[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 348
2 353
113
Kínos kudarc árnyékolja a németek szíriai misszióját
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160120-kinos-kudarc-arnyekolja-a-nemetek-sziriai-missziojat.html
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Kérdés. Tud valaki a ny.e. Ból kiutasísottakról? Csak idén 1.6 ml an jöttek az EU ba. Szerény számításom szerint is több száz ezer migranst kellet eddig kiutasitaniuk.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem utasítottak ki senkit, legfeljebb papíron. Nekik egyszerűbb már felszívódni a nagyvárosok perifériáján mint azt a többség gondolná.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
És nem lehet, hogy Putyin csak tőkét és tudást akar vonzani Oroszországba? Mert nem kevés zsidó kutató hagyta el Oroszországot anno.

Dehogynem lehet. Pontosan erről van szó, Izrael támogatja az Eurázsiai Uniót, tőkével, technológiával stb. és ezzel csökkenti a függését az USA-tól.
Mondjuk ez az USA-nak annyira nem tetszik.
Ezért lehet, hogy be fognak náculni.
Európa meg a muszlim bevándorlók miatt fog benáculni.
500 millió EU lakos vs. 500 mohamedán hívő, ez sok jót nem jósol Európának.
Az Eurázsiai Unió pedig ismét győzedelmeskedik a nácizmus felett.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="fip7">És nem lehet, hogy Putyin csak tőkét és tudást akar vonzani Oroszországba? Mert nem kevés zsidó kutató hagyta el Oroszországot anno.

Dehogynem lehet. Pontosan erről van szó, Izrael támogatja az Eurázsiai Uniót, tőkével, technológiával stb. és ezzel csökkenti a függését az USA-tól.
Mondjuk ez az USA-nak annyira nem tetszik.
Ezért lehet, hogy be fognak náculni.
Európa meg a muszlim bevándorlók miatt fog benáculni.
500 millió EU lakos vs. 500 mohamedán hívő, ez sok jót nem jósol Európának.
Az Eurázsiai Unió pedig ismét győzedelmeskedik a nácizmus felett.
</blockquote>

akarommondani vs. 500 millió mohamedán hívő
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az kizárt. Putyint hátulról a zsidók irányítják akiket meg a románok, mert így fogják elfoglalni a Tiszántúlt és Odesszát, de előtte feldarabolják az országukat, hogy Magyarország háborúba keveredjen Erdéllyel és kikapjon az Oroszoktól.

Ha már gúnyolódsz, akkor legalább pontosan idézzél.
Soha nem mondtam, hogy a románok irányítanák a zsidókat.
Ennyit azért nem nézek ki belőlük :)
A többi stimmel.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="Eltorro">Az kizárt. Putyint hátulról a zsidók irányítják akiket meg a románok, mert így fogják elfoglalni a Tiszántúlt és Odesszát, de előtte feldarabolják az országukat, hogy Magyarország háborúba keveredjen Erdéllyel és kikapjon az Oroszoktól.

Egy klasszikus könnyű kis levezetésnek.
Lélegezz mélyeket és elmúlik.

Variációk

Egy házaspár nyáron meghívott bennünket Dunabogdányba. Ott egy kis villánk van - mondták-, oda több napra is kijöhettek. Úgy gyertek, hogy hoztok csirkét vagy valamilyen friss húst. Azt este megsütjük, vagy zsiványpecsenyét csinálunk. Ha édesapánk nincs kinn, a kisszobában elalhattok. De, ha van gumimatracotok, azon bármikor. És szemben van Kisoroszi, ott mindenképpen tudunk lakást szerezni.

Részemről a variációk:

I.
Akkor délelőtt kimegyünk Dunabogdányba.
Estére csak hoz valaki csirkét, zsiványpecsenyének!
És ha van gumimatracuk, átmehetnek szembe, Kisorosziba. Anélkül. Mi pedig ott maradunk a kisszobában. Édesapátok pedig, ha kijön: bármikor elaludhat a gumimatracon.

II.
Szemben, Kisorosziban, egy kisszobában lehet kapni édesapátoknál csirkét.
Azt rátesszük a gumimatracra; és este addig el sem megyünk: míg reggelig ott nem alszunk.

III.
Akkor előreküldünk két csirkét egy gumimatraccal. Ti bármikor azon elaludhattok; szemben, Kisorosziban. De át is jöhettek, és akkor édesapátokból csinálunk zsiványpecsenyét.

És végül:

IV.
A kisszoba, ha kijön,
édesapátok Pesten elaludhat;
két zsiványpecsenyét megsütünk gumimatracnak,
arra rátesszük Kisoroszit,
hogy szembe legyen.

(Sándor György )


</blockquote>

Ez nagyon tetszik :)

Remélem azért ennyire nem kuszáltam össze a szálakat, pontosabban a szálakat nem én kuszáltam össze, hanem én csak elmondtam, hogy szerintem a szálak hogyan kuszálják össze saját magukat... a világ újabban márcsak ilyen kesze-kusza :))
Amerikás Jobbikos, Rotschild támogatta Eurázsiai Unió, nyamm... :D
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
egy: két egymást hazugnak és ellenséges ügynöknek tartó agyhalálkonteó oldal is lehozta, hogy Nuland eurázsiai helytartó a baltikumból hazafelé leszállt Kalinyingrádban, és feldúlt vagy ittas vagy mindkettő volt és háborút emlegetett, meg hogy az oroszok megszegték az igéretüket, majd négy órát tárgyalt Putyin helyett érkező Surkovval. Akad egy halom értelmetlen feltételezés arról, hogy miről lehetett szó. Hogy az irániak által elfogott amerikaiak lényegében egy Tonkin-öböl jellegű provokációban kellet volna elhunyniuk, hogy az amerikaiak biológiai fegyverekkel készülődnek az oroszok ellen, az oroszok most már rubelben is kereskednek az olajukkal és stratégiai államcsódöt mondanak a dollár adósságra, illetve Ukrajnában történt valami.

kettő: a török hadsereg Jarablusnál behatolt Szíriába és a kurdokat támadja, akik mint ismert amerikaiakat is tartalmaznak.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Remélem azért ennyire nem kuszáltam össze a szálakat, pontosabban a szálakat nem én kuszáltam össze, hanem én csak elmondtam, hogy szerintem a szálak hogyan kuszálják össze saját magukat... a világ újabban márcsak ilyen kesze-kusza :))
Amerikás Jobbikos, Rotschild támogatta Eurázsiai Unió, nyamm... :D
Azt hiszem szálak kuszálásából summa cum laude végezhettél.
Fríg ősöd büszke lehet rád.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="haubagoi">
Remélem azért ennyire nem kuszáltam össze a szálakat, pontosabban a szálakat nem én kuszáltam össze, hanem én csak elmondtam, hogy szerintem a szálak hogyan kuszálják össze saját magukat... a világ újabban márcsak ilyen kesze-kusza :))
Amerikás Jobbikos, Rotschild támogatta Eurázsiai Unió, nyamm... :D
Azt hiszem szálak kuszálásából summa cum laude végezhettél.
Fríg ősöd büszke lehet rád.
</blockquote>

Az Izraeles dologban akár igaza is lehet. Nem túl egészséges Izrael-nek az, ha ennyire ki van szolgáltatva az USA-nak, lényegében a léte függ tőlük. Egyébként a Szovjetunió nagyon sokat segített Izrael megalakulásában és a szovjetek ismerték el legelőször az új államot.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
blitzkrieg mondta: "Nem túl egészséges Izrael-nek az, ha ennyire ki van szolgáltatva az USA-nak"
Lehet, de eredményes. És az USA-nak is jó, ha vki. féken tartja az arabokat.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
blitzkrieg mondta: "Nem túl egészséges Izrael-nek az, ha ennyire ki van szolgáltatva az USA-nak"
Lehet, de eredményes. És az USA-nak is jó, ha vki. féken tartja az arabokat.

Amint az látható az arabok (ha már ezzel a pontatlan megnevezéssel illeted őket, amire te gondolsz az kb csillió keleti nép köztük az arabok) nagyon féken vannak tartva...
Izrael nem féken tartja az "arabokat", hanem leginkább vörös posztó a szemükben. Izrael külpolitikája cseppet sem arra épül,hogy az "arabok" nyugton legyenek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi">
Remélem azért ennyire nem kuszáltam össze a szálakat, pontosabban a szálakat nem én kuszáltam össze, hanem én csak elmondtam, hogy szerintem a szálak hogyan kuszálják össze saját magukat... a világ újabban márcsak ilyen kesze-kusza :))
Amerikás Jobbikos, Rotschild támogatta Eurázsiai Unió, nyamm... :D
Azt hiszem szálak kuszálásából summa cum laude végezhettél.
Fríg ősöd büszke lehet rád.
</blockquote>

Na az őseimet hagyjad, jó?! Én nem sértegettelek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hm. Ez a "fríg ősözős" megjegyzés azért nem esett olyan jól. Úgyhogy azt hiszem hanyagolni fogom a HTKA-t a jövőben. Itt úgyis mindenki tudja a tutit nélkülem is.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Egyébként a Szovjetunió nagyon sokat segített Izrael megalakulásában és a szovjetek ismerték el legelőször az új államot.
Sztálin volt a leglelkesebb támogatója a tervnek. Azt mondta, hogy a sok száz millió gyűlölködő arab tengerében soha nem lesz egyetlen nyugodt éjszakájuk sem.
Nagy látnok volt.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Hm. Ez a "fríg ősözős" megjegyzés azért nem esett olyan jól. Úgyhogy azt hiszem hanyagolni fogom a HTKA-t a jövőben. Itt úgyis mindenki tudja a tutit nélkülem is.
Pedig semmi bántó szándék nem vezérelt. Lásd be, hogy az a nevezetes csomó néha csak egy jelentéktelen kis gubancnak tűnik egyes eszmefuttatásaidhoz képest.
De mindig figyelmesen és nagy élvezettel olvasom őket.
Sivár és szürke lenne nélküle az oldal.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
Az európai álom vége
http://tldr.444.hu/2016/01/20/az-europai-alom-vege

Érdekes cikk. Abban igaza van a cikk írójának, hogy idén válaszút elé érkezett az Európai Unió. Vagy megegyeznek valahogy a tagállamok, nemcsak a menekült kérdésben hanem a teljes EU jövőjében, vagy szétesik a rendszer. A föderatív állammal nekem az a problémám, hogy igazából a nyugat nem akar a keletre pénzt költeni, mert valljuk be egységes államszervezet csak úgy jöhet létre ha az abban élő polgároknak biztosítják a lehetőséget az egyenlő anyagi, és szociális juttatásokat. Ettől pedig baromi messze van az EU, én pedig nem hiszem, hogy akár a német vagy akár a francia, brit állampolgár hajlandó lenne a saját pénzéből arra áldozni, hogy akár a magyar vagy a szlovák, cseh, lengyel államokat hasonló szintre húzzák fel.
 
Status
Not open for further replies.