S mint mindig, végül az erő dönt, annyiban viszont speciális a helyzet, hogy a gazdasági érdekcsoportoknak pont ez az elhúzódó konfliktus az érdeke világszerte. Ahogy a covidot a big pharma érdeke volt felfújni, most pedig a fegyver iparnál és az energetikánál csörög a kassza. A népnek meg ott a gumicsont, mindenki ízlése szerint válaszhatja a hős demokrata nyugatot vagy a szent háborút folytató multipolaristákat.
Itt van a memorandum, nem hosszú, csak azt ajánlom hogy aki hivatkozik rá, legalább olvassa el:

Ez mind pontosan az a mosdatas, amit te gyermetegnek hivsz. Mellebeszeles - ebbol egy szo nem volt a Budapest Memorandumban, viszont az ukran hatarok serthetetlensegerol rengeteg.
Az egyetlen pozitiv ebben a cirkuszban, hogy vegre leesett az alaarc, es az egesz vilagnak nyilvanvalova valt, hogy az oroszok szava, sot, alairasa semmit sem er.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Ez konkretan nem igaz.


Ez mind pontosan az a mosdatas, amit te gyermetegnek hivsz. Mellebeszeles - ebbol egy szo nem volt a Budapest Memorandumban, viszont az ukran hatarok serthetetlensegerol rengeteg.
Az egyetlen pozitiv ebben a cirkuszban, hogy vegre leesett az alaarc, es az egesz vilagnak nyilvanvalova valt, hogy az oroszok szava, sot, alairasa semmit sem er.
Azt mondtam, hogy az egyiket a másik javára mosdatni gyermeteg, azaz nem mosdatom az orosz bűnét. Gondolom te sem akarod mosdatni Kolomojszkijt, Bidenéket, Poroshenkot, meg a nyugati military industrial complexet csak azért mert a ruszki oligarchák mocskosak. Te szoktál a whataboutism ellen kampányolni, szóval talán egyet is értünk. A leírtak további szemantikai értelmezését meghagyom a nyelvészeknek.

Az aláírása sem a ruszkiknak sem az amerikaiaknak sem az ukránoknak nem ér semmit, lehet, hogy igazad van és csak a ruszkiké nem ér semmit, de hogy ez az egész világnak nyilvánvaló lenne...erről azért nem vagyok meggyőződve :)

Szóval nem csak a határokról van szó a budapesti memorandumban:

...respect the Independence and Sovereignty and the existing borders of Ukraine

...reaffirm their obligation to refrain
from the threat or use of force against the territorial integrity or political independence of Ukraine, and that
none of their weapons will ever be used against Ukraine except in self-defense or otherwise in accordance with the Charter of the United Nations.

...refrain from economic coercion designed to subordinate to their own interest the exercise by Ukraine of the rights inherent in its sovereignty and thus to secure advantages of any kind.


...will consult in the event a situation
arises which raises a question concerning these commitments.

Meghagyom neked, hogy intelligens, olvasott ember vagy, és kialakítottad a véleményedet, ami az, hogy a ruszkik a hunyók, én ezt elfogadom, a saját tapasztalataim és forrásaim szerint én pedig azt a véleményt alakítottam ki, hogy minden résztvevő gazdasági és politikai fél vastagon sáros.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az meg mélységesen szomorú, hogy OV azt volt képes mondani, hogy az ukránoknak ehhez a békéhez
semmi közük, tárgyaljon az US+RU. Trianon rémlik? Jalta rémlik? És akkor pont Mo mond ilyet...
A magyar kisebbság elnyomása Ukrajnában rémlik? Nos, akkor nem kívánok neki se jobbat, mint amit mi kaptunk. Avagy ha a Britektől kapott diktátumok nekünk jól voltak, legyen nekik is elég annyi.

Micsoda erkölcsi kötelessége lenne, mint a NATO nem terjeszkedésére adott szava? Nagyonprogesszív szomszéd, az miért jó nekünk? Épp elég az EU int nagyonprogresszív erősebb szomszéd.

Vedd észre magad, a progresszív már régóta szitokszó, legalább akkor olyan propagandát tolnál, ami rezonál is.

Valamint: ha kell a seíggtség, miért mi hitelezzünk neki pénzt, fegyvert, paripát, bizalmat, miért nem tud egy szerződést alrni a ksiebbségek jogainak rendezéséről? A Lend-lease-t alá tudta írni, lényegében egy biankó csekket... de annyit, hogy nem rúgok a hatalmam alá vetett kisemberekbe, azt nem lehet előre papírra vetni, ott mi hitelezzük a bizalmat!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Látom, SENKI sem érti, mit szerettem volna. Sajnálom. Túl magas volt a léc....
Csak te vagy helikopter, mi mind hülyék vagyunk!

Leírtál egy véleményt, hány lájk vagy helyeslő komment kell, hogy ne hülyézzed le kollektíven a közönséget? Mi van, ha hümmögve egyetértettem, de most, hogy beszóltál, azt mondom, hogy szedd már össze magad?
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
Egyszerűen senkinek az égvilágon semmi erkölcsi és jogi alapja nincs azt mondani egy ilyen helyzetben
egy megtámadott országnak, hogy ó hagyd a picsába, köss inkább békét.

Az meg mélységesen szomorú, hogy OV azt volt képes mondani, hogy az ukránoknak ehhez a békéhez
semmi közük, tárgyaljon az US+RU. Trianon rémlik? Jalta rémlik? És akkor pont Mo mond ilyet...

Valóban voltak geci dolgok ukrán részről. DE. Ezeket jócskán fölülírta egy háború.
Most kéne félretenni a háborúhoz képest piszlicsáré sérelmeket (PL belátta ezt).
Ha az ukránok viszonylag jól jönnek ki, akkor ők is tudják, hogy ezért a felmérhetetlen segítségért,
amit kapnak, majd törleszteniük kell. Pl nagyon komoly demokratikus, korrupciómentes átalakítással.
Amik után lehetne Mo-nak egy marha progresszív, európai szomszédja.
Olyan szar lenne ez?
Mi az, hogy Orbán azt volt képes mondani? Helyesen a mondat úgy hangzik, egyedül Orbán merte kimondani, hogy a békéről az oroszokkal szemben állók közül, egyedül az usa dönt.
Trianonhoz hasonlítani ezt a történetet, az almát a sündisznóhoz példája.

Nem voltak szemét dolgok ukrán részről, hanem folyamatosan vannak. Ezen a háború az égvilágon semmit nem változtat. Nem mi kergettük őket háborúba, hanem a fene nagy egójuk és nyugati "barátaik".
Az általad piszlicsárénak nevezett sérelmek miatt csupán jó neveltségem miatt nem írom le az egytől-tízig tartó gondolataimat veled kapcsolatban.
Nekünk valóban egy kultúrált, józan gondolkodású, kooperatív szomszéd kellene. Azt azonban nem u-nak hívják.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 551
15 357
113
Jó, akkor még egyszer. Amit én leírtam, az az én véleményem. Nem lájkvadászatról szól a dolog. Van a konfliktusnak több megoldása a háborún kívül. Erre vártam volna ötleteket. Mert nagyjából - szerintem - minden jobb, akár Ukrajna, akár Oroszország szempontjából, mint a háború. Eddig már kb. látom, hogy itt a fórumon kik azok, akik nem képesek egy lépésnél többet látni a sakktáblán, csak mantrázzák a szájukba adott "véleményt". Sajnálom. Sajnálom, hogy pont a szövetségeseink azok, akik - a múltban tett hasonló esetek ellenére -, nem képesek KISSINGER módjára gondolkodni. Ők győzni akarnak. Mindenáron.
Én pedig szeretnék - békét. MOST
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Jó, akkor még egyszer. Amit én leírtam, az az én véleményem. Nem lájkvadászatról szól a dolog. Van a konfliktusnak több megoldása a háborún kívül. Erre vártam volna ötleteket. Mert nagyjából - szerintem - minden jobb, akár Ukrajna, akár Oroszország szempontjából, mint a háború. Eddig már kb. látom, hogy itt a fórumon kik azok, akik nem képesek egy lépésnél többet látni a sakktáblán, csak mantrázzák a szájukba adott "véleményt". Sajnálom. Sajnálom, hogy pont a szövetségeseink azok, akik - a múltban tett hasonló esetek ellenére -, nem képesek KISSINGER módjára gondolkodni. Ők győzni akarnak. Mindenáron.
Én pedig szeretnék - békét. MOST
Sajnos a béke egyik kulcsszereplőnek sem érdeke, ezért nem is lesz béke addig, amíg az erőviszonyok vagy a geopolitikai helyzet jelentősen át nem alakul.

Nem érdeke a béke az ukrán vezetésnek, mert az addig szilárdan a háború mellett áll, amíg nem foglalnak vissza mindent az oroszoktól - a Krímet is beleértve. Ez nem fog megváltozni. Nem gondolhatják ezt másként, már csak azért sem, mert...

Nem érdeke a béke az USA vezetésének, Kijev legfőbb és legfontosabb támogatójának sem, amely az elmúlt években szépen berendezkedett Ukrajnában. A háború egyszerre gyengíti Oroszországot és Európát, lehetetleníti el ezek együttműködését, miközben jótékony hatással van az USA gazdaságára és világpolitikai helyzetére. Ezt már réges-régen nyíltan ki is mondták, ez nem fog megváltozni.

Nem érdeke a béke - sajnos - az Európát kezükben tartó, elvtelen technokrata vezetőknek sem, részben azért, mert ők eleve az USA világpolitikai céljaihoz igazodnak, részben azért, mert elfogadják a végső győzelmi célokat kitűző ukrán háborús narratívát is. Idővel ez változhat, a gazdasági válság, az infláció és a hideg pár éven belül új erőket emelhet a magasba Európában, de ez nem idén lesz.

Nem érdeke a béke a világpolitika többi, meghatározó szereplőjének, Kínának, Indiának, Japánnak, Törökországnak, Szaúd-Arábiának, Brazíliának, Indonéziának, és számos nagy multicégeknek sem, hiszen nekik hasznos, előnyös, ha Európa gyengül, ha Oroszország elszigetelődik, ha a "fehér Észak" pusztul és hanyatlik, miközben a nyugati közvélemény érdeklődése elfordul a világ többi disznósága felől, legyenek azok förtelmes népirtások vagy brutális környezetszennyezés.

Jelenleg egyedül Oroszországnak lenne érdeke a béke, feltéve, hogy megtarthatja azt, amit eddig nem kevés áldozat árán megszerzett. Mivel azonban ebben érdemben nem támogatja senki, ezért nincs más választása, mint lapátolni tovább a szenet a háború kohójába.

Logikusan nézve a béke nagy vonalakban egyébként úgy nézne ki, ahogyan vázoltad, ezt szerintem sokan látjuk így - csak hát a fentiek miatt erre egyelőre nem sok esély mutatkozik.
 

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
64
270
53
Szép rizsa. Mondjad mit kéne csinálni egy 6+ hónapja zajló hadműveletnél, ahol a maflást kapott maci toporzékol és 40+ éves eszközöket kapar elő
Mondjuk nem elnyomni a kelet ukrajnai oroszokat 2014 előtt, így az egésznek nem lett volna táptalaja. De ez politika. A háború egyszerűbb. Az csak egyszerű matek. Javeli + T72 = toporzékoló medve.

Ha az erdélyi magyarokat lőnék a románok és készülnének bevonulni Székelyföldre, mi is csak vállrándítva hümmögnénk? Persze ha az erőviszonyok kb. egyenlőek lennének.