[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A mostani hozzáállású vezetőinkkel garantált hogy mi szopnánk meg igazán. Ezek simán zokszó nélkül benyelték 2008-at is...
2008-at nem igazan nyelte be senki, csak aki csatlos volt. Mo jol kezelte a valsagot, No is, Lo-ban meg nem is volt valsag. A csatlos allamok (Lettorszag, Gorogo, Spanyolo, Olaszo,...) persze szivott, es meg mindig szivnak.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Mi eddig sem köteleződtünk el soha egyetlen oldal mellett sem.
Minket általában elköteleznek. Néha még akaratunk ellenére is.
:p
Ez sajnos nagyon igaz. Egyszer vegre Mo-nak is valasztania kellene oldalt.... Mo mindig a jo (vagy a kisebbik rossz) oldalan all es ez nem jo, igy csak a lelkes es a vonakodo csatlos szerepe kozott valogathat (kiveve Kohl No-jat, az partnernek tekintette Mo-t, de az inkabb kivetel volt). Ellenben Lo azota USA oldalon all amiot van USA. Nem azt mondom, hogy egy vilaghaboruban Lo erdeket a sajatja ele helyezi ezert az USA, de egy kisebb haborut (pl. Falklandi haboru meretut) siman bealdoz a lengyel szov. oltaran, ha kell. Ez a kulonbseg egy szovetseges es egy csatlos kozott. Mo is alljon vagy orosz vagy USA oldalra, de ez legyen vegre vegleges, evszazadokra szolo dontes, es akkor nem csak arra lesz joga hogy dragan vegyen a nagyhatalomtol vacak fegyvert, hanem ingyen kap majd modern fegyvert. Lo nem egy fragettot kapott mar ingyen az USA-tol, vagy patriotot nem csak olcson, de FORRASKODDAL egyutt. Ez a nem mindegy.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
A koronaherceg azt is bevallotta – bár ez nem újdonság a világnak -, hogy Rijád „pénzelt terrorista csoportokat. A herceg 17 évvel ezelőtti New York-i terrortámadásért nem visel közvetlen politikai felelősséget, de az új kutatások eredményei súlyos árnyékot vetnek Rijádra. Mint ismeretes, a 19 gépeltérítőből 15-en szaúdi állampolgárok voltak. A szeptember 11-én elhunytak 1400 családtagja fél éve olyan bizonyítékokat mutatott be a bíróságnak, miszerint a washingtoni szaúdi nagykövetség (!!) vette meg a jegyét annak a két szaúdi ügynöknek, akik 1999-ben egy polgári járaton tanulmányozták a későbbi támadást.”

A múlt héten a szaudi nagykövet meg nekünk magyarázkodott, hogy miért mondtunk olyat, hogy ők terroristákat támogatnak. :D
Oké,oké, de ez nem annyira fontos ma már.
A szaudi-izraeli tengely felszínrebukkanása annál inkább!
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Ez sajnos nagyon igaz. Egyszer vegre Mo-nak is valasztania kellene oldalt.... Mo mindig a jo (vagy a kisebbik rossz) oldalan all es ez nem jo, igy csak a lelkes es a vonakodo csatlos szerepe kozott valogathat (kiveve Kohl No-jat, az partnernek tekintette Mo-t, de az inkabb kivetel volt). Ellenben Lo azota USA oldalon all amiot van USA. Nem azt mondom, hogy egy vilaghaboruban Lo erdeket a sajatja ele helyezi ezert az USA, de egy kisebb haborut (pl. Falklandi haboru meretut) siman bealdoz a lengyel szov. oltaran, ha kell. Ez a kulonbseg egy szovetseges es egy csatlos kozott. Mo is alljon vagy orosz vagy USA oldalra, de ez legyen vegre vegleges, evszazadokra szolo dontes, es akkor nem csak arra lesz joga hogy dragan vegyen a nagyhatalomtol vacak fegyvert, hanem ingyen kap majd modern fegyvert. Lo nem egy fragettot kapott mar ingyen az USA-tol, vagy patriotot nem csak olcson, de FORRASKODDAL egyutt. Ez a nem mindegy.
Hát szerintem meg Magyarország ne álljon egyik oldalra sem. Ahányszor választottunk, mindig ráb...tunk.
Én a hintapolitika híve vagyok.
Pláne azért, mert nem látni tisztán, merre tartanak a dolgok, (remélem a káosz felé), de ameddig kiderül, addig maradjunk középen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 034
113
2008-at nem igazan nyelte be senki, csak aki csatlos volt. Mo jol kezelte a valsagot, No is, Lo-ban meg nem is volt valsag. A csatlos allamok (Lettorszag, Gorogo, Spanyolo, Olaszo,...) persze szivott, es meg mindig szivnak.
Nem igaz, a Németeknek kurva sokban fájt, csak egy "picit" jobb kiinduló helyzetből baszott be nekik, mint mondjuk a mediterrán világnak. Sokba volt az a német adófizetőknek... IS. Kurva jól átgyűrűztették az USA szennyesét Európába sajnos, az EU vezetés meg nézte balfasz módon, ahogy a ponty pislog a szatyorban...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 125
3 225
113
Hát szerintem meg Magyarország ne álljon egyik oldalra sem. Ahányszor választottunk, mindig ráb...tunk.
Én a hintapolitika híve vagyok.
Pláne azért, mert nem látni tisztán, merre tartanak a dolgok, (remélem a káosz felé), de ameddig kiderül, addig maradjunk középen.
Ez sem rossz,de szerintem a legjobb megoldás egy Svájc-i féle semlegesség lenne.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 170
10 664
113
Igen a CLA ra fixen emlékeztem, az A-t viszont kevertem a B-vel, mondjuk a lényegen nem változtat, alsó - közép osztályt gyártjuk, és főleg Kínai piacra, ami fájna ha drasztikusan visszaesne rá a kereslet, mert elkezdenék rárakni a védővámot.

Ja, én úgy hallottam, hogy nagyon sokáig remegett a léc erősen a hazai gyár bővítése előtt, mert belebegetették a Románokat helyettünk, hogy ott olcsóbb a munkaerő. Szóval ez véresen komoly volt, talán az döntött a mi javunkra végül, hogy nem volt elég minőségi munkás, vagy a kormány ígért nekik valamit a színfalak mögött, hogy maradjanak itt.


Állítólag számított a választásnál, hogy nálunk jobb az elektromos hálózat stabilitása.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 034
113
Ez sem rossz,de szerintem a legjobb megoldás egy Svájc-i féle semlegesség lenne.
Igen, az lenne a legjobb. A probléma az, hogy ehhez kb. semmink sincs. Se hegyek amit mindenki tudna védeni a kiosztott otthon tartott fegyverével, sem olyan masszív bankrendszerünk, amibe nálunk tartja a világ jelentős része a dugi felesleget :p.

Svájc egy és megismételhetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: Lator

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem igaz, a Németeknek kurva sokban fájt, csak egy "picit" jobb kiinduló helyzetből baszott be nekik, mint mondjuk a mediterrán világnak. Sokba volt az a német adófizetőknek... IS. Kurva jól átgyűrűztették az USA szennyesét Európába sajnos, az EU vezetés meg nézte balfasz módon, ahogy a ponty pislog a szatyorban...
No-n nagyot utott a valsag (5.1% nominalis GDP eses 2009-re!), DE! egyetlen ev alatt elertek, hogy minden makrookonomiai index szamuk (munkanelkuliseg, GDP,...) jobb lett mint a valsag elott volt! Egyetlen ev alatt! Kb. az osszes europai allam boldog lett volna egy ilyen rovid valsaggal. Az allamadosaguk is csak egy evben ugrott meg, de azota is csokken folyamatosan.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 256
55 367
113
Újabb fejezet nyílt az orosz-amerikai villongásokban, miután Washington szankciókkal sújtott orosz oligarchákat, vállalatokat és kormányzati tisztségviselőket a 2016-os amerikai elnökválasztási folyamatba történt káros beavatkozásra, a Krím bekebelezésére és a szíriai szerepvállalásra hivatkozva.
Megtámadták Putyin embereit - mindenki megemlegeti, ha visszavágnak?


Bízok benne,hogy mostmár kötélen fognak felmászni a yenkik az űrállomásokra,hordozó raketta híjján.
Pl.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Oké,oké, de ez nem annyira fontos ma már.
A szaudi-izraeli tengely felszínrebukkanása annál inkább!

Ez a tengely eddig sem volt láthatatlan.
A Szaudi család eredete és érdekorientációja soha sem volt teljesen tiszta, mindig id élesen elütött az arab világ általános irányvonalától..
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nem igaz, a Németeknek kurva sokban fájt, csak egy "picit" jobb kiinduló helyzetből baszott be nekik, mint mondjuk a mediterrán világnak. Sokba volt az a német adófizetőknek... IS. Kurva jól átgyűrűztették az USA szennyesét Európába sajnos, az EU vezetés meg nézte balfasz módon, ahogy a ponty pislog a szatyorban...
Sajnos nem a németeknek fájt. A Deutsche Bank esetében ezer milliárd dolláros nagyságrendű fedezetlen papírokról suttogtak és a mai napig sem tiszta, nem publikus, hogy mire használta fel, hová, kihez tolta be ezeket ez a patinás tolvajbanda.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Hát szerintem meg Magyarország ne álljon egyik oldalra sem. Ahányszor választottunk, mindig ráb...tunk.
Én a hintapolitika híve vagyok.
Pláne azért, mert nem látni tisztán, merre tartanak a dolgok, (remélem a káosz felé), de ameddig kiderül, addig maradjunk középen.
Ez ertheto, es elsore logikus, de a kivaras vezetett eddig a bajhoz. Nem jott be Bethlennek sem. Ha akkor akarsz szint vallami amikor mar tudod, hogy ki a gyoztes akkor keso, vesztes vagy. Esetleg letehetnenk egy nyilatkozatot az ENSZ pancelszekrenyebe arrol, hogy mi mindig azon az oldalon allunk ahova Romania holnap allni fog... ha ez nem jarhato ut, akkor marad amit javasoltam: meg idoben szint vallani es azert harcolni, de nem vonakodva, hanem ugy hogy hasznos legyen annak az oldalnak. Elso eset: nyersz. Masodik eset: vesztesre allsz, de (mivel elszantan nyomod a te oldaladad ezert fontos vagy) a gyozelemre torekvo ellenfel teged fog megkornyezni hogy allj at, nem Romaniat helyetted. Ez sem 100%, hogy bejon, de sokkal tobb esely van mintha a csatater kozepen kiabaljuk, hogy mi nem harcolunk, akkor mindket oldal csak problemakent tekint rank. Nem vagyunk Izland vagy valami tavoli sziget.