[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 425
63 729
113
Ahogy régebben s az volt. Ha az 1979 utáni szankciókat egy ördögien rafinált hosszútávú befektetésnek tekintjük, elmondható, hogy a kínjukban, önerőből felfejlődő perzsákban rejlő technológiai-gazdasági potenciál messze jobban kiaknázható, mint a szaúdi arabok véges mennyiségű olaja, amihez nem társul semmi más.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Pánik a szauditáknál
http://oilprice.com/Energy/Energy-General/Saudi-Arabia-A-Weak-Kingdom-On-Its-Knees.html
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Ekkora rést rég láttam, a betöltés, nem most lesz, akinek volt bentfelejtett vételije, az a nap loserje.

Ott szerintem sokan égtek.A gap-pel a stop sem tud mit kezdeni. Kóstolgatják a devizájukat, most kapott a tőzsde, az olaj meg a mélyponton.

Tegnap olvastam az Aranysasban, hogy mennyi fegyvert akarnak rendelni. Valami elképesztő
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
"A gap-pel a stop sem tud mit kezdeni"
De hogy is nem, majd fölfelé menetben belecsap az aktiválási árba, ami beteszi, az alacsonyabb eladási megbízást-:)XD
Kellően nagy különbséggel betett, mondjuk "0"-ra írtnál teljesülhetett a megbízás.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Am lenne egy jó kérdésem emberek!

Mi van ha SZA rászánja magát és szétverné szétbombázná iránt hogy ne használja fel amerika úgy mint őt és továbbra is a SzA lenne ott a dominancia .
Ez előfordulhatna?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
abban, hogy ezt el tudja kezdeni, nem kételkedem. De hogy végig is tudná vinni, abban már igen. Egyfelől a papucsos jemeniekkel sem bír el a motiváltalan zsoldoshadseregük, míg az irániak már 1x megmutatták, hogy nem adják magukat könnyen. Másfelől ezzel az USA és Kína tyúkszemére is ráléphetnének, és jobban visszaüthetne számukra.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Irak bőven erősebb volt Iránnál és a nyugat támogatását élvezte a 80-as években, mégsem tudott Iránnal mit kezdeni. Ma Irán messze-messze erősebb, mint akkor. Szaúd-Arábia a jemeni huszikkal szemben is nevetségesen impotens. Már most is két költséges háborút vívnak. Egyet nyíltan Jemenben, egyet meg fű alatt az IÁ-n keresztül. Az öngyilkos és eszement olajár leszorító politikájukkal saját magukat végzik ki. Meg káoszba taszítják a térség többi olajfüggő országát is, ami szintén nem egészséges számukra. A belső ellentéteik is éleződnek. Erre még egy háború Iránnal? Az az utolsó csepp eszük is el kell, hogy menjen ahhoz, hogy ilyet csináljanak.

Irán vidoran elintézné a Perzsa-öböl olajforgalmát. Ezzel a szaúdiaknak kampec. Az oroszok meg röhögnénk a markukba és gazdagon ellátnák Iránt fegyverrel, hogy hajtsa csak fel az olajárat és készítse ki Szaúd-Arábiát.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 353
113
Németország: győzelemre áll az anarchia
http://mno.hu/hetvegimagazin/nemetorszag-gyozelemre-all-az-anarchia-1323871
Az amerikai elnökjelöltek most nyíltan háborús bűnök elkövetését ígérik
http://www.transform.hu/index.php/hirek/44-hirek-kulfold/925-az-amerikai-elnokjeloltek-most-nyiltan-haborus-bunok-elkoveteset-igerik
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Am lenne egy jó kérdésem emberek!

Mi van ha SZA rászánja magát és szétverné szétbombázná iránt hogy ne használja fel amerika úgy mint őt és továbbra is a SzA lenne ott a dominancia .
Ez előfordulhatna?

Szaúd-Arábia: 29 milliós ország, ebből 4 millió dolgozik, 9 millió vendégmunkás, aggastyán vezetéssel, 0 háborús tapasztalttal... Amit Jemenben csinálnak, azt inkább nem kommentálnám. Fullon vannak amerikai fegyverzettel, high-tech cuccokkal, aztán valahogy mégsem mennek odaát jól a dolgok. Totális USA-ra utaltság. Ha háború lenne, a lakosság jelentős hányada lepattan otthonról, mivel jócskán pénz, amiből megteheti...

Irán: 78 milliós ország, rengeteg fiatal. Az elmúlt években elég sokat háborúztak. Technikailag fényévekkel a szaúdiak mögött, bár tény, hogy megoldották pl. az F14-esek üzemben tartását. Lenne kit hadra fogni és/vagy pár millió menekült a déli határunkon.

Ha a háború kitör, akkor a kivárásra játszanék. Abban lennék Irán helyében az érdekelt, hogy minél jobban elhúzódjon. Masszív orosz és kínai támadás a riál ellen. Kénytelenek lennének hozzányúlni az árakhoz. Belső elégedetlenség. A valutatartalék gyorsan elégne (tavaly csak az olajon buktak 120 milliárd dollárt a 720 milliárdból). A háború drága mulatság. Közben az oroszok növelnék a kőolaj kitermelését. A jemeni kaland sincs lezárva.

Bizonytalansági tényező a törökök lépése + izraeli keverés, plusz aki kegyetlenül megszívná, az megint csak Európa és a természet. Pár tanker az óceán alján végezné
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
<blockquote rel="ozymandias"><blockquote rel="kalapacs"><blockquote rel="ozymandias"><blockquote rel="kalapacs"><blockquote rel="ozymandias"><blockquote rel="Fennek"><blockquote rel="ozymandias">

- A hajógyártás mélyponton (Hyundai, Daewoo, stb..) a vállalati kötvényeknek ez nem jelent jót, másrészt a munkanélküliségi rátának sem
- Samsung profitwarn
Daewoo, Hyundai csebolok, több lábon állnak. Amúgy ha tank hajó nem kell, az olcsó üzemanyag miatt, majd kell konténerszállító, mert akkor olcsó a szállítás.
Samsung meg megtanul normális telefont gyártani és akkor nem lesz baj. A mobil üzletág viszi el a pénzt.
</blockquote>

A baltic dry index nem csak a tankerekre vonatkozik, hanem a többi szállítóhajóra is, legyen az konténerszállító, vagy ércszállító.

A Hyundai Motor értéke 2014 óta lefeleződött (kínai leány gyengélkedése, geopolitikai kockázatok)

Hyundai Heavy Industries 2014 óta leharmadolódott. (Hajó és kikötőtechnika haldoklik egy ideje..)

A Daewoo dettó. A különböző üzletágai feleződtek vagy harmadolódtak a tőzsdén

Samsung hullámzik. Az Apple-val együtt visszafogták a telefonértékesítést. A beszállítói szektorban már folyik a vér. A Samsung 7,85-ös P/E rátán van, az Apple 10,55-ön. Ez sem a véletlen műve

Nem készítettem most fundamentális elemzést róluk. Ezeknek a cégeknek a papírjai 7÷8-as P/E rátán mozognak. A piac beáraz mindent. Beárazta a részvényeket, meg a devizákat.
A többi csak duma.

Most képzeld el azt, hogy nálunk az OTP/MOL/EGIS/Richter tőzsdei értéke lefeleződik. Felteszem, ott is sok állampolgár birtokolja ezeket a részvényeket...</blockquote>

a tozsde manapsag inkabb szerencsejatek sem mint valos gazdasagi alapokon nyugvo befektetes.

szerintem</blockquote>
ez nem így van. A szerencsejátéknál mindent vagy semmit van. A tőzsde merőben más mechanizmus mentén működik. Aki érti, annak nem kell elmagyarázni, aki meg nem, annak felesleges magyarázni. Olyan ez, mint a repülés :)</blockquote>



Es te is ugy szulettel hogy rogton erteted vagy esetleg ( de csak esetleg ) valakinek valakiknek elkelett magyaraznia azt neked ?</blockquote>
természetesen nem, de pl. a légiharchoz totál süsü vagyok. (Anyagmérnök és tervezőmérnök vagyok). Ezért nem is írok hozzá semmit ahhoz a részhez, csak csendben olvasok, miközben írhatnék hozzá valami légbőlkapottat vagy közhelyszerű "bölcsességet" tök laikusként...

Írtál egy mondatot, amit nem fejtettél ki, csak engedetted a szélben. </blockquote>



A helyzet az hogy megleptel sajnos negativ ertelemben mivel rolad felteteleztem hogy kulonbsegt tudsz tenni okoskodas es veleemenynyilvanitas kozott. Mivel nem ertek hozza ezt jeleztem is azzal hogy odairtam SZERINTEM .

De ha az embernek velemenye sem lehet szerinted akkor mond meg nyugodtan.</blockquote>

úúú, ez félre ment. Amit írtam, nem sértésként szántam. Persze, kívülről és messziről furcsának hathat, hogy ott, mit miért és miért ennyiért. Amit látsz, az a prompt árfolyam, benne minden vággyal, elképzeléssel, stb... Beárazzák a felértékelődési potenciált - a jövőbe vetett hit - aztán vagy összejön, vagy nem, lásd a gomba módon szaporodó start-up-ok, amik jelentős része lufi. Az IPO-juk a legszebb példa a legális bennfentes kereskedelemre...

Én sem úgy születtem, hogy 5 éves koromban határidő visszacsatolás opcióval manipuláltam a mákosguba mennyiségét az oviban :) Műszaki ember vagyok, viszont a műszaki gondolkodás megtanított arra, hogy a gazdaságban lezajló folyamatokban törvényszerűségek vannak. Elkezdtem utána olvasni, összefüggéseket keresni. Több éve kereskedtem aktívan, de sajna, jelenlegi munkaköröm miatt kevés az időm rá. Így most csak szárazon tartom a puskaport, és hallgatom a fű növését.

Elnézésedet kérem még egyszer, ha megbántottalak a hozzászólásommal

O.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egy szaúdi-iráni konfliktus azon múlik, hogy min robban ki! Ha Irakon, akkor az iráni gyalogság Mekkáig masíroz, ha a tenger elválasztja őket, akkor a szaúdi légierő hozza a papírformát.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
<blockquote rel="honved">....
A multinacionális vállalatok betelepítése, egyenlőre alapvető nemzetgazdasági érdek jelenleg.

MULTIK HAZA!
MULTIK HAZA!
MULTIK HAZA!

Nem is érdemes ezt magyarázni hogy miért.
</blockquote>
Azért én mégis kíváncsi lennék a miértre... A működőtőke nem terem sajnos csak úgy s magyar ugaron...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
<blockquote rel="tomcat1">.

Ott egy éve a csúcson vetették meg a néppel a xart. Ez fáj, mellette a világpiacot megnyerik (acélipar, mobilpiac). Keverik a kártyát szerintem.
Sikerült feltenned a tízezer milliárd dolláros kérdést.
Ki adta el nekik egy éve a szart és ki verte fel az árát csillagászati magasságokba?
A jó válasz tízezer milliárd dollárt ér.

</blockquote>
"A medve jól lakik, a bika is jól lakik, de a disznót, azt kegyetlenül levágják..." Ez van, amikor a kollektív hülyeség a nulla pénzügyi ismerettel és a kapzsisággal párosul, könnyen elérhető hitel mellett...

Ugyanez a Buda-Cash és társai pepitában
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="Roni">Am lenne egy jó kérdésem emberek!

Technikailag fényévekkel a szaúdiak mögött, bár tény, hogy megoldották pl. az F14-esek üzemben tartását.

emlékszem a megszűnt militaryphotoson rendszeresen körberöhögték az irániak házi haditechnikai próbálkozásait, ettől még igaz, hogy a pénz hülyévé tesz és az olajtermelő országok jellemzően semmilyen más területen nem mutatnak fel érdemlegeset, szaudarábia a legszebb példa. iránnak nem maradt más, mint önállóan fejleszteni, komoly humán és technológiai potenciált szedtek össze ezzel. hosszú távon áldást jelentettek a szankciók, ezért is köllött megszüntetni őket (atombombát meg azelőtt és azóta is egy hónapon belül elő tudnak állítani, ha úgy szottyan).
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Egy szaúdi-iráni konfliktus azon múlik, hogy min robban ki! Ha Irakon, akkor az iráni gyalogság Mekkáig masíroz, ha a tenger elválasztja őket, akkor a szaúdi légierő hozza a papírformát.

Nem is tudom, az az érzésem, hogy az iráni szárazföldi hadsereg nem jutna túl messzire SZA területén, gondolom hogy az USA azért ezen a ponton már kiosztana jópár emlékezetes pofont nekik a szövetségesük védelmében.

Viszont a szaudi légierő nem tudom milyen papírformát tudna hozni, a jelenlegi ténykedésüket elnézve max a wc papírra tudok gondolni...
A berepüléseikhez azért iránnak is lenne pár szava, sőt, úgy érzem, hogy az oroszok ebben az esetben nagyon szívesen megtámogatnák a forradalmi gárdát a legmodernebb légvédelmi rendszerekkel. Végre vizsgázhatna az Sz400 a nyugati technikával szemben és van tippem, hogy kire lenne érdemes fogani, főleg, ha nem iráni a kezelő személyzet, hanem orosz "tanácsadók"...
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 722
113
<blockquote rel="gergo55"><blockquote rel="honved">....
A multinacionális vállalatok betelepítése, egyenlőre alapvető nemzetgazdasági érdek jelenleg.

MULTIK HAZA!
MULTIK HAZA!
MULTIK HAZA!

Nem is érdemes ezt magyarázni hogy miért.
</blockquote>
Azért én mégis kíváncsi lennék a miértre... A működőtőke nem terem sajnos csak úgy s magyar ugaron...</blockquote>

Működő tőkét keresel?
Kivitték az et.-ak, lsd. rablóprivatizáció!
Mennyi van offshore számlákon?
Mi pénz visznek ki multik, a legkülönbözőbb "technikákkal"?
A magyar vállalkozó se jobb, felél, nem visszaforgat-fejleszt, tisztelet a kivételnek!

GOTO kantin/Mo.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Gyarmati István szerint fel kell készülni a terrorfenyegetettségre hosszú távon is, és tartós, állandó intézményeket is létre kell hozni a veszélyek mérséklésére.
Rendkívül káros túlzásba vinni a politikai korrektséget, mert teret enged a szélsőségeseknek - mondta Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.
Hozzátette: a demagóg, populista szélsőjobb erők azért tudtak előretörni, mert korábban ők hozták elő azokat a problémákat - például a bevándorlókat - amelyekről hagyományos pártok a politikai korrektség miatt nem beszéltek. Bizonyos dolgokat a nevükön kellene nevezni, mondta, hozzátéve: ne úgy, hogy ez sértő legyen.
Gyarmati István szerint fel kell készülni a terrorfenyegetettségre hosszú távon is, és tartós, állandó intézményeket is létre kell hozni a veszélyek mérséklésére. Meg kell erősíteni a titkosszolgálatokat, a terrorelhárítást is - jegyezte meg. A nemzetközi koordináció intézményrendszere rendkívül gyenge, ezt "igazából létre kellene hozni" - vélekedett.
A kölni molesztálásokkal kapcsolatban a szakértő nem tartotta kizártnak, hogy megszervezték az akciót, mivel hatása így, tömegesen sokkal nagyobb, mintha elszórtan fordult volna elő.
Gyarmati István úgy vélte, a migránsokat az európai határokon kellene megállítani, Törökország és Görögország jelenleg a kulcsállamok.
Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter felvetésére, hogy a benzint bizonyos mértékű adóval terhelnék meg, amelyből befolyó összeget a menekültválság kezelésére fordítanák, azt mondta: "mindenki szívesen fizet öt forinttal többet a benzinért, hogy meg lehessen oldani ezt a problémát".
https://www.youtube.com/watch?v=b6lbuLhFkIw
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
"A medve jól lakik, a bika is jól lakik, de a disznót, azt kegyetlenül levágják..." Ez van, amikor a kollektív hülyeség a nulla pénzügyi ismerettel és a kapzsisággal párosul, könnyen elérhető hitel mellett...

Ugyanez a Buda-Cash és társai pepitában
Persze, de aki ilyen mennyiségben elad és látja a gyertyát emelkedni az pontosan tudja, hogy a semmit adja el horribilis áron.
Az áldozat figyelmetlensége nem mentesíti a tolvajt.
Aki lop az tolvaj.
 
Status
Not open for further replies.