[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Plushun!

Én nem látok tisztán a pénzadásban. Itt és más fórumokon is hangzik el ez is, az is: ki és mennyivel járt jól az EU bővítésével. Azt azonban egységesen állítják, hogy a jövedelmi különbségek nem csökkentek Kelet és Nyugat között.
Én nem vagyok közgazdász, ezért nagyon egyszerű módon tudok a gazdaságról, illetve a gazdagságról gondolkodni. Értéket (legalábbis társadalmi értelemben) a munka teremt. Ha csak a romákat nézem, ezt igazolva látom. Aki és ahol többet és jobb minőségben dolgoznak, ott hoznak létre nagyobb értéket. Ezért értek egyet a munka alapú társadalommal. A megtermelt értékek kezelése is fontos. Látom a környezetemben, hogy valakinek hiába emelkedett 3,5-szörösére a jövedelme, ugyanúgy mínuszban van például a számláján. Az értékhez való hozzáállásában nem változott semmi. Több a pénze, de többet is költ. A lehetőségénél is többet, s hitelből fedezve minden 30%-kal többe kerül.
Most az, hogy ki él boldogabban, az más kérdés.
Azt hiszem én tettem be vagy ide vagy egy másik topicba, hogy Magyarország a megtakarításokat tekintve a világon a 30. helyen áll. Lehet, hogy mégsem vagyunk annyira szegények?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Azt hiszem én tettem be vagy ide vagy egy másik topicba, hogy Magyarország a megtakarításokat tekintve a világon a 30. helyen áll. Lehet, hogy mégsem vagyunk annyira szegények?

Hát ez szerintem eméletileg és gyakorlatilag is kizárt. Egyrészt a jövedelmi viszonyaink eleve rosszak a fejlett világhoz képest, másrészt a megtakarítási hajlandóságunk is kicsi. És a felmutatott megtakarítás is kevesebb polgár kezén összpontosul.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 442
113
Kedves Plushun!

Én nem látok tisztán a pénzadásban. Itt és más fórumokon is hangzik el ez is, az is: ki és mennyivel járt jól az EU bővítésével. Azt azonban egységesen állítják, hogy a jövedelmi különbségek nem csökkentek Kelet és Nyugat között.
Én nem vagyok közgazdász, ezért nagyon egyszerű módon tudok a gazdaságról, illetve a gazdagságról gondolkodni. Értéket (legalábbis társadalmi értelemben) a munka teremt. Ha csak a romákat nézem, ezt igazolva látom. Aki és ahol többet és jobb minőségben dolgoznak, ott hoznak létre nagyobb értéket. Ezért értek egyet a munka alapú társadalommal. A megtermelt értékek kezelése is fontos. Látom a környezetemben, hogy valakinek hiába emelkedett 3,5-szörösére a jövedelme, ugyanúgy mínuszban van például a számláján. Az értékhez való hozzáállásában nem változott semmi. Több a pénze, de többet is költ. A lehetőségénél is többet, s hitelből fedezve minden 30%-kal többe kerül.
Most az, hogy ki él boldogabban, az más kérdés.
Azt hiszem én tettem be vagy ide vagy egy másik topicba, hogy Magyarország a megtakarításokat tekintve a világon a 30. helyen áll. Lehet, hogy mégsem vagyunk annyira szegények?

A bérekre vonatkozóan. Ha ez így lenne akkor nem azt látnánk, hogy egyre több szektorban komoly munkaerőhiány keletkezik köszönhetően annak, hogy rengetegen a megszerzett tudásukat nem itthon kamatoztatják. A megtakarítással kapcsolatosan pedig úgy gondolom ha igaz amit leírtál akkor miért volt (van) ideahaza akkora probléma a hitelösszegek lakossági visszafizetése?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="ecso">Kedves Plushun!

Én nem látok tisztán a pénzadásban. Itt és más fórumokon is hangzik el ez is, az is: ki és mennyivel járt jól az EU bővítésével. Azt azonban egységesen állítják, hogy a jövedelmi különbségek nem csökkentek Kelet és Nyugat között.
Én nem vagyok közgazdász, ezért nagyon egyszerű módon tudok a gazdaságról, illetve a gazdagságról gondolkodni. Értéket (legalábbis társadalmi értelemben) a munka teremt. Ha csak a romákat nézem, ezt igazolva látom. Aki és ahol többet és jobb minőségben dolgoznak, ott hoznak létre nagyobb értéket. Ezért értek egyet a munka alapú társadalommal. A megtermelt értékek kezelése is fontos. Látom a környezetemben, hogy valakinek hiába emelkedett 3,5-szörösére a jövedelme, ugyanúgy mínuszban van például a számláján. Az értékhez való hozzáállásában nem változott semmi. Több a pénze, de többet is költ. A lehetőségénél is többet, s hitelből fedezve minden 30%-kal többe kerül.
Most az, hogy ki él boldogabban, az más kérdés.
Azt hiszem én tettem be vagy ide vagy egy másik topicba, hogy Magyarország a megtakarításokat tekintve a világon a 30. helyen áll. Lehet, hogy mégsem vagyunk annyira szegények?
A megtakarítással kapcsolatosan pedig úgy gondolom ha igaz amit leírtál akkor miért volt (van) ideahaza akkora probléma a hitelösszegek lakossági visszafizetése? </blockquote>

Azért mert mások a tulajdonosai a megtakarításnak, és mások a hiteltartozások "tulajdonosai". Magyarán, akármekkora megtakarításom van nekem, ami akár hónapról-hónapra növekedhet is, abból egyetlen MÁS SZEMÉLY nem tudja visszafizetni a hiteltartozását (kivéve esetleg a saját gyerekeim).
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="ecso">Kedves Plushun!

Én nem látok tisztán a pénzadásban. Itt és más fórumokon is hangzik el ez is, az is: ki és mennyivel járt jól az EU bővítésével. Azt azonban egységesen állítják, hogy a jövedelmi különbségek nem csökkentek Kelet és Nyugat között.
Én nem vagyok közgazdász, ezért nagyon egyszerű módon tudok a gazdaságról, illetve a gazdagságról gondolkodni. Értéket (legalábbis társadalmi értelemben) a munka teremt. Ha csak a romákat nézem, ezt igazolva látom. Aki és ahol többet és jobb minőségben dolgoznak, ott hoznak létre nagyobb értéket. Ezért értek egyet a munka alapú társadalommal. A megtermelt értékek kezelése is fontos. Látom a környezetemben, hogy valakinek hiába emelkedett 3,5-szörösére a jövedelme, ugyanúgy mínuszban van például a számláján. Az értékhez való hozzáállásában nem változott semmi. Több a pénze, de többet is költ. A lehetőségénél is többet, s hitelből fedezve minden 30%-kal többe kerül.
Most az, hogy ki él boldogabban, az más kérdés.
Azt hiszem én tettem be vagy ide vagy egy másik topicba, hogy Magyarország a megtakarításokat tekintve a világon a 30. helyen áll. Lehet, hogy mégsem vagyunk annyira szegények?

A bérekre vonatkozóan. Ha ez így lenne akkor nem azt látnánk, hogy egyre több szektorban komoly munkaerőhiány keletkezik köszönhetően annak, hogy rengetegen a megszerzett tudásukat nem itthon kamatoztatják. A megtakarítással kapcsolatosan pedig úgy gondolom ha igaz amit leírtál akkor miért volt (van) ideahaza akkora probléma a hitelösszegek lakossági visszafizetése? </blockquote>

A legfrissebb adatok szerint a felnőtt lakosság 29 százaléka dohányzik.
Na ezért nem tudják fizetni a hiteleiket (sem).
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
memes_05.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Sokkoló ENSZ-jelentés az Iszlám Állam brutalitásairól
https://www.youtube.com/watch?v=cz0XZEivIGY
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

Ha 233.3 billió dollár a világ össz-adóssága, az azt jelenti, hogy 233.3 billió dollár pénz van forgalomban a világban, mivel:

hitel = pénz, és pénz = hitel.

A kettő mennyisége azonos. Ez a hitelpénzrendszer lényege.

Minden forgalomban lévő pénz valakinek a hitele. Nincs olyan, hogy "pozitív pénz", minden forgalomban lévő dollár, euró, forint, rubel és yüan valakinek az adóssága, azaz hitel.

Ha minden adósságot megszüntetnénk, azzal kivonnánk az összes pénzt a forgalomból.
Ezért az adósságot megszüntetni nem lehet, csak újabb adósságokkal kiváltani. A kamatoskamat miatt persze a pénzmennyiség (vagy ami ugyanaz, az adósság) iszonyatos tempóban növekszik.

És hogy "to whom????"

Hát a jegybankoknak tartozunk, azok közül is elsősorban a FED-nek.

És tartozásunk VISSZAFIZETHETETLEN, <b>mivel azt a pénzt, amivel visszafizetnéd is a jegybanktól kaptad - hitelre</b>.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ali Hamenei: gyanakvással kell kezelni az Egyesült Államok minden lépését
https://www.youtube.com/watch?v=zYHTfzyJUn4

Megkezdődött a visszaszámlálás Európában: a menekültválság okozta nehézségek záros határidőn belül nem próbára teszik, hanem meghaladják majd az Európai Unió problémamegoldó, illetve teljesítőképességét.
https://www.youtube.com/watch?v=Ah62jpd0r80
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Tádámm!

És igen, bejött a sejtésem: az Európába irányított muszlim migránsáradat célja az, hogy a zsidók csak az USA-t vagy csak az Eurázsiai Uniót választhassák, de ne az Európai Uniót.
Így a zsidók kapcsolatrendszeréből is csak az USA és az Eurázsiai Unió profitálhasson (nyilván az USA célja inkább az, hogy csak az USA, de most már van Eurázsiai Unió is... éshát Izrael célja pedig az, hogy <b>legyen</b> Eurázsiai Unió, mert akkor a 2 szuperhatalom között tudnak egyensúlyozni.)

Ésakkor:

<b>Putyin azt üzeni az európai zsidóknak, hogy aki nem érzi magát biztonságban, jöhet Oroszországba</b>

<i>"A Kreml közleménye szerint az orosz elnök találkozott az Európai Zsidó Kongresszus vezetőjével, és azt mondta neki, hogy azok a zsidók, akik már nem érzik magukat biztonságban Európában, azok „jöhetnek hozzánk”. MInt mondta:

„Elmentek a Szovjetunióból. Hadd térjenek vissza.”

A Moszkvában született Vjacseszlav Mose Kantor újságíróknak azt mondta, hogy az antiszemitizmus Európában II. világháborús szintre nőtt, és a „zsidók menekülnek az egykor prosperáló Európából”."</i>

http://444.hu/2016/01/19/putyin-azt-uzeni-az-europai-zsidoknak-aki-nem-erzi-magat-biztonsagban-johet-oroszorszagba

Képek a Kreml oldaláról:

D9r6HBqHjA54vKIHzySGkEF6PF7Spa9y.jpg


btkNLqUqQzX7RT0mdcpmBuWUDNaK5KHK.jpg


u3Q1Ndo4qDKRFWubIAm1LXcDxnwOQFnX.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Tádámm!

És igen, bejött a sejtésem: az Európába irányított muszlim migránsáradat célja az, hogy a zsidók csak az USA-t vagy csak az Eurázsiai Uniót választhassák, de ne az Európai Uniót.
Így a zsidók kapcsolatrendszeréből is csak az USA és az Eurázsiai Unió profitálhasson (nyilván az USA célja inkább az, hogy csak az USA, de most már van Eurázsiai Unió is... éshát Izrael célja pedig az, hogy <b>legyen</b> Eurázsiai Unió, mert akkor a 2 szuperhatalom között tudnak egyensúlyozni.)

Ésakkor:

<b>Putyin azt üzeni az európai zsidóknak, hogy aki nem érzi magát biztonságban, jöhet Oroszországba</b>

<i>"A Kreml közleménye szerint az orosz elnök találkozott az Európai Zsidó Kongresszus vezetőjével, és azt mondta neki, hogy azok a zsidók, akik már nem érzik magukat biztonságban Európában, azok „jöhetnek hozzánk”. MInt mondta:

„Elmentek a Szovjetunióból. Hadd térjenek vissza.”

A Moszkvában született Vjacseszlav Mose Kantor újságíróknak azt mondta, hogy az antiszemitizmus Európában II. világháborús szintre nőtt, és a „zsidók menekülnek az egykor prosperáló Európából”."</i>

http://444.hu/2016/01/19/putyin-azt-uzeni-az-europai-zsidoknak-aki-nem-erzi-magat-biztonsagban-johet-oroszorszagba

Képek a Kreml oldaláról:

D9r6HBqHjA54vKIHzySGkEF6PF7Spa9y.jpg


btkNLqUqQzX7RT0mdcpmBuWUDNaK5KHK.jpg


u3Q1Ndo4qDKRFWubIAm1LXcDxnwOQFnX.jpg

BKlfXz1CEAAzomH.jpg
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38

Volt anno (5+ éve) valamelyik újságban egy sátánista leleplező cikk, abban volt egy ilyen fotó, hogy a zsidókkal lepaktáló Putyin is sátánista, mert ördögszarvat mutattak egymásnak kézfogás helyett a fotón bal szélen álló emberkével.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 745
113
És nem lehet, hogy Putyin csak tőkét és tudást akar vonzani Oroszországba? Mert nem kevés zsidó kutató hagyta el Oroszországot anno.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Az kizárt. Putyint hátulról a zsidók irányítják akiket meg a románok, mert így fogják elfoglalni a Tiszántúlt és Odesszát, de előtte feldarabolják az országukat, hogy Magyarország háborúba keveredjen Erdéllyel és kikapjon az Oroszoktól.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az kizárt. Putyint hátulról a zsidók irányítják akiket meg a románok, mert így fogják elfoglalni a Tiszántúlt és Odesszát, de előtte feldarabolják az országukat, hogy Magyarország háborúba keveredjen Erdéllyel és kikapjon az Oroszoktól.

Egy klasszikus könnyű kis levezetésnek.
Lélegezz mélyeket és elmúlik.

Variációk

Egy házaspár nyáron meghívott bennünket Dunabogdányba. Ott egy kis villánk van - mondták-, oda több napra is kijöhettek. Úgy gyertek, hogy hoztok csirkét vagy valamilyen friss húst. Azt este megsütjük, vagy zsiványpecsenyét csinálunk. Ha édesapánk nincs kinn, a kisszobában elalhattok. De, ha van gumimatracotok, azon bármikor. És szemben van Kisoroszi, ott mindenképpen tudunk lakást szerezni.

Részemről a variációk:

I.
Akkor délelőtt kimegyünk Dunabogdányba.
Estére csak hoz valaki csirkét, zsiványpecsenyének!
És ha van gumimatracuk, átmehetnek szembe, Kisorosziba. Anélkül. Mi pedig ott maradunk a kisszobában. Édesapátok pedig, ha kijön: bármikor elaludhat a gumimatracon.

II.
Szemben, Kisorosziban, egy kisszobában lehet kapni édesapátoknál csirkét.
Azt rátesszük a gumimatracra; és este addig el sem megyünk: míg reggelig ott nem alszunk.

III.
Akkor előreküldünk két csirkét egy gumimatraccal. Ti bármikor azon elaludhattok; szemben, Kisorosziban. De át is jöhettek, és akkor édesapátokból csinálunk zsiványpecsenyét.

És végül:

IV.
A kisszoba, ha kijön,
édesapátok Pesten elaludhat;
két zsiványpecsenyét megsütünk gumimatracnak,
arra rátesszük Kisoroszit,
hogy szembe legyen.

(Sándor György )
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A bekerítés első nagy csatáját megnyerte Amerika.
A Gazprom felbontotta a Déli Áramlatról szóló megállapodást - közölte az orosz gázipari nagyvállalat szerdán.
http://alfahir.hu/eldolt_nem_lesz_deli_aramlat_orosz_gaz_nelkul_maradunk
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Az kizárt. Putyint hátulról a zsidók irányítják akiket meg a románok, mert így fogják elfoglalni a Tiszántúlt és Odesszát, de előtte feldarabolják az országukat, hogy Magyarország háborúba keveredjen Erdéllyel és kikapjon az Oroszoktól.

A szàmból vetted ki a szót !
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
A bekerítés első nagy csatáját megnyerte Amerika.
A Gazprom felbontotta a Déli Áramlatról szóló megállapodást - közölte az orosz gázipari nagyvállalat szerdán.
http://alfahir.hu/eldolt_nem_lesz_deli_aramlat_orosz_gaz_nelkul_maradunk

A szitu kezd nagyon hasonlítani a Pearl Harbor előtti időszakra, amikor az USA gazdasági szankciókkal és kiszorítósdival kergette bele Japánt a háborúba.

Félek, hogy a neokonok ezúttal nagyon elszámolják magukat.
Ha az oroszok úgy érzik, hogy nem maradt választásuk akkor hamarosan megkeresnek egy megbízhatóan amerikaellenes csoportot és a kezükbe adják a hírhedt táskabombát.
Ha ez sem jön be akkor rátenyerelenek a nagy globális reset gombra. Game Over.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Miért építenének Déli Áramlatot?
Északi-Áramlat 2-vel áttaksálják az elosztás problémáját a Németekre, nem kell egy fillér tranzitdíjat sem fizetniük...
 
Status
Not open for further replies.